Kentsel Dönüşüm

Kentsel dönüşüm kira yardımı 2019 Ankara!

Kentsel dönüşüm kira yardımı Ankara için ne kadar sorusunun yanıtı haberimizde yer alıyor. Ankaralı vatandaşlar tarafından merak edilen kentsel dönüşüm kira yardımı 2019 Ankara detaylarını sizler için araştırdık. kentsel dönüşüm kira yardımı 2019 Ankara bilgisi açıklandı.

Her sene yeniden belirlenmekte olan Ankara kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar sorusunun yanıtı şu şekilde; Kentsel dönüşüm kira yardımı Ankara için ne kadar? Ankara’da kira yardımı malikler için aylık 1.150,00 TL , kiracılar için defaten 2.300,00 TL ve sınırlı ayni hak sahipleri için ise defaten 5.750,00 TL olarak belirlendi. 

2019 yılında yapılacak kira yardımı ödemelerinin şartları 11 Mart 2019 tarihli ve 58166 sayılı Bakanlık Makamı Oluru ile yeniden belirlendi. Yapılan yeni düzenleme ile birlikte kiracılarda ikamet şartı aranacak ancak maliklerde aranmayacak olup, aynı türden en fazla bir bağımsız bölüm için kira yardımı yapılacak.

Ayrıca kiracı ve sınırlı ayni hak sahiplerinin kira yardımı başvurularının, riskli yapı tespiti için Yapı Kimlik Numarası alınma tarihi itibari ile ikamet şartı aranarak değerlen​dirilecek. kentsel dönüşüm kira yardımı 2019 Ankara ile ilgili gelişmeleri ve haberleri emlakhaberi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Oylamaya Katılın:
1 / 3

Etiketler

Kadir Özel

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün