Takip Edin

Haber Röportaj

Borcumuz bilançomuzun yüzde 10’u bile değil.

Yayınlanma tarihi

-

Bodrum’da yeni bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu yatırımcılara seslenerek “Paranızı biriktirin, beni bekleyin” dedi.

Ortaköy’deki evinde düzenlediği bir toplantıyla basın mensuplarıyla bir araya gelen ve gayrimenkul sektörüyle ilgili değerlendirmeler yapan Ali Ağaoğlu; devam eden gayrimenkul projeleriyle ilgili bilgiler verirken 12 milyon metrekarelik alanıyla birlikte Bodrum’un en büyük arazisinde dünyanın ilgisini çekecek yeni bir proje geliştirdiklerini açıkladı.

Ağaoğlu; yaz-kış yaşam fikrinden yola çıkılarak hazırlanan projede villalar, rezidanslar, ofisler, ticari alanlar, oteller, okul, ofisler, teknopark, fuar alanları, sağlık tesisleri, rekreasyon alanları ve golf sahaları olacağını söyledi.

Bodrum’da hayata geçirecekleri yeni projeleri için yıllardır çalıştıklarını belirten Ali Ağaoğlu bu projelerini erişilebilir fiyatlardan satışa sunacaklarını söyleyerek “Vatandaşlarımıza sesleniyorum, paranızı biriktirin, beni bekleyin” dedi.

Projeyi henüz lanse etmedikleri hatta ön talep toplamaya bile başlamamalarına rağmen hem yurt içinden hem de yurt dışından yoğun ilgi gördüklerini aktaran Ağaoğlu; Bodrum gibi değerli bir yerde milyon dolarlar ödemeden yatırım yapılabilecek bir proje geliştirdiklerini kaydetti.

“Ağaoğlu batıyor” iddialarına yanıt

Son günlerde sosyal medyada “Ağaoğlu batıyor” haberlerinin paylaşıldığını hatırlatan Ali Ağaoğlu; 1981’den bu yana her kriz döneminden daha güçlenerek çıktıklarına dikkat çekerek trol hesaplarda paylaşılan bu tip haberleri hiç ciddiye almadıklarını belirterek Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun sermaye açısından Türkiye’nin en güçlü şirketlerinden biri olduğunu ve Ağaoğlu’nun da gayrimenkul sektörünün lider markası olduğunu söyledi.

Ali Ağaoğlu Türkiye’ye her zaman güvendiğini belirterek; “Açık söylüyorum; yurtdışında benim 1 liram yoktur. Tüm varlığımla buradayım. Moda deyimiyle yüzde 100 yerli ve milli bir adamım. Eğer Türkiye’ye bir katkım olursa bundan memnun olurum. Bu saatten sonra benim 3 lira, 5 lira daha fazla param olsa ne olur. Her şey ortada, Belki şu anda sektörde en güçlü bilançoya sahip olan firmalardan biriyiz. Şahsi bilançolarım dışında 17 milyar liralık varlığımız var. Malımın yüzde 10’u kadar borcumuz yok. 18 enerji şirketimiz var. Kısa süre içerisinde oğlumun katı atıktan enerji üreten santralini de devreye sokacağız. Yenilenebilir enerjiye yatırımlarımız devam edecek.” diye konuştu.

“İnşaat sektörü ile ilgili kasıtlı olumsuz haberler yapılıyor”

Gayrimenkulün 250 sektörle ilişkisi olan ve ekonomiye ciddi katkılar sağlayan çok önemli bir sektör olduğu anımsatan Ağaoğlu; son dönemde sektörle ilgili birçok olumsuz spekülasyon yapıldığına dikkat çekerek “Üzerimize oynanan oyunlara inat; yatırım yapmaya ve istihdam yaratmaya devam ediyoruz. 2050 yılında Türkiye’nin nüfusu 95 milyonu bulacak, gayrimenkul daha uzun yıllar en çok kazandıran yatırım aracı olacak” dedi.

“Yatırımcı parasını faizde eritiyor”

Faiz oranlarındaki artışlarla ilgili olarak “yatırımcının faiz almak için yatırdığı parasının aslında eriğinin farkında değil” diyen Ağaoğlu; gayrimenkule yapılan yatırımın her zaman kazandırdığını, reel getirisi en yüksek emtialardan birisi olduğunu belirterek “Akıllı yatırımcılar kira getirileriyle ciddi kazanımlar elde ediyor. İnsanoğlunun en temel ihtiyaçlarından biri barınmadır. Bu sebepten dolayı gayrimenkul daha öncesinde olduğu gibi gelecekte de gelişmeye, talep görmeye ve kazandırmaya devam edecektir” açıklamasında bulundu.

