Takip Edin

Kentsel Dönüşüm

Kentsel dönüşüm’de vites yükseltiyoruz!

Yayınlanma tarihi

-

Özhaseki, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun da katıldığı Adana Sanayi Odası’nda (ADASO) düzenlenen “İmar barışı” konulu toplantıda yaptığı konuşmada, ülkenin yüz ölçümünün yüzde 66’sının, nüfusun ise yüzde 71’inin birinci derecede deprem bölgesinde olduğunu belirtti.

Özhaseki, 6 ve üzerindeki yıkıcı depremlerin son yüzyılda neredeyse 56 defa yaşandığını, her iki yılda bir olduğunu belirterek, son yüzyılda Türkiye’nin 83 bin insan kaybettiğini, mali olarak 100 milyar dolar kayıpları olduğunu vurguladı.

Uygun olmayan alanlarda konut yapıldığını söyleyen Özhaseki, “Halen tarım alanlarında, uygun olmayan zeminlerde çok yüksek katlı yapıları yapmak için de müthiş bir hırsla insanoğlu saldırmaya devam ediyor. Bizim biraz ders almamız lazım. ” dedi.

Japonya’dan örnekler veren Özhaseki, “Bizde küçücük depremlerde evler iş yerleri yıkılıyor. İnsanlar perişan oluyor, kimi camdan atlıyor, kimi balkondan atlıyor, kimi dama çıkıyor, kimi aşağı iniyor derken bir sürü ölenimiz var. Bu bizim için acı bir durum. ” diye konuştu.

Mimar Sinan’ın Süleymaniye Camisi’ni tüm bildiklerini yaptıktan, her türlü tedbirini aldıktan sonra “Allah’ın izniyle bu cami kıyamete kadar yaşar” dediğine dikkati çeken Özhaseki, “Biz toprağın üzerine geliyoruz. Biriketleri örüyoruz. İçine iki çocuğu atıyoruz. Sonra da deprem olduğunda ‘Kader canım’ diyoruz. Vallahi Cenab-ı Hak bize ne diyor bilmiyorum. Kadere benzemiyor bu iş. Garip bir şey var. Burada bizim biraz daha dikkatli olmamız gerekiyor.” dedi.

Özhaseki, Bakanlık olarak şehircilik şurasını topladıklarını, adeta imarın yeni yasalarını baştan sona yazdıklarını ancak erken seçim nedeniyle yasaların mecliste görüşülemediğini aktardı.

Özhaseki, Türk milletinin tüm Anadolu ve Trakya’da yaklaşık 26,5 milyon ev, iş yeri gibi bağımsız birim oluşturduğunu, biraz hassas davranılırsa bunun yüzde 80’inin imara aykırı olduğunun ortaya çıkacağını ifade ederek, böyle bir sıkıntı varsa bunun çözülmesi gerektiğinin altını çizdi.

İmar barışı
İmar barışı uygulamaları hakkında bilgiler veren Özhaseki, imar barışı konusunda vatandaşların yapı kayıt belgelerini e-devlet üzerinden veya müdürlükler üzerinden yapabileceğini belirtti.

İmar barışıyla vatandaşın psikolojik olarak rahatlayacağını ifade eden Özhaseki, şunları söyledi:

“Önümüzdeki dönem Türkiye’de artık kentsel dönüşümün en hızlı yapılacağı bir dönem içerisine giriyoruz. Kentsel dönüşüm lafını bazı arkadaşlar kötü kullandığı için bunu kullanmaktan da imtina ediyorum. Efendim ‘rantsal dönüşüm’ oldu falan diyorlar. Kardeşim sen rantsal dönüşüm yapma bunu söyleyen adam. Bunu doğru dürüst yap. Bir rant varsa millete ver, topluma ver bunu ama kentsel dönüşüm bir gerçeklik. Bir keyfiyet değil. İstersek yaparız, evlerimiz de biraz yenilensin diye elimiz cebimizde keyif yaptığımız bir ortam değil. Bu ülke için yüzde 100 bir gerçeklik ve zorunluluk. Arkadaşlar dünyada 10 tane en riskli metropol şehir sayılıyor. Birisi İstanbul.”

Özhaseki, ülkenin deprem kuşağı üzerinde olduğunu anımsatarak, şöyle devam etti:

“Bizim tedbir almamız gerekmiyor mu 4 milyon 600 bin bağımsız birimin olduğu İstanbul’da. Allah korusun. İki farklı araştırma raporu var. Birisi Kandilli, birisi meclisin yapmış olduğu. İkisinde de hasar görecek bina sayısı 600 binlerle ifade ediliyor. Ne kadar kurtarma tedbiri alırsanız alın, ne kadar ekip dizerseniz dizin iki sokağa, 5 sokağa, 25 sokağa 125 sokağa giresiniz. Her bir binada 100 kişi çalışıyor. Aşağıda birisi kaldı kurtarayım diye diğer tarafta insanlar Allah korusun çığlık çığlığa can verirler. Bu bizim için zorunluluk.”

Kentsel dönüşümde özellikle projelerde yerli imalatın kullanılmasına önem vereceklerini ifade eden Özhaseki, “Kapı kolları, lambaları Çin’den, asansörleri Kore, Almanya’dan yok öyle.” dedi.

Özhaseki, yaptıkları hesaba göre yılda 500 bin konutu değiştirecek güçte olduklarını, bunun bu piyasaya 200 milyar lira civarında can suyu girmesi, 250 sektörün canlanması anlamına geldiğini aktardı.

İmar barışında başvuruların 250 bini geçtiğini belirten Özhaseki, siteye girip inceleyen, form doldurmaya devam eden kişinin bir milyondan fazla olduğunu, günde 80-100 bine yakın müracaatın olduğunu kaydetti.

Terör örgütleri
Özhaseki, Doğu ve Güneydoğu illerinin koordinatör bakanı olarak o bölgelerdeki yatırımlara imrendiğini, bazen kendi şehrinde niye yok diye de hayıflandığını belirtti.

Terör örgütünün “çukur” eylemlerini anımsatan Özhaseki, “Buna her taraftan destek verdiler. En önemli televizyonlarımızda bunların liderleri sazlar çaldılar, türküler söylediler. Cumhuriyet gazetesinde PKK’lı teröristlerle röportaj yapıldı. Gözlerimle gördüğüm, okuduğum için söylüyorum. ‘Çiçek çocuk’ muamelesi yaptılar. Bu katiller sürüsü yere izmarit atmazlarmış, çevreciymiş. Aslan gibi yavrularımızı vuruyor bu katiller ne çevreciliğinden bahsediyorsunuz.” dedi.

Özhaseki, ikinci bir örgüt olarak FETÖ’nün ortaya çıktığını belirterek, şunları söyledi:

“Hiç kimse kimseye numara yapmasın şu ramazan gününde. Bunların kafaya almadığı bir tek Allah’ın kulu yok. Herkesi kafaya aldılar. Niye? Kibar bir yüzle geldiler. ‘Hizmet eriyiz, çocuklarınızı verin okutalım’ dediler. Sağdan sola tüm liderleri kafaya aldılar. FETÖ’nün konuşmaları. ‘Bir tane şefaat hakkım olsa Ecevit’e yapardım’ diyor. Lanet sen zaten kendini cehennemden  kurtaramazsın da Ecevit’e nereden şefaat edeceksin. Yani onu da kafaya alıyor. Derdi orada. Herkesi kafaya alıyorlar ve işlettiler milleti. Gerçek yüzlerini 15 Temmuz’da gördük.”

Özhaseki, DEAŞ’ın İslam tarihi içindeki hiçbir akımdan olmadığını belirterek, üç terör örgütünün de aynı ülkeden beslendiğini, aynı yerden para aldıklarını, istedikleri tek şeyin Türkiye’yi diz çöktürmek olduğunu sözlerine ekledi.

