FuarlarSektörel Haberler

Konut Sektörü IREXPO’da Buluşacak

Türkiye’nin en önemli hedef pazarlarından biri olan Irak’ın başkenti Bağdat’ta düzenlenecek IREXPO Gayrimenkul Fuarı 25-27 nisan 2019 tarihlerinde kapılarını ziyaretçilerine açmaya hazırlanıyor.

2017 yılına göre; yüzde 78.4’lük ciddi bir artış oranıyla 2018 yılında yabancı yatırımcıların 39 bin 663 konut aldığı ülkemizde 2019 yılı için hedefler ciddi manada büyüdü.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından desteklenen yabancılara konut satışının artırılmasında inşaat şirketleri de büyük önem veriyor. Özellikle hedef pazarlarda gerçekleştirilecek tanıtım etkinlikleriyle hem vatandaşlık hakkı kazanılmasında getirilen kolaylıkların anlatımı, hem Türkiye’nin tanıtımı hem de inşaat şirketlerinin nitelikli gayrimenkul projelerinin yabancı yatırımcılara tanıtılması çok büyük önem kazanmaya başladı.

Geçtiğimiz yıl yabancılara konut satışında 8 bin 205 adet konut satışı ve yüzde 20.63’lük payla güneydoğu komşumuz Irak; hedef pazarlarda birinci sırada yer alıyor.

Türkiye’den en çok gayrimenkul alma potansiyeli olan Irak’ta düzenlenecek olan IREXPO Gayrimenkul Fuarı; yabancılara konut satışı yapmayı hedefleyen Türk inşaat şirketleri için büyük önem kazanmış durumda.

Atılım Fuarcılık ve Elan Expo işbirliği ile başkent Bağdat’ta düzenlenecek olan IREXPO Gayrimenkul Fuarı 25-26 ve 27 Nisan 2019 tarihlerinde kapılarını ziyaretçilere açacak. Yabancılara konut satışında büyük potansiyel taşıyan fuara inşaat şirketlerinin katılımı devam ediyor.

Oylamaya Katılın:
0 / 0

Etiketler

Kadir Özel

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün