Takip Edin

Enerji Sektörü

Kalpleri sevgi, mekanları Daikin ısıtıyor

Yayınlanma tarihi

-

İklimlendirme sektörünün yenilikçi markası Daikin, aşıklar kadar yalnız kalpleri de düşünerek 14 Şubat’a özel bir indirim kampanyası yaptı. Tasarımı ve teknolojisi ile fark yaratan Daikin Premix Tam Yoğuşmalı Kombi, 14 Şubat’ta yüzde 14 indirim fırsatıyla hem kalpleri hem de yuvaları ısıtacak.

Daikin, 14 Şubat Sevgililer Günü’nü unutmadı ve sevgiyi göstermenin en güzel yolunun sevdiklerimizin hayatına değer katmak olduğunu bilenler için özel bir kampanya düzenledi. Kalbi sevgiyle ısınanların günü olan 14 Şubat’a özel Daikin Premix Tam Yoğuşmalı Kombi’de yüzde 14 indirim fırsatı sunan Daikin, farklı ve anlamlı bir hediye alternatifi arayanların imdadına yetişiyor. Aşık çiftlerden yalnız kalplere kadar sıcacık bir yuva isteyen herkes yalnızca 14 Şubat günü geçerli olacak bu özel indirimden yararlanabilecek.

Segmentinin en küçük hacmine sahip şık tasarımı ve yüksek performansıyla öne çıkan Daikin Premix Tam Yoğuşmalı Kombi, marifetleri ile de beğeni topluyor. Daha az elektrik tüketen ve üstün yoğuşma teknolojisi sayesinde daha fazla yakıt tasarrufu sağlayan Daikin Kombi, bir yandan sevdiklerinizin bütçesini korurken, diğer yandan da gaz emisyon oranlarını azaltarak çevrenin korunmasına katkıda bulunuyor. Sadece 39 desibel ses basıncı ile en sessiz kombilerden biri olan Daikin Kombi, devir kontrollü fan teknolojisi ve özel susturucusu sayesinde, varlığını neredeyse unutturarak yalnızca sevdiklerinizin sesine odaklanmanızı sağlıyor.

Daikin Avrupa Tasarım Merkezi EDC ve Türkiye’deki Ar-Ge mühendislerinin 3 yıllık çalışması sonucunda ortaya çıkan Daikin Kombi, 40 cm. eni, 59 cm. boyu, 25,5 cm. derinliği ve sadece 27 kg. olan ağırlığı ile segmentinin “en küçük hacimli yoğuşmalı cihazı” olma özelliğini taşıyor. Uygulandığı her mekana şıklığı ve üstün konforu taşıyan Daikin Kombi, Avrupa Birliği (AB) ülkelerine de ihraç ediliyor. Özel eşanjörü sayesinde uzun bir kullanım ömrüne sahip olan Daikin Kombi, koşulsuz 6 yıl garantisiyle birlikte satışa sunuluyor.

DAIKIN TÜRKİYE HAKKINDA

Türkiye’de 1978 yılından beri distribütörler vasıtasıyla faaliyetlerini sürdüren Daikin, Temmuz 2011’de Airfel’i satın alarak Türkiye iklimlendirme sektörünün iddialı bir yatırımcısı olmuştur. Daikin Türkiye bugün ısıtma, soğutma ve havalandırma alanında Türkiye’nin en geniş ürün gamına sahip şirketidir. Daikin Türkiye çatısı altında bulunan Daikin ve Airfel markalarının iklimlendirme sektörüne yönelik kombi, klima üniteleri, ısı pompaları, VRV, panel radyatörler, fancoil, klima santralleri vb. farklı ihtiyaçlara uygun son teknoloji ile üretilmiş ürünleri bulunmaktadır. Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Daikin Türkiye; Sakarya’da bulunan üretim tesisleri, 7 bölge müdürlüğü, 300 bayi, 22 kadın girişimci Sakura bayi, 500 satış noktası ve 500’ün üzerindeki yetkili servisiyle Türkiye’nin geniş bir coğrafyasına hizmet verebilmektedir. Ayrıca Avrupa’nın ilk, dünyanın en büyük iklimlendirme deneyim merkezi Solution Plaza fuha İstanbul’u sektörüne kazandırmıştır. İstanbul’da bulunan Daikin Akademi ise bünyesinde her türlü hedef kitleye yönelik eğitim fırsatı sunmaktadır. Türkiye’nin yanı sıra Doğu Avrupa, Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın da Ar-Ge, üretim ve lojistik üssü olarak konumlanan Daikin Türkiye, CIS ülkelerinin (Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Ermenistan) ve Gürcistan, Kuzey Irak, KKTC pazarlarının sorumluluğunu da üstlenmiştir.

