Takip Edin

Emlak Turizm

Genç Gezginler İçin Ucuza Seyahat Etme Tüyoları

Yayınlanma tarihi

-

Günümüzde hemen hemen herkesin özellikle genç kesimin en büyük hayallerinden biri dünyayı gezmektir. Kimi zaman vakit sıkıntısı, kimi zaman iş yoğunluğu, kimi zamansa maalesef maliyet yüzünden ertelenir hep bu hayaller. Online seyahat markası biletall.com blog yazısında,‘’Hiç olmazsa bütçemin yettiği kadarını gezsem yeter.’’ diyenlerin az bütçeyle mümkün olduğunca çok yer gezebilmesi için tüyolar hazırladı. Keyifli okumalar dileriz!

Erken Rezervasyon Cüzdan Kurtarır!

Pek tabi düşük bütçeli tatil denince akla ilk gelen çözüm erken rezervasyonla alınan biletler oluyor. Özellikle uçakla seyahat etmeyi düşünüyorsanız biletinizi ne kadar erken alırsanız işin içinden o kadar ucuza çıkma şansınız artar. Üstelik böylece hemen hemen her arkadaş veya aile ortamında bahsi en azından bir kez geçmiş olan ‘’Bu sene de Prag’a gidelim, oradan da belki Avrupa turu yaparız.’’ cümleleri havada kalmamış olur ve biletinizi çok önceden aldığınız için bu sefer bahsi geçen gezinizi gerçekten yapma fırsatı bulursunuz. Gitmek istediğiniz tüm şehirlere Biletall.com’dan kolaylıkla erken rezervasyon yapabileceğinizi de unutmayın.

Çok Gezen Değil, Çok Okuyan Karlı Çıkar

Diyelim ki ilk olarak İtalya’ya gitmeye karar verdiniz. Gitmeden derin bir araştırma yapmanız faydanıza olacaktır. ‘’Nerede ne yenir, en uygun hediyelik eşya nereden alınır, konaklama açısından en cep yakmayan fakat konforu da bir kenara bırakmadan kalabileceğiniz oteller hangileridir?’’ gibi ayrıntıları İtalya için yola çıkmadan önce belirlerseniz son dakikada acele ile ilk bulduğunuza razı olmaz ve bütçenizi dilediğiniz gibi ayarlama şansı elde edersiniz. Ayrıca yolculuğa çıkmadan önce gidilecek ülke veya şehirdeki müzeleri iyice okuyup araştırmak gerekir. Bazı dönemlerde müzelere giriş ve bazı etkinlikler ücretsiz olabilmektedir. Denk getirirseniz yaşadınız demektir!

Tabanlara Kuvvet

Tabii ki kıtalar arasını yürüyerek geçin demiyoruz. Fakat gittiğiniz ülkede her yere taksi ile ulaşım sağlamayı düşünüyorsanız, ne yazık ki cebinizde bir sonraki ülkeye gitmeye yetecek paranız kalmayabilir. Ülke veya şehir değiştirmeyecekseniz yürümek veya toplu taşıma aracı kullanmak hem cebinizi rahatlatır hem de size gittiğiniz yerin kültürünü daha yakından tanıma imkanı sunar. Üstelik manzaranın ve atmosferin tadını çıkararak, yavaş yavaş yürüyerek gezmek, geriye dönüp baktığınızda emin olun verdiğinize hiç pişman olmayacağınz bir karar olacaktır.

Ne Varsa Marketlerde, Sokak Aralarında Var

‘’Nasıl olsa bir kere dünyayı gezeceğiz, gelmişken her şeyin en pahalısını, en lüksünü deneyelim.’’ Demeyin! Emin olun sokak aralarında gördüğünüz butik dükkanlardaki tatlar ve tezgahlarda yapılıp ayaküstü tüketilen yöresel yemekler, geriye dönüp baktığınızda gezinizin en keyifli anlarından olacaktır. Ayrıca marketler ne güne duruyor? Damak tadınıza uygun yüzlerce hatta binlerce gıdayı oldukça ekonomik bir fiyata bulabileceğiniz süpermarketler seyehat boyunca en büyük yardımcınız olacaktır.

