Takip Edin

Emlak Gündemi

Cer istanbul Projesi satışa çıktı

Yayınlanma tarihi

-

Ege Yapı tarafından Emlak Konut güvencesiyle Yedikule’de hayata geçirilen Cer İstanbul projesinin lansmanı yapıldı.

Ege Yapı Genel Müdür Yardımcısı Serdar Sipahioğlu, lansmandaki konuşmasında, projenin Tarihi Yarımadada yaklaşık 40 bin metrekare alan üzerinde inşa edildiğini söyledi.

Geçmişle modern dünyanın harmanlandığı bir proje yapıldığını anlatan Sipahioğlu, “Projede zaman, insan ve tarihe saygı olgular ön plana çıkıyor. Tarih Yarımadanın geçmişine sahip çıkarak yapılan projenin yaklaşık 31 bin metrekaresi peyzaj alanından oluşuyor. Doğa ve tarihi tüm güzelliklerin yer aldığı az katlı bir proje.” dedi.

Sipahioğlu, projenin konut, ticari ünite, ofis, otelden oluştuğunu dile getirerek, şu bilgileri verdi:

“Marmaray, Avrasya Tüneli, Yenikapı Metro İstasyonu ve tüm ulaşım akslarına yakın bir konumda bulunuyor. Araç otoparklarının tamamı yer altına alınıyor. 340 araçlık kapalı otopark bulunuyor. 24 saat yaşam konseptine göre yapıldı. 16 bin metrekare toplam satılabilir ticari alan yer alıyor. 1+1’den 7+1’e kadar daire tipleri yer alıyor. 47 bin metrekare inşaat alanı bulunuyor. 125 adet daire, 23 adet ticari bölüm, 700 metrekare de sosyal tesis bulunuyor. Sosyal tesisin içinde de kapalı havuz, fitness salonu, sauna yer alıyor.  Yedikule Cer Atolyeleri proje kapsamında yeniden yapılıyor.

“Yatırımlara devam edeceğiz”

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, projenin 5 senelik bir emek ürünü olduğunu dile getirdi.

Hedeflerine yönelik yatırımlarının devam ettiğini vurgulayan Kurum, “Son dönemde birileri işte, ‘Bu dönemde yatırım yapılır mı?’ gibi şeyler söylüyor. Her şey yapılır. Ülkemize, ülkemizin geleceğine güvenimiz tamdır. Yatırımlarımızdan ödün vermeyeceğiz. Her gün de artırarak devam ettireceğiz. İhalelerimiz, süreçlerimiz devam ediyor. Global bir ünya var. Biz büyüyoruz. Çalışmak zorundayız. Bunları da yatırımları yapmaya devam edeceğiz. İhalelerimizde, satışlarımızda bunları net olarak görüyoruz. Ne milletimiz ne de yabancı yatırımcıda bir azalma görmedik.” değerlendirmesini yaptı.

“Kente değer katacak bir proje oldu”

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı da İstanbul’da daha önce de önemli projeler yaptıklarını anımsattı.

Cer İstanbul’un tarih ve doğaya oldukça önem verilen bir proje olduğunu ifade eden Kabadayı, “Suriçi’nde hem İstanbul Büyükşehir Belediyesi, hem Fatih Belediyesi, hem Anıtlar Kurulu hem de Emlak Konut’un destek verdiği, şehre büyük değer katacak bir proje oldu.” diye konuştu.

Kabadayı, projenin üzerinde titizlikle çalıştıklarını kaydederek, şu bilgileri verdi:

“Hem restore edilecek hem de yeni yapılacak binalarla beraber güzel bir tasarım oluştu. Eski binalar yeniden kazandırılacak. Rezidanslar, oteller, ticari üniteler konutlar olacak. Mega projelere yakınlığıyla, sahil merkezi olan Yedikule’de olmasıyla önemli bir proje. Peyzajlar projede önemli yer tutuyor.

Lansmana özel fırsatlar

Bu arada Cer İstanbul 11 bin liradan başlayıp, 20 bin liraya kadar devam ediyor. Projede 5 adet tescilli bina da bulunuyor.

Cer İstanbul’da lansmana özel farklı fırsatlar da uygulanacak.

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Emlak Gündemi

Türkiye’nin İlk Sağlık Rezidansı Antwell’in Temeli Atıldı

Yayınlanma tarihi

-

Ant Yapı’nın Türkiye’nin sağlık hizmetleri alanındaki ilk konsepti olan ve Çamlıca eteklerinde konumlanan Antwell Life Care Residence’ın inşaatı düzenlenen temel atma töreni ile başladı.  

 

Çeyrek asırlık deneyimi ile yurt içi ve yurt dışında birçok projeye imza atan Ant Yapı’nın Çamlıca eteklerinde yer alan yeni projesi Antwell Life Care Residence’ın temeli atıldı. Antwell Life Care Residence için düzenlenen temel atma törenine; Ant Yapı Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Okay ile Hasan Yılmaz, şirket yöneticileri ve proje çalışanları katıldı.

Yüksek hizmet kalitesine sahip, güvenli, konforlu, teknolojik alt yapısı güçlü rezidansları arasına Antwell Life Care Residence’ı da eklemeye hazırlanan Ant Yapı, yeni projesinde Türkiye’nin alanında tanınmış, güçlü ve güvenilir sağlık kuruluşu Acıbadem Sağlık Grubu ile işbirliği yapıyor. Antwell içinde oluşturulan sağlık birimi, gün boyunca Antwell sakinlerinin tüm sağlık ihtiyaçlarına cevap verebilecek.