DAIKIN HAKKINDA

Osaka-Japonya’da 1924 yılında kurulan Daikin Industries Ltd., bugün 150 ülkede 20 milyar doları bulan cirosu, 60.000’den fazla çalışanı ve 90 üretim tesisi ile dünya ısıtma, soğutma, havalandırma ve florokimyasal ürünlerinde sektör lideridir. Konut, ticari ve endüstriyel iklimlendirme uygulamaları için müşterilerinin değişen ihtiyaçlarını gözeten Daikin, tüm dünyada ürün geliştirme alanındaki öncü yaklaşımları ve entegre çözümlerinin rakipsiz kalitesi ve kullanışlılığıyla tanınmaktadır. Daikin Türkiye’nin de bünyesinde yer aldığı Daikin Europe NV, 1972 yılında Avrupa pazarına yenilikçi ürünlerini sunmak için Belçika Oostende’de kurulmuştur. Daikin Industries Ltd.’in yüzde 100 iştiraki olan Daikin Europe NV, 5.500 çalışanı, Belçika, Türkiye, Çek Cumhuriyeti (2), Almanya, İtalya ve İngiltere’deki 7 üretim tesisiyle Avrupa’nın en büyük klima, ısı pompası ve soğutma cihazı üreticisidir. Bugüne kadar 500.000’in üzerinde kurulumu gerçekleştirilen Daikin Altherma, Avrupa’da en çok satan ısı pompası sistemleridir.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Enerji Sektörü

REGENT Lighting, LIGHT PAD ile ışığı yeniden yorumluyor

Yayınlanma tarihi

-

LIGHTPAD, tek bir stant üzerinde duran bağımsız ve modüler tasarımı sayesinde, geniş bir masa konfigürasyonuna uyacak şekilde hizalanabiliyor. Armatür, üç farklı başlığı sayesinde, tek ya da dört kişilik iş istasyonlarında, çift asimetrik ışık da dahil olmak üzere farklı homojen ışık dağılımlarının direkt ve en direkt olarak optimum seviyede elde edilmesini sağlıyor.

 

Serinin “Tunable” versiyonuyla, farklı aydınlatma senaryolarını da uygulayabilmek mümkün. Güneş ışığından yeteri kadar faydalanamayan mekanlarda, insan biyoritminin ihtiyaç duyduğu aydınlık seviyesini sağlamayı amaçlayan “İnsan Odaklı Aydınlatma”nın dahil edilebildiği bu senaryolar, mobil cihazlarla kontrol edilerek kolaylıkla değiştirilebiliyor. Android ve İOS uyumlu çalışan özel mobil aplikasyonla, doğal güneş ışığı ve iş modu seçenekleriyle birlikte sıcak beyazdan soğuk beyaza uzanan renk sıcaklık değerleri seçilerek otomatik veya kişiselleştirilmiş aydınlatma tercihleri uygulanabiliyor.

 

LAMP 83’ün Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği REGENT Lighting’in yeni serisi LIGHTPAD,  kusursuz bir aydınlatma için gerekli koşulları sağlamasının yanında, farklı yerleşimlere kolayca uyum sağlayabilen yapısıyla da, ofislerde ışığın özgürce ve en verimli şekilde kullanıldığı, ideal bir çözüm sunuyor.

 

Kullanım Alanları:

LIGHTPAD Serisi; mimarlık ve çizim ofisleri, açık ve masa paylaşımlı ofisler, eğitim kurumları gibi alanlarda kullanılabilir.

