Takip Edin

Dekorasyon ve Mimari

Kale’den yüzde 40’a varan indirim fırsatı

Yayınlanma tarihi

-

Kale, özellikle evlerini yenilemek isteyen tüketicileri sevindirecek yüzde 40 indirim kampanyası başlattı.

Yapı sektöründe, ekonomive ivme kazandırmak amacıyla, konut sahibi olmak isteyenlere yönelik indirim kampanyaları sürerken; seramik ve banyo ürünleri sektörünün öncü kuruluşu Kale, hem sektörü hareketlendirecek hem tüketiciyi memnun edecek bir kampanya başlattı.

Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kale Banyo, Edilgres ve Edilcuoghi markaları ile trendleri belirleyen Kaleseramik, yaşam alanlarında bütünsel çözümler sunan ürünlerini yüzde 40’a varan indirimli fiyatlarla kullanıcıyla buluşturuyor.

Markalarının sıcaklığını, ‘aile’ kavramıyla ile birleştiren Kale, evlerin en güzel köşelerine dokunan tasarımlar yaratıyor. Tasarım ve teknolojiyi bir araya getiren Kale’nin koleksiyonları, aynı zamanda kullanıcılara, fonksiyonelliğin ön planda tutulduğu şık banyolar ve yaşam alanlarını tasarlamaya imkan tanıyor.

Kaleseramik’in geniş ürün yelpazesiyle bütünsel çözümler sunduğu serileri, yüzde 40’a varan indirim fırsatıyla tüm Kale mağazaları ve satış noktalarında alıcılarını bekliyor. 31 Ekim tarihine kadar sürecek kampanya kapsamında, her türlü yapıda kullanılabilen yenilikçi seramikler, hayatı kolaylaştıran banyo mobilyaları, hijyenik klozetler, estetik ve işlevsel lavabolar, şık armatürler tüketicinin beğenisine sunuluyor.

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dekorasyon ve Mimari

Mobilya Sektörünün Değişmeyen Lideri Furnıture Istanbul’da

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye’nin lider mobilya markası İstikbal Mobilya, her yıl olduğu gibi 2019’da da Türkiye’nin en büyük mobilya fuarı olan Furniture İstanbul’da yerini aldı. İstikbal mobilya trendlerini belirleyen 23 farklı ürünüyle fuar süresince 8. Hall’ de 1.200 metrekarelik alanıyla yurtiçi ve yurtdışından fuar katılımcılarıyla buluşuyor.

Bu yıl İstikbal yatak grubu ile de 6. Hall’de yeni yataklarının tanıtımını gerçekleştireceği özel bir stand kurguladı. İstikbal yatak ürün grubunda geleceğin teknolojisi olan Graphene teknolojisi ile üretilen Graphene teknolojili ve 2019 yılında satışa çıkacak olan yeni yataklarını tanıtacak.

İstikbal Avrupa’nın en büyük mobilya üreticisi olarak 2019 yılında da koleksiyonlarıyla mobilya sektörüne yön verecek. İstikbal 2019 mobilya koleksiyonu ile yemek odasından oturma grubuna, yatak odasına, yatak, tekstil ve halıya kadar, bir evin ihtiyacı olan tüm mobilya ürünlerini her kesimden kullanıcının beğenisine sunacak.

Bu yıl koleksiyonlarında krem tonlardan, dünyada trend renkler arasında olan Antrasit veya Lacivert gibi birçok farklı rengin kullanıldığı, klasik ürünlerden en modern tarzlara kadar her kesime eden tasarımlarını tüketicilerin beğenisine sunacak.

Tüm dünyada tanınan, marka bilinirliği en yüksek mobilya üreticisi olan İstikbal yeniliklere açık, tüketicilerinin ihtiyaç ve beklentilerine uygun ürünleri modern bir anlayışla; kalite, konfor ve estetiği harmanlayarak üretir. İstikbal, geniş ürün yelpazesi, şık ve kaliteli ürünleriyle 2019’da da tüketicilerin en beğendiği marka olmaya devam edecek.

