Takip Edin

Emlak Gündemi

Konutta Beylikdüzü’nü, arsada Balıkesir

Yayınlanma tarihi

-

Emlakjet, 2018’in ilk 6 ayına yönelik analizini yayınladı. Emlakjet verilerine göre, yılın ilk yarısında konut araması % 35 artarken, aramada hareket sektör dinamiklerine paralel olarak son 2 ayda gerçekleşti.

Kiralık konut aramasının yoğunlaştığı bu dönemde, hem kiralık hem satılık daire aramasında İstanbul’da Beylikdüzü zirveye otururken, satılık dairede Aydın ilk kez İzmir’i solladı. Arsada Balıkesir’in Gönen ilçesi ise sanayideki gelişimiyle ilk kez zirveye oturdu. Yılın ilk yarısında Emlakjet’in sektörde bir ilk olan ‘Yakınında ara’ özelliği ile konut araması ise ikiye katlandı!

Emlakjet Genel Müdürü Gizem Moral Kunter, ilk yarıya ilişkin Emlakjet verilerini 10 başlıkta şöyle aktardı:

1- Konut araması ilk yarıda % 35 arttı, hareket son 2 ayda

Emlakjet verilerine göre 6 ayda online konut aramasında % 35 artış oldu. Konuta yatırım talebi, yüksek faiz ve azalan reel getiri nedeniyle ilk 4 ayda fiilen daralma eğilimi gösterse de, online konut araması aslında bitmedi. Bu, konutta uygun şartlar oluştuğunda harekete geçecek bir talebin hala olduğunu gösteriyor. Nitekim Mayıs ve Haziran’da Emlakjet verilerine göre konut araması % 23 artış gösterdi. Bu da konut alıcılarının KDV teşviği, bankaların faiz indirimi ve markalı konut projelerinde % 20 fiyat indirimi kampanyalarına olan duyarlılığını gösteriyor.

2- Kiralık konut aramasını ilk yarıda neredeyse yarı yarıya artırdık

Emlakjet verilerine göre konut aramasının kırılımları incelendiğinde, satılık daire araması ilk yarıda, geçen yılın ilk yarısına göre % 17 artarken, kiralık konut araması aynı dönemde % 47 yükseldi. Ailelerin Haziran’daki mahalli yerleştirme sınavı öncesinde iyi okullara yakın ev arayışı bu yıl Mart ve Nisan aylarında başlayıp düğün sezonu da eklenince, Mart’ta kiralık daire araması aylık bazda % 20, Nisan’da ise aylık bazda % 14 arttı. Kiralık daire araması oranının altında seyreden satılık daire araması da yine Mayıs’ta teşviklerin etkisiyle kendi içinde artış trendini yakaladı.

3- En çok 25-34 yaşları arama yaptı, 2+1 ve 3+1 en çok arandı

Emlakjet verilerine göre, ilk yarıda online konut araması yapan kullanıcıların % 50,48’i erkek, % 49,52’si kadın, neredeyse başabaş arama söz konusu oldu. En çok aranan gayrimenkullere bakıldığında satılık konuttan sonra arsa gelirken, konut arayanların % 72’si 2+1 ve 3+1 daireleri tercih etti. Konut araması yapanların yaş aralığına bakıldığında ise kullanıcıların % 29’u 25-34 yaş aralığında olurken, % 24’ü 35-44 yaş, kalanı ise 44 yaş üstü olarak gerçekleşti. Fiyat talebinde ise daire araması yapanların hala % 80’inin üzerinde bölümünün 350 bin TL altında daire aradığını söyleyebiliriz.

4- Hem kiralık, hem satılık daire aramasının gözdesi Beylikdüzü oldu

Emlakjet verilerine göre İstanbul’da ilk 6 ayda kiralık dairede en çok aranan 5 ilçe sırayla Beylikdüzü, Bahçelievler, Pendik, Küçükçekmece ve Esenyurt olurken, Emlakjet’teki ortalama kiralık daire ilan değerleri bu bölgelerde sırayla 1.200, 1.700, 1.300, 1.650 ve 1.100 TL olarak yer aldı. Satılık dairede en çok aranan 5 ilçe sırayla Beylikdüzü, Esenyurt, Bahçelievler, Silivri ve Ümraniye olarak sıralanırken, Emlakjet’te bu bölgelerdeki ortalama satılık ilan değerleri ise sırayla 250 bin, 200 bin, 398 bin, 275 bin ve 375 bin TL olarak listelendi. Beylikdüzü’nün hem satılık, hem kiralıkta aranan bir lokasyon olmasının en büyük nedenleri arasında bölgedeki konut projelerinin özellikleri, merkeze kıyasla uygun fiyat ve ulaşım projeleri gösteriliyor.