 

Temel Özellikleri:

 • Çift asimetrik ışık dağılımıyla ofislerde homojen ve gölgesiz aydınlatma
 • Aynı renk sıcaklığında direkt ve endirekt aydınlatma seçeneği
 • Bir stant üzerine 4 adede kadar armatür başlığı monte edebilme
 • Sadece 19 mm’lik ultra ince gövde tasarımı, 2000 mm gövde boyu
 • 119 lm/W’a kadar ışık verimi
 • 7.200-14.400 lümen arası ışık akısı, 2700-6500K (CCT) ışık renk sıcaklığı
 • 74-142W, L90 50.000 saat ömürlü LED, CRI ≥80
 • Ofis aydınlatması için uygun (UGR <19; Lmax ≥ 65 ° ≤ 3000 cd / m²)
 • Akıllı aydınlatma teknolojileri

o   Armatür başlıklarının her birinde SensoDim® 3 varlık detektörü

o   Akıllı telefonla kontrol

 • Gün ışığı sensörü,IP 20
 • Tasarım: Schneider + Schumacher, Frankfurt am Main
Devamını oku

Enerji Sektörü

Daha Serin Binalar İçin Enerji Verimliliği Şart

Yayınlanma tarihi

-

Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği (VERİMDER), ısı yalıtımı ve tasarrufu bilincinin tüm Türkiye’de yaygınlaşması için Samsun’da başlattığı Anadolu Buluşmaları’na hız kesmeden devam ediyor. Antalya’da düzenlenen ikinci toplantıda, enerji verimliliği alanında doğru bilinen yanlışlar masaya yatırıldı.

 

Antalya gibi sıcak iklimlerdeki binaların ısı yalıtımı yapılmasına ihtiyaç olmadığı algısının yanlış olduğunu söyleyen VERİMDER İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emre Alkin, “Isı yalıtımı yalnızca binayı ısıtmak için yapılan bir uygulama değildir. Binaların soğutulması, ısıtılmasından daha fazla enerji gerektirir. Yaz aylarında ödenen klima faturaları göz önüne alındığında, sıcak bölgelerde oturan kişilerin de ısı yalıtımı yaptırması gerekir. Isı yalıtımı ile soğutma için yapılan harcamalarda en az %40 tasarruf elde edilir” dedi.

 

Önümüzdeki yıllarda yalnızca Türkiye’nin değil tüm dünyanın karşı karşıya olduğu global ısınma soruna karşı seferberlik ilan eden Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği (VERİMDER), ülkenin dört bir yanında düzenlediği eğitim toplantıları ile toplumda enerji verimliliği ve tasarrufu konularının daha fazla yaygınlaşmasını amaçlıyor.

 

Bu amaçla Samsun’da geçen ay ilki düzenlenen Anadolu Buluşmaları hız kesmeden devam ediyor. Kamuoyu, medya, kamu kurumları, bürokrasi, üniversiteler, inşaat ve enerji sektörlerinden katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği Anadolu Buluşmaları’nın ikincisi Akdeniz’in incisi Antalya’da yapıldı.

 

YAZIN HARCANAN ENERJİ ÇOK DAHA FAZLA

 

“Ilıman iklimlerde ısı yalıtımına ihtiyaç yoktur” algısının doğru olmadığının vurgulandığı toplantıda, ısı yalıtımı ve tasarrufu ile ilgili doğru bilinen yanlışlar da masaya yatırıldı. Anadolu Buluşmaları’na başkanlık yapan VERİMDER İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emre Alkin, “Isı yalıtımı sadece soğuğa karşı değil, sıcaktan korunmak için de önemlidir. Unutmamalı ki yazın serinleme maliyeti, kışın ısınma maliyetinden çok daha fazladır” diye konuştu.

 

YALITIMSIZ BİNALAR SICAK HAVAYI İÇERİ ÇEKER

 

Binaların dışa bakan iç yüzey sıcaklığı ile iç ortam sıcaklığı arasındaki farkın üç derecenin üzerinde olmaması gerektiğini yoksa binalarda ısı kayıpları oluşabileceğini söyleyen Alkin, sözlerini şöyle sürdürdü: Bir enerji türü olan ısı, doğa kanunları gereği her zaman sıcak ortamdan soğuk ortama doğru transfer olur. Yalıtımsız binalarda, dışarıdaki ısı bina içine hareket ederek ortamı ısıtır. Bu kapsamda, binalardaki ısı yalıtımı özellikle sıcak iklimlerde dışarıdaki sıcak havanın bina içerisine girişini engeller ve bu sayede soğutma enerjisinde tasarrufu sağlanır.”