Devamını oku

Dekorasyon ve Mimari

Wilmotte’un ‘Koleksiyon’ dokunuşu Paris’te tanıtıldı

Yayınlanma tarihi

-

Yaşam alanlarında fark yaratan tasarımlarıyla hayata dokunan Koleksiyon, dünyaca ünlü Fransız tasarımcı Jean Michel Wilmotte’la iş birliğine başladı. Tasarım dünyasının en değerli isimlerinden biri olan Wilmotte’un Koleksiyon’a özel olarak tasarladığı ürünler Paris’te çok özel bir davetle tanıtıldı.Koleksiyon, şu anda dünyada 20 den fazla ülkede sürmekte olan 100 projeyi yürüten; şehir planlamadan mimariye kadar çok farklı dallarda projeleri olan ve Fransa tarihinde sadece 3 mimara verilmiş olan Academician rütbesi ile ödüllendirilen Jean Michel Wilmotte ile çalışmaya başladı.

Jean Michel Wilmotte’un Koleksiyon için hazırladığı; geleceğin çalışma alanlarına yönelik iç mekan ve mobilya tasarımları, Paris Station F. binasında düzenlenen özel bir davette tasarım ve iş dünyasına duyuruldu. Koleksiyon Tasarım ve Marka Direktörü Koray Malhan’ın ev sahipliğinde düzenlenen geceye ressam Pablo Picasso’nun torunu Olivier Picasso’dan Avrupa Parlamentosu üyesi Geoffroy Didier’e kadar pek çok önemli isim katıldı.

Wilmotte ile yaklaşık iki yıllık bir hazırlık süreci geçirdiklerini belirten Koray Malhan “Bu uluslararası iş birliği sayesinde Türkiye’yi öncü ve farklılıklar öneren bir çizgi ile yurtdışında temsil etme fırsatı bulduğumuz için çok heyecanlıyız” dedi.

Ünlü tasarımcı Jean Michel Wilmotte, Türkiye’de yaratıcılık odaklı yaşam alanları üzerine düşünen ve üretim yapan Koleksiyon için modüler ofis masalarından, aydınlatmaya, mekan içinde mekan yaratan bölücü panel sistemlerinden dinlenme ünitelerine kadar pek çok ürünü barındıran Anatole serisini tasarladı.

Le Monde’e taşınan iş birliği

1944 yılından beri yayın hayatına devam eden ve dünyanın en yüksek seslerinden biri olan Fransız Le Monde Gazetesi de iş birliğini sayfalarına taşıdı. Le Monde haberi, “T,asarımcı Wilmotte Anatole’de ofis hayatını yorumladı” başlığıyla yarım sayfa olarak ele aldı. Fransa’nın en büyük gazetesi Le Monde’de Türk markası Koleksiyon için tasarlanan bu projede koltukları, ofisleri, paravanları yeniden kurgulayan Fransız tasarımcı Wilmotte’un ünlü ressam ‘Piet Mondrian’ motiflerinden ilham aldığından da bahsedildi.

Devamını oku

Dekorasyon ve Mimari

Yeşil Binalar Şehirleri Doğayla Buluşturacak

Yayınlanma tarihi

-

 Türkiye ekonomisinin lokomotifi konumunda yer alan gayrimenkul sektörü, gelişen teknoloji ve 21. yüzyılın toplumsal hassasiyetiyle birlikte dönüşüm sürecine hazırlanıyor. Yaşam alanlarının konforlu, verimli ve doğaya saygılı olarak gelişmesini hedefleyerek gayrimenkul sektörüne katma değer sağlayan iş insanları, yatırımcılar, müteahhitler, gayrimenkul sektörü temsilcileri ve 12 farklı ülkeden mimarların katılımıyla gerçekleşen Uluslararası Mimarlık, Ekolojik ve İnsan Odaklı Yapılaşma Zirvesi Archisections, 500 kişinin katılımıyla İstanbul Çırağan Sarayı’nda gerçekleşti.