 

Ant Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Okay, projeyi insan hayatının farklı dönemlerindeki ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla hayata geçirdiklerini belirterek, “Türkiye’de sağlık hizmetleri alanında ilk kez uygulanacak olan bu proje sakinlerine kapsamlı bir sağlık hizmeti de sunacak. Türkiye’nin önde gelen sağlık kuruluşu Acıbadem Sağlık Grubu ile iş birliği sayesinde Antwell sakinlerinin tüm sağlık ihtiyaçlarına da cevap verebileceğiz. Bunun yanında esneklik ve eşitlik ilkeleriyle her ihtiyaca hizmet verecek şekilde dönüştürülebilen bir mimari tasarım hayal ettik. Üzerinde titizlikle çalışarak tüm sosyal beklentilere karşılık verecek 150 Milyon TL yatırım değerindeki projemizi 2019 yılının Haziran ayında tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

Devamını oku

Emlak Gündemi

Bakan Kurum, İnşaat Sektörü Temsilcileri ile bir araya geldi

Yayınlanma tarihi

-

Emlak Konut GYO’dan Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak ayrılan Murat Kurum, gündeme hızlı başladı. İlk olarak sektörün önemli isimleri ve çatı kuruluşları ile görüştü.

İnşaat sektöründe yaşanan son gelişmeler, sektör temsilcilerin görüşlerini dinleyen Bakan Kurum, İstanbul’da kentsel dönüşüm ile alakalı görüşmelere başladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, inşaat sektörünün temsilcileriyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda bir araya geldi. Sektör temsilcileriyle gündemdeki çalışmaları masaya yatıran Bakan Kurum, toplantıda gelecek dönemdeki çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ayrıntıları belirlenecek olan kentsel dönüşüm çalışmalarının da ele alındığı toplantıda Kurum, “Önümüzdeki dönemde temel amacımız sektörlere hizmet etmek, önünü açmak.

Bizler de ekibimizle birlikte bunu yapmaya çalışacağız. Bunun dışında yeni argümanlar geliştirmemiz lazım. Sektöre farklı yönlerden ağırlık vermemiz gerekiyor. Bununla ilgili bir araştırma çalışmamızı başlattık. Genel itibariyle önümüzdeki yıllarda da hangi sektörlerin ön plana çıkacağı, il bazındaki ihtiyaçların neler olduğu gibi konuları çalışıyoruz. Hangi modeller geliştirilebilir diye ayrı bir araştırma konumuz var. Hangi modeller üretebiliriz hangi modellerle iş yapabiliriz bunun çalışmalarını da kendi içimizde yapıyoruz” değerlendirmelerini yaptı.

“SORUN YERİNE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ KONUŞMALIYIZ”

Sektör temsilcilerinin görüşlerinin alınarak sorunlara karşı çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıda, kendisini dinleyenlerden çözüm önerileri üretmelerini de isteyen Bakan Kurum, “Sorunları konuşmaktansa hep beraber ne yapmamız gerektiğini konuşmalıyız” dedi.

Önümüzdeki dönemde tapu ile ilgili önemli çalışmaların yapılacağını da dile getiren Kurum, kentsel dönüşüm konusunda ise özetle, “Kentsel dönüşümü yerinde yapmaya dayalı sistemi uygulayacağız. Fikirtepe ile ilgili sorunların çözümü için de çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Yaklaşık 3 saat süren toplantıda sektörün sağlıklı büyümesi ve büyümenin önündeki bazı engeller tartışılırken, pek çok konudaki bürokratik engellerin ortadan kaldırılması değerlendirildi.

Bakan Kurum bugün ise İstanbul’da kentsel dönüşüm hakkında İBB’den son bilgileri aldı.

İBB Başkanı Uysal, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımında, “Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum, İstanbul’daki kentsel dönüşüm çalışmaları ve Millet Bahçeleri projesindeki son durumu değerlendirmek üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve ilçe belediye başkanlarıyla bir araya geldi.” dedi.

Devamını oku

Emlak Gündemi

Mar yapı ,G Beyond projesini ön talebe çıkarıyor.

Yayınlanma tarihi

-

Degil bir siire ilham vermek, sairin kendisine adını veren; doğası, konumu ve sunduğu yaşantı ile dünyanın en güzel sehirlerinden biri Bodrum. Antik Yunan döneminden günümüze ulasan nadide eserleri ve dünyada esi benzeri olmayan güzellikteki kumsallarıyla, masmavi bir rüya…

Dünyanın yedi harikasından birinin ev sahibi olan bu masalsı kentte, Mar Yapı ile bugüne kadar düşlediğiniz bodrum rüyanız gerçek oluyor. Denize hakim bir tepe üzerinde konumlanan proje, Ege Denizi’nin muhteşem manzarasını sizlere yasatacak sekilde tasarlandı. Yurt dışından gelen dekoratif bitkiler kullanmak yerine; begonvili, mandalinası, çilek, mersin ve sandal ağaçlarıyla Bodrum’u Bodrum yapan bitki ve ağaçlara yer verildi. Yılın 12 ay yasayan ve yasatan coğrafyasıyla bir mutluluk sebebi…

Bodrum yarımadasındaki en nadide koylardan biri olan Yalıkavak Koyu; sakin ve doğal bir peyzaj içerisinde sofistike lüksün tüm özel keyiflerini bir arada yaşayacağınız çok özel bir Egeli… Marinaya tepeden bakan manzarası, akıllı ev sistemiyle donatılmış her eve özel yüzme havuzu ve bahçesi ile ilham verecek bir proje…

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