Düşük Sezon, Düşük Bütçe Dostudur

Temmuz ayında Fransa’ya gittiğinizi hayal edin. Harika bir atmosfer, mis gibi bir hava, çocuklar gibi şen Eyfel Kulesi’nin altında fotoğraf çektiriyor veya çimlere uzanmış o harika manzaranın tadını çıkarıyorsunuz öyle değil mi? Aklınıza gelmeyen bir şeyler var. Müzelerde bekleyeceğiniz bitmek tükenmek bilmeyen kuyruklar, turizm mevsiminde ülkeye akın etmiş turistlerin oluşturduğu kalabalık, otel ve uçak rezervasyonlarındaki cep yakan fiyatlar…

Tüm bunlar gezinizi eziyete dönüştürecekse, mutlaka düşük sezonda geziye çıkmayı denemelisiniz. Düşük sezonun illa kış mevsiminin ortası olması da gerekmiyor elbette. İlkbaharın başları veya sonbaharın ortalarına erken rezervasyon ile alacağınız biletler hem cebinizden gereksiz masraf çıkmasını önleyecek hem de gezinizi daha sakin ve huzurlu bir şekilde geçirmenizi sağlayacaktır.

Pazarlık Etmek Şart

Ben pazarlık edemem demeyin. Birçok ülkede turistler için otel, hediyelik eşya, restoran hatta taksilerde bile pazarlık payı bırakılarak fiyat verilmektedir. Seyahatinizi ucuza getirmek istiyorsanız bu ihtimalleri göz önünde bulundurarak, yerine göre satıcılar ile kıran kırana bir pazarlığa girişmeniz faydalı olacaktır.

Seyahatinizi tüm bu maddelere uyarak geçirirseniz düşük bütçe ile tahmin ettiğinizden çok daha fazla yer gezme imkanı bulabilirsiniz. Unutmayın geriye döndüğünüzde aklınızda gezi boyunca biriktirdiğiniz güzel anılar ve deneyimler kalacaktır. Siz seyahatinizi dolu dolu geçirmeye bakın, şimdiden iyi tatiller dileriz!

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Emlak Turizm

Meraas ve Dubai Holding’in D-Marin İş Birliği Yapıyor

Yayınlanma tarihi

-

Meraas ve Dubai Holding, Dubai’de yer alan dünya standartlarındaki marinaların yönetimi için D-Marin’le iş birliği yapacak. İmzalanan sözleşmeyle yeni küresel yatırımların çekilmesi ve marina sektörünün Birleşik Arap Emirlikleri’nde sürdürülebilir turizme ve GSMH’nin gelişimine katkıda bulunması amaçlanıyor.Yeni iş birliği ile Körfez bölgesinde marinaların geliştirilmesi ve yönetimiyle ilgili giderek artan talebi karşılayarak Dubai’de bölgesel bir merkez yaratmak ve Orta Doğu ve Uzakdoğu marina geliştirme – yönetme fırsatlarını tespit etmek hedefleniyor. Dubai limanındaki marina faaliyete başladığında Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki tekne bağlama yeri ve sayısı ikiye katlanacak. Meraas Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Dubai Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulla Al Habbai bu yeni iş birliği ile ilgili “Dubai ekonomisini çeşitlendirmeye ve yeni sektörlerin katkısını artırarak sürdürülebilir büyümeyi desteklemeye kararlıyız” derken Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ise “Dubai son on yılda ilham veren bir büyüme hikayesi gösterdi. Bu sözleşme ile Birleşik Arap Emirlikleri’nde dünya standartlarında marinalar kurmayı hedefliyoruz” dedi.

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri, 13 Kasım 2018: Dubai, gelişim gösteren yeni sektörlere yatırım yapan uluslararası şirketleri çekmeye hem yerel hem bölgesel gelişme fırsatlarından yararlanmaya devam ederken lüks marinaların global başkenti olmaya da hazırlanıyor.

Meraas ve Dubai Holding tarafından bugün yapılan açıklamada marina ve destekleyici sektörlerden uluslararası yatırım çekmek ve Dubai’yi lüks yatçılık için tercih edilen uluslararası bir destinasyona dönüştürmek üzere, Doğu Akdeniz’in en büyük marina zincirlerinden biri olan D-Marin ile ortaklık sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

Ortaklık sözleşmesi, Meraas ve Dubai Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ekselansları Abdulla Al Habbai ve D-Marin’in de içinde olduğu Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk tarafından MB92 Grup’ un Barcelona’daki merkezinde imzalandı. Sözleşme, Meraas ve Dubai Holding’in Dubai ekonomisini çeşitlendirmeye ve geliştirmeye katkıda bulunmak, şehrin bölgede ve dünyada önemli bir tatil ve lüks deniz turizmi destinasyonu olarak konumunu ileriye taşıma konusundaki kararlılığını yansıtıyor.