 

FATURALARIN ISISINI DÜŞÜRÜN DOĞAYA KATKI SAĞLAYIN

 

Özellikle sıcak iklimlerde yaz aylarında binaları soğutmada kullanılan iklimlendirme sistemlerinin yüksek elektrik enerjisine ihtiyaç duyduğunun ve birincil enerji maliyetinin oldukça yüksek olduğunun da altını çizen Alkin, “Isı yalıtımı binalardaki ısı kayıplarının önüne geçer, yani ev içerisindeki sıcak ya da soğuk havanın dışarı çıkmasını engelleyerek evi hem serin hem de sıcak tutar. Ayrıca binaların soğutulması, ısıtılmasından daha fazla enerji gerektirir. Yaz aylarında ödenen klima faturaları göz önüne alındığında, sıcak bölgelerde oturan kişilerin de ısı yalıtımı yaptırması gerekir. Öte yandan iklimlendirme sistemlerinin yüksek sera gazı tüketimine neden olarak çevreye önemli derecede verdiği zarar en aza indirilir.

 

Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği (VERİMDER) Hakkında:

Her geçen gün azalan mevcut enerji kaynaklarımızı korumak ve daha verimli kullanarak gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakabilmeyi hedefleyen VERİMDER, kamuoyunu yapılarda ısı yalıtımı, enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda bilinçlendirmek ve toplumumuzda farkındalık oluşturmak amacıyla kurulan sivil toplum kuruluşudur.

Mevcut enerji kaynaklarından daha uzun süre yararlanılmasına destek sağlayacak projeleri hayata geçirmeyi hedefleyen VERİMDER, toplumun her kesimi ile işbirliği yapmak, bilinçlendirmek, bilgilendirme ve eğitim seminerleri düzenlemek, çözümler üretmek ve ortak çaba göstermektir. Ayrıca ülkemizdeki yönetmeliklerin AB ve diğer dünya standartlarıyla uyumunda bilgi ve birikimiyle destek vermek önceliğidir.

Devamını oku

Enerji Sektörü

Kavurucu sıcaklara en geniş ürün gamı DemirDöküm’de

Yayınlanma tarihi

-

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği bugünlerde yüksek kaliteli, maksimum enerji tasarrufu sağlayan soğutma ürün grubuyla serin bir yaz vadediyor. DemirDöküm, duvar tipinde A4 ve A5, salon tipinde A450F, yeni nesil VRF sistemi DVS5’in yanı sıra MaxiAir ısı pompasıyla her büyüklükteki mekan için kaliteli ve tasarruflu soğutma çözümü sunuyor

İklimlendirme sektörüne 64 yıldır öncülük eden DemirDöküm, kavurucu yaz sıcaklarının başladığı bugünlerde tüm ihtiyaçlara karşılık veren ve farklı tip mekanlarda kullanıma uygun geliştirdiği soğutma ürün grubu ile tüketicilere derin bir nefes aldıracak. Çevreye duyarlı ve enerji tasarruflu soğutma grubu ürünlerini tüketiciyle buluşturan DemirDöküm, duvar tipinde A4 ve A5, salon tipinde A450F’in yanı sıra MaxiAir ısı pompası ile ev, villa, ofis, otel, mağaza, alışveriş merkezi ve restoranlarda yaşam kalitesini artıracak.

HER TİP MEKANA UYUMLU ÇEVRE DOSTU VE ENERJİ TASARRUFLU KLİMALAR

DemirDöküm’ün duvar tipi (A4 ve A5) ve salon tipi (A450F) olmak üzere ikiye ayrılan klimaları, farklı tip mekanlarda kullanım imkânı sunuyor. Modern tasarımı, çevre dostu özellikleri, minimum elektrik tüketimi ile ön plana çıkan DemirDöküm A4 Inverter klima, jet-cool özelliği sayesinde bulunduğu ortamı çok kısa bir sürede istenilen konfor şartlarına ulaştırıyor. Sahip olduğu akıllı teknolojilerle kullanıcısına hem tasarruf ettiren hem de ortam ısısına göre hareket eden DemirDöküm A4 Inverter klima, çevre dostu R-410a gazı sayesinde ozon tabakasına zarar vermiyor.

