Takip Edin

BÖLGE RAPORLARI

Beylikdüzü Kristal Şehir Satılık Daireler

Yayınlanma tarihi

-

Beylikdüzü ve Esenyurt Büyükçekmece’nin kesişme noktasında bulunan ihlas Holding tarafından inşa edilmiş olan 16 blok 4834 daireden oluşan sitede satılık daire fiyatları şöyle sıralanmıştır.

1+1 Daireler Ortalama satılık fiyatları 175 bin tl başlıyor 2+1 96 m2 olanlar açık mutfak bunların satılık fiyatları 260 bin tl başlıyor bu tip 2+1 dairelerde seçenek çok var o yüzden fiyat olarak 350 bin tl kadar yükseliyor katına şerefiyesine göre değişen fiyatlar vardır.

Site iki etaptan oluştuğu için teslim edilen 1. etap 2. etapta daireler teslim edilmedi 2. bölüm dedikleri yerdeki daireler bu fiyattan daha düşük seviyededir.

Belediye rayiçleri çok yüksek çıkıyor satışalarda Tapu masrafları oldukça yüksektir satın alınırken muhakkak dikkat edilmeli bu konuya özellikle 6-7 bloktaki daireler Esenyurt Belediyesi tarafından el değişerek geçmiştir arsa payını kendi bloklarındaki dairelere yüksek tutmuştur.

3+1 daire ise ortalama satış fiyatı vereceğiz bunlar yine tip ve model olarak farklılıklar gösteriyor  360 bin tl başlayan ve 550 bin tl kadar uzanan fiyatları görebilirsiniz .

En önemli konu ulaşıma çok yakın metrobüse 5 dk yürüme mesafede yer alıyor sitenin alt kısmındaki çarşıda bütün ihtiyaçları karşılamak için avm vardır geekli herşey bulunuyor .

Kristal Şehir Konusunda uzman biriyle görüşmek isterseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz : 0544 875 30 40

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BÖLGE RAPORLARI

Tekfen Hep İstanbul’un Satışını Bitiremedi.

Yayınlanma tarihi

-

hep-istanbul-tekfen

Beylikdüzü, Esenyurt Haramidere Bölgesine İnşa ettiği HEP İstanbul projesi teslim edeli 3 yıl olmasına rağmen HEP İstanbul’un satışını bir türlü bitirmedi.

Tekfen nasıl bir hata yaptıki bir türlü satışını bitiremedi işte yaptığı hataları sıralamak gerekirse baştan başlayalım .

1-Burası Esenyurt Haramidere kod olarak bölgenin en çukur yeri ve zemini en gevşek zemin.

2-Tem-E5 Bağlantı yolunun tam kesiştiği yer bütün yolların gürültüsü tozu burada.

3-Yüksek katlı farklı tipte binalar var ama maalesef araları kısa katlı daire desem daire değil villa desem villa değil çok farklı tipte bir yapılar yaptı anlaşılır değil.

4-Yapım aşamasında çok farklı ve çeşitlilikte taşeron denilen kişi ve firmalarla çalıştı ortaya çıkan işçilik ,malzeme kalitesi çok düşük kaldı.

5-Makette ve örnek dairede görünen ne yeşil alan nede bürüt net metre kare büyüklükleri tuttu insanlar teslim aldıktan sonra şaşkına döndü biz bu daireye nasıl sığacağız dediler.

İşte Satışı bir türlü bitmeyen Hep İstanbul Projesi’nin geçmişi .

Devamını oku

BÖLGE RAPORLARI

İstanbul’da 5 yılda konut fiyatları hangi ilçede arttı.

Yayınlanma tarihi

-

İstanbul, gayrimenkul yatırımı denildiğinde ilk akla gelen şehirlerden biri şüphesiz. Haliyle İstanbul’da ev sahibi olanların en çok merak ettiği konulardan biri de dairelerinin yıllar içinde ne kadar prim yaptığı oluyor. Tıpkı diğer büyükşehirler gibi İstanbul’da da konut fiyatları ilçeden ilçeye farklılık gösterebiliyor.

