Takip Edin

Emlak Gündemi

Konutta Beylikdüzü’nü, arsada Balıkesir

Yayınlanma tarihi

-

Emlakjet, 2018’in ilk 6 ayına yönelik analizini yayınladı. Emlakjet verilerine göre, yılın ilk yarısında konut araması % 35 artarken, aramada hareket sektör dinamiklerine paralel olarak son 2 ayda gerçekleşti.

Kiralık konut aramasının yoğunlaştığı bu dönemde, hem kiralık hem satılık daire aramasında İstanbul’da Beylikdüzü zirveye otururken, satılık dairede Aydın ilk kez İzmir’i solladı. Arsada Balıkesir’in Gönen ilçesi ise sanayideki gelişimiyle ilk kez zirveye oturdu. Yılın ilk yarısında Emlakjet’in sektörde bir ilk olan ‘Yakınında ara’ özelliği ile konut araması ise ikiye katlandı!

Emlakjet Genel Müdürü Gizem Moral Kunter, ilk yarıya ilişkin Emlakjet verilerini 10 başlıkta şöyle aktardı:

1- Konut araması ilk yarıda % 35 arttı, hareket son 2 ayda

Emlakjet verilerine göre 6 ayda online konut aramasında % 35 artış oldu. Konuta yatırım talebi, yüksek faiz ve azalan reel getiri nedeniyle ilk 4 ayda fiilen daralma eğilimi gösterse de, online konut araması aslında bitmedi. Bu, konutta uygun şartlar oluştuğunda harekete geçecek bir talebin hala olduğunu gösteriyor. Nitekim Mayıs ve Haziran’da Emlakjet verilerine göre konut araması % 23 artış gösterdi. Bu da konut alıcılarının KDV teşviği, bankaların faiz indirimi ve markalı konut projelerinde % 20 fiyat indirimi kampanyalarına olan duyarlılığını gösteriyor.

2- Kiralık konut aramasını ilk yarıda neredeyse yarı yarıya artırdık

Emlakjet verilerine göre konut aramasının kırılımları incelendiğinde, satılık daire araması ilk yarıda, geçen yılın ilk yarısına göre % 17 artarken, kiralık konut araması aynı dönemde % 47 yükseldi. Ailelerin Haziran’daki mahalli yerleştirme sınavı öncesinde iyi okullara yakın ev arayışı bu yıl Mart ve Nisan aylarında başlayıp düğün sezonu da eklenince, Mart’ta kiralık daire araması aylık bazda % 20, Nisan’da ise aylık bazda % 14 arttı. Kiralık daire araması oranının altında seyreden satılık daire araması da yine Mayıs’ta teşviklerin etkisiyle kendi içinde artış trendini yakaladı.

3- En çok 25-34 yaşları arama yaptı, 2+1 ve 3+1 en çok arandı

Emlakjet verilerine göre, ilk yarıda online konut araması yapan kullanıcıların % 50,48’i erkek, % 49,52’si kadın, neredeyse başabaş arama söz konusu oldu. En çok aranan gayrimenkullere bakıldığında satılık konuttan sonra arsa gelirken, konut arayanların % 72’si 2+1 ve 3+1 daireleri tercih etti. Konut araması yapanların yaş aralığına bakıldığında ise kullanıcıların % 29’u 25-34 yaş aralığında olurken, % 24’ü 35-44 yaş, kalanı ise 44 yaş üstü olarak gerçekleşti. Fiyat talebinde ise daire araması yapanların hala % 80’inin üzerinde bölümünün 350 bin TL altında daire aradığını söyleyebiliriz.

4- Hem kiralık, hem satılık daire aramasının gözdesi Beylikdüzü oldu

Emlakjet verilerine göre İstanbul’da ilk 6 ayda kiralık dairede en çok aranan 5 ilçe sırayla Beylikdüzü, Bahçelievler, Pendik, Küçükçekmece ve Esenyurt olurken, Emlakjet’teki ortalama kiralık daire ilan değerleri bu bölgelerde sırayla 1.200, 1.700, 1.300, 1.650 ve 1.100 TL olarak yer aldı. Satılık dairede en çok aranan 5 ilçe sırayla Beylikdüzü, Esenyurt, Bahçelievler, Silivri ve Ümraniye olarak sıralanırken, Emlakjet’te bu bölgelerdeki ortalama satılık ilan değerleri ise sırayla 250 bin, 200 bin, 398 bin, 275 bin ve 375 bin TL olarak listelendi. Beylikdüzü’nün hem satılık, hem kiralıkta aranan bir lokasyon olmasının en büyük nedenleri arasında bölgedeki konut projelerinin özellikleri, merkeze kıyasla uygun fiyat ve ulaşım projeleri gösteriliyor.

