Takip Edin

Genel

Ahmet Mücahid Ören; Bizim Evler markası İstanbul’la bütünleşti

Yayınlanma tarihi

-

İhlas Holding iştiraklerinden İhlas Yapı, Bizim Evler Güzelce, Marmara Evleri 4 ve Bizim Evler 8 projelerini lanse etti. Toplamda 770 milyon liralık yatırım maliyetine sahip olan projelerin lansmanı, İhlas Holding merkez binasında gerçekleşti.

İhlas Holding’in temel taşı Türkiye Gazetesi’dir

Lansmanda İhlas Holding’in geçmişi ve İhlas Yapı’nın hayata geçirdiği projelerden bahseden İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören ‘’22 Nisan’da İhlas Holding’in temel taşı olan Türkiye Gazetesi 49 yaşına girdi. Kurucusu Dr. Enver Ören’dir, bunu gururla söylemeye devam ediyoruz. Kuruluş ilkeleri değişmeyen en eski gazete Türkiye Gazetesi’dir. İhlas Holding’in temel taşı Türkiye Gazetesi’dir’ ifadelerini kullandı.

Ispartakule bölgesi Bizim Evler olarak anılmaya başladı

İhlas Holding’in inşaat sektörüne giriş sürecini anlatan Ahmet Mücahid Ören ‘’28 sene önce ise inşaat sektörüne giriş yaptık. Ispartakule bölgesi Bizim Evler diye anılmaya başladı. Yaptığımız işlerin hepsinde biz içerisinde olsak ne yapardık, nasıl rahat ederdik diye düşündük ve ona göre üretim yaptık. Biz burada herkesin rahat yaşaması için çalıştık. Hiçbir projemizde sıkıntı yaşamadık. Evimizde misafir ağırlıyormuşuz gibi alanlar ürettik” dedi.

 

Yarınımız, bugünümüzden daha iyi olacak inancıyla çalışıyoruz

Hayata geçirdikleri yeni projeleri en kısa süre içerisinde teslim etmeyi hedeflediklerini belirten Ören ‘’Bugün tanıtımı yapılan projeler en kısa süre içerisinde tamamlanacak. Bizim Evler markası sekizinci etaba geldi. Bu markalar İstanbul’la bütünleşti. Hata yapmadan sürdürülebilir olmak önemli. Yarınımız bugünümüzden daha iyi olacak inancıyla çalışıyoruz, yılmıyoruz. Hiçbir zaman geri atmadan çalışıyoruz. Daha iyi yerlere gideceğiz, daha iyi yerlerde olacağız. Dünya çalkantılı süreçten geçiyor ancak biz kendi yaptığımız işlere güveniyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: www.emlaktasondakika.com

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

TEKNOFEST 2019 ne zaman, nerede yapılacak?

Yayınlanma tarihi

-

TEKNOFEST BAŞVURU TARİHİ

Türkiye’nin en büyük teknoloji festivali olarak ilki 2018’de gerçekleştirilen  İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST ikinci kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Teknoloji Takımı T3 Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın öncülüğünde 2019 Teknofest için organizayon ayrıntıları düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı.

2019 Teknofest ne zaman yapılacak?

İlki 2018 yılında Yeni Havalimanı’nda yapılan dev festival bu yıl 17-22 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan TEKNOFEST 2019, bu yıl kapatılacak olan Atatürk Havalimanı‘nda gerçekleştirilecek.

TEKNOFEST SON BAŞVURU 28 ŞUBAT 2019!

Devamını oku

Genel

Tanzim satışları internet ortamından da yapılacak!

Yayınlanma tarihi

-

ptt e-tanzim

Türkiye’nin yerli ve milli e-ticaret platformlarından biri olan epttavm.com yeni dönemde alış veriş yapmak isteyenlere sebze ve meyve satışına başlayacak.

Konuyla ilişkili açıklamada bulunan Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan,”Sebze ve meyvede tanzim satış uygulamasını, Türkiye’nin Milli Pazaryeri Platformu epttavm.com’da başlatıyoruz. Vatandaşlarımızın tanzim noktalarında sıra beklememesi, sebze ve meyvelerini uygun şartlarda ucuz olarak alabilmeleri için Milli Pazaryeri Platformu epttavm.com olarak sorumluluk üstlendik.

Vatandaşımıza ekstra ücret yansımaması ve uygulamada avantajların artırılması amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı ile birlikte çaba içerisindeyiz. e-Tanzim uygulamamamızın süratle başlatılması için de çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürmekteyiz.” dedi.

e-Tanzim olarak hizmete sunulan meyve ve sebzeler tanzim fiyatları ile satılırken, tüm ürünler PTT Kargo ve Lojistik aracılığı ile güvenle vatandaşa en hızlı şekilde ulaşımı sağlanacak.