5 yılda evimin değeri ne kadar arttı?

İstanbul’da ev alırken yaptığınız yatırımın 5 yılda hangi oranda değer kazandığını öğrenmenin en kolay yolu emlak34.com Bölge Raporu’nu incelemekten geçiyor. 

Biz de bundan 5 yıl önce, yani 2013 yılında ev sahibi olanlar için İstanbul’un ilçe ilçe satılık ve kiralık konut fiyatlarını emlak34.com Bölge Raporu verilerini mercek altına alarak inceledik.

2018 Ekim ayı itibariyle İstanbul’da şehir genelinde ortalama 100 metrekarelik bir dairenin konut satış fiyatı 298 bin 577 TL ile 497 bin 629 TL arasında değişiyor. İstanbul satın alınarak kiraya verilen bir daireye yapılan bu yatırımın geri dönüş süresi ise 20 yılı buluyor.

İstanbul’da şehir genelinde kira fiyatları ise 1.228 TL ile 2 bin 46 TL aralığında.

Küçükçekmece, 5 yılda konut yatırımında en çok kazandıran ilçe 
2013-2018 yılları arasında ortalama 100 metrekarelik dairelerin bulundukları ilçelere göre fiyatları nasıl değişti?

Emlak34 verilerine göre 5 yıllık konut fiyatı değişimlerine bakıldığında, bazı ilçelerin %100’ün üzerinde artış gösterdiği ortaya çıkıyor. Yatırımcısına en çok kazandıran bu ilçeler arasında beş sırada Küçükçekmece, Silivri, Şile, Çatalca ve Pendik yer aldı.

İşte İstanbul’un tüm ilçelerine göre ortalama 100 metrekarelik dairelerde TL/metrekare üzerinden 5 yılda yaşanan fiyat artışları:

Devamını oku

BÖLGE RAPORLARI

Büyükçekmece Tepekent’ten Villa alınır mı

Yayınlanma tarihi

-

Tepekent bölgesi bir kooperatif şeklinde kurulan İstanbul’un en büyük villa projesi olan bir bölgeden bahstedeceğiz.

Bir zamanlar bu kooperatif  düzeni şeklinde inşaat yapmak için bir çok kooperatif  kuruldu bir çoğu hüsranla sonuçlandı evini alamayanlar boşa giden paralar yarım kalmış bitirilemeyen yerler yani kısacası sorunlu bir sistemidi bu bölgede o zamanlar başlanmış bir kooperatif  sistemidir ne kadar iyidir diyemiyoruz .

Her bir villa iki dönüm arazi üzerine kurulduğu için alan geniş villa bu arazinin %10 dilimine oturuyor bu bahsettiğimiz iki dönüm en küçük olan araziden bahsetiyoruz daha geniş olanlarda var imar planı bu şekilde olanca bol bol bahçeye sahip villalar görüyorsunuz tabiki kooperatif  düzeni şeklinde yapılınca bunlar bir çoğu natamam şeklinde kalmış ve hala yarım yamalak duran bir çok villa görebilirsiniz kimi bir tane almış kimi çocuklarına dahil almış o zamanlar çok uygun fiyattı durum böyle olunca bir de kooperatif  sistemiyle işleyince işler sorunlu problemili bir yer haline gelmiş .

Şimdilerde oturanlar birazcık toparlasalarda hala eski düşünce ve zihniyet değişmediği için çok fazla bir yol almak mümkün olmamış geniş geniş oturayım diyorsanız gidip görüp detaylı bilgi aldıktan sonra uzaman kişileri araya koyarak villa satın alabilirsiniz natamam almak mantıklı içini dilediğiniz gibi yaptırırsınız güle güle oturursunuz.