5- Satılık dairede İzmir’in yerine bu kez Aydın geçti!

Emlakjet’te ilk yarıda en çok satılık konut aranan il sıralamasında ise geçen yıllardan farklı olarak Aydın’ın İstanbul ve Ankara’dan sonra üçüncü sırada yer alan İzmir’in yerini alması dikkat çekiyor. Verilere göre Emlakjet’te en çok konut aranan ilk 5 şehir, İstanbul, Ankara, Aydın, İzmir ve Antalya olarak sıralanıyor.

Endeksa’nın Ağustos verisine göre son 4 yıldaki % 88 seviyesindeki konut satış fiyat artışı ile en çok kazandıran 5 şehir arasında yer alan Aydın, tarihi ve turistik güzellikleri olan Didim ve Kuşadası ile öne çıkıyor. Kuşadası, özellikle doğal güzellikleri, tarihi dokusu, kruvaziyer limanının bulunması, İzmir Havalimanı’na, Selçuk’ta yer alan Efes açık hava müzesine ve Meryem ana evine olan yakınlığı ile son dönemde Körfez ülkelerinden gelen turistlerin gözdesi…

6- İşte ilk yarıda potansiyel vadeden ilçeler

  • Emlak Konut GYO’nun THY işbirliğiyle en az 10 bin konutluk proje gerçekleştireceğini duyurduğu Arnavutköy, yeniden gündeme geldi. 3. Havalimanı ve Kanal İstanbul’a yakınlığıyla önemli lokasyonlardan biri olan ilçede son 5 yılda konut değerleri % 120 arttı.
  • Atatürk Havalimanı’nın Central Park’ı 3’e, Hyde Park’ı 8’e katlayabilecek ölçüde yeşil alana dönüşmesi potansiyelinin, Bakırköy başta olmak üzere en çok havaalanına 5 kilometre mesafedeki 5 ilçedeki konut değerlerini pozitif yönde etkilemesi bekleniyor. Bu ilçeler Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler ve Küçükçekmece ile Bakırköy.
  • Emlakjet verilerine göre, Kadıköy’de, yılın ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre kiralık daire aramasında % 12 yükseliş var. Aramalarda kadınların önde olduğu Kadıköy’ü konutta en çok arayan yaş grubu ise hem 55 yaş ve üstü, hem de 25-34 yaş aralığı. Ziverbey hattı oturum için tercih edilirken, en fazla Bostancı Mahallesi aranıyor. Geleneksel yapıyı şehir merkezinde muhafaza ederek talepte ‘emeklileri’ de yakalayan Kadıköy, gençleri de eğitim ve ulaşım noktalarına yakınlığı ile cezbediyor.

7- Yazlık konutta en çok aradıklarımız: Aydın, Sakarya ve Keşan

Emlakjet konut arama verilerine göre, genel yazlık konut aramalarında ilk 5’te sırayla Aydın (Kuşadası, Didim), Sakarya (Karasu), Keşan (Edirne) ve Bodrum yer alıyor. İzmir, Antalya, Çanakkale ve Balıkesir de bu sırayı yakından takip eden bölgeleri oluşturuyor. Yazlık konuta en çok bakan kesimin yaş aralığı, % 49 oranla 45-64 yaşları olmakla birlikte onu % 33 ile 25-44 yaş arası kesim izliyor. Alıcıların % 40’ı 3+1, % 32’si 2+1 daire tipini tercih ederken, yazlık konutu satın almak için ayırabilecekleri bütçe % 68 oranla 100-300 bin TL aralığında yer alıyor.

8- Online konut arama trendi, ‘Yakınında ara’ kullanımı ikiye katladı!

