Takip Edin

İcra İhale

Beylikdüzü ve Silivri’de Milli Emlak’tan satılık arsa!

Yayınlanma tarihi

-

İstanbul Defterdarlığı Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından,  Beylikdüzü Gürpınar Merkez Mahallesi ile Silivri Alibey Mahallesi’nde yer alan 2 arsa ihale usulü ile satışa sunuluyor. Satışa söz konusu olan arsalar için toplam 4 milyon 792 bin 960 lira satış bedeli isteniyor, her bir arsa için 420 bin lira ile 538 bin 592 lira geçici teminat tutarı talep edildi.

Açık teklif usulü ile satışı gerçekleşecek olan arsaların ihalesi 28 Şubat 2018 günü, saat 10:45 ile 11:15’de İstanbul Defterdarlığı Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı’nda gerçekleşecek.

ayrıntı için tıklayınız

Emlakhaberi.com Editörü Sizlere Doğru Tarafsız Özel haberler yazarak bilgi almanızı ve doğru fikirlerle yatırım yapmanız için bilgi aktaran içerikler giriyorum.

Devamını oku
1 Yorum

1 Yorum

  1. Sevim Gülordu

    2 Nisan 2018 at 20:34

    Beylikdüzü ve Silivri’de arsa fiyatlarına bakıyordum. Bu haberi şimdi gördüm lakin zamanını kaçırmışım.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İcra İhale

Ankara’da 7 gayrimenkul ihale ile satılacak!

Yayınlanma tarihi

-

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Çankaya, Y. mahalle ve Akyurt ilçelerinde bulunan taşınmazlar ihale usulü ile satışa sunuluyor.

Satışa çıkarılan 1 adet tribleks villa, 2 adet dükkan ve 4 adet arsa için toplam 149 milyon 582 bin 708 lira satış bedeli, 4 milyon 487 bin 481 lira tutarında ise geçici teminat talep ediliyor. Kapalı zarf usulüne göre gerçekleşecek olan ihale 25 Ekim 2018 tarihinde, saat 14:00’da, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde yapılacak.

 

Devamını oku

İcra İhale

Emlak Konut’tan İstanbul’da ihale ile Satılık arsalar!

Yayınlanma tarihi

-

Emlak Konut GYO, İstanbul’un önemli ilçelerinde bazı arsaları açık artırmada satacak. İstanbul’un Bakırköy, Beşiktaş ve Başakşehir ilçelerinde bulunan toplam 5 adet arsa için 15 Ekim tarihinde açık artırma düzenleyecek.

Beşiktaş’ta yer alan ve Jandarma Dikimevi olarak bilinen askeri alan ile Atatürk Havalimanı’na komşu polis okulu arsası listede dikkat çekiyor.  Açık artırma ihalesi 15 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 14:00’te Emlak Konut Genel Müdürlüğü’nde düzenlenecek.

JANDARMADAN GEÇTİ

Açık arttırmayla satılacak arsalardan 2 tanesini Emlak Konut GYO geçtiğimiz günlerde TOKİ’den satın almıştı. İkitelli ve Beşiktaş’taki arsalar için 387 milyon lira ödenmişti. Jandarma Genel Komutanlığı ile TOKİ arasında imzalanan protokolle daha önce TOKİ’ye devredilen arazi, Beşiktaş Barbaros Bulvarı’ndaki Jandarma Dikimevi’ni kapsıyor. Üzerinde atıl binaların olduğu arsa için imar planı değişiklikleri yapıldı.

Emlak Konut tarafından hazırlatılan değerleme raporuna göre Beşiktaş arsasında 17 bin 500 metrekare konut alanı, 12 bin 260 metrekare donatı alanı planlanıyor. Emlak Konut’un satacağı bir diğer önemli arsa da Bakırköy Şevketiye’de yer alıyor. Söz konusu arsa üzerinde Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi yer alıyor. Emlak Konut bu arsayı daha önce 2 kez arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı usulü ile satışa çıkarmış ancak arsa satılmamıştı. Söz konusu arsada 46 bin metrekare ticaret ve konut, 7 bin metrekare özel eğitim tesisi alanı, 15 bin metrekare park olarak açıklanmıştı. 68 dönümlük arsa Atatürk Havalimanı’na da komşu. Başakşehir Kayabaşı’nda yer alan diğer 2 arsanın da markalı konut projelerine, millet bahçesine ve kamu yatırımlarına yakın noktada yer aldığı belirtiliyor.