5- Satılık dairede İzmir’in yerine bu kez Aydın geçti!

Emlakjet’te ilk yarıda en çok satılık konut aranan il sıralamasında ise geçen yıllardan farklı olarak Aydın’ın İstanbul ve Ankara’dan sonra üçüncü sırada yer alan İzmir’in yerini alması dikkat çekiyor. Verilere göre Emlakjet’te en çok konut aranan ilk 5 şehir, İstanbul, Ankara, Aydın, İzmir ve Antalya olarak sıralanıyor.

Endeksa’nın Ağustos verisine göre son 4 yıldaki % 88 seviyesindeki konut satış fiyat artışı ile en çok kazandıran 5 şehir arasında yer alan Aydın, tarihi ve turistik güzellikleri olan Didim ve Kuşadası ile öne çıkıyor. Kuşadası, özellikle doğal güzellikleri, tarihi dokusu, kruvaziyer limanının bulunması, İzmir Havalimanı’na, Selçuk’ta yer alan Efes açık hava müzesine ve Meryem ana evine olan yakınlığı ile son dönemde Körfez ülkelerinden gelen turistlerin gözdesi…

6- İşte ilk yarıda potansiyel vadeden ilçeler

  • Emlak Konut GYO’nun THY işbirliğiyle en az 10 bin konutluk proje gerçekleştireceğini duyurduğu Arnavutköy, yeniden gündeme geldi. 3. Havalimanı ve Kanal İstanbul’a yakınlığıyla önemli lokasyonlardan biri olan ilçede son 5 yılda konut değerleri % 120 arttı.
  • Atatürk Havalimanı’nın Central Park’ı 3’e, Hyde Park’ı 8’e katlayabilecek ölçüde yeşil alana dönüşmesi potansiyelinin, Bakırköy başta olmak üzere en çok havaalanına 5 kilometre mesafedeki 5 ilçedeki konut değerlerini pozitif yönde etkilemesi bekleniyor. Bu ilçeler Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler ve Küçükçekmece ile Bakırköy.
  • Emlakjet verilerine göre, Kadıköy’de, yılın ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre kiralık daire aramasında % 12 yükseliş var. Aramalarda kadınların önde olduğu Kadıköy’ü konutta en çok arayan yaş grubu ise hem 55 yaş ve üstü, hem de 25-34 yaş aralığı. Ziverbey hattı oturum için tercih edilirken, en fazla Bostancı Mahallesi aranıyor. Geleneksel yapıyı şehir merkezinde muhafaza ederek talepte ‘emeklileri’ de yakalayan Kadıköy, gençleri de eğitim ve ulaşım noktalarına yakınlığı ile cezbediyor.

7- Yazlık konutta en çok aradıklarımız: Aydın, Sakarya ve Keşan

Emlakjet konut arama verilerine göre, genel yazlık konut aramalarında ilk 5’te sırayla Aydın (Kuşadası, Didim), Sakarya (Karasu), Keşan (Edirne) ve Bodrum yer alıyor. İzmir, Antalya, Çanakkale ve Balıkesir de bu sırayı yakından takip eden bölgeleri oluşturuyor. Yazlık konuta en çok bakan kesimin yaş aralığı, % 49 oranla 45-64 yaşları olmakla birlikte onu % 33 ile 25-44 yaş arası kesim izliyor. Alıcıların % 40’ı 3+1, % 32’si 2+1 daire tipini tercih ederken, yazlık konutu satın almak için ayırabilecekleri bütçe % 68 oranla 100-300 bin TL aralığında yer alıyor.

8- Online konut arama trendi, ‘Yakınında ara’ kullanımı ikiye katladı!

Yılın ilk yarısında Emlakjet’in sektöre getirdiği en önemli yenilik olan ‘Yakınında Ara’ özelliği, kullanıcıların yoğun ilgisiyle karşılandı ve ürünün kullanımı geçen yılın aynı dönemine göre ikiye katladı. Karmaşık arama sürecini tek adıma indirerek hızlı, kolay ve keyifli bir konut arama deneyimi sunan özellik, arama kutusuna istenilen okulun ya da hastane, metro durağı, AVM gibi merkezlerin ismini yazarak en yakın ilanlara ulaşmayı mümkün kılıyor.

9- İlk yarıda arsa aramasında Balıkesir’de Gönen zirveye oturdu!

Emlakjet verilerine göre ilk yarıda en çok yapılan arsa araması, sırayla Balıkesir Gönen, İzmir Seferihisar, İstanbul’da Silivri, Çatalca ve Arnavutköy, Kocaeli’de Kandıra ve Ankara’da Pursaklar, arsada en çok aranan bölgeler arasında öne çıkıyor. Balıkesir’in ulaşım, kentsel dönüşüm ve turizm yönünden öne çıkan Gönen ilçesi, sanayisinin gelişmesi ve Tuzla ve Kocaeli’ndeki sanayi bölgelerine kıyasla sanayi arsalarının daha uygun maliyetle alınabilmesiyle de dikkat çekiyor.

İzmir’de son 1 yılda dev ulaşım projeleriyle şehir merkezine yakınlaşıp % 30-40 değer kazanan bölgelerden biri olan Seferihisar ise Türkiye’nin ilk sakin şehri. Yaz aylarında tatilcilerin ilgisi dışında, karmaşık ve kalabalık şehir hayatından uzaklaşmak isteyen emeklilerin ve son zamanda daha fazla göze çarpan beyaz yakalıların da tercih ettiği bölge haline geldi. İstanbul’da Arnavutköy ise hem 3. Havalimanı hem de Kanal İstanbul gibi projelerle, Silivri metrobüs hattının uzatılması projesiyle, Çatalca da 3, Köprü bağlantı yolları ve Kuzey Marmara Otoyolu projesiyle ilgi gören yerler arasında başı çekiyor.

10- İlk yarıda sektör gündemine oturan 5 gelişme

  • İmar barışı düzenlemesine başvuruların başlaması ve İstanbul’un Yeni İmar Yönetmeliği’nin Resmi Gazete’de yayınlanması sektörde önemli yenilikler arasında yer aldı.
  • Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca hazırlanan ‘Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik’ Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmeliğin markalı emlak danışmanlık şirketleri tarafından çokça eleştirilen komisyon oranlarının sınırlandırılmasına ilişkin maddesine göre alım satım işlemlerinde hizmet bedeli oranı, alım satıma aracılık sözleşmesinde yer alan satış bedelinin KDV hariç yüzde 4’ünden fazla olamayacak.
  • Konut sektörüne Mayıs ayında gelen ve 31 Ekim’e kadar süreceği açıklanan KDV ve tapu indirimi müjdesi ses getirdi. Yükselen faizler sonrasında kamu bankaları öncülüğünde faizin % 0,98’e çekilmesi ve markalı konut üreticilerinin Mayıs ve Haziran’da % 20 indirim içeren kampanyaları sektörü hareketlendirdi.
  • Hükûmet, Konut Hesabı Sistemi’nde devlet katkısı tutarını 15 bin TL’den 20 bin TL’ye, % 20 olan azami devlet katkısı oranını ise % 25’e yükseltti. Konut Hesabı Sistemi ile birikim yaparak ev alanlardan daha düşük stopaj alınması ve tapu harçlarının düşürülmesi de gündeme getirildi.
  • Atatürk Havalimanı’nın Central Park’ı 3’e, Hyde Park’ı 8’e katlayabilecek ölçüde yeşil alana dönüşmesi kararı ile Türkiye’de stadların ‘Millet Bahçesi’ne dönüşme uygulamaları başladı.

Emlakjet Hakkında

2006 yılında bağımsız girişimciler tarafından kurulan Emlakjet.com, Mayıs 2014’te risk ve girişim sermayesi platformu iLab Holding tarafından satın alındı. “Sen o evi hayal et, gerisi Emlakjet!” sloganı ile satılık veya kiralık dairelere en pratik şekilde ulaşma imkânı sunan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet, İlab Holding çatısı altına girdiği günden bu yana marka yatırımları ile ciddi bir ürün geliştirme süreci içine girdi. İster satılık ya da kiralık ister yatırımlık olsun aranılan evi en hızlı, en kolay ve en keyifli şekilde bulma imkânı sunan Emlakjet, ayda 40 milyon sayfa görüntülenme sayısı ve 7,5 milyon ziyaretçisi ile emlak seri ilan sektörünün en büyük iki portalından biri oldu. Emlak ofisleri ve bireyler tarafından oluşturulmuş 500 bine ulaşan satılık ve kiralık emlak ilanından oluşan bir veri tabanına sahip olan Emlakjet, bu ilanları kullanıcılara internet sitesi ve mobil işletim sistemleri üzerinden ulaştırıyor. Kullanıcılar Emlakjet üzerinden Edirne’den Ardahan’a tüm Türkiye’deki ilanlar arasında karşılaştırma yapabiliyor.

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Emlak Gündemi

3S Firuze Konakları’nda yaşam başladı!

Yayınlanma tarihi

-

Hem yatırım hem de kaliteli bir yaşam fırsatı sunan 3S Firuze Konakları’nda yaşam 24 Eylül’de başladı. İnşaat alanı ve konut adedi itibarıyla Avcılar’ın E-5 aksındaki en büyük projesi olan 3S Firuze Konakları’nda 523 adet konut ve 45 mağaza yer aldı.

3S Kale Holding’in uzman işçilik ve yüksek kalite anlayışıyla hayata geçirdiği 3S Firuze Konakları, hayalindeki evde yaşamak isteyenler için içinden mutluluk geçen bir yaşamın kapılarını araladı.

28.000 metrekarelik proje sahasına inşa edilen 3S Firuze Konakları, muhteşem göl manzarası ve mahalle kültürünü yansıtan yatay mimarisi ile Avcılar’da bambaşka bir yaşam alanı yaratıyor. Ortak kat bahçeleri ve ferah tasarımıyla seçkin bir görünüm sunuyor.

467.000 TL’den başlayan fiyatlarla, firma vadesiyle ’48 ay, 0 faiz’ fırsatı sunulan projede, peşin ödemelerde yüzde 20 indirim uygulanıyor. 3S Firuze Konakları 1+1’den 4+1’e kadar farklı daire seçenekleriyle herkese hitap ediyor.

3S Firuze Konakları, İstanbul Üniversitesi Avcılar kampüsüne yakınlığı dolayısıyla yüksek kiralama potansiyeline sahip proje, E-5, Avcılar İstanbul Üniversitesi Metrobüs Durağı ve yakın zamanda yapımı planlanan Yenikapı-Büyükçekmece Metrosu’na ise sadece yürüme mesafesinde bulunmasıyla ulaşım kolaylığı sağlıyor.

Seçkin markalardan yüksek standartlı malzemelerden yararlanıldı

3S Kale’nin yüksek standartlardaki kalite anlayışı, malzeme seçimi ve uzman bir işçilikle hayata geçirildi. Projede kaliteli ve konforlu bir yaşam için; mutfak dolapları Lineadecor, mutfak tezgâhı Çimstone, banyo dolapları, vitrifiyeler ve armatürler Kale Banyo, banyo seramikleri Çanakkale Seramik, beyaz eşya Siemens, klima Mitsubishi Electric, pencere doğramaları Winsa, asansör Otis, çelik kapı Kale Çelik Kapı, iç kapılar Artella’dan tedarik edilirken, dış cephede ise Kalesinterflex tercih edildi.

Devamını oku

Emlak Gündemi

Univa Sakarya’daki Tüm Öğrenci Evleri Satıldı!

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye’de bir ilke imza atarak gayrimenkul sektöründe yeni bir yatırım imkanının kapılarını aralayan Erkanlı Holding’in dünyaca ünlü Asset Campus işbirliğiyle hayata geçirdiği “Univa Öğrenci Evi Kampüsleri”, yabancı yatırımcıların yakın markajına girdi. Kısa bir süre önce Ortadoğulu yatırımcıların tek seferde 260 öğrenci evi aldığı Sakarya’daki projeye, bu kez de Ürdün’den talep geldi. Uluslararası yatırımcıların bulunduğu güçlü pazarlar arasında yer alan Ürdün’deki yatırımcılar, projenin son kalan 120 öğrenci evini satın aldı. Böylece projedeki toplam 808 adet öğrenci evinin satışı tamamlanmış oldu.