Hali hazırda epttavm.com online alışveriş platformu üzerinden hemen her ürünü bulmak mümkün. Vatandaşın kısa sürede benimsediği eticaret platformu milyonlarca liralık cirosuyla büyük gelirler elde ediyor. Gıda bölümü bulunan epttavm üzerinden sebze ve meyve ürünleri tanzim satış olarak vatandaşa uygun fiyatlarla satılacak.

Devamını oku

Genel

Tapu harcı, KDV ve ÖTV indirimlerinde son durum ne?

Yayınlanma tarihi

-

otv kdc tapu mtv indirim

KDV, ÖTV indirimlerinden yararlanmak isteyenler için, hangi kalemde ne kadar indirim ve ne zamana kadar geçerli olduğunu sizlerden gelen yoğun talep üzerine derledik.

İndirimler ve tarihlerle ilgili ayrıntılar şöyle: “Konut, İşyeri, Mobilya ve Bazı Taşıtların Teslimlerinde Uygulanan KDV İndirimi, Bazı Araç ve Otomobiller ile Beyaz Eşyalar ve Elektrikli Küçük Ev Aletlerinde ÖTV İndirimi ve Tapu Harçlarında Uygulanan İndirimin Süre Uzatımına İlişkin Karar” Resmi Gazete‘de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

SEKTÖR SEKTÖR İNDİRİMLER!

Konut satışlarında KDV oranları 31 Mart 2019’a kadar yüzde 18 yerine yüzde 8 olarak uygulanacak. Tapu harçlarında yüzde 4’ten 3’e indirim bu tarihe kadar devam edecek. Mobilya sektöründeki KDV oranı yüzde 18 yerine, yüzde 8 olacak. Beyaz eşyada uygulanan ÖTV oranları da sıfırlanmış olarak devam edecek. Otomotivlerde de 1600 cc altı motorlu araçlardaki ÖTV’de 15’er puanlık indirim devam edecek. Ticari araçlarda KDV oranları da yüzde 18 yerine yüzde 1 olarak devam edecek. Mükelleflerin indirimli orana tabi işlemlerine ait iade hesabına, bu hüküm kapsamında teslim ettikleri mallar, Türkiye’de kayıt ve tescil edilmemiş yeni araçlar hariç, nedeniyle yüklendikleri vergiler dahil edilmeyecek. Bu hüküm, 31 Ekim 2018’den itibaren geçerli olacak.

İndirim 31 Mart’a kadar uzadı!

Düzenleme ile ilgili detayları ise, Gelir İdaresi Başkanlığı duyurdu. Buna göre, kalem kalem vergi indiriminde uzatma şöyle uygulanacak:

– Tapu harçlarında uygulanan oran indiriminin süresi 31 Mart 2019’a kadar uzatılacak.

– Konut ve işyeri teslimlerinde (bina ve bağımsız bölüm şeklinde olanlar) uygulanan KDV oran indiriminin süresi 31 Mart 2019’a kadar uzatılacak.

– Mobilya teslimlerinde uygulanan KDV oran indiriminin süresi 31 Mart 2019 tarihine kadar uzatılmıştır.

– TIR çekicileri, minibüs, midibüs, otobüs, kamyon, kamyonet (Türk Gümrük Tarife Cetveli’nin 87.03 G.T.İ.P. numarasında yer alanlar hariç) ve bazı özel amaçlı taşıtların teslimlerinde uygulanan KDV oran indiriminin süresi 31 Mart 2019’a kadar uzatılmıştır.

– Özel Tüketim Vergisi Kanunu’na ekli (II) sayılı listedeki 87.03 G.T.İ.P. numarasında yer alan hafif ticari araçlar, dokuz koltuklu binek araçlar, bazı hibrit araçlar ve 1600 cm3’ü geçmeyen binek otomobillerinden yüzde 45 ve yüzde 50 oranına tabi olanlarında uygulanan ÖTV oran indiriminin süresi 31 Mart 2019’a kadar uzatılacak.

– Özel Tüketim Vergisi Kanunu’na ekli (IV) sayılı listede yer alan bazı mallar (beyaz eşyalar ve elektrikli küçük ev aletleri)için uygulanan ÖTV oran indiriminin süresi 31 Mart 2019’a kadar uzatılacak.

Devamını oku

Genel

Salda gölü çevresine Millet Bahçesi Yapılıyor.

Yayınlanma tarihi

-

salda gölü millet bahçesi burdur

Burdur ziyareti kapsamında Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü‘nü ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakan Murat Kurum, yaptığı incelemelerin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, kente yapılacak ikinci Millet Bahçesi projesinin göl çevresine inşa edileceğini açıkladı.

Bakan Kurum, “2023 hedeflerimiz doğrultusunda şu an itibariyle korunan 78 bin kilometrekarelik özel çevre koruma bölgemiz var. Hedefimiz bunu iki kat arttırarak 133 bin kilometre kareye çıkartmaktır. Buraya geçen yıl Salda Gölü‘nü ziyaret etmek için 500 binin üzerinde ziyaretçi geldi. Buraya yapılacak düzenlemeler, buradaki istihdamı artıracak, burayı ve buradaki canlıları korumak adına ve gelecek nesillere korunmuş olarak aktarmak adına çok önemli bir proje gerçekleştirmiş olacağız.” dedi.

SALDA GÖLÜ ÇEVRESİNE 300 BİN METREKARELİK MİLLET BAHÇESİ YAPILACAK!

“Bu gölümüzün derinliği 185 metre ve Türkiye’de ilkler arasında yer alıyor. Burası sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da Salda Kayak Merkezi ile hem kayak turizmi hem de doğal güzellikleri bir arada göreceğimiz çok güzel bir doğa harikası. Masmavi gölleriyle, bembeyaz kumsalıyla burası dünyada eşine nadir rastlanan bir bölge. Biz burayı, çevreyi ve şehirleri korumak adına özel koruma bölgesi ilan edeceğiz. Bu ilan çerçevesinde, buradaki 300 bin metrekarelik bir alanı Salda Millet Bahçesi yapacağız. Bu da bir ilk olacak. Bu Millet Bahçesi projesi çerçevesinde yaklaşık 450’ye yakın bir otopark alanı, geliş ve gidiş yollarını daha iyi yapmak suretiyle, bu bölgeye gelen vatandaşlarımızın bungalov evler ve kafeteryalarda dinlenmesi, yürüyüş yollarında gezmesini sağlayacak çalışmayı da bu proje içinde yapmış olacağız” diye konuştu.

GÖL KORUMA ALANI GENİŞLETİLECEK VE DENETLENECEK

Bakan Kurum yapılacak yeni düzenlemelerle birlikte göl koruma alanının da genişletileceğini kaydederek, “Bu çalışmalarla birlikte 44 kilometrekare olan göl yüzeyiyle birlikte 295 kilometrekareyi korumuş olacağız. Bu karar, bu bölgedeki ve bu bölgeye dışarıdan gelecek vatandaşlarımız adına çok önemli bir karar olacak. Salda Gölü çevresini tamamen dolaşacak bir bisiklet ve yürüyüş yolu yapacağız, gelen kişiler bu millet bahçesinde gezebilecekler ve vakitlerini en iyi şekilde değerlendirebilecekler” dedi.

İnsanların burada konaklama sorunu ve tuvalet sorunları yaşadıklarını ifade eden Bakan Kurum, Millet Bahçesi ile bu tür durumların çözüme kavuşturulacağını ve insanların 7 gün 24 saat burada vakit geçirmelerine imkan tanınacağını iletti.

Devamını oku

Genel

Tapu’da yeni hizmet e-Tapu Anket ile memnuniyet ölçülecek!

Yayınlanma tarihi

-

e-tapu anket hizmeti

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü e-Tapu anket ile Vatandaşların memnuniyet derecesini ölçecek!

Türkiye genelindeki tüm tapu işlemleri, kamuda bir ilk olan “iş zekası platformu” ile anında izlenirken, günlük, yıllık şeklinde il ya da ilçe bazında her bilgiye anında ulaşılıyor.

Saniyede 1, yılda 8 milyonun üzerinde tapu işlemi yapılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde, bilişim altyapısıyla vatandaşlara daha şeffaf, hızlı ve kaliteli hizmet vermek için 2 ay önce “e-Tapu anket” uygulaması başlatıldı.

“Ölçülemeyen şey yönetilemez” ilkesiyle çalışılan kurumda, uygulama sayesinde bilgilerden elde edilen veriler, hizmet kalitesini geliştirmek için kullanılacak.

“Memnuniyet” anketi

Daha iyi yönetim için vatandaş memnuniyetini ölçmeye önem verilirken, vatandaşlar söz konusu uygulamayla e-Devlet üzerinden “memnuniyet” anketine katılabilecek.

Buna göre, e-Devlet’ten tüm tapu müdürlüklerinde vatandaşa verilen hizmetler, “e-Tapu anket” uygulamasıyla takip ediliyor.

Vatandaşlar hizmeti değerlendirerek puanlıyor

Uygulama kapsamında herhangi bir tapu işleminin ardından işlem yapan vatandaşlara, e-Devlet üzerinden “SMS” yoluyla ulaşılıyor. Vatandaş işlemi yapıldıktan sonra ankete katılarak, 4 soruda kendisine verilen hizmetin kalitesini değerlendiriyor. Tapu personelinin hizmet kalitesi, vatandaş tarafından “e-Tapu anket” uygulamasıyla puanlanıyor.

Hizmet alan vatandaşların doldurduğu anketin sonuçları iş zekası platformuna aktarılarak, sürekli gelişme ve yenilenme için rehber oluşturmak için kullanılacak.

Kaynak: Sabah

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