Yılın ilk yarısında Emlakjet’in sektöre getirdiği en önemli yenilik olan ‘Yakınında Ara’ özelliği, kullanıcıların yoğun ilgisiyle karşılandı ve ürünün kullanımı geçen yılın aynı dönemine göre ikiye katladı. Karmaşık arama sürecini tek adıma indirerek hızlı, kolay ve keyifli bir konut arama deneyimi sunan özellik, arama kutusuna istenilen okulun ya da hastane, metro durağı, AVM gibi merkezlerin ismini yazarak en yakın ilanlara ulaşmayı mümkün kılıyor.

9- İlk yarıda arsa aramasında Balıkesir’de Gönen zirveye oturdu!

Emlakjet verilerine göre ilk yarıda en çok yapılan arsa araması, sırayla Balıkesir Gönen, İzmir Seferihisar, İstanbul’da Silivri, Çatalca ve Arnavutköy, Kocaeli’de Kandıra ve Ankara’da Pursaklar, arsada en çok aranan bölgeler arasında öne çıkıyor. Balıkesir’in ulaşım, kentsel dönüşüm ve turizm yönünden öne çıkan Gönen ilçesi, sanayisinin gelişmesi ve Tuzla ve Kocaeli’ndeki sanayi bölgelerine kıyasla sanayi arsalarının daha uygun maliyetle alınabilmesiyle de dikkat çekiyor.

İzmir’de son 1 yılda dev ulaşım projeleriyle şehir merkezine yakınlaşıp % 30-40 değer kazanan bölgelerden biri olan Seferihisar ise Türkiye’nin ilk sakin şehri. Yaz aylarında tatilcilerin ilgisi dışında, karmaşık ve kalabalık şehir hayatından uzaklaşmak isteyen emeklilerin ve son zamanda daha fazla göze çarpan beyaz yakalıların da tercih ettiği bölge haline geldi. İstanbul’da Arnavutköy ise hem 3. Havalimanı hem de Kanal İstanbul gibi projelerle, Silivri metrobüs hattının uzatılması projesiyle, Çatalca da 3, Köprü bağlantı yolları ve Kuzey Marmara Otoyolu projesiyle ilgi gören yerler arasında başı çekiyor.

10- İlk yarıda sektör gündemine oturan 5 gelişme

  • İmar barışı düzenlemesine başvuruların başlaması ve İstanbul’un Yeni İmar Yönetmeliği’nin Resmi Gazete’de yayınlanması sektörde önemli yenilikler arasında yer aldı.
  • Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca hazırlanan ‘Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik’ Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmeliğin markalı emlak danışmanlık şirketleri tarafından çokça eleştirilen komisyon oranlarının sınırlandırılmasına ilişkin maddesine göre alım satım işlemlerinde hizmet bedeli oranı, alım satıma aracılık sözleşmesinde yer alan satış bedelinin KDV hariç yüzde 4’ünden fazla olamayacak.
  • Konut sektörüne Mayıs ayında gelen ve 31 Ekim’e kadar süreceği açıklanan KDV ve tapu indirimi müjdesi ses getirdi. Yükselen faizler sonrasında kamu bankaları öncülüğünde faizin % 0,98’e çekilmesi ve markalı konut üreticilerinin Mayıs ve Haziran’da % 20 indirim içeren kampanyaları sektörü hareketlendirdi.
  • Hükûmet, Konut Hesabı Sistemi’nde devlet katkısı tutarını 15 bin TL’den 20 bin TL’ye, % 20 olan azami devlet katkısı oranını ise % 25’e yükseltti. Konut Hesabı Sistemi ile birikim yaparak ev alanlardan daha düşük stopaj alınması ve tapu harçlarının düşürülmesi de gündeme getirildi.
  • Atatürk Havalimanı’nın Central Park’ı 3’e, Hyde Park’ı 8’e katlayabilecek ölçüde yeşil alana dönüşmesi kararı ile Türkiye’de stadların ‘Millet Bahçesi’ne dönüşme uygulamaları başladı.

