Takip Edin

Bölge Raporları

Beylikdüzü Güncel Emlak Bölge Raporu

Yayınlanma tarihi

-

beylikduzu kiralık daire

Beylikdüzü özellikle son yılların en çok tercih edilen bölgelerin başında geliyor bu bölgede konut üreten bir çok firma var hangi firmalar müşterilerini memnun ediyor işte tek tek firmaların yaptıkları projeleri mercek altına aldık yerinde inceleyerek siz değerli okuyucularımız yatırım yön vermek için emlak rehberi hazırlamış olduk.

Bölgede Yeni Projeleride m2 birim fiyatı 4000 TL – 6500 TL arasında değişiyor .

  • İhlas yapının Bölgede ürettiği bir çok proje var 1993 yılında temelini attığı ve 1997 yılında teslim ettiği ihlas marmara evleri serisi 2. kısım 3. kısım  derken 4. kısım temellerini attı ve ön satışlara başlandı. İhlas yapı yaptığı projelerin arkasında duran nadir firmalardan biri bol yeşil alanlı cami ,okul, kreş, insanların ihtiyaçlarını karşılacağı tüm imkanları yaptıkları sitenin içinde inşa ederek Türkiye’de tek firma diyebilirim ve her projesinde daire alan kazanıyor.
  • Gül yapı yine Beylikdüzü ilçesinde bir çok projenin arkasında bulunan firma yaptıkları projeler kaliteli  ve yaşanabilir alanlar orta ölçekte üretiyor . Bazı projeleri fiyat yönünden çok yüksek kısacası yatırımcısına kazandırmıyor 4 yıl sonra olabilecek fiyatı şimdiden satıyor ayrıca bir projesinde çok ender görülür bir şeyle karşılaştık Kavaklı Konakları Projesi siz daire aldınız sanıyorsunuz ama sizin daireniz ticari görünüyor kredi almak isteyenler için faiz oranı çok yüksek olmuş oluyor Gül yapı için tamam bir marka firma diye düşünebilirsiniz ama hiç göründüğü gibi bir değil.
  • Demir inşaat Bir iki yıl öncesine kadar bir çok projesi Esenyurt ilçesinde yapıyordu son 4 yıldır Beylikdüzü ve Büyükçekmece bölgelerine kaydı Esenyurt ilçesindeki projelerini incelediğimizde binalar bir birine çok yakın sık doğal yeşil alan yerine yapay yeşil alanlar inşa ediyor. Ürettiği projelerde malzeme kalitesi çok kaliteli değil ,projelerde 1+1 daireleri karma yapıyor aile yaşamının az olduğu projeler daha çok yapıyor 3+1 daire ile 1+1 aynı site içinde aynı blokta olma olasılığı var fiyat yönüyle bakıldığında en son ziyaret ettiğim Demir Country projesi bölgeye göre fiyatları yüksek

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bölge Raporları

Emlak Sektör tıkandı, lüks konut alıcısı yabancıda almıyor.

Yayınlanma tarihi

-

istanbul-konut-satisi

Yirmi Beş Yıldır sektörde öncü kuruluş olan Emlak34‘ün Ceo’su Kadir Özel “Kimse 1 milyon TL verip lüks konut alma derdinde değil. Halkın aradığı konutun fiyat aralığı 300 ile 500 bin TL arasında değişiyor” ifadelerini kullandı. İstanbul, Konut stoğunun en fazla olduğu illerin başında geliyor ve bölgeyi her gün araştırma yaparak geçiyor ve bir emlak ofisinin ayakta kalabilmesi için her ay bir konut satması ve haftada bir tane de kiralama yapması gerektiğine işaret ederek, aylardır ev satışlarının neredeyse durduğunu söyledi.

Özel,Kimse 1 milyon TL verip lüks konut alma derdinde değil. Halkın aradığı konutun fiyat aralığı 300 ile 500 bin TL arasında değişiyor. Şu anda en büyük sorun finansman, konut kredisi faizleri biraz inerse satışlar canlanabilir. Yurttaş 300 bine ev bulsa kredi taksitleri de ayda 1500 TL ile 2 bin TL arasında değişse alacak. Şu anda piyasada lüks konut ihtiyacı yok, bu alana çok yatırım yapılırken de uyarmıştık” dedi.

Bu durgunluk bu şekilde devam ederse 2019 yılını sektörün en durgun yılı kabul edeceğiz bir çok emlakçı meslektaşların ofis kapatmaya kadar gideceğini düşünüyoruz .

Devamını oku

Bölge Raporları

Brand İstanbul Park Fiyat Listesi

Yayınlanma tarihi

-

Brand-istanbul-Park

Brand İstanbul Park projesi üç bloktan meydana gelecek. Bloklar ise 11 katlı olacak şekilde tasarlandı. Projede toplam 424 adet konuta ek olarak 54 adet de iş yeri yer alacak. Projede 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 tipindeki daire seçeneklerine inşa edilecek.

Beylikdüzü Bölgesinin en kıymetli arazisi üzerine inşa edilen Brand İstanbul Park projesi bir çok yatırımcının dikkatini çekmeye başladı .

Bölgeyi en iyi bilen ve araştırma yapan Emlak Haberi genel yayın yönetmeni Kadir Özel bölge analizi yaparken konum , ve bölgenin değer katacak projelerine yer veriyor işte size fırsat Brand İstanbul Park size kar getirecek projelerin başında geliyor.

Brand İstanbul Park Projesi Danışma Hattı için formu doldurun


Devamını oku

Bölge Raporları

Tekfen Hep İstanbul’un Satışını Bitiremedi.