İmzalanan sözleşme kapsamında, Meraas ve Dubai Holding’in geliştirdiği Port de la Mer, Dubai Harbour ve Jumeirah Beach Hotel gibi mevcut yatırımların ve marinaların yanı sıra yapım aşamasındaki diğer marinalarına da hizmet verecek. İş birliği, D-Marin’in MB92 ile ortaklığı kapsamında Barcelona (İspanya) ve La Ciotat (Fransa) şubeleriyle sunduğu hizmetlere benzer biçimde Dubai’deki marinalarda lüks yat ve teknelerin bakım ve onarımı için global standartlarda bölgesel bir merkez kurmayı da amaçlıyor. Sözleşme aynı zamanda, Orta Doğu ve Uzakdoğu’da diğer sektörlere de yayılan daha geniş bir hizmet ve yatırım ekosistemi yoluyla marina yaşam tarzını yeni tekliflerin geliştirilmesi için uzun vadeli hükümler de içeriyor.

Dubai Harbour’un tamamlanmasıyla Meraas, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde 1.100 bağlama kapasiteli en büyük marinanın sahibi ve işletmecisi olacak ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki bağlama kapasitesini ikiye katlayacak.

Meraas ve Dubai Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ekselansları Abdulla Al Habbai, D-Marin ile iş birliği hakkında şunları söyledi: “Meraas, Dubai Holding ve D-Marin arasında yapılan bu sözleşme, Dubai’yi önde gelen turizm merkezi konumuna taşımayı hedefliyor. İki şirketin D-Marin gibi global bir oyuncuyla birlikte lüks marina sektörüne yatırım yapma başarısı, Birleşik Arap Emirlikleri Başkan Yardımcısı ve Başbakanı, aynı zamanda Dubai’nin yöneticisi olan Şeyh Mohammed bin Rashid Al Maktoum’un Dubai’yi önde gelen uluslararası turizm destinasyonu haline getirme ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni dünyanın ekonomisi güçlü ülkeleri arasında konumlandırma vizyonunu da destekliyor. Bu sözleşme, yüksek katma değerli sektörlerde doğrudan yatırım oranlarına sahip olan Dubai’ye yeni yabancı yatırımlar çekmeye de katkıda bulunacak. Bu girişim, Meraas ve Dubai Holding’in Birleşik Arap Emirlikleri’nin ekonomisini çeşitlendirmeyi ve turizmin yanı sıra lüks yatçılık ve deniz taşımacılığı dahil ilgili sektörlerin GSMH’ye katkısını artırarak sürdürülebilir kalkınmayı desteklemeyi hedefleyen 2021 Dubai Planının gerçekleştirilmesine yönelik çabalarıyla da uyumlu. Şirketler böylece Dubai’nin dünyanın en büyük beş turizm, ticaret, ulaştırma ve finans merkezlerinden biri olarak statüsünü de pekiştirmeyi amaçlıyor. Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin zengin deniz mirası sayesinde marina sektöründe cazip avantajlara sahip. D-Marin, bu stratejik sözleşme ile marinaların ve hizmetlerinin geliştirilmesi ve altyapının sağlanması, Dubai’nin dünyadaki yat sahipleri ve kullanıcıları için favori bir destinasyon olarak varlığını geliştirmek için uzmanlığından da yararlanacak”.

Bu ortaklığın bir parçası olarak D-Marin, marinaların rekabetçi bir maliyetle inşa edilmesi, teknik ve tasarım yönleri için danışmanlık hizmetleri sunarak marinaları yönetmeye odaklanacak. Dubai’de kurulacak yerel operasyonla, şirketin Güney Doğu Avrupa ve Doğu Akdeniz bölgesindeki mevcut faaliyetleriyle entegrasyonunu da sağlayacak. Şirket, pazarlama ve reklam desteğinin yanı sıra üst yönetim ekibinin birikim ve deneyimiyle en iyi uygulamalarını da sunacak. İş birliği, uluslararası tekne ve yat sahiplerine ve kullanıcılarına dünya standartlarında hizmetler sunmayı ve Dubai’nin bu sektör için küresel bir merkez olarak konumunu güçlendirmeye katkıda bulunan denizcilik aktiviteleri, tekne yarışları ve diğer deniz etkinlikleri için bir takvim oluşturmayı hedefliyor.