Devamını oku

BÖLGE RAPORLARI

Kanal İstanbul aramaları yüzde 133 arttı

Yayınlanma tarihi

-

İstanbul’un çılgın projesi olarak bilinen Kanal İstanbul, güzergâhının kesinleşmesiyle birlikte gayrimenkul sektörünün ve yatırımcıların ilgisini yeniden çekmeye başladı. “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com, ekim ayından bu yana Kanal İstanbul aramalarında hızlı bir yükseliş olduğunu açıkladı.

2011 yılından bu yana gündemde olan Kanal İstanbul projesi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 60 milyar TL yatırımla hayata geçiriliyor. Projenin ayrıntıları belli olunca, Kanal İstanbul’un kapsadığı bölgeler gayrimenkul sektöründeki cazibesini geri kazandı. Bu ilgi artışı, Zingat.com verilerine de yansıdı. Ekim 2017’den beri Zingat.com üzerinden yapılan “Kanal İstanbul” aramalarında yüzde 133 oranında artış yaşandı.

“Spekülatif motivasyonla yatırım yapmayın”

Kanal İstanbul projesini değerlendiren Zingat.com Kurucu Ortağı ve CEO’su Ahmet Kayhan, “Bu düzeyde büyük mega projeler her zaman planlandığı gibi gitmeyebiliyor. Sadece bu proje özelinde değil genel olarak bir yatırım yaparken dikkat edilmesi gereken çok temel kriterler var. Yatırıma uygunluk, tapunun temizliği, bölgenin imar durumu, ulaşım, altyapı ve hepsinden önemlisi fiyat. Kanal İstanbul’un yer aldığı bölgede henüz kentleşme yok ancak çok ciddi altyapı yatırımlarının yapıldığını görüyoruz. Burası aynı zamanda önümüzdeki dönemde de okul ve hastane gibi kentleşmenin olmazsa olmaz ihtiyaçlarının karşılanacağı bir bölge olarak dikkat çekiyor” dedi.

Yatırım yaparken tedbirli davranmanın önemine de dikkat çeken Kayhan, sözlerine şöyle devam etti: “Ayrıca gayrimenkul yatırımı, kısa dönemli ve sadece spekülatif motivasyonla yapıldığında çoğunlukla hüsranla sonuçlanıyor. Uzun dönemli sabırlı ve planlı yapıldığında ise dünyadaki en iyi yatırım aracı olarak öne çıkıyor.”

Kanal İstanbul projesinin 5 yıl içerisinde tamamlanacağı ve İstanbul’a nefes aldıracağı öngörülüyor.

Devamını oku

BÖLGE RAPORLARI

Zeytinburnu’nda güncel emlak raporu

Yayınlanma tarihi

-

Son 5 yılda konut fiyatlarının yüzde 77 artış kaydettiği Zeytinburnu ilçesinde ortalama metrekare satış fiyatları 4 bin 350 TL’ye yükseldi.

Endeksa.com’da yer alan bilgilere göre düzenlenen Zeytinburnu ilçesi güncel gayrimenkul raporuna göre; satış fiyatlarının son 5 yıllık süreç içinde % 77 artış kaydettiği ilçede ortalama metrekare satış fiyatları 4.350 TL, ortalama konut satış fiyatları 488 bin TL, ortalama geri dönüş süresi (amortisman) 19 yıl ve ortalama aylık kira bedeli 2 bin 116 TL olarak ölçüldü.

Zeytinburnu ilçesi hakkında

12 kilometrekarelik yüzölçümüne ve yaklaşık 300 bin nüfusa sahip olan Zeytinburnu ilçesi 13 mahalleden meydana geliyor. Kuzeyden Bayrampaşa, batıdan Bakırköy ve Güngören, güneyden Marmara Denizi ve doğudan da Fatih ile çevrili olan ve 1957 yılında ilçe olan Zeytinburnu; Tarihi Yarımada bölgesinden surlarla ayrılmış olup Atatürk Havalimanı’na dakikalık mesafede ve E-5 otoyolunun hemen yanında yer almaktadır.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