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Röportaj

Erhan Boysanoğlu ile Sektöre Bakış

Yayınlanma tarihi

-

Erhan-Boysanoglu_emlakhaberi.com

Gayrimenkul sektörüyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Erhan Boysanoğlu, 2018 yılı sektör değerlendirmesi yaparak, 2019’dan beklentilerini ve projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Devamını oku

Haber Röportaj

Mesut Sancak: Hedefimiz Sektörde Lider Olmak

Yayınlanma tarihi

-

Mesut Sancak

İzmir’e 6 milyar liralık yatırıma imza atan Folkart’ın Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, İzmir’deki yeni projesi Folkart Vega’nın lansmanında emlakhaberi.com un sorularını içtenlikle yanıtladı.

2019 yılı yatırım planlarını anlatan Sancak, “Folkart son 5 yılda hedeflerinin üzerinde büyüdü. Hem ciroda hem de karlılıkta beklentilerimizin üzerinde bir performans gösterdik” dedi. 2019 yılında Türkiye’deki en büyük inşaat şirketi olmayı hedeflediklerini kaydeden Sancak, “Belki de 2018 yılının sonunda satış ve ciro verileri geldiğinde bu hedefe ulaşmış olduğumuzu görürüz” diye konuştu.

Kentsel dönüşüm kapsamında çalışmalarına devam edeceklerini kaydeden Sancak, hali hazırda İzmir’de üç dönüşüm projesinin geliştirdiklerini kaydetti. Depreme dayanaksız binaların yenilenmesine önem verdiklerini söyleyen Sancak, “Önümüzdeki 20-30 yıl boyunca kentsel dönüşümde önemli bir aktör olmak istiyoruz” dedi.

BASMANE ÇUKURU

Basmane Çukuru’nda hayata geçirilecek olan projenin akıbeti hakkında da bilgi veren Sancak, “İki ay önce yargı bölge planlarıyla ilgili olarak TMSF ve İzmir Büyükşehir Belediyesi lehine karar verdi. Şu an için projede herhangi bir sorun yok. TMSF ile görüşmelerimiz sürüyor. Gönlümüz çukurun oluşturduğu kötü görüntüyü ortadan kaldırıp, kente yakışır bir projeye imza atmak. Bunun için tüm gücümüzü seferber etmeye hazırız” dedi.

Devamını oku

Emlak Gündemi

Hamit Demir, Nisan Ayı Konut satışlarını değerlendirdi

Yayınlanma tarihi

-

Yurt dışındaki olumsuzluklar, Türkiye’deki bazı olumsuz söylemler, faizlerin ve döviz kurunun yükselmesi ister istemez sektördeki satışları biraz durağanlaştırdı.

Hükümetimizin sektöre kazandırdığı KDV ve tabu harcı indirimi ve sonra da faiz indirimiyle birlikte tekrar bir hareketin oluştuğunu gözlemliyoruz. Bu, hem konut alıcısını mutlu edecek hem de faiz oranındaki düşüş maliyetleri düşürecek bir etki yaratacak.

Tabi buna istinaden biz de nakit ve kredili alımlarında yüzde 20 indirim yaptık. Bunu, bazı medya kuruluşları “çok kar alıyorlar, kardan indirim yapıyorlar” şeklinde lanse etti. Biz kar etmiyoruz. Bilenler gelsin, kâğıdı kalemi eline alsın, böyle bir karı ispat etsinler o zaman ona göre bir söylem oluştururuz.

Biz, bu sıkıntılı süreçte konut alıcısını mutlu etmek için maliyetlerin altında konut satıyoruz. Faizlerin yüksek seyretmesi ve dövizin istikrarsız bir şekilde yukarılara çıkması nedeniyle bu geçiş dönemine destek olmak istiyoruz. Taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyuyoruz. O yüzden konut alıcısı tarafından yüzde 0.98 artı yüzde 20 artı KDV ve tapu indirimiyle birlikte ciddi talep olacak. Önümüzdeki dönemde oturumcusu da yatırımcısı da talep gösterecek, alan herkes mutlu olacaktır.

Devamını oku

Haber Röportaj

Silivri Arsa Tarla Fiyatları Uzman Görüşler

Yayınlanma tarihi

-

Silivri Bölgesinin Arsa ve Tarla Konusunda Uzmanı Sami Beyle Röportajımız Emlak Haberi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Özel ve Sabi Uyanık bey bölge hakkında bilgileri paylaştılar.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