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk, şöyle konuştu: Dubai, geçtiğimiz yıllarda ilham veren bir hikaye haline geldi. Doğuş Grubu olarak, 2011 yılından bu yana gayrimenkul ve yeme-içme yatırımlarımızla Dubai’de aktif olarak büyümeye devam ediyoruz. Dubai’nin bu zamana kadar bizlere sunduğu imkânlar için müteşekkiriz. Bu işbirliği ve Dubai’deki bölgesel merkezimiz aracılığıyla, bu şehrin uzun vadeli potansiyeline yatırım yapacağız. Körfez bölgesindeki marinaların yönetim ve geliştirilmesine yönelik fırsatlardan yararlanmayı dört gözle bekliyoruz.

Şahenk sözlerine şöyle devam etti: “Bu sözleşme, D-Marin’in küresel ölçekte başarıyla büyüdüğünü kanıtlıyor. Meraas ve Dubai Holding ile ortaklığımız, Birleşik Arap Emirlikleri’nde dünya standartlarında marinalar yaratmak için enerjimizi birleştirecek. Tüm taraflar arasındaki iş birliğine olumlu katkıda bulunacağına, ivme ve güç kazandıracağına inandığımız bu ortaklığın öneminin bilincindeyiz. Meraas ve Dubai Holding’e, bize duydukları güven için teşekkür ediyor, bu ortaklığı pek çok başarıyla taçlandıracağımıza inanıyoruz.”

Marinalarda bağlama yeri, lojistik, bakım ve yönetim gibi ihtiyaçları olan yatçılık pazarında yüksek harcama oranları söz konusu olurken uluslararası turizmde yat ve lüks teknelere talep artmaya devam ediyor. Bu durum aynı zamanda lüks tekne sahiplerini turizm ve yatırım için çekmeye de katkıda bulunuyor.

Bölgeden gelen talep artmaya devam ederken Birleşik Arap Emirlikleri’nde daha fazla marinaya ihtiyaç duyuluyor. Frost & Sullivan’a göre, küresel gezi amaçlı tekne pazarının 2018 yılında yaklaşık 23 milyar $ değerinde olması bekleniyor. Küresel danışmanlık ve araştırma firması, bir süre önce yayımlanan bir raporunda pazarın 2022 yılına kadar 28 – 30 milyar $ arasında artacağını öngörüyor.

Sektörün Dubai’de dikkat çekici bir şekilde gelişmesiyle birlikte Birleşik Arap Emirlikleri, yaşam tarzı için dünya çapında tercih edilen bir destinasyon ve lüks yaşam arayışıyla dünyanın her yanından gelenler için ideal bir yer olarak konumlanıyor. Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki denizcilik sektörünün toplam değerinin 2018 yılı sonu itibarıyla 66 milyar $’a ulaşması beklenirken gezi amaçlı tekne sektörünün değeri 1,3 –1,5 milyar $ arasında değişiyor. Birleşik Arap Emirlikleri, bu yıl yerel olarak imal edilen, toplam 611 metre uzunluğundaki 14 yeni lüks yat projesiyle gezi amaçlı denizcilik sektöründeki lider konumunu pekiştirerek dünyada 9. sırada yer alıyor.

Körfez ülkelerinde ve genel olarak Orta Doğu’da marinalara duyulan ihtiyaç giderek artıyor. Dünya yat filosunun yüzde 13’ünü temsil eden bölge, 40 metreden uzun bağlama mesafesi gerektiren 205 lüks yatla bu segment için önemli bir pazar oluyor. Bölge, Süper Yat Üreticileri Derneği (Superyacht Builders Association -SYBA) tarafından yayımlanan yakın tarihli bir rapora göre son üç yılda dünyadaki lüks yatların sayısının yüzde 7 oranında artmasına katkıda bulunuyor.

Devamını oku

Emlak Turizm

Doğu Karadeniz’e gelen turist sayısında arış var

Yayınlanma tarihi

-

Bu yılın ilk 10 ayında Doğu Karadeniz Bölgesini ziyaret eden eden toplam turist sayısı 3 milyon 832 bin olarak açıklandı.

