Takip Edin

Sektörel Haberler

Kazandıran buluşmalar da iş dünyasını bir araya getirdi

Yayınlanma tarihi

-

TÜGİAD iş dünyası buluşması

Üyeler arası ticari iş birliğini güçlendirmek amacıyla yapılan ‘’TÜGİAD Business Network-Kazandıran Buluşmalar’’ (TBN) etkinliğinin 14’üncüsü Neziroğlu Plaza’da büyük bir katılımla gerçekleşti.

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen TBN etkinliği bu kez TÜGİAD Üyeleri Serkan Neziroğlu ve Nezir Serhat Neziroğlu’nun ev sahipliğinde Neziroğlu Plaza’da düzenlendi. Türkiye’nin dört bir yanından üye ve iş adamlarının büyük ilgi gösterdiği, Ticari İlişkiler Komisyonu işbirliği ile üyeler arası ticari ve profesyonel iş akışının gelişmesinin sağlanması ve kartvizit alışverişi yapılması amaçlı düzenlenen etkinliğe; TÜGİAD Genel Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu, Ankara Şubesi Başkanı Zafer Yıldırım, Ankara Milletvekili Barış Aydın, ATO Eski Başkanı ve 24. Dönem Ankara Milletvekili Sinan Aygün ile üyeler katıldı. Açılış konuşmasını Ticari İlişkiler Komisyon Başkanı Ceyhan Bağcı’nın yaptığı gecede TBN’in öneminden bahsedildi. Gelenekselleşen bu etkinliklerle her geçen gün üyeler arası iş ağının genişlediğini Bağcı “Bu etkinliğimizin amacı derneğimize varlık sebebi olan iş insanlarını bir araya getirmek ve iş bağlantılarını sağlamaktır. Sadece tanıdıklarınızla değil tanımadığınız insanlarla iletişime geçin ki yeni iş imkânları doğsun. Bu yen ticaretler ülkemize ve ekonomimize destek versin” dedi. TBN’e ev sahipliği yaptıklarından dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren Serkan Neziroğlu ve Nezir Serhat Neziroğlu firmalarının faaliyet alanlarından bahsederek “1970 yılından bu zamana kadar Ankara’da otomotiv sektöründe faaliyetteyiz. Şu an OtoKoç’dan sonra 2. Otomobil firmasıyız. 3 nesildir ticaretin içindeyiz. Bu anlamlı gecede ticari ilişkilerinizin gelişmesini temenni ediyoruz” dedi.

“Kart alışverişi tacirin selamıdır”

TÜGİAD Ankara ailesi olarak ’TÜGİAD Business Network-Kazandıran Buluşmalar’’ da güzel dostluklara vesile olduklarını kaydeden Ankara Şubesi Başkanı Zafer Yıldırım “Bildiğiniz gibi geleneksel hale gelen TBN etkinliklerimiz TÜGİAD’ın varlık amacını ve oluş sebebini en sade en başarılı şekilde ortaya koyan etkinliklerimizdendir. TBN’ler üyelerimiz arasında birbirlerini tanıma fırsatı veren kart alışverişinin önemini vurgulayan organizasyonlarımızdan. Yeni üyeler için bu durum çok kıymetli. TBN genel mantığı kart alışverişidir. Kart alışverişi tacirin selamıdır. Burada önemli olan bu kısa alışverişin çok daha büyük alışverişlere açacağı kapıdır. Bu kısa diyaloglarla çok güzel dostluklar kurulduğu bir gerçek” diye konuştu.