Enerji tasarrufu, çevre tahribatının en aza indirilmesi, yeşil çatı uygulaması ile yağmur sularının arındırılması, yeşil katmanların güneş ışınlarını yansıtmamasıyla sera etkisini oluşturan yansımaların azalması ve oksijen üretmesi gibi birçok fayda sağlayan yeşil binalarla kentleşmiş bölgelerde daha yeşil, daha mavi ekolojik yapılaşma modelinin benimsenerek şehirlerde doğaya nefes aldırma vizyonuyla yola çıkan Archisections, sektöre yön veren yaklaşık 500 profesyonelin katılımıyla 19 Ekim 2018 tarihinde Çırağan Sarayı’nda gerçekleşti.

Kentsel tasarımdan mimariye uzanan yelpazede sunumlar içeren, doğanın gücünü yaşamlarımızda yoğun olarak hissettiğimiz uluslararası mimari bir platformda buluşma sağlamak ve sorunlara çözüm aramak amacıyla hazırlanan Uluslararası Mimarlık, Ekolojik ve İnsan Odaklı Yapılaşma Zirvesi Archisections’da “Yeşil ve mavinin sonsuz tonlarının hakim olduğu sürdürülebilir ekolojik dengeyle konforlu yaşama alan yaratabilir miyiz?” sorusunun yanıtı arandı. Çevreciliğe sahip bir idare anlayışı ile tasarıma önem veren şehirlere sahip bir ülke olgusunu ön plana alarak, dünyanın yedi kıtasından çözüm örnekleri, ezber bozan farklı yaklaşımlar, şehircilikte devrim yaratan vaka analizleri yapılan zirvede İstanbul için çözüm arayışları da sunuldu.

Prof. Dr. Süha Özkan’ın Mimarlık ve Kentlerde Akupunktur sunumu, Y. Mimar Sevinç Ormancı’nın doğanın gücü; su, rüzgar, güneş ile yaşam enerjisi yükselen şehir Hiroshima sunumu, Mimar Joe Coriaty & Mimar Michael Lehrer & Mimar Mia Lehrer’in Los Angeles Sürdürülebilirlik Planı sunumu  gibi vaka incelemelerinin katılımcılarla paylaşıldığı Archisections’da mimarlar, iş insanları, yatırımcılar, müteahhitler, gayrimenkul sektörü temsilcileri, iç mimari sektöründeki firmalar, şehir planlamacıları, turizmciler, mühendisler ve mimarlık bölümü öğrencileri katılım göstererek, geleceğin doğa dostu şehirlerinin nasıl tasarlanması gerektiğini vaka analizleri ve en iyi uygulama örnekleriyle inceledi.

Türk Hava Yolları, Kale Grubu, Vitra, Kütahya Porselen, GAD Mimarlık Vakfı, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği, Green Solution Provider, İmmergaz, Çebi Kilit, DYO ve Aligatör gibi sponsorlarla gerçekleşen zirvede, ülkemizden ve dünyadan alanında tanınmış pek çok isim konuşmacı olarak yer aldı. Yeşil yol projeleri, geleceğin şehirleri, endüstriyel şehirde yaşam, mimaride sürdürülebilirlik planları, eko yenilenebilir enerjiler, dünden bu güne Hiroşima gibi konuların yer aldığı zirvenin konuşmacıları arasında  GAD Vakfı Başkanı Mimar Gökhan Avcıoğlu, Sedeko Mimarlık Sahibi Y.Mimar Sevinç Ormancı, GYODER Başkan Yardımcısı ve Kentsel Dönüşüm Öngören Hukuk Bürosu Yetkilisi Prof. Dr. Gürsel Öngören, Frederick Fisher & Partners Ortağı Mimar Joseph Coriaty, World Architecture Community Başkanı Prof. Dr. Süha Özkan, Tabanlıoğlu Mimarlık Yetkilisi Mimar Murat Tabanlıoğlu, Hamzah&Yeang Architects Yetkilisi Mimar Ken Yeang, Lehrer Architects Yetkilisi Mimar Michael B. Lehrer ve Peyzaj Mimarı Mia Lehrer, Ceo H. Serhan Süzer, Strateji Destek Platform Kurucu Ortağı Şehir Planlamacısı Faruk Göksu, Mimar – Yazar Nevzat Sayın, David Miller Architects Yetkilisi Mimar David Miller göze çarpan isimler yer alıyor.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