Giresun, Trabzon, Rize, Artvin ve Gümüşhane vilayetlerinden oluşan Doğu Karadeniz Bölgesini bu yılın ilk 10 ayı sonunda yerli ve yabancı olmak üzere 3 milyon 832 bin turistin ziyaret ettiği açıklandı. Bölgeye gelen turistler en çok Trabzon’u tercih ederken pastadan en küçük dilimi alan il ise Artvin oldu. Yabancı turistlerin hemen hemen tamamı Körfez Ülkeleri ve İran’dan olurken yerli turistlerin sayısında geçen yıla göre azalmalar görüldü.

Trabzon’u ziyaret eden yabancı turist sayısı artarken yerli turist sayısı düştü!

Şehri bu yılın ilk 10 ayında yerli ve yabancı olmak üzere 1 milyon 500 turist ziyaret etti. Geçen yılın tamamında ise bu sayı 2 milyon 202 bin adetti. Trabzon’da özellikle yerli turist sayısında önemli oranda bir azalma görülürken geçen yılın tamamında kente gelen yabancı sayısı 465 bin 600 iken bu sayı yılın ilk 10 ayında 524 bine ulaştı. Trabzon’da yerli turist sayısının azalmasında en önemli etkenin ise konaklama fiyatlarının yüksek olması gösteriliyor. Şehre gelen yerli turist kafileleri konaklama olarak daha ucuz olan çevre illeri tercih ediyor.

Trabzon’a gelen turistlerin ilgi gösterdiği yerlerin başlarında ise Uzungöl, Atatürk Köşkü, Ayasofya Camisi izliyor. Sümela Manastırı 3 yıldan bu yana devam restorasyosyon nedeniyle ziyaretlere kapalı tutulurken buraya gelen turistler manastırın hemen altındaki Ayavarvara Kilisesi’ni ziyaret ediyor.

Rize’yi gelen turist sayısı 931 bin oldu

Yerli ve yabancı turistlerin Doğu Karadeniz’de Trabzon’dan sonra en çok ziyaret ettiği şehir Rize oldu. Bu yılın ilk 10 ayı sonunda kenti 816 bini yerli, 115 bini de yabancı olmak üzere toplam 931 bin turist ziyaret etti. Şehre gelen turistlerin en çok görmeyi tercih ettikleri yerler ise Ayder Yaylası, Gito Yaylası, Pokut Yaylası, Sal Yaylası, Badara Yaylası, Elevit Yaylası, Fırtına Vadisi, Palovit ve Ağaran Şelaleleri ile İkizdere ilçesindeki termal turistik tesisler oldu.

Giresun’a gelen turistler en çok Mavi Göl’e gidiyor

Bu yılın ilk 10 ayında Giresun’a gelen yerli ve yabancı turist sayısı 631 bin oldu. İçinde Mavi Göl’ün olduğu Kuzalan Tabiat Parkı’na ilk 10 ayda 400 bin kişi geldi. Tabiat parkının bulunduğu alan içinde bulunan irili ufaklı 5 göl, Göksu Deresi ve Kuzalan Şelalesi turistlerden büyük ilgi görüyor. Günlük tekne turlarıyla gidilen Giresun Adası’na da kente gelen turistlerin yoğun ilgi gösteriyor.

Gümüşhane’ye ilgi giderek artmaya başladı

Bu yılın ilk 10 ayında yerli ve yabancı 607 bin turistin ziyaret ettiği Gümüşhane’nin yıldızı giderek parlamaya başladı. Kente gelen turistlerin en çok gidip gördüğü yerlerin başlarında ise Torul ilçesine yapılan seyir terasıyla birlikte Karaca Mağarası, Şiran ilçesindeki Tomara Şelalesi, şehir merkezi ve Süleymaniye mahallesi geliyor.

Artvin’e gelen turist sayısı 163 bin oldu

Doğu Karadeniz’de turizm pastasından en düşük payı alan Artvin’e gelenlerin sayısı aslında son yıllarda artan trend içinde. Bu yılın ilk 10 ayında yerli ve yabancı 163 bin turistin ziyaret ettiği Artvin’de en yoğun ilgiyi Borçka-Karagöl, Şavşat-Karagöl, Şavşat-Cehennem Kanyonu, Arhavi- Mençuna Şelalesi, il merkezindeki Türkiye’nin en büyük Atatürk Heykeli, Hatila Vadisi Cam Seyir Terası görüyor.