“Birçok organizasyona ev sahipliği yapacağız”

TÜGİAD Genel Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu 11 yıldır TÜGİAD’lı olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Genel Kurul sonrası bu kutsal bayrak bizlere geçti. TBN etkinliğinde siz Ankaralı arkadaşlarımızla bir arada olmaktan çok mutluyuz. Bu dönem biraz farklı olacak.Ekonomik olarak zor bir sürece girdik. Bu süreçlerde de önemli konu STK’ların daha önemli hale gelmesi. Bunların başında TÜGİAD geliyor. TÜGİAD’a TBN etkinliği gibi birçok etkinlik gerçekleştireceğiz. Yeni dönemde özellikle sektörel anlamda birçok faaliyette bulunacağız. Bu faaliyetlerde bizimle olmak isteyen arkadaşlardan katılım bekliyoruz. Organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”

“Kadın üye sayısını arttırmaya yönelik çalışmalar yapılmalı”

20 yıldır TÜGİAD’lı olduğuna vurgu yapan Ankara Milletvekili Barış Aydın ise “Efsane Başkan Sefa Çol’dan görevi aldıktan sonra, 2 dönem TÜGİAD Ankara başkanlığı yaptım. TÜGİAD’ın çok büyük faydalarına arkadaşlıklarına bu 20 yıl içerisinde şahit oldum. Şunu özellikle söylemek istiyorum. Almanak ’a lütfen bütün eski üye arkadaşlarımızı kazandırın. O dostluklar içerisinde çok güzel ticaretler oluştu. Birbirimizi tanır ve beraber olursak bu toplantı gerçek amacına ulaşmış olur. İş dünyasında mutlaka beraber olun. Ankara Milletvekili olarak TÜGİAD’lı bir kardeşiniz var. Her zaman sizlere kapımız sonsuz açık. Ali Yücelen Başkan’a da TÜGİAD’a yapmış olduğu çalışmalardan teşekkür ediyorum. İnşallah Anıl Başkan da bu bayrağı iyi yerlere getirecektir. TÜGİAD güçlenerek özellikle kadın üye sayısını arttırarak başarı dolu işlere imza atmasını diliyorum” dedi.

ATO Eski Başkanı ve 24. Dönem Ankara Milletvekili Sinan Aygün ATO Başkanı olduğu 1997 yılından beri TÜGİAD’ı yakından takip ettiğini anlatarak şunları söyledi: “TÜGİAD’ı çok iyi biliyorum. TÜGİAD’ın seçimlerinin ne kadar heyecanlı geçtiğini biliyorum. TÜGİAD Ankara’nın önemli STK’larından. Bir ülkede ne kadar STK varsa o ülkede o kadar demokrasi vardır. Ankara’da sivil toplum meclisi yapmıştık 343 STK’yı Ankara’da bir çatı altında toplamıştık. Sanırım bu konuda Sayın Veli Sarıtoprak devam ediyor. Çok güzel projelere imza atmıştık. Bu toplantılar birlik beraberlik açısından önem taşıyor.”

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Haberler

Kar Group Hazır Beton Tesisini teknolojik olarak yeniledi!

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye’nin yerin altındaki tamamı kapalı stoklu ilk beton santrali olma özelliği taşıyan tesis, aynı zamanda daha önce Yalova’da tamamlanan ve bu alanda ödül de kazanan başka bir tesisin ardından çevreye duyarlı ikinci tesis olarak hayata geçirildi.

Karbeton Sancaktepe Hazır Beton Tesisi’nin 10 milyon TL’lik bir yatırımla yenilendiğini söyleyen Kar Group Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü, revizyonun ardından tesise yapılan yatırımlar hem teknolojik olarak yenilendi hem de hazır beton üretim kapasitesi arttı. Yatırımla ilgili bilgi veren Üçüncü “Sancaktepe tesisimizde bulunan iki beton santrali de arıtma sistemi, tamamı kapalı stok alanı, toz salınımı engelleyen filtre sistemi ve geniş yeşil alan planlamasıyla hayata geçirildi. Biz grup olarak yeşil ve çevre konusuna büyük önem veriyoruz ve tüm yatırımlarımızı bu kriterlerimiz doğrultusunda planlayarak hayata geçiriyoruz. Bu tesisimiz de diğerlerinde olduğu gibi hava kalitesinin korunması, gürültü, atık su kontrolü, akaryakıt, yağ ve kimyasal madde yönetimi, katı atık yönetimi ve trafik yönetimi gibi ayrıntılı çevre kontrolü unsurları göz önünde tutularak planlandı” dedi.