Yayınlanma tarihi

-

hep-istanbul-tekfen

Beylikdüzü, Esenyurt Haramidere Bölgesine İnşa ettiği HEP İstanbul projesi teslim edeli 3 yıl olmasına rağmen HEP İstanbul’un satışını bir türlü bitirmedi.

Tekfen nasıl bir hata yaptıki bir türlü satışını bitiremedi işte yaptığı hataları sıralamak gerekirse baştan başlayalım .

1-Burası Esenyurt Haramidere kod olarak bölgenin en çukur yeri ve zemini en gevşek zemin.

2-Tem-E5 Bağlantı yolunun tam kesiştiği yer bütün yolların gürültüsü tozu burada.

3-Yüksek katlı farklı tipte binalar var ama maalesef araları kısa katlı daire desem daire değil villa desem villa değil çok farklı tipte bir yapılar yaptı anlaşılır değil.

4-Yapım aşamasında çok farklı ve çeşitlilikte taşeron denilen kişi ve firmalarla çalıştı ortaya çıkan işçilik ,malzeme kalitesi çok düşük kaldı.

5-Makette ve örnek dairede görünen ne yeşil alan nede bürüt net metre kare büyüklükleri tuttu insanlar teslim aldıktan sonra şaşkına döndü biz bu daireye nasıl sığacağız dediler.

İşte Satışı bir türlü bitmeyen Hep İstanbul Projesi’nin geçmişi .

Devamını oku

Bölge Raporları

İstanbul’da 5 yılda konut fiyatları hangi ilçede arttı.

Yayınlanma tarihi

-

İstanbul, gayrimenkul yatırımı denildiğinde ilk akla gelen şehirlerden biri şüphesiz. Haliyle İstanbul’da ev sahibi olanların en çok merak ettiği konulardan biri de dairelerinin yıllar içinde ne kadar prim yaptığı oluyor. Tıpkı diğer büyükşehirler gibi İstanbul’da da konut fiyatları ilçeden ilçeye farklılık gösterebiliyor.

5 yılda evimin değeri ne kadar arttı?

İstanbul’da ev alırken yaptığınız yatırımın 5 yılda hangi oranda değer kazandığını öğrenmenin en kolay yolu emlak34.com Bölge Raporu’nu incelemekten geçiyor. 

Biz de bundan 5 yıl önce, yani 2013 yılında ev sahibi olanlar için İstanbul’un ilçe ilçe satılık ve kiralık konut fiyatlarını emlak34.com Bölge Raporu verilerini mercek altına alarak inceledik.

2018 Ekim ayı itibariyle İstanbul’da şehir genelinde ortalama 100 metrekarelik bir dairenin konut satış fiyatı 298 bin 577 TL ile 497 bin 629 TL arasında değişiyor. İstanbul satın alınarak kiraya verilen bir daireye yapılan bu yatırımın geri dönüş süresi ise 20 yılı buluyor.

İstanbul’da şehir genelinde kira fiyatları ise 1.228 TL ile 2 bin 46 TL aralığında.

Küçükçekmece, 5 yılda konut yatırımında en çok kazandıran ilçe 
2013-2018 yılları arasında ortalama 100 metrekarelik dairelerin bulundukları ilçelere göre fiyatları nasıl değişti?

Emlak34 verilerine göre 5 yıllık konut fiyatı değişimlerine bakıldığında, bazı ilçelerin %100’ün üzerinde artış gösterdiği ortaya çıkıyor. Yatırımcısına en çok kazandıran bu ilçeler arasında beş sırada Küçükçekmece, Silivri, Şile, Çatalca ve Pendik yer aldı.

İşte İstanbul’un tüm ilçelerine göre ortalama 100 metrekarelik dairelerde TL/metrekare üzerinden 5 yılda yaşanan fiyat artışları:

Devamını oku

Bölge Raporları

Büyükçekmece Tepekent’ten Villa alınır mı

Yayınlanma tarihi

-

Tepekent bölgesi bir kooperatif şeklinde kurulan İstanbul’un en büyük villa projesi olan bir bölgeden bahstedeceğiz.

Bir zamanlar bu kooperatif  düzeni şeklinde inşaat yapmak için bir çok kooperatif  kuruldu bir çoğu hüsranla sonuçlandı evini alamayanlar boşa giden paralar yarım kalmış bitirilemeyen yerler yani kısacası sorunlu bir sistemidi bu bölgede o zamanlar başlanmış bir kooperatif  sistemidir ne kadar iyidir diyemiyoruz .

Her bir villa iki dönüm arazi üzerine kurulduğu için alan geniş villa bu arazinin %10 dilimine oturuyor bu bahsettiğimiz iki dönüm en küçük olan araziden bahsetiyoruz daha geniş olanlarda var imar planı bu şekilde olanca bol bol bahçeye sahip villalar görüyorsunuz tabiki kooperatif  düzeni şeklinde yapılınca bunlar bir çoğu natamam şeklinde kalmış ve hala yarım yamalak duran bir çok villa görebilirsiniz kimi bir tane almış kimi çocuklarına dahil almış o zamanlar çok uygun fiyattı durum böyle olunca bir de kooperatif  sistemiyle işleyince işler sorunlu problemili bir yer haline gelmiş .

Şimdilerde oturanlar birazcık toparlasalarda hala eski düşünce ve zihniyet değişmediği için çok fazla bir yol almak mümkün olmamış geniş geniş oturayım diyorsanız gidip görüp detaylı bilgi aldıktan sonra uzaman kişileri araya koyarak villa satın alabilirsiniz natamam almak mantıklı içini dilediğiniz gibi yaptırırsınız güle güle oturursunuz.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