“Çevre ve şehircilik anlamında yaptıklarımız ortada”
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu da Adana’nın geçmişten bugüne gelen sıkıntıları ve sorunlarını bildiklerini anlatarak, yeni değişen süreçlerin, ortaya çıkan ihtiyaçların takipçisi olduklarını belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ülke ve kent için yerine getirdikleri yaban hayatı planı, imar barışı, kentsel dönüşüm, yeniden yapılandırma ve teşvikler süreçlerini anlatan Sarıeroğlu, bu uygulamaların vatandaşlara hayırlı olmasını diledi.

Sarıeroğlu, “16 yıldır AK Parti olarak çevre ve şehircilik anlamında yaptıklarımız ortada. Yeşil alanların artırıldığı, sosyal donatı imkanlarının olduğu akıllı şehirler konusunda çok güçlü adımları attığımız dönemleri yaşıyoruz. Bu bakış açısıyla Adana’mızın da bir dönüşüm değişim sürecini daha hızlı yaşayacaktır diye düşünüyorum.” dedi.

Emlakhaberi.com Editörü Sizlere Doğru Tarafsız Özel haberler yazarak bilgi almanızı ve doğru fikirlerle yatırım yapmanız için bilgi aktaran içerikler giriyorum.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kentsel Dönüşüm

Büyükçekmece Mimarsinan’da Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Yayınlanma tarihi

-

Villa Fiyatları

İstanbul genelinde devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Bakanlık tarafından Büyükçekmece Mimarsinan Mahallesindeki bazı alanların riskli alan olarak ilan edilmesi kararlaştırıldı. İşte riskli alan ilan edilen yerler.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında kanunu (kentsel dönüşüm) kapsamında İstanbul Büyükçekmece ilinde bazı alanların riskli alan olarak ilan edilmesine karar verildi. Konuyla alakalı Resmi Gazete ilanı bu sabah yayımlanarak resmen yürülüğe girdi.

Karar’da İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Mimarsinan Mahallesi Sınırları İçerisinde Bulunan Bazı Alanın Riskli Alan İlan Edilmesi Hakkında Karar erildiği kaydedildi.

Devamını oku

Kentsel Dönüşüm

Sur Yapı Antalya’nın temeli atıldı

Yayınlanma tarihi

-

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, yaptığı konuşmada “Burada geleceğe miras bırakacağımız modern bir şehir inşa ediyoruz. Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesini Türkiye’nin en büyük bankası Ziraat Bankası finanse ediyor” dedi.

Gayrimenkul sektörünün öncü firması Sur Yapı’nın, Antalya’nın Kepez-Santral bölgesinde hayata geçirdiği Antalya Projesi’nin resmi temel atma töreni dün gerçekleştirildi. Törene, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Dağcan, Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas ile Sur Yapı Genel Müdürü Ufuk Elmas’ın yanı sıra üst düzey bürokratlar, hak sahipleri, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.

Elmas: Büyük bir azimle çalışıyoruz

Ev sahibi olarak açılış konuşmasını yapan Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, 8 yılda tamamlanması öngörülen ve 8 milyar TL’lik yatırım değeri olan projenin kent ekonomisine katkısı ve sağlayacağı istihdama değindi. Projenin Türkiye’ye örnek olduğunu ifade eden Elmas, şöyle konuştu: “Bir ramazan günü, güzel bir günde bu temel atma törenini bizlere bahşettiği için Mevla’ya hamd ediyorum. Geçen yıl şubat ayında bu projeye ihale yoluyla dahil olduk. Mart 2017 gibi sözleşme imzaladık, Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’le… Ve o günden itibaren de hummalı bir çalışmayı ve büyük bir yükü üstümüze almış olduk. İnşallah Rabbim mahcup etmez, hem sizlere, hem bütün Türkiye’ye… Önemli bir iş yapıyoruz. Büyük bir azimle, büyük bir gayretle bugünlere getirmek için çalışmalarımızı hızlandırdık.”

“Antalya bir dünya markası”

“Burada geleceğe miras modern bir şehir inşa ediyoruz. İçerisinde 19 bin bağımsız bölümden oluşan konutlar, ofisler, home office’ler, dükkanlar, çarşılar, okullar, camiler, sosyal alanlar, müzeler var. Büyük kent parkıyla beraber ciddi bir şehir inşa etmiş oluyoruz. 8 yılda, 8 milyar TL’lik büyük bir ekonomik aktivite olacak. Bunun büyük bir kısmını da Antalyalı kardeşlerimizle paylaşıyoruz. Aralık ayında satışa başladığımızda Türkiye’nin her tarafından hatta dünyadan çok ciddi bir ilgiyle karşılaştık. Yaptığımız iş çok iyi anlaşıldı. Antalya’nın bir dünya markası olduğunu hep beraber bir kez daha görmüş olduk. İnşa edilen bu yeni şehirde bizlere her zaman destekleriyle güç veren ve projeyi çok yakından takip eden Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’ye ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Temel atma merasimine katılarak bize güç veren, ülkemizi başarıyla yurt dışında temsil eden Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Antalya’ya geldiğimiz günden itibaren bizi yalnız bırakmayan, desteklerini esirgemeyen Antalya Valimiz Sayın Münir Karaloğlu’na teşekkür ediyorum. Desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen ve bizimle aynı heyecanı taşıyan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Menderes Türel’e şükranlarımı sunuyor, kıymetli mesai arkadaşlarını özverili çalışmalarından dolayı kutluyor, kentsel dönüşüm çalışmasının tüm süreçlerini takip eden, neticelendiren müşavir firmamız SANPAŞ ile Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Karakaya’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

“Türkiye’nin en büyük projesini, Türkiye’nin en büyük bankası Ziraat Bankası finanse ediyor”

“Ziraat Bankamız da projemizin finansmanını üstlendi. Dolayısıyla Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesini Türkiye’nin en büyük bankası finanse etmiş oluyor. Ziraat Bankası’nın yönetim kurulu üyeleri ve tüm ekibi, bizlerle birlikte ellerini taşın altına koymaktan çekinmediler. Projemizin finansmanı noktasında bizlerden desteğini esirgemeyen Ziraat Bankası Yönetim Kurulu’na, Genel Müdür Hüseyin Aydın Bey’e teşekkür etmek istiyorum. Merasimimize katılarak bizleri onurlandıran Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Dağcan Bey’e ve tüm Ziraat Bankası mensuplarına teşekkür ediyorum. Çünkü çok önemli bir işti bu iş. Bütün ayaklarını bir araya getirip finansmanı çözülmeyen bir iş elbette ki herkes için farklı olabilirdi ama o anlamda da Türkiye’nin en büyük projesini Ziraat Bankası’yla beraber yürütmüş oluyoruz.”

“Türkiye’nin 81 iline ev sattık”

“Satışa çıktığımızdan itibaren büyük bir talep aldık. 6 ay içinde aşağı yukarı 1800 bağımsız bölüm sattık. Dünya genelinde 55 ülkeden ziyaret aldık. Umduğumuzun üzerinde büyük bir ilgiyle karşılaştık. Türkiye’nin 81 iline ev sattık. Hakkari’den Edirne’ye, Samsun’dan Antalya’ya, kuzeyden güneye, doğudan batıya her iline sattık. Onun dışında Avrupa’da yaşayan ve dünyanın her tarafında çalışan Türklerden ciddi talep alıyoruz, satıyoruz.”

“Birleşmiş Milletler gibi oldu”

“Ruslardan talep aldık, Araplardan talep aldık, İran’dan talep aldık ama daha yeni başlıyoruz. Çünkü turizm sezonuna yeni girdik. Bundan sonra yabancı satışımızın daha fazla artacağını düşünüyoruz. Sayın Dışişleri Bakanım, Birleşmiş Milletler gibi oldu. Burada ciddi bir sinerji oluşacak inşallah…”

Türel: Tüm tapular ocak ayına kadar hazır

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise “Projenin yönetim planını onayladık, tapu işlemlerinin gerçekleşmesi için bütün belgeleri Tapu Kadastro Müdürlüğü’ne gönderdik. Tapularınız hazırlanıyor. Ocak sonu gibi bütün vatandaşlarımıza tapularını teslim edeceğiz. Biz söz verdik, yapıyoruz işte… Özellikle sayın Cumhurbaşkanımızın, bakanlarımız, başbakanımızla birlikte Antalya’ya olan müthiş desteği, bizim buralarda önümüzün açılmasına vesile oluyor. Sizlere, sayın Cumhurbaşkanımızın Kepezaltı Santral projemizin finansman sorunlarıyla ilgili üç defa bizzat yanımda ilgililerle konuştuğunu söylesem belki inanmazsınız ama gerçek böyle… Bu destekleri almasak belki hâlâ bekliyor olurduk. Bu kadar huzurlu yolumuza devam edemezdik. Bakanlığımız kira yardımlarını göndermese sizlere mahcup olabilirdik. O yüzden ben hep söylüyorum, Antalya’da yaptığımız bütün projelerin gerçek sahibi Antalyalılardır, sizlersiniz. Bu projeleri biz olmayı başardığımız için yapıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızdan bakanlarımıza, büyük bir uyum içerisinde sayın Valimiz başta olmak üzere çalıştığımız için yapıyoruz. Kavga etmiyoruz, aksine uzlaşıyoruz ve destek alıyoruz. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Sizler bizi desteklediğiniz müddetçe biz size mahcup olmadan yolumuza devam edeceğiz. Destek sizden, hizmet bizden” dedi.

Özhaseki’den kira yardımına zam müjdesi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de törende bir konuşma yaptı. Özhaseki, “Kentsel dönüşümleri takip eden bir bakan olarak burada gördüğüm manzaradan gurur duydum. Çok küçük projelerde bile insanların uzlaşmasını çok göremiyoruz. 3 bin 265 kişi belediyeye inandı, bu uyumdan dolayı başkanlarımızı kutluyorum. Hakikaten iftihar ettim, neredeyse herkes gelmiş imza atmış. Elbette ki burada Menderes Başkan’ın liderliği var, müteahhit firmamız da zaten çok başarılı. Türkiye çapında bir firma. Yıllardır tanıyoruz, güveniyoruz ama sizlerin de gelip idarecilerimize güvenerek imza atmanız takdire şayan. Elinize sağlık, Allah hepinizden razı olsun. Biz 600 lira kira yardımını, iki yıllık enflasyonu ekleyerek 720 lira olarak hesapladık. Bu da küsurlu olur dedik, değerli bakanımızın girişimleriyle aylık kira yardımı 750 lira olarak ödenecek. Türkiye’de kentsel dönüşüm bir zorunluluk. Deprem bölgesinin yoğun olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Kimliksiz ve sağlıksız yapılardan kurtulmamız lazım” dedi.

Çavuşoğlu: Tüm Türkiye’de örnek olacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise projenin Türkiye’nin önemli projelerinden biri olduğunu söyledi. Emeği geçenlere teşekkür eden Çavuşoğlu, “Temelini attığımız bu kentsel dönüşüm projesi diğer dönüşümlere vesile olacak. Antalya’da bunu başarmamız lazım. Tüm Türkiye’de örnek olacak. İnsanların güvenini kazanacağız. Antalya olarak dünya markası olmalıyız. Bunun gereğini yapmamız lazım. Kentsel dönüşümü gerçekleştirmemiz lazım. Emeği geçen herkesi bir kez daha kutluyorum. Altan Bey, sizleri de gönülden tebrik ediyorum. Türkiye’de önemli bir marka Sur Yapı’nın da bu projeyi üstlenmesi bizim için ayrı bir mutluluktur. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Devamını oku

Kentsel Dönüşüm

Manisa’da kentsel dönüşüm başladı!

Yayınlanma tarihi

-

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Gediz, Bayındırlık, Kocatepe, İshakçelebi ve Dilşikar Mahallelerinde yapılacak olan kentsel dönüşüm projesi ile ilgili gece yarısında, proje ve etüt çalışmalarını yürütecek olan firma yetkilileri ile bir araya geldi. AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen’in de katıldığı toplantıda, firma yetkilisi olan Şehir Plancısı Necati Uyar yapılan çalışmalar ve planlamalar hakkında bilgiler verdiler.

5 Mahalleyi ilgilendiren kentsel dönüşüm çalışmalarının başladığını belirten Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Şehzadeler İlçemizde, İshakçelebi, Gediz, Bayındırlık, Kocatepe ve Dilşikar Mahallelerimizi kapsayan 360 dönümlük bir alanda büyük bir kentsel dönüşüm hamlesi için, seçilir seçilmez kollarımızı sıvamış ve çalışmalarımıza başlamıştık. Proje çalışmalarına başlamak için, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan hibe desteği talebinde bulunduk. Hibe desteğimiz çıktı. Ardından alanın bütün projelerinin yapılabilmesi için ihale çalışmalarımızı yaptık. İhaleyi yaparak, yüklenici firma belli oldu. Firma alandaki çalışmalarına başladı. Bu mahalleler, çarpık yapılaşma ve gecekonduların olduğu, itfaiye, ambulans ve çöp araçlarının bile giremeyeceği çıkmaz sokaklarının bulunduğu ve binlerce vatandaşımızın yaşadığı bir bölge. Burada yapılacak olan Kentsel dönüşüm vatandaşlarımızın lehine olacak” dedi.

Kentsel Dönüşüm firmasının 15 gündür arazide çalışmaya başladığını ifade eden Çelik “Hali hazır haritalarımızı güncelliyoruz. Jeolojik zemin etütlerini yapıyoruz. Önümüzdeki hafta itibariyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın denetiminde bu mahallelerde çok sık zemin etütleri yapacağız ki, yapılacak binalar daha sağlam olsun. Değerleme Komisyonu ile ilgili arkadaşlarımız, oradaki evleri ziyaret etmeye başladılar. Evin değeri, bahçesi, avlusu, ağacı ve kuyusuna kadar her bir evi tek tek tespit ediyoruz. Ardından TOKİ ile ana protokolümüzü imzalayacağız. İmar planlarını yaparak, yaklaşık 56 aylık bir sürecin sonunda orada yaşayan vatandaşlarımızla uzlaşmak için masaya oturmaya başlayacağız” diye konuştu.

“Hedefimiz 1 yıl içerisinde ilk etabı başlatmak”
Projede ilk hedeflerinin, birinci etaba 1 yıl içerisinde başlamak olduğunu kaydeden Başkan Çelik, “Hedefimiz bir yıla varmadan, kentsel dönüşümün ilk etabına başlamak. Mevcut enkazları yıkarak, modern ve vatandaşlarımızın huzur içerisinde oturabilecekleri konutları yapabilmek. Bu hedefi yakalayabilmek için tüm teknik ekibimizle birlikte çalışıyoruz. Hadisenin hükümet ayağı var. Bugüne kadar hükümetimizin destekleri ile bu aşamalara geldik. Bu noktada AK Parti milletvekillerimiz yoğun destek ve katkıda bulundular. Şu anda aramızda AK Parti Manisa Milletvekilimiz İsmail Bilen var. Vekilimiz, sağ olsun, hadisenin her ayağında bizimle birlikteydi. Vekilimize çok teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki, 1 yıllık sürenin sonunda, 360 dönümlük alanda çalışmalar başlayacak. Yıllarca çıkmaz sokaklarda, yolu kaldırımı olmayan yerleşim merkezlerinde yaşamak zorunda kalan, bölgenin cefasını çekmiş olan tüm vatandaşlarımız, inşallah bundan sonraki süreçte sefasını sürecek. Bulvarlarıyla, yollarıyla, park alanlarıyla, meydanlarıyla Şehzadelerimize çok yakışan bir proje olacak. Ankara’nın Dikmen Vadisi’nden daha güzel bir projeyi inşallah Manisa’ya ve Şehzadeler’e kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