Karbeton Sancaktepe Hazır Beton Tesisi, İstanbul’un tüm Anadolu Yakası’na hizmet veriyor. Marmara Bölgesi’nde toplam 11 bölgede 14 beton santrali, 165 transmikser, 53 mobil, 8 adet sabit beton pompası ve 33 adet hidrolik dağıtıcı ile çalışmalarını sürdürüyor. Toplamda yıllık 2,5 milyon metreküp üretime sahip olan Kar Beton, 2 bin 750 metreküp saat kurulu kapasite ile faaliyetlerine devam ediyor.

Devamını oku

Emlak Turizm

Yalıkavak Marina Beach Hotel’de Hayallerin Ötesi Düğün

Yayınlanma tarihi

-

Hayallerin Ötesi Düğün

Konuklarına lüks ve konforu birlikte sunan Yalıkavak Marina Beach Hotel, maviyle yeşilin buluştuğu, egzotik destinasyonları aratmayacak muhteşem manzarasıyla; bu yıl görkemli düğünlerin tek adresi olacak. 

Ege Denizi’nin göz alıcı renklerinin keyfini çıkararak sevdikleriyle birlikte en mutlu anlarını ölümsüzleştirmek isteyen çiftler, Yalıkavak Marina Beach Hotel’de düzenleyecekleri seçkin bir organizasyonla rüyalarının da ötesinde bir gece yaşayabiliyorlar.

Yalıkavak Marina Beach Otel’in kendine ait kumsalında, beyaz kumların üzerinde evet diyen çiftler, palmiyeler arasındaki yemyeşil çimlerin üzerinde, kendi özel seçtikleri mönülerle davetlilerini ağırlıyor, o en güzel günün tadını çıkarıyorlar. 100-120 kişilik butik organizasyonlar için ideal bir alternatif olan Yalıkavak Marina Beach Hotel’de yer alan özel Sunset Suite ise kendi özel havuzu ve verandasıyla gelin ve damatlar için muhteşem bir konaklama seçeneği sunuyor.

Düğün misafirleri için ise Yalıkavak Marina’da yer alan Yalıkavak Marina Boutique Hotel, Beach Hotel’e yakınlığı ve konforu ile misafir konaklamaları için eşsiz bir alternatif sunuyor. 

Dünyanın en iyi süper yat marinası Yalıkavak Marina’da yer alan Beach Hotel’in konukları ayrıca ünlü markaların yer aldığı mağazalardan alışveriş yapma ve Türk Hamamı, Sauna ve Özel Spa masajlarıyla düğün yorgunluğunu atma imkanı buluyorlar. 

Yemyeşil doğası ve konforuyla konuklarına geniş yaşam alanları ve üstün hizmet kalitesi sunan Yalıkavak Marina Beach Hotel’de düğün organizasyonları bir peri masalına dönüşüyor. 

Dünya yatçılık sektörünün en prestijli kurumlarından biri olan The British Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından “2018-2019 Dünya’nın En İyi Süper Yat Marinası” ödülüne layık görülen Yalıkavak Marina’da davetliler, isterlerse düğünlere tekneleri ile de katılabiliyorlar.

Devamını oku

Sektörel Haberler

Çimsa, Meksikalı çimento devi Cemex’in, İspanya Bunol Fabrikası’nı satın alıyor

Yayınlanma tarihi

-

Sabancı Holding iştiraklerinden Çimsa, küresel beyaz çimento pazarında lider oluyor. Çimsa, Meksikalı Cemex’in İspanya’daki beyaz çimento fabrikası Bunol’u satın alma anlaşması üzerinde görüşüyor. 2019’un ikinci yarısında tamamlanması beklenen satın alma ile Çimsa, küresel beyaz çimento ticaretinde en büyük oyuncu durumuna gelecek.