DemirDöküm, duvar tipi A5 Inverter kliması ile “yaz aylarında serinliği evinizde yaşayın” çağrısı yapıyor. Göze hitap eden modern tasarımıyla DemirDöküm A5 Inverter klima, yeni nesil teknolojisiyle ise minimum elektrik tüketiyor. Anti toz filtresiyle ortamdaki toz ve partikülleri tutan, sessiz çalışma teknolojisi ile bulunduğu ortama serinlikle birlikte taze hava ve konforu bir arada sunan DemirDöküm A5 Inverter klima, çevre dostu özellikleriyle de ön plana çıkıyor. Sahip olduğu akıllı teknolojilerle kullanıcısına hem tasarruf ettiren hem de I Feel özelliği ile bulunduğu ortamın sıcaklığına göre hareket eden DemirDöküm A5 Inverter klima, program saati özelliği ile klimanın istenilen zamanda çalışması veya durdurulması konusunda tam bir konfor sağlıyor.

DemirDöküm’ün yüksek ısıtma ve soğutma kapasitesiyle, geniş mekânlarda yaşam kalitesini artırmak için geliştirdiği A450F salon tipi klima, değişken mevsim şartlarında hayatı kolaylaştırmayı vadediyor. Kavurucu yaz sıcaklarında ‘Jet Cool’, soğuk kış günlerinde ise ‘Hot Start’ fonksiyonu ile modern hayatın hızlı temposuna uyum sağlayan A450F, yüksek enerji verimliliğiyle ön plana çıkıyor. Kullanıcısının önceden belirlediği oda sıcaklığı mekânın her noktasına ulaştıktan sonra, düşük güçle çalışarak kabarık faturaların önüne geçen A450F, program saati özelliği sayesinde, istenen saatler arasında çalışmak üzere ayarlanarak pratik bir kullanım sağlıyor. ‘Auto Restart’ özelliğiyle ise elektrik kesintilerinden sonra otomatik olarak kesinti öncesi konumunda çalışmaya başlıyor ve tatsız sürprizlere izin vermiyor.

ISITMA, SOĞUTMA VE SICAK SU İHTİYACI TEK CİHAZDA

DemirDöküm, ısı pompası alanında MaxiAir ürün grubu ile iklimlendirmede yeni bir deneyim vadediyor. Isıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyacını tek cihazda karşılamak isteyen tüketicilere yönelik geliştirilen MaxiAir, 1 birim elektrik enerjisini 4,5 birim ısı enerjisine dönüştürerek maksimum çevre dostu ısıtma ve soğutma imkânı sunuyor. Sahip olduğu teknolojiler ve oda sensörüyle enerji tasarrufunu kullanıcı inisiyatifine bırakmadan oda sıcaklığını dış hava sıcaklığına göre otomatik olarak ayarlayan MaxiAir, çevreye zararlı gaz ve atık gaz salımını tarihe karıştırıyor. Teknolojinin hızlı gelişimine paralel olarak farklı ihtiyaçlara geniş ürün gamıyla yanıt veren DemirDöküm’ün yeni ürünü MaxiAir, minimum seste çalışarak konfor çıtasını yükseltiyor.

OTEL, OFİS, VİLLA VE ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNİN HAVASINI DEĞİŞTİRECEK

DemirDöküm, sektörden gelen talep üzerine geliştirdiği yeni nesil VRF sistemi DVS5 ile villa, rezidans, otel, ofis ve alışveriş merkezlerinin yüksek kapasiteli ısıtma ve soğutma ihtiyacını tek cihazdan yönetilecek. Büyük mekanlara duvar ve oda tipi klimalara kıyasla daha fazla avantaj ve verimlilik vadeden DemirDöküm DVS5 VRF sistemlerinin 12 farklı tipte, 67 farkı kapasitede iç ünite seçeneği bulunuyor. Standart, otel tipi, kablosuz, zon kontrolör ve merkezi kumanda seçeneği bulunan DVS5, -5 ile 52 derece dış ortam sıcaklığı arasında soğutma, -20 ile 24 derece dış ortam sıcaklığında ısıtma yapabiliyor. Nem alma, sağlık modu, havalandırma, turbo, uyku, soğutma ve çocuk kilidi gelişmiş fonksiyonlarıyla kullanıcısına kontrol kolaylığı sunan DVS5, kablosuz uzaktan kumandası üzerinden iç ve dış hava sıcaklığını görüntüleyebiliyor. Kullanıcısına yüksek verimlilik, düşük enerji tüketimi, minimum ses, üst düzey hava konforu sunan DVS5 VRF ürün grubu, kompakt boyutları ve estetik tasarımı ile bulunduğu ortama da bütünlük sağlıyor.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