Takip Edin

Genel

İmamoğlu’ndan Binali Yıldırım’a Gelirken Yanlış Tarafa Bakmış

Yayınlanma tarihi

-

ekrem-imamoglu kopya

CHP’nin İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, bugün Beylikdüzü’nde seçim çalışması yapan rakibi Binali Yıldırım’ın, “Beylikdüzü, şöyle yeşil böyle yeşil, göklere uçuruyorlar. Ben gelirken yeşillik görmedim. Siz gördünüz mü? Binalardan başka bir şey gözükmüyor” sözlerine, Büyükçekmece’den yanıt verdi.

İmamoğlu, ”Kötü kentleşme görmek istiyorsanız, 15 yıldır yönetilen Esenyurt’a bakın. Muhtemelen sınırları karıştırdı, E-5’in sağ tarafını da Beylikdüzü zannetti. Daha önce de karıştırdılar. Bu şehre hiç adil davranmadılar, hoyratça kullandılar. Ne yazık ki birçok kenti kötü hale getirdiler. Biz Bağcılar’ı, Esenyurt gibi 25 yıldır yönettikleri ilçeleri de Büyükçekmece gibi güzel bir ilçe yapmak için geliyoruz.” dedi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Küçükçekmece’deki seçim turunu komşu ilçe Büyükçekmece’ye taşıdı. İmamoğlu, Ulus Mahallesi Tepecik Meydanı’nda vatandaşlarla buluştu.

Konuşma yapacağı sahneye zorlukla ulaşan İmamoğlu, yol boyu vatandaşlarla fotoğraf çektirdi. Mitingde, ilk konuşmayı Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün yaptı. Ardından söz alan İmamoğlu, yaklaşık 3 bin kişilik coşkulu bir kalabalığa seslendi.

”Yahu, ne zaman hemen sevdalanıyorlar”

”Hasan Akgün, 25 yıldır Büyükçekmece’de örnek belediyecilik hizmeti veren bir ağabeyimiz” diyen İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Devamı var. 5 yıl daha hizmet edecek ama benimle beraber arada sırada İstanbul’a da yardım edecek. İş birliği böyle olur. Benim anlamadığım bir şey var. Diyorlar ki, ‘İstanbul Gönül İşi, Büyükçekmece Sevdam’. Yahu nasıl hemen sevdalanıyorlar. Büyükçekmeceli olmayan, Büyükçekmece’ye nasıl sevdalanır. Büyükçekmeceye’ye yeni geldin, hemen nasıl sevdalandın.

Hizmet enerji işidir, hizmet gerçekten sevmek işidir. Hele hele ait değilsen yapamazsın. Bu şehre ait olacaksın kardeşim. Büyükçekmece’ye ait olacaksın. Bu aday, İBB Başkanvekili der ki; ‘Bana oy verenlere hizmet edeceğim!’ Bu da önemli. lçede birinin eline bir şey batsa için cız edecek. Seçilmedin. ‘Hadi Allahaısmarladık’, buradan gidecek. Bir daha buraya uğramayacak adama oy verilmez. Seçilmediği gün Büyükçekmece ile ilgisi yok. Bir daha çayınızı, kahvenizi içmeye gelmezler.

Bu seçimler, iddia ediyorum, Hasan Akgün başkanımın en kolay seçimi. Biliyorum o, işini şansa bırakmaz. Siz hiç bırakmayın.”

”Gideyim, güzel bir adam göreyim!”

Sahneye çıkmadan önce bir vatandaşın eline bir şikayet metni tutuşturduğunu belirten İmamoğlu, bu konuyla ilgili şunları söyledi:

“Önceden başka bir partiye oy vermiş. O partiye oy verdiğini ama hizmet görmediğini belirtmiş. ‘Beni pişman etme. Bu sefer geldiğinde bu şehre, bu beldeye ulaşım konusunda hizmet et’ demiş ve eklemiş: ”Şunu yapıyorlar. Bir konvoy veya miting yapacaklar, yüzlerce İETT otobüsünü buraya yığarlar’. Bugün, değerli aday, rakibim Beylikdüzü’ndeydi. Bana fotoğraf yolladılar. Herhalde 100’e yakın İETT otobüsü var. Beylikdüzü halkı gelir, dinle. Siz, buraya İETT otobüsüyle mi geldiniz. Kendi ayaklarınızla geldiniz. Dediniz ki; ‘Gideyim, güzel bir adam göreyim’. Yüzlerce otobüse bindir, götür. Yazık benim vatandaşıma, yazık. Çoğu da zorla götürülüyor.

Allah’ın izniyle, sizin oylarınızla ben bu şehre belediye başkanı olacağım. Hasan Akgün ağabeyimde Büyükçekmece’ye başkan olacak. O da şahit. Siz de şahit olun. Bir Allah’ın kuluna, ‘Haydi mitinge, otobüslere dizilin’ demeyeceğim. Bu iş böyle olmaz. Bu işin adı gönül, sevda işi olmaz. Böyle gönül kazanamazsın.

Bir dönem gönülden siyaset yaptılar, hiç itirazım yok. Güç zehirlenmesi var. Kendi tabirleriyle metal yorgunluğu var. Ne yazık ki kibir var, kibir.”

”10 numara adamsın”

İmamoğlu’na konuşması sırasında bir not verildi. Bunun üzerine İmamoğlu, ”kaybolmuş çocuk” anonsu yaptı.

İmamoğlu, kısa sürede bulunan ”Abdullah” isimli çocuğun kaldırılarak, kendisine gösterilmesini istedi.

Çocuğu gören İmamoğlu, ”Tamam, 10 numara adamsın” diyerek, memnuniyetini belli etti.

Şehirdeki her çocuğun kendileri için eşit olacağını ifade eren İmamoğlu, “Bu şehre barış, huzur ve eşitlik getireceğiz. Herkesin yüzü gülecek. Çünkü belediye başkanı, onların arasında gezecek ve yüzü gülen bir başkanları olacak. Ben, bu şehrin, hangi ilçesinde olursa olsun, çocuklarını eşitlemeye geldim. Kadıköy’deki çocukla, Bağcılardaki çocuk eşit olacak ve aynı eğitimi alacak. Bu şehrin çocukları eşit değilse, anneleri mutlu değilse bu kenti mutlu edemezsiniz kardeşim.

Ben, sizin o güzel çocuklarınız, gençleriniz güzel hayaller kursun diye belediye başkanı olacağım. Ben, adaylığım belli oldu olalı, anneler, çocuklar, sevgi, yeşil alan, adil bir şehir olacak diyorum. Ağzından mega proje düşmeyen arkadaşlar, artık mega proje açıklayamıyorlar. ‘Kreş’ diyorlar, ‘yeşil alan’ diyorlar. Ben, yeşil alan projesi açıkladım. ’15 yaşam vadisi yapacağım’ dedim. ’20 milyon metrekare olacak’ dedim. Aradan 15 gün geçti, bakıyorum televizyonda anlatıyorlar. Bu vadiler yeni icat olmadı, gökten inmedi burada vardı, 25 senedir yönetiyorsunuz niye yapmadınız? Seçime 20-25 gün kala verilen vaatler sizi aldatmasın” diye konuştu.

”Şehri hoyratça kullandılar”

”Kötü kentleşme görmek istiyorsanız, 15 yıldır yönetilen Esenyurt’a bakın” diyen İmamoğlu, ”Yolda gelirken bana basın özeti verdiler. Rakibim demiş ki, ‘Bana dediler ki ‘Beylikdüzü çok yeşil diyor İmamoğlu. Binadan başka bir şey görmedim’ demiş. Hasan ağabeyim, doğru söylüyor. Muhtemelen sınırları karıştırdı, E-5’in sağ tarafını da Beylikdüzü zannetti. Daha önce de karıştırdılar. Bu şehre hiç adil davranmadılar, hoyratça kullandılar. Ne yazık ki birçok kenti kötü hale getirdiler. Biz Bağcılar’ı, Esenyurt gibi 25 yıldır yönettikleri ilçeleri de Büyükçekmece gibi güzel bir ilçe yapmak için geliyoruz” dedi.

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Tüketici güven endeksi arttı!

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işbirliği ile yürütülen tüketici eğilim anketi sonuçlarından hesaplanan mevsim etkilerinden arındırılmış tüketici güven endeksi, Mart ayında bir önceki aya göre %2,9 oranında arttı; Şubat ayında 57,8 olan endeks Mart ayında 59,4 oldu.

Hanenin maddi durum beklentisi endeksi 78,3 oldu

Gelecek 12 aylık döneme ilişkin hanenin maddi durum beklentisi endeksi Şubat ayında 75,2 iken, Mart ayında %4 oranında artarak 78,3 oldu.

Genel ekonomik durum beklentisi endeksi 78,6 oldu

Genel ekonomik durum beklentisi endeksi (gelecek 12 aylık döneme ilişkin) Şubat ayında 75 iken, Mart ayında %4,9 oranında artarak 78,6 oldu.

İşsiz sayısı beklentisi endeksi 58,9 oldu

İşsiz sayısı beklentisi endeksi (gelecek 12 aylık döneme ilişkin) Şubat ayında 59 iken Mart ayında %0,1 oranında azalarak 58,9 oldu.

Tasarruf etme ihtimali endeksi 22 oldu

Tasarruf etme ihtimali endeksi (gelecek 12 aylık döneme ilişkin) Şubat ayında 22,02 iken, Mart ayında 22 oldu.

Devamını oku

Genel

Başkan’ın katılımıyla Çanakkale köprüsünün çelik şaft montajı yapıldı

Yayınlanma tarihi

-

Tamamlandığında dünyanın en geniş açıklıklı asma köprüsü unvanına sahip olacak ve 18 Mart 2022’de hizmete açılması planlanan 1915 Çanakkale Köprüsü’nde tüm Türkiye’yi sevindiren ‘tarihi bir gün’ yaşandı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü etkinlikleri nedeniyle Çanakkale’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çalışmaları hızla devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü Gelibolu şantiyesini ziyaret ederek dev çelik şaftların ilkinin montajını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M. Cahit Turhan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu eşlik etti. ÇOK A.Ş. Yönetim Kurulu adına Seung Soo Lee, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün tüm dünyanın ilgisini çektiğini belirterek, “Projemiz şimdiden 5 uluslararası ödüle layık görüldü” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle ihale edilen ve inşaat çalışmaları Daelim, Limak, SK&EC ve Yapı Merkezi ortaklığı tarafından yapılmakta olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla tarihi bir gün yaşandı. Hem Çanakkale hem tüm Türkiye için büyük öneme sahip 18 Mart’ta, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün kulelerinin temellere bağlantısını sağlayacak, iki tanesi 23, diğer iki tanesi ise 26 metre yüksekliğe ve 18 metre çapa sahip 4 adet dev çelik şafttan dördüncüsünün de sahaya gelişi tamamlandı ve montajı gerçekleştirildi.

Erdoğan, yürütülen çalışmaları yerinde inceledi

2022’de hizmete açılması için çalışmaların 7 gün 24 saat kesintisiz olarak ve büyük bir heyecanla yürütüldüğü 1915 Çanakkale Köprüsü’nü 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümünde ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çalışmaları yerinde inceledi ve projedeki ilerleme hakkında bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, beraberinde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M. Cahit Turhan, Bakan Yardımcısı Enver İskurt ile 1915 Çanakkale Köprüsü Gelibolu şantiyesine geldi ve Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu’ndan projedeki gelişmeler ile ilgili bilgi aldı.

Ziyaret ve brifing esnasında AK Parti Milletvekilleri Jülide İskenderoğlu, Ahmet Büyükgümüş ve Bülent Turan, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Limak Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Nihat Özdemir, Limak Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkan Yardımcısı Sezai Bacaksız, Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, Yapı Merkezi İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Başar Arıoğlu, ÇOK A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve SK E&C temsilcisi Seung Soo Lee ve ÇOK A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Daelim temsilcisi Young Jin Woo bulundular.

1915 Çanakkale şimdiden uluslararası ödüllere doymuyor

ÇOK A.Ş. Yönetim Kurulu adına Seung Soo Lee “Bilindiği üzere, dünyanın en uzun açıklıklı asma köprüsü olacak 1915 Çanakkale Köprüsü Projesinde teknik zorlukları bir bir aşarken, finansmanın temini sürecinde de ‘referans’ olarak nitelendirebileceğimiz bir başarıya imza attık. Projemize, %70’i yurtdışı kaynaklı olmak üzere toplam 2.2 milyar Avro kredi sağlandı. İki yabancı ortağımızla birlikte Projeye 900 milyon Avro’dan fazla sermaye yatırımı sağlayacağız.”

1915 Çanakkale Projesi’nin şimdiden PFI Reuters, Bonds&Loans, IJ Global, IFN gibi dünyanın saygın kurumlarının verdiği 5 ayrı ödüle layık görüldüğünü belirten Seung Soo Lee “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği, değerli Bakanlarımızın rehberliğinde bu işi de en mükemmel, en güvenli şekilde tamamlayacağız.” dedi

Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da simge yapılarından biri olacak

• 1915 Çanakkale Köprüsü ile Asya ve Avrupa denizin üstünden dördüncü kez, toplamda ise yedinci kez birleştirilmiş olacak. Çanakkale Boğazı’nı geçmek için bayram ve tatil dönemlerinde saatlerce sürebilen feribot bekleme süreleri ve yaklaşık bir saat süren seyahat süresi, 4 dakikaya inmiş olacak.

• Sadece Türkiye’nin değil, aynı zamanda dünyanın da simge yapılardan biri olacak 1915 Çanakkale Köprüsü, en yüksek mühendislik ve estetik tasarım standartlarına sahip olacak. Tamamlandığında 2023 metre ana açıklığı ile dünyanın en büyük açıklıklı asma köprüsü olacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü, 334 metrelik tepe noktası yüksekliği ile de dünyanın en yüksek kuleli asma köprüsü unvanını alacak. Köprünün ayakları arasındaki 2023 metre ana açıklığı Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Kuruluş Yılı’nı sembolize edecek.

• Deniz seviyesinden itibaren 318 metre kule yüksekliği ise Türk milletinin bağımsızlığını kazanmasındaki en önemli tarihlerden biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni sembolize edecek.

• 1915 Çanakkale Boğaz Köprüsü’nün toplam uzunluğu 2.023 metre ana açıklık, 770’er metre yan açıklıklar ve 365 ve 680 metrelik yaklaşım viyadükleri ile beraber 4.608 metre olacak.

• Köprünün kule temelleri Asya yakasında -45 metre derinliğe, Avrupa yakasında -37 metreye iniyor.

• Kule temellerinin bulunacağı bölgede yapılan zemin güçlendirme çalışmaları kapsamında Asya kule temelinde 165 adet ve Avrupa kule temelinde 203 adet 2,5 metre çapında çelik kazık çakıldı.

• Köprünün tasarımı Danimarkalı tasarım devi COWI tarafından gerçekleştiriliyor. Tasarımın bağımsız denetçiliği ise ARUP & AAS-JAKOBSEN tarafından yürütülüyor.

Devamını oku

Genel

Rönesans Eğitim Vakfı Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi’nin Temeli Attı

Yayınlanma tarihi

-

malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi

Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi temel atma töreni, Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak’ın ev sahipliğinde; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Türkiye Cumhuriyeti Eğitim Öğretim Kurulu Üyesi Selçuk Pehlivanoğlu ve Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Rönesans Holding bünyesinde sosyal projelere devam eden Rönesans Eğitim Vakfı (REV)’in 2009’da başlattığı eğitim seferberliğinin en son adresi Malatya oldu. Son 10 yıldır başta eğitim olmak üzere birçok farklı alanda faaliyete geçirdiği sosyal projeler ve kalıcı eserler ile geleceğe katkıda bulunmayı hedefleyen vakıf, tüm bölgenin eğitim kalitesinde önemli bir yükselme sağlayacak “Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi”nin temelini attı.

17 Mart’ta Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak’ın ev sahipliğinde düzenlenen törene, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Türkiye Cumhuriyeti Eğitim Öğretim Kurulu Üyesi Selçuk Pehlivanoğlu, Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı katıldı. 2020 yılında eğitim ve öğretime başlanması planlanan fen lisesi, 480 öğrenci kapasitesiyle bölgede fark yaratacak.

Törene katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Böyle bir törene katılmak benim açımdan çok önemli. Çünkü eğitimin öneminden sürekli olarak bahsediyoruz. Bu ülkenin ekonomisi de sosyolojisi de eğitim sayesinde yükselecek. Bunun da temelinde yatan bilim ve akıl. Tam da bugün, burada yaptığımız şey bilimle akla hizmet etmek. Tüm bunların üstüne, Rönesans Holding ve Erman Ilıcak’tan, geçmişte yaptıklarından bahsetmek lazım.

Rönesans Holding’in burada yaptığı iş aslında bizim geleceğimiz açısından değeri çok yüksek olan bir proje. Çünkü burada dünya standartlarında bir fen lisesinin inşaasından bahsediyoruz. Laboratuvarıyla ve diğer binalarıyla birlikte örnek bir yapı. Bu nedenle bugün yaptığımız işin çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve vatandaşlarımız için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak, “Bugün hepimiz için çok anlamlı bir gün. Sayın Bülent Tüfenkçi bakanımızla beraber başladığımız projemizde, sayın Valimiz ve İl Milli Eğitim Müdürümüzün verdiği desteklerle bugüne geldik. Bir Malatyalı olarak burada böyle güzel bir amaç için bulunmaktan mutluluk duyuyorum.

Malatya Fen Lisesi, dönemin Milli Eğitim Bakanı Sayın Metin Emiroğlu tarafından 1986 yılında açılan, Türkiye’nin 6. Fen lisesidir. Akademik anlamda Türkiye’deki orta öğretim kurumları arasında kendine üst sıralarda yer bulan bir okuldur. Okulumuz 2018 yılında hali hazırdaki mevcut binaların deprem şartnamesine uymaması ve dayanaklığının yetersiz olması nedeniyle Yakınca Bölgesi’nde başka bir binaya taşınmıştı. İşte bu nedenle burada bugün temelini attığımız kampüs, Yeşilyurt Bölgesi’nin 1. derece deprem bölgesi olması dikkate alacak şekilde tasarlanıp öğretmen ve öğrencilerimize yakışacak şekilde planlanmıştır.

İnovasyon atölyeleri ve yüksek teknoloji laboratuvarları ile bu okulun, ülkemizin güzide eğitim kurumları arasında gireceğine inanıyorum. Anadolu’da yaşayan ve Türkiye’nin geleceğine yön verecek yüzbinlerce genç var. Temennimiz, geleceğin bilim insanlarının bu okuldan mezun olması ve ülkemizin tüm dünyada temsil edilmesi. Bu temenni ile 2020 yılında eğitim ve öğretime başlayacak okulumuzun, tüm bölgenin eğitimine katkı sağlayacağına inanıyor, hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Temel atma töreninin sonunda, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafında eğitime katkılarından dolayı Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak’a plaket takdim edildi.

Malatya eğitiminde yeni dönem

İstanbul, Ankara, Yozgat, Kahramanmaraş, Amasya, Malatya ve Bursa’da anaokulu, ortaokulu, lise ve meslek yüksek okullarının yanısıra kütüphane ve hastane gibi kalıcı eserleri bulunan Rönesans Eğitim Vakfı tarafından inşa edilecek Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi, vakfın Malatya’daki ikinci kalıcı eseri olacak.

Yeni Fen Lisesi kampüsü ve eğitim kalitesiyle sadece Malatya’nın değil tüm bölgenin başarılı öğrencileri için “yeni bir imkân” olarak anılıyor. Yenilenen okulun 5613 m²’lik derslik binasında; 16 derslik, fizik, kimya, biyoloji laboratuvarları, görsel sanatlar, bilgisayar, müzik atölyeleri, 260 kişi kapasiteli konferans salonu, kafeterya, kütüphane, mescit, revir, idari birimler yer alacak.

Geniş kampüs içinde yer alacak 1381 m²’lik kapalı spor salonu içinde 200 kişi kapasiteli tribün ve soyunma odaları bulunacak. Ayrıca açık futbol sahası, açık basketbol sahaları ve açık tenis kortu öğrencilerin kullanımına sunulacak. 96 kişi kapasiteli yurt binası 4434 m²’lik alana kurulacak, içinde yemekhane, 2 kütüphane, 2 bilgisayar odası, 2 etkinlik odası, 2 dinlenme odası, çamaşırhane odaları, etüt odaları olacak.

Arsada bulunan ağaçların korunmasına özen gösterilerek yerleştirilen sosyal ve sportif alanlar, öğrencilerin sosyal zamanlarını kaliteli geçirmeleri için özel olarak tasarlanacak. Kampüs mimarisi üzerine geliştirilen alanda idare ve veliler için 43 araçlık açık otopark da yer alacak. Mevcuttaki okul binasının yeri ise yakın dönemde inşaatı planlanan ortaokul için kullanılacak.

Rönesans Eğitim Vakfı, benimsediği görev ilkeleri kapsamında, başta eğitim olmak üzere, birçok alanda faaliyete geçirdiği sosyal projeler ve kalıcı eserleriyle geleceğe katkıda bulunmaya devam ediyor. Kurulduğu günden bu yana sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken vakıf, bugüne kadar 6 ilde, 7 eğitim kuruluşunun projesini tamamladı.

*Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi’nin eğitim ve öğretime 2020 yılında başlaması planlanıyor.

Devamını oku

Genel

Bekçi alımı için başvurular ne zaman başlıyor ?

Yayınlanma tarihi

-

bekci-alimi-basvurusu

Emniyet Genel Müdürlüğü, 8 bin bekçi alımına ilişkin başvuru şartlarını açıkladı. Ön başvurular, 18 Mart ile 1 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

Emniyet Genel Müdürlüğünce, yeni 8 bin bekçi alımına ilişkin başvuru şartları açıklandı.

Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesinden, 8 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımına yönelik başvuru şartları ilan edildi.

Buna göre, adaylar, 18 Mart-1 Nisan tarihlerinde “www.pa.edu.tr” adresinden e-Devlet şifreleri ile giriş yaparak, ön başvuruda bulunabilecek.

Çarşı ve mahalle bekçiliği için adaylarda aranan şartlar ile alıma yönelik ayrıntılı bilgilere, Emniyet Genel Müdürlüğünün ve Polis Akademisi Başkanlığının internet sitesinden ulaşılabilecek.

Devamını oku

Genel

Salda gölü ve çevresi koruma altına alındı!

Yayınlanma tarihi

-

salda gölü millet bahçesi burdur

Bazı alanların Salda Gölü ve çevresi için Özel Çevre Koruma Bölgesi olarak tespit ve ilan edilmesine ilişkin ekli kararın yürürlüğe konulmasına, 2872 sayılı Çevre Kanununun 9 uncu maddesi gereğince Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla bu sabah Resmi Gazete’de ilan edildi.

Ekli harita ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alan Salda Gölü Özel Çevre Koruma Bölgesi olarak tespit ve ilan edilmiştir.

Salda Gölü Çevre Koruma Bölgesinde 19/10/1989 tarihli ve 383 sayılı Kanun Hükmünde Kararname Hükümleri uygulanır.  Hükümlere göre yapılacak olan değerlendirme sonuçlanıncaya kadar herhangi bir uygulşama yapılamaz.

Salda Gölü Özel Çevre Koruma Bölgesinde bu kararın yayımı tarihinden önce onaylı planlarına veya mevzuata uygun olarak ruhsatı alınmış ve inşaatı su basman seviyesinde tamamlanmış yapıların inşaatına ruhsat ve eklerine göre devam edilir.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