Devamını oku

Emlak Turizm

Setur’dan Sicilya ve Malta’ya çok özel turlar

Yayınlanma tarihi

-

Setur kalitesiyle seyahat etmek isteyenler, Kasım’da Avrupa adaları Sicilya ve Malta’ya düzenlenecek turları tercih edip, Sicilya’da Baba filminin çekildiği bölgeyi, Malta’da ise tarihi mekanları ziyaret edebilirler.Türkiye’nin önde gelen turizm şirketlerinden Setur, Kasım ayında Avrupa’da Sicilya ve Malta’ya çok özel turlar düzenliyor. Türk vatandaşlarına vize uygulayan ülkeler tarafından, zorunlu talep edilen yurt dışı seyahat sigortasını da ücrete dahil olarak sunan avantajlı turlar, Setur kalitesiyle seyahat düşkünlerini bekliyor.

Sicilya’nın film gibi sokakları…

Setur 22-25 Kasım ve 28 Kasım-02 Aralık tarihleri arasında Sicilya’ya iki tur düzenliyor. Turlar, İstanbul Catania uçuşu ile başlıyor isteyen misafirlerin katılabileceği ekstra Etna & Siracusa turu ile devam ediyor. Rehber eşliğindeki bu turda Etna Yanardağı, 1800 metre yüksekliğindeki ikinci krater Silvestri ziyaretinin ardından, ünlü matematikçi Archimed’in yaşadığı kent olan Siracusa gezisi yapılacak. Aretusa Çeşmesi, Katedral, Diana Çeşmesi, Apollon Tapınağı ve Altın Kale gezilecek diğer yerler arasında. 2. gün ise yine isteyen misafirler ekstra tam günlük Palermo & Cefalu turuna katılabilecekler. Tur Palermo’da San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Normanni Sarayı, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddelerini kapsıyor. Tiran Denizi kıyısında yer alan şirin balıkçı kasabası Cefalu’da ise 12.yüzyıl tarihi katedralleri, balıkçılar kapısı ve şehrin özgün sokakları gezilecek. Catania’daki 3. gün yine rehber eşliğinde ekstra tam günlük bir geziye katılma ve ünlü “Baba” filminin çekildiği yerleri görme fırsatı veriyor. Film gibi sokaklardan geçerek gerçekleşen turda Bar Vitelli, San Michele Kilisesi, Cappucini Manastırı görülecek yerler arasında. Gezi, Savaco, Taormina, Messina turu ile devam ediyor.

Adım adım Malta…

Setur’un bir başka turu ise 29 Kasım-02 Aralık tarihleri arasındaki Malta turu. 4 günlük tur boyunca misafirler, ekstra düzenlenecek rehber eşliğindeki Malta içi turlara da katılabilirler. Bu turlarda Avrupa’nın üçüncü büyük kubbesine sahip olan Santa Maria Assunta Kilisesi, Game of Thrones dizisinin unutulmaz sahnelerinin çekildiği eski başkent Mdina’da bulunan Hükümet Sarayı, Casa Inguanez Malikânesi, Katedral, Kermelit Kilisesi ziyaretleri bulunuyor. Meşhur Fontanella Cafe’de eşsiz manzara eşliğinde verilecek molanın ardından başkent Valetta’yı keşfedecek olan misafirler ülkenin en güzel balıkçı köyü olan Marsaxlok’u da görebilecekler. 3. günde düzenlenecek ekstra Gozo Adası turu İç Deniz (Inner Sea) ve Mantar Kayası, tarihte küçük bir şapel olan fakat günümüzde çok büyük bir Adak kilisesi olan T’pino Kilisesi ziyaretlerini kapsıyor. Bu tur, bölgenin ünlü bal, marmelat, keçi boynuzu pekmezi, zeytin, zeytin yağı, Gozo Peyniri, şarap ve likörlerinin tadına bakma fırsatı da sunuyor. Gozo Adasının başkenti Victoria Rabat’taki St.George bazilikası, da gezilecek yerler arasında. Son gün ise yine dileyen misafirler için ekstra düzenlenecek olan 1980 yılında Temel Reis filminin çekildiği Popeye’s Village turuna ayrıldı. Misafirler burada köy gezisine ek olarak Temel Reis, Safinaz ve Kaba Sakalın şovlarını seyredecek ve deniz manzarası eşliğinde restoranın güzel yemeklerinin tadına bakma fırsatı yakalayacak.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