Devamını oku

İcra İhale

Milli Emlak, Beylikdüzü ve Eyüpsultan’da arsa satıyor

Yayınlanma tarihi

-

Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı, Beylikdüzü Yakuplu ve Eyüpsultan Kemerburgaz’da bulunan iki adet arsasını toplam 10 milyon 400 bin TL muhammen bedelle satışa çıkardı.

Emlakhaberi.com’un bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan ihale ilanından derlediği bilgiye göre; Milli Emlak tarafından satışa çıkarılan Beylikdüzü İlçesi Yakuplu Mahallesi Köy içi Mevkii’ndeki arsa 456 ada 2 parsel üzerinde 889,46 metrekare büyüklüğüne sahip. Kargir Ağıl ve Avlusu ve Arsası nitelikli arsanın muhammen bedeli, 4 milyon 900 bin TL…

Eyüpsultan İlçesi Kemerburgaz Mahallesi Çağlayan Sokak’ta 451 ada 19 parsel üzerinde 1.038,98 metrekare yüzölçüme sahip arsa için de 5 milyon 500 bin TL muhammen bedel belirlendi.

İhale ne zaman, nerede?
Milli Emlak’ın arsa satış ihaleleri, 17 Ekim 2018 Çarşamba günü 10:40 (Yakuplu arsası) ve 11:10 (Kemerburgaz arsası) saatlerinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Kat: 1 Cağaloğlu – Fatih/İstanbul adresinde toplanacak olan İhale Komisyonu Başkanlığı’nca yapılacak. Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan ihale ilanı şöyle:

GAYRİMENKULLER SATILACAKTIR

İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığından:


1 – Yukarıda nitelikleri belirtilen Hazine adına kayıtlı taşınmaz mallar 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre “Açık Teklif Usulü” ile yukarıda gösterilen gün ve saatlerde satışa çıkarılmıştır.

2 – İhaleye iştirak etmek isteyenlerin;

a) Bu iş için yatırdığınız geçici teminat bedeline ilişkin Teminat Makbuzu veya Banka Teminat Mektubu, Geçici teminat mektubunun şekil ve içeriğinin 2886 sayılı Kanunun 27. maddesi bu kanun uyarınca yayınlanmış D.İ. Genelgelerinde belirtilen şartları (süresiz ve limit içi olarak düzenlenecek, işin özelliği belirtilecek, banka teyit yazısı ile birlikte getirilecektir) taşıması gerekmektedir.

b) Gerçek kişilerin tasdikli (T.C. Kimlik Numarasını içeren) Nüfus Hüviyeti Sureti veya aslı ibraz edilmek kaydıyla nüfus cüzdan fotokopisi, İkametgâh Belgesini Özel hukuk tüzel kişilerinin, idare merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu ticaret veya sanayi odasından yahut benzeri meslekî kuruluştan, ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirkülerini veya vekaletnameyi,

Kamu tüzel kişilerinin ise, tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile yetkili olduğunu belirtir belgeyi, Ortak katılım halinde ortak girişim beyannamesi ile birlikte; ihale saatine kadar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Kat: 1 Cağaloğlu – Fatih/İstanbul adresinde toplanacak olan ihale Komisyonu Başkanlığına başvurarak belgelerini teslim etmeleri gerekmektedir.

3 – Satış bedelinin tamamı peşin veya 1/4 ü peşin kalanı en fazla iki yılda, eşit taksitlerle ve üçer aylık dilimler halinde kanunî faizi ile birlikte ödenebilir.

4 – İhaleye ait şartname Müdürlüğümüzde görülebilir.

5 – İhaleye katılacakların nakit olarak yatırmak istedikleri geçici teminat bedelleri, hizmet binamızdaki Muhasebe Müdürlüğü veznesine başvurmak suretiyle yatırılabilir.

6 – Satışı yapılan taşınmaz mallar 5 yıl süre ile Emlak Vergisine tabi değildir.

7 – Satışı yapılan taşınmaz mallar KDV den satış ve devir işlemleri sırasında düzenlenen belgeler vergi, resim ve harçtan müstesnadır.

8 – Posta ile yapılacak müracaatlarda teklifin 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 37. maddesine uygun hazırlanması ve teklifin ihale saatinden önce komisyona ulaşması şarttır. Postadaki meydana gelebilecek gecikmelerden dolayı İdare veya komisyon herhangi bir sorumluluk kabul etmez. İlan olunur. Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

İlan olunur. 8210/1-1

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