Emlakjet Hakkında

2006 yılında bağımsız girişimciler tarafından kurulan Emlakjet.com, Mayıs 2014’te risk ve girişim sermayesi platformu iLab Holding tarafından satın alındı. “Sen o evi hayal et, gerisi Emlakjet!” sloganı ile satılık veya kiralık dairelere en pratik şekilde ulaşma imkânı sunan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet, İlab Holding çatısı altına girdiği günden bu yana marka yatırımları ile ciddi bir ürün geliştirme süreci içine girdi. İster satılık ya da kiralık ister yatırımlık olsun aranılan evi en hızlı, en kolay ve en keyifli şekilde bulma imkânı sunan Emlakjet, ayda 40 milyon sayfa görüntülenme sayısı ve 7,5 milyon ziyaretçisi ile emlak seri ilan sektörünün en büyük iki portalından biri oldu. Emlak ofisleri ve bireyler tarafından oluşturulmuş 500 bine ulaşan satılık ve kiralık emlak ilanından oluşan bir veri tabanına sahip olan Emlakjet, bu ilanları kullanıcılara internet sitesi ve mobil işletim sistemleri üzerinden ulaştırıyor. Kullanıcılar Emlakjet üzerinden Edirne’den Ardahan’a tüm Türkiye’deki ilanlar arasında karşılaştırma yapabiliyor.

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Emlak Ekonomi

Halk GYO 395 Milyon kar açıkladı!

Yayınlanma tarihi

-

Yılsonu itibarıyla aktif büyüklüğü 2,6 milyar TL’yi aşan Şirketin özkaynak büyüklüğü 2,3 milyar TL olurken, net kârı ise geçtiğimiz yıla göre yüzde 56,5 oranında artarak 395 milyon TL’ye yükseldi.

Dünya ekonomisindeki değişimlerin ülkemiz üzerinde de tesirlerinin hissedildiği 2018 yılında gayrimenkul sektörüne yüklenen sorumluluk bilinciyle, yıl içerisinde sektöre ve genel ekonomik büyümeye katkı sağlayan çalışmaların ve kampanyaların destekçisi olduklarını belirten Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin, Yıl boyunca gösterdiğimiz performansla, şirketimizin bilanço kalitesini etkin seviyede tutmaya büyük gayret gösterdik. Erzurum’da inşa ettiğimiz Şehristan Konutları’nı ve İstanbul Sancaktepe’de hayata geçirdiğimiz Bizimtepe Aydos projemizi tamamlayarak anahtar teslimlerine başladık.

İstanbul’un bölgesel ve küresel bir finans merkezi olabilmesi yolunda başlatılan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesinde yer alan Halk Ofis Kuleleri’nin inşa sürecine yıl boyunca devam ettik. Emlak Konut GYO güvencesi ve Teknik Yapı ortaklığıyla hayata geçirdiğimiz Evora İzmir projesinde inşaat ve satış sürecini başlattık.

İzmir’e yeni bir soluk getirecek bu proje ile ‘En İyi Mimari Tasarım’ ödülü kazandık. 2018 yılında gayrimenkul sektörüne yüklenen sorumluluk bilinciyle yıl içerisinde sektöre ve genel ekonomik büyümeye katkı sağlayan çalışmaların ve kampanyaların destekçisi olduk, 2019 yılında da ülkemiz ve paydaşlarımıza sağladığımız katma değeri artırma hedefi ile istikrarlı büyümemize devam edeceğiz.”

Devamını oku

Emlak Gündemi

And Pastel’de şubat indirimi devam ediyor

Yayınlanma tarihi

-

AND_Pastel_Sevgililer_Gunu-

Anadolu Grubu’nun gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren şirketi AND Gayrimenkul, İstanbul Kartal’da inşa ettiği konut projesi AND Pastel’de Sevgiler Günü’ne özel kampanyası devam ediyor.

11 Şubat’ta başlayan kampanya 17 Şubat tarihine kadar devam edecek. Kampanya kapsamında peşin alımlara özel yüzde 20 indirime ek olarak 14 indirim uygulanıyor.

AND Gayrimenkul, İstanbul Kartal’ın en büyük ölçekli projelerinden biri olan AND Pastel’de ev sahibi olmak isteyenlere Sevgililer Günü’ne özel fırsatlar sunduğu kampanyasına başladı.

Yalnızca 11-17 Şubat tarihleri arasında geçerli olacak bu özel kampanya ile AND Gayrimenkul, peşin alımlara özel uyguladığı yüzde 20 indirime ek olarak ayrıca yüzde 14 Sevgililer Günü indirimi sunuyor.

Kişiye özel 100’den fazla ödeme planı ve şirket içi vadelendirme seçenekleri de sunulan kampanyadan faydalananlar ayrıca 5.000 TL değerinde mobilya veya market alışverişlerine özel hediye çekinin de sahibi oluyor.

