Patronlar Kulisi

Avi Alkaş Kimdir Uzmanlık Alanı Nelerdir ?

Avi Alkaş Emlak danışmanlığı konusunda Türkiye’nin ilklerinden olan özellikle Büyük Alışveriş Merkezi ve perakende uzmanlığının Türkiye’deki ilk temsilcisi olarak bilinen Alkaş İlk olarak İstanbul’da yapılan ve İstanbul Avrupa Yakası’nın ilk büyük alışveriş merkezlerinden olan Akmerkez’de bu işe başlamış ve bugüne kadar yüzlerce başarılı projede yer almıştır.Alışveriş merkezi konsept geliştirme, kiralama ve yönetim alanlarında 20 yıldan fazla deneyime sahip olan Avi Alkaş, profesyonel olarak Akmerkez, Carousel, İzmit Outlet Center için hizmet verdikten sonra 1997 yılında kendi firması Alkaş’ı kurdu.

Alkaş; Maxi, Karada Marina, Olivium, Tepe Nautilus, Optimum, Armada, Kayseri Park, Koru Park, İstinye Park ve Kent Meydanı gibi önde gelen projelerde önemli görevler yer aldı.  Halen Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği Kurucu Üyesi ve başkan yardımcılığı görevini de üstlenmiştir. Uluslararası Alışveriş Merkezleri Derneği (ICSC) Avrupa Danışmanlık Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi olarak da hizmet veriyor ve ICSC Avrupa Ödül Jürisi’nde de görev alıyor.

Alkaş, ICSC J. Riordan Profesyonel Gelişim Okulu’nun da fakülte üyesi. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde master’ını tamamlayan Avi Alkaş’ın diğer ünvanları: MRICS (Türkiye bölgesinden RICS Organizasyonu üyesi) SCSM (Onaylı Üst Düzey Alışveriş Merkezi Yöneticisi), SCMD (Onaylı Üst Düzey Senior Pazarlama Direktörü)–Avrupa’da bu ünvanı alan ilk kişi, SCLS (Onaylı Üst Düzey Kiralama Uzmanı).

Oylamaya Katılın:
0 / 0

Etiketler

Kadir Özel

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün