Takip Edin

İcra İhale

Çorum da ihaleden satılık arsa

Yayınlanma tarihi

-

Çorum İli, Gülabibey Mahallesi’nde bulunan 3 bin 843 ada, 2 parsel ve 3 bin 43 metrekare alandan oluşan arsa satılıyor.

Kapalı teklif artırma usulü ile gerçekleştirilecek ihale için talep edilen satış fiyatı 5 milyon TL iken geçici teminat bedeli ise 150 bin TL olarak açıklandı.

İhale 23 Ocak Çarşamba günü saat 14.00’da Çorum Belediyesi’nde gerçekleştirilecek.

Emlakhaberi.com Editörü Sizlere Doğru Tarafsız Özel haberler yazarak bilgi almanızı ve doğru fikirlerle yatırım yapmanız için bilgi aktaran içerikler giriyorum.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Tarihi İzmir elektrik fabrikası arsası ile beraber satılıyor!

Yayınlanma tarihi

-

Tarihi İzmir elektrik fabrikası

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın (ÖİB), İzmirlilerin tepkilerine karşın Alsancak’taki 91 yıllık tarihi elektrik fabrikasını, yaklaşık 11 dönümlük arazisiyle birlikte “sessiz sedasız” yeniden satışa çıkardığı ortaya çıktı.

Cumhuriyet Gazetesi Yusuf Özkan’ın haberine göre; ÖİB’nin geçen yıl satış ilanına çıkması yankı yaratmış ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir endüstri tarihinde çok önemli yeri olan bu yapıyı restore ederek kent yaşamına kazandırmak istediklerini söylemişti. Bunun için iki kez başvurduklarını belirterek “Bu yapının satılmaya değil korunmaya, yaşatılmaya ve gelecek kuşaklara aktarılmaya ihtiyacı var. Biz de buna talibiz” demişti. Elektrik Mühendisleri Odası da, yapı ve arazisinin amaç dışı kullanımının önlenmesi için tapunun yeniden İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesini ve yenilendikten sonra müze ve eğitim amaçlı kullanılmasını istemişti.

Kaynak: Cumhuriyet

Devamını oku

İcra İhale

İstanbul Kartal’da ihaleden satılık 2 arsa

Yayınlanma tarihi

-

kartal emlak müdürlüğü ihale

Orhantepe ve Soğanlık Mahallesi’nde bulunan ve imar durumları konut yapımına uygunluk gösteren 2 arsa ihale ile satılıyor.

Orhantepe Mahallesi’nde bulunan arsa 182 pafta,12 bin 570 ada, 346 parsel ve 555 metrekare alandan oluşuyor. Arsa için talep edilen satış bedeli 3 milyon 52 bin 500 TL iken arsanın geçici teminat bedeli ise 915 bin 750 TL olarak açıklandı.

Soğanlık Mahallesi’nde bulunan 141 pafta, 2 bin 378 ada, 48 parsel ve 871 metrekare alandan oluşan arsanın muhammen bedeli ise 3 milyon 486 bin 440 TL iken geçici teminat bedeli ise 1 milyon 45 bin 932 TL.

Açık teklif usulü ile gerçekleştirilecek ihaleler 29 Ocak Salı günü 14.00 ve 14.20 saatleri arasında Kartal Emlak Müdürlüğü’nde gerçekleştirilecek.

Devamını oku

İcra İhale

Esenler için kentsel dönüşüm ihalesine çıkılıyor!

Yayınlanma tarihi

-

Esenler’de kentsel dönüşüme başlıyor. Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, 4 yılda 40 bin konut dönüştürmeyi hedeflediklerini söylemişti.

Esenler için kentsel dönüşüm başlıyor

İstanbul’da binlerce konut üreterek dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapan TOKİ, kentsel dönüşüm projelerinde üretimini artırarak devam ediyor. 2016 yılında Milli Savunma Bakanlığı’na ait olan askeri alanı alan Esenler Belediyesi, 9 milyon metrekarelik alanda kentsel dönüşüm yapılacağını açıklamıştı.

Esenler Kentsel Dönüşüm ihalesi 25 Şubat’ta yapılacak

TOKİ tarafından hayata geçirilecek olan Esenler Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında ilk bölümde 531 konut yapılacak. 25 Şubat 2019 günü saat 14.30’da gerçekleştirilecek ihale Esenler Güney Proje Alanı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1. Etap 1. Bölge’yi kapsıyor. Proje kapsamında konutlarla birlikte mescit inşaatı da yer alıyor.

Devamını oku

İcra İhale

Mahkeme Büyükçekmece yat limanı projesi Kıyı İstanbul Marinayı durdurdu!

Yayınlanma tarihi

-

kıyı istanbul marina çarşı

Büyükçekmece’de hazineye ait yaklaşık 149 bin metrekarelik arazi üzerinde yap-işlet-devret modeliyle hayata geçirilmesi planlanan ve Büyükçekmece Belediyesi tarafından ihaleye çıkarılan yat limanı projesi ihalesi İstanbul 8. İdare Mahkemesi tarafından durduruldu.

Proje ihalesi; ilk çıkarıldığında 40 milyon dolarlık bir yatırım planlamasıyla Almanya merkezli IGM GmbH tarafından alınmıştı. Yat limanının 49 yıllığına işletme hakkını alan şirket; projeye Türk ortakların da dahil edilmesiyle birlikte Marina İstanbul Turizm İnşaat A.Ş. adında yeni bir şirket kurmuşlardı. Devam eden süreçte proje başlayamadığı gibi bir de Türk ortaklar hakkında dolandırıcılık davası açılmıştı. Gelişmeler üzerine proje yeniden ihaleye çıkarılmış ve haziran 2015’te Yeditepe Marina Yatırım Turizm İnşaat A.Ş. projeyi devralmıştı.

Hürriyet’te yer alan habere göre, limanın yapım süreci devam ederken Büyükçekmece’de yaşayan 4 vatandaş; liman projesinde bir planlama hatasının olduğunu ileri sürerek projenin durdurulması yönünde dava açtı.

İstanbul 8. İdare Mahkemesi 11 aralıkta davayı karara bağlayarak “Kıyı İstanbul” olarak tanıtımı yapılan projenin yapımına yönelik işlemlerin şehircilik ilkeleri, planlama esasları ve teknikleri ile kamu yararına uygun olmadığı gerekçeleriyle projeyi durdurma kararı aldı.

Kaynak: Hürriyet

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