Devamını oku

Emlak Gündemi

Mersin’in en lüks projesi Athena Residence’ta yaşam başlıyor

Yayınlanma tarihi

-

Athena_Residence-3_

Mersin’in en değerli yazlık bölgesi Erdemli’de, turizm ve gayrimenkule odaklanan Şekerlisoy Şirketler Topluluğu’nun yatırımı olarak hayata geçen Athena Residence’ta hayat başlıyor.

Bölgenin en lüks ve konforlu projesi olan Athena Residence’ta 1+1, 2+1 ve 3+1 alternatifleri ile toplam 174 oturuma hazır konut ev sahiplerini bekliyor. Projenin 650 yataklı otel bölümünün inşaatı ise devam ediyor. 

Mersin’in en gözde yazlık bölgesinde, Akdeniz’in eşsiz tarih ve doğasını modern bir tasarım ve birinci sınıf malzeme kullanımı ile birleştiren Athena Residence, Sultan Koyu manzaralı balkonlu veya jakuzi alternatifli terasları ile farklı büyüklükteki aileler için 1+1, 2+1 ve 3+1 seçenekleri sunuyor. 

Birinci kattan itibaren deniz gören balkonlu dairelerin fiyatları 286 bin TL’den başlıyor. 17. ve 24. kat arasında bulunan teraslı dairelerin fiyatları ise büyüklüklerine göre 443 bin TL ile 772 bin TL arasında değişiyor. 

Sultan Koyu’nun tam karşısında yer alan Athena Residence projesi Ayaş Plajı’na 70 m, Elaiussa-Sebaste Antik Kenti’ne 3 km, Kızkalesi merkeze ise 5 km uzaklıkta yer alıyor.

Portakal ve limon ağaçlarının kokusu içinde konforlu bir yaşam

Muhteşem bir doğanın farklı tonlarını, lüks bir otel konforunda deneyimleme fırsatı sunan Athena Residence’ın, ferahlatan mandalina ve limon kokuları eşliğinde özel bir koyu bulunuyor. 

Athena Residence, çocukların güvenle oynayabilecekleri ve ailelerin huzurlu bir şekilde vakit geçirebilecekleri ortak yaşam alanları ile de dikkat çekiyor. Projede; aqua park, spor salonu, sinema salonları ve yeme-içme alanları gibi sosyal imkanlar yer alıyor. 7/24 resepsiyon ve güvenlik hizmetinin de sunulduğu projenin içinde yer alan otel tamamlandığında ise Athena Residence sahipleri otelin imkanlarından ayrıcalıklı olarak faydalanabilecek.

Devamını oku

Emlak Gündemi

AND Pastel’de Sevgililer Gününe Özel Büyük İndirim Başladı

Yayınlanma tarihi

-

AND Pastel’de Sevgiler Günü

AND Gayrimenkul, İstanbul Kartal’da inşa ettiği ve Temmuz 2018’de yaşamın başladığı konut projesi AND Pastel’de Sevgiler Günü’ne özel kampanya düzenliyor.

Sevgililer Günü için11-17 Şubat arasında geçerli olacak kampanyada peşin alımlara özel yüzde 20 indirime ek olarak Sevgililer Günü’ne özel yüzde 14 indirim uygulanıyor.

AND Gayrimenkul, İstanbul Kartal’ın en büyük ölçekli projelerinden biri olan AND Pastel’de ev sahibi olmak isteyenlere Sevgililer Günü’ne özel fırsatlar sunduğu kampanyasına başladı. Yalnızca 11-17 Şubat tarihleri arasında geçerli olacak bu özel kampanya ile AND Gayrimenkul, peşin alımlara özel uyguladığı yüzde 20 indirime ek olarak ayrıca yüzde 14 Sevgililer Günü indirimi sunuyor. 

Kişiye özel 100’den fazla ödeme planı ve şirket içi vadelendirme seçenekleri de sunulan kampanyadan faydalananlar ayrıca 5.000 TL değerinde mobilya veya market alışverişlerine özel hediye çekinin de sahibi oluyor. 

