Sektörel Haberler

İSTİHALE, İlk Gayrimenkul Müzayedesi 10 Mayıs’ta !

Kısa amortisman süresiyle yatırımcıların yüzünü güldüren mülkler görücüye çıkıyor

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek bir sistemle konutların açık artırmayla satışa sunulmasını sağlayan İSTİHALE, ilk müzayedesini 10 Mayıs Perşembe günü Swissotel The Bosphorus’da gerçekleştirecek. Münferit gayrimenkullerin yanı sıra konut projelerinin de avantajlı fiyatlarla satışa çıkarılacağı müzayedede, gayrimenkul sektöründe uzayan satış süreleri bir günde son bulacak.

Balon fiyat ekonomisine ve emlakçıların yüksek komisyon taleplerine boyun eğen Türkiye gayrimenkul sektörü, yeni bir döneme giriyor. İngiliz yatırımcı Tyla Angelis’in girişimi ile kurulan İSTİHALE, 30 yılı aşkın süredir başarı ile sürdürülen İngiltere’deki sistemi birebir uyarlayarak açık artırma ile münferit mülk alışverişine imkan tanıyacak. Bankaların, emlak ofislerinin, konut projelerinin ve mülk yatırımcılarının da yoğun ilgi gösterdiği ilk müzayede 10 Mayıs’ta gerçekleşecek. Swissotel The Bosphorus’da sabah 09:30’da başlayarak 17:00’a kadar devam edecek olan İSTİHALE’nin ilk müzayedesiyle gayrimenkul satış süreçleri şeffaflık ilkesiyle tanışacak.

İlk müzayede 160 lot ile açılacak

Rasyonel değerlerinin üzerine çıkan gayrimenkul fiyatlarını ve yüksek komisyon ücreti talep eden emlakçıları devre dışı bırakan İSTİHALE, müzayede sistemiyle aylarca satılamayan gayrimenkullerin 1 günde satışını sağlayacak. Mülk satıcıları ile alıcılarını şeffaf kurallar çerçevesinde buluşturacak olan müzayedede göz alıcı daireler, rezidanslar, villalar çık artırma usulüyle satışa çıkarak gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlerle buluşacak. Lotlar arasında bulunan ve satışa sunulan lüks penthouse ve boğaza sıfır konumda yer alan bir yalı müzayedede Türkiye ile birlikte İngiltere, İsveç, Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar’dan yatırımcıların beğenisine sunulacak.

Yurt içi ve yurtdışı fuarlarında lotları tanıtacağız

Münferit konutların açık artırmayla satışının önünü açan sistemi Türkiye ile tanıştıran İSTİHALE kurucusu Tyla Angelis, “Bildiğiniz üzere bu sistemi yanlış fiyat değerlemeleri ve yüksek komisyonlardan dolayı satış süreleri ayları bulan mülkleri 1 gün içinde satabilmek ve alıcıyla satıcıyı güvenli bir alışveriş ortamında buluşturabilmek için uygulamaya başladık. Araştırmalarımızda ön plana çıkan bir diğer problem ise konut yatırımlarının amortisman sürelerinin bir hayli uzun olmasıydı. İlk müzayedemizde yatırımcılar için fırsat oluşturacak kısa amortisman süresine sahip mülkleri

 

lotlarımıza ekledik. İSTİHALE ile gayrimenkul sahibi olanlar, yapmış oldukları yatırımın geri dönüşünü 9 ile 17 yıl arasında kazanmış olacak. Türkiye’de ilk kez uygulanan sistemle 800 binlik konut stokunun erimesine maksimum derecede katkıda bulunacağız” dedi. Angelis sözlerini şöyle sürdürdü; Portföylerimizi 9-11 Nisan’da Dubai Uluslararası Emlak ve Gayrimenkul Fuarı, 22-25 Nisan’da Cityscape Qatar ve 28-29 Nisan tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşen 12.Gayrimenkul Fuarı’nda tanıttık. Özellikle avantajlı amortisman süreleriyle yerli ve yabancı yatırımcılardan yoğun ilgi gördük.”

Gayrimenkul sektöründe gözlemlenen balon fiyat oluşumunu engelleyerek mülklerin gerçek değerine kavuşmasını sağlamak ve konut satışlarının hız kazanmasına yardımcı olarak mülk sahiplerinin mağduriyetini gidermek amacıyla kurulan İSTİHALE, şeffaf satış sistemi ve rasyonel gayrimenkul satış rakamlarıyla yabancı yatırımcının ilgisini de tekrar Türkiye’ye çekmeyi hedefliyor.

Oylamaya Katılın:
0 / 0

Etiketler

Kadir Özel

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Konut Projeleri | Emlak Haberleri | Emlak Rehberi | Emlak Tv | Sektörel Haberler | Emlak Gündemi | Emlak Ekonomi | Emlak Turizm | Kentsel Dönüşüm | Prefabrik Evler | Termal Kaplıca | Villa Projeleri | Ticari Projeler | Bölge Analizi | Arsa – Arazi 2b | Reklam Tanıtım Filmleri | Emlak Magazin |
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmanızı Rica Ederiz.

Reklam Engelleyiciyi Kapatmanızı Rica Ederiz.