Sabancı Holding iştiraklerinden Çimsa, beyaz çimentoda dünya lideri oluyor. Dünyanın önde gelen çimento üreticilerinden Meksikalı Cemex’in İspanya’nın Valensiya şehrindeki Bunol Fabrikası’nın yaklaşık 180 milyon dolara Çimsa’ya satışı için ‘bağlayıcı anlaşma’ imzalamak üzere uzlaştı. Satışın 2019’un ikinci yarısında tamamlanması bekleniyor. Bu satın alma işlemi ile birlikte, halen beyaz çimento üretim kapasitesinde Avrupa birincisi olan Çimsa, dünya liderliğine yükselecek.

Sabancı Holding CEO’su Mehmet Göçmen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “50 yıla yakın süredir var olduğumuz çimento işimizde, yeni yatırımımızla Sabancı olarak bugün bir dünya lideri haline gelmekten gurur duyuyoruz. Daha önce açıkladığımız, Yeni Neslin Sabancı’sı olarak tanımladığımız yol haritamızda yeni coğrafyalarda varolmak kritik önceliklerimizdendi. Türkiye’deki liderlik pozisyonumuzu uluslararası boyuta taşıyan bu yatırım,portföyümüzü daha dengeli ve daha dinamik yönetme stratejimiz açısından çok önemli bir adımdır. Dünyadaki gelişmeleri takip ederek, işlerimizi dünya standartlarında yöneterek, tecrübe ve birikimlerimizle küresel liderlik hedefliyoruz. Bu anlayışla, sanayi alanında kompozitle gerçekleştirdiğimiz dönüşümü şimdi de çimento sektöründe hayata geçiriyoruz. Sadece Sabancı Topluluğu için değil, ülkemiz için de değer yaratmayı sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Mali boyutun ötesinde, teknik yöndeki kazanımlarımızı da ülkemizin çimento sektörünün gelişimi için kullanacağız. Global liderliğimizi güçlendirmek amacıyla önümüzdeki dönemde yeni adımlar atmak üzere de çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Avrupa’nın en teknolojik beyaz çimento fabrikası

Sabancı Holding Çimento Grup Başkanı ve Çimsa Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Saka ise, Bunol Çimento Fabrikası’nın, Avrupa’daki en teknolojik beyaz çimento fabrikası olduğunu belirterek: “Çimsa, özellikle beyaz çimento ve özel ürünler alanındaki uzmanlığı ve geniş dağıtım yapılanmasıyla Türkiye’nin ihracat liderleri arasında yer alıyor. 2018 yılında Çimsa olarak, operasyonel karımızın yüzde 50’sinden fazlasını yurtdışı operasyonlarımızdan elde ettik. İspanya’daki Bunol Fabrikası’nın satın alınması ile birlikte, dünya çimento pazarının katma değeri en yüksek olan beyaz çimento işkolunda yeni bir aşamaya geçiyoruz.Bu yatırım kararıyla, Çimsa daha geniş bir coğrafyada söz sahibi oluyor. Avrupa’nın yanı sıra Kuzey Afrika ve Güney Amerika pazarlarında da güçlü bir ihracat ağı kuruyoruz. Çimsa’nın küresel çimento pazarındaki bu yeni ve daha güçlü konumu, Türkiye’nin ihracat gelirlerine sağlayacağımız katkıyı da çok daha iyi noktalara taşıyacaktır. Bunol Fabrikası’nın da üretim ve dağıtım ağımıza katılması ile birlikte, beyaz çimento üretim kapasitemizde yüzde 40 artış sağlayarak, Çimsa’yı küresel beyaz çimento ticaretinde dünyanın en büyüğü durumuna getirmiş olacağız” açıklamasında bulundu.

Bunol Fabrikası’nın Çimsa’ya devir işlemleri, gerekli izin süreçlerinin tamamlanmasının ardından gerçekleşecek.

Devamını oku

Sektörel Haberler

Kone’den E-Link Sistemi Tek Noktadan Asansör ve Yürüyen Merdiven Takipi

Yayınlanma tarihi

-

kone-asansor

Özellikle insan akışının yoğun olduğu binalarda, daha yüksek güvenlik ve konfor için hem asansör hem de yürüyen merdivenlerin kontrolü ve takibi büyük önem taşıyor.

Asansör ve yürüyen merdiven sektörünün önde gelen ismi KONE, E-Link™ tesis yönetim aracı ile binalarda, bina sakinlerine mümkün olan en iyi hizmet kalitesinin sunulmasını sağlıyor. 

KONE E-Link™ ile tüm asansör ve yürüyen merdivenlerinizi tek bir konumdan takip edebilmeniz mümkün oluyor. Sistem; ekipmanlarınızın genel durumu, yoğunluk, trafik performansı ve kullanılabilirlik ile ilgili gerçek zamanlı bilgiler sunuyor. Kapsamlı izleme imkanları, asansör ve yürüyen merdivenlerinizin çalışma durumlarını detaylı bir şekilde takip etmenize olanak sağlıyor.

Kolay uzaktan konfigürasyon ve yönetim özelliği ise ekipmanlarınızın konfigürasyonunu uzaktan kontrol etmenizi ve yönetmenizi olanaklı hale getiriyor. KONE E-Link™, Kone asansör ve yürüyen merdivenleriniz hakkında gerçek zamanlı ve detaylı çalışma verileri ile her an ilgilileri bilgilendiriyor. Ayrıca önemli olayların yeniden izlenmesi ve analizi yoluyla güvenlik ve kontrolü geliştirirken, asansör modlarını uzaktan değiştirmenize ve asansörlerinizi uzaktan kilitlemenize de imkan tanıyor.

Tüm ekipmanlarınızın durumunu tek bir ekran üzerinde detaylı bir şekilde görebileceğiniz KONE E-Link™ Monitoring özelliği, asansör ve yürüyen merdivenlerinizin takibini olabildiğince kolaylaştırıyor. KONE E-Link™ Reporting özelliği ise asansör performansı (örneğin her kattan yapılan asansör çağrıları sayısı), destinasyon kontrol sistemi performansı (bekleme süreleri ve destinasyona varış süreleri), alarmlar vb. ile ilgili kapsamlı raporlar iletiyor.

www.kone.com.tr

Devamını oku

İcra İhale

Eskidji, Şekerbank Gayrimenkullerini Açık Artırma ile Satmaya Devam Ediyor

Yayınlanma tarihi

-

eskidji-sekerbank

Şekerbank’ın 54 ilde 251 adet İhtiyaç Fazlası Gayrimenkulü Eskidji Müzayedecilik tarafından26 Mart Salı Saat 14.00‘te düzenlenecek Açık Artırmada,   satışa sunuluyor. En düşük muhammen bedelin 5 bin TL olduğu müzayedede satılacak, KDV’den muaf gayrimenkuller arasında tarla, bağ bahçe, arsa, dükkan, büro ve konutlar bulunuyor.

“Müzayedecilik, bizim işimiz.” sloganı ile yola çıkan ve yılların tecrübesini başarıya dönüştüren Eskidji Müzayedecilik aracılığıyla satışa çıkacak Şekerbank gayrimenkullerinin,   en ucuzu  Afyonkarahisar’da 5 bin TL’ye 5.480 m² tarla, en pahalısı ise Trabzon OrtaHisar’da        685 bin TL’ye 5.518 m²  tarla olurken, Ankara Çankaya’da 110 m² mesken 180 bin TL muhammen bedel ile  satışa sunuluyor.

1- Muhammen bedeli 100 bin TL’ye kadar olanlar için 1.000 TL,
2- Muhammen bedeli 100 bin 1TL ile 500 bin TL’ye kadar olanlar için 5 bin TL,
3- Muhammen bedeli 500 bin 1 TL ile 1 milyon TL TL arası olanlar için 10 bin TL,
Katılım teminatı yatırarak, açık artırmaya katılım sağlanıyor.

 Piyasaya göre düşük muhammen bedeller ile başlangıç yapılan bu tarz müzayedelere, her kesimden alıcı katılabildiğinden geniş kitlelere hitap ediyor. Bu müzayede, internetin olduğu her yerden canlı olarak izlenebiliyor ve satın alma için online katılım da sağlanabiliyor. 

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