AND Pastel’de Yaşam Temmuz 2018’de Başladı 

Kartal’da Adalar ve deniz manzarasına hakim evleriyle; İstanbul’un ana ulaşım akslarından E-5’in hemen yanında, metroya yürüme mesafesinde yer alan konumu ile dikkat çeken AND Pastel, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tipleri ile 7 blok ve 1243 konuttan oluşuyor. 

Temmuz 2018’deyaşamın başladığı AND Pastel’i sektörde alışılmışın aksine yap-sat değil YAP-YAŞAT felsefesiyle hayata geçirdiklerini belirten AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta, ‘’AND Pastel’deki yaşamı henüz proje geliştirme aşamasındayken yaptığımız araştırmalardan yola çıkarak, orada yaşayacak insanların beklenti ve ihtiyaçlarını gözeterek tasarladık. Akustik danışmanından, asansör danışmanına; trafik danışmanından, işletme danışmanına kadar 11’den fazla danışman ile çalışarak AND Pastel’i bir mahallenin ihtiyaç duyacağı her şeyi titizlikle düşünerek inşa ettik ve Temmuz 2018’de projemizde yaşam başladı. AND Gayrimenkul olarak metrekarelerden daha fazla önemsediğimiz değerler var. Bunlardan en önemlisi de güven. Bu düşünceyle AND Pastel’de söz verdiğimiz yaşamı ev sahiplerimize sunabilmek içinyaşam başladıktan sonra da AND Pastel’deki sorumluluklarımızı bırakmayarak bina yönetimini de Grid bina yönetimi markamızla biz üstleniyoruz. Sevgililer Günü’ne özel olarak sınırlı sürede geçerli olacak bu kampanya ile AND Pastel’in yeni sakinlerini vadettiğimiz bu yaşama davet ediyoruz’’ dedi.

Orta ölçekli bir mahalle büyüklüğü ile Kartal bölgesinin en büyük projelerinden biriolan AND Pastel aynı zamanda Sign of the City- ‘Türkiye’nin En iyi Konut Projesi’ ve European Property Awards – ‘Avrupa’nın En iyi Peyzaj Mimarisi’ de dahil olmak üzere 8 farklı ulusal ve uluslararası ödülün sahibi. Projeiçerisinde sağlık kurumundan, okul öncesi eğitim kurumuna, alışveriş alanlarına kadar bir mahallenin ihtiyaç duyacağı pek çok fonksiyon ve sosyal aktivite alanı sunuyor.

Devamını oku

Emlak Gündemi

The Bo Viera’nın Katar lansmanını gerçekleştirdi

Yayınlanma tarihi

-

the bo viera bodrum besa grup

BESA Grup, 200 milyon dolarlık yatırım ile Bodrum’da hayata geçireceği The BO Viera projesinin Katar lansmanını gerçekleşti.

BESA Grup’un büyük ilgi gören lansman toplantısına, dünya genelinde gayrimenkul yatırımı yapan seçkin, yüksek beklentilere sahipKatar veOrta Doğulu çok uluslu elit bir davetli kitlesinin katılmasının yanı sıra Katar’da 5 yıldır teknik direktörlük yapan Bülent Uygun da katıldı.

The BO Viera’nın proje detayları yatırımcıların beğenisini kazandı

Bodrum’un en müstesna koylarının bulunduğu Küçükbük’de yer alan ve 150 dönüm arsa üzerine inşa edilen 330 adet Villa ve rezidans ve “The BO Vue CURIO Collection by Hilton” otelinden oluşan The BO Viera’nın sunduğu ayrıcalıklar, doğayla entegre olmuş organik mimarisi ve malzeme detayları Katarlı yatırımcıların yoğun ilgisini çekti.

Lüks, rahat ve aynı zamanda özel yaşamın gizliliği konusunda hassas davranan Körfez’in seçkin yatırımcıları, Bodrum’un mavi denizini ve yazın dahi serin, taze havasını ön plana alan projenin ince detaylarının yer aldığı sunumu izlerken The BO Viera’nın benzersizliğini ve memnuniyetlerini vurguladılar.

Lansmanın onur konuğu Türkiye Doha Büyükelçisi Fikret Özer projenin iki ülkenin ilişkilerinin son dönemde geldiği noktayı gösterdiğini belirterek, iki yıl içerisinde ticaret hacminin 25 milyon dolar seviyesinden milyar dolar seviyelerine geldiğinin altını çizdi.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