Türkiye’de başlattığı yeni yatırım imkanıyla gayrimenkul sektöründe adeta yeni bir dönemin kapılarını aralayan Erkanlı Holding’in dünyaca ünlü Asset Campus işbirliğiyle hayata geçirdiği “Univa Öğrenci Evi Kampüsleri”, yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da ses getirdi. Yurtiçinde projenin %45’i yerli yatırımcı tarafından tercih edilirken, Ortadoğulu yatırımcılar gayrimenkul sektöründe o dönemde yaptıkları en büyük yatırımla, tek seferde 260 öğrenci evini satın alarak yoğun ilgi göstermişlerdi. Sakarya’daki projeye bu kez de Ürdün’den talep geldi. Ürdün’deki yatırımcılar, hayata geçirildiği günden bu yana adından sıkça söz ettiren Univa Sakarya Öğrenci Evi Kampüsleri’nin son etabındaki 120 öğrenci evini de satın aldı.

Türkiye’deki ilk alternatif yatırım imkanı

Bu kapsamda Erkanlı Holding, geçtiğimiz günlerde Ürdün’de yabancı yatırımcılarla bir araya geldi. Four Seasons Hotel Ürdün’de gerçekleştirilen toplantıda Univa Sakarya, Univa Düzce ve Univa Kocaeli projeleri hakkında yatırımcılara bilgiler verildi. 100’ü aşkın yatırımcı ve gayrimenkul şirketinin temsilcilerinin katıldığı toplantıda, özellikle Univa Sakarya’nın Türkiye’de ilk alternatif yatırım imkanı olduğu noktasına dikkat çeken Erkanlı Holding, Univa Düzce ve Univa Kocaeli projelerinin de lansmanlarının düzenleneceği bilgisini paylaştı.

Türk Ürdün Konsolosluğu Ticari Ataşesi Nil Gökçe’nin de katıldığı toplantıda Türkiye’deki yatırım fırsatlarına dikkat çekildi. Türkiye’nin mevcut yatırım potansiyelinden bahsedildiği toplantıda, Türkiye’ye yatırım yapan yabancı uyruklu yatırımcılara yönelik destekler hakkında bilgiler verildi. Bu kapsamda toplantıda, yabancı uyruklu yatırımcıların Türkiye’ye yatırım yapması halinde “TC Vatandaşlığı” almaya hak kazandığı noktasına da dikkat çekildi. Gün boyunca süren toplantıda projenin kalan son dairelerinin de satışı gerçekleştirildi. Böylece projede yer alan 808 adet öğrenci evinin satışı tamamlanmış oldu.

5 yıl kira garantisi

Önümüzdeki yılın Eylül ayında öğrencilerine kapılarını açacak “Sign of City” ödüllü Univa Sakarya, tamamen öğrencilerin yaşam kalitelerini artırmak amacıyla tasarlanmasının yanı sıra yatırımcılara da maksimum kazanç sağlamasıyla dikkat çekiyor. Bu kapsamda Univa Öğrenci Evi Kampüsü projesi, yatırımcılarına 8 yıl gibi Türkiye ortalamasının çok altında bir sürede yatırım dönüşü olanağı sunuyor. Öğrencilerin kendilerini evlerinde hissedecekleri Univa’da, kişi başı 850 TL kira bedeliyle üç öğrencinin kalabileceği öğrenci evlerinde, yatırımcılar toplamda 2 bin 550 TL’lik kira getirisine sahip olabiliyor. Söz konusu gelirin yüzde 40’ı işletme giderlerine ayrılırken, yüzde 60’lık kısmı da yatırımcılara kira geliri olarak aktarılabiliyor. Univa’da yatırımcılar ayrıca 5 yıl kira garantisinin de sahibi oluyor.

Devamını oku

Emlak Gündemi

EVORA İzmir’de Ön Talep Toplamaya başlayacak

Yayınlanma tarihi

-

Emlak Konut GYO güvencesi ve gayrimenkul sektörünün önde gelen iki dev markası Teknik Yapı – Halk GYO kalitesiyle yükselecek EVORA İZMİR projesinde ön talep toplanmaya başlandı.

 Gayrimenkul sektörünün dev isimleri Teknik Yapı ve Halk GYO, Ege bölgesinin en büyük projelerinden biri olan İzmir Alsancak Projesi için buluştu. İzmir Konak ilçesinin Alsancak sınırlarında yükselen EVORA İZMİR, konut, ticaret, park, kültür ve turizm fonksiyonlarını bir arada barındıran karma yapısıyla kente değer katacak.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli’nin de katıldığı toplantıda Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin ve Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım toplantıya katılan basın mensuplarına projenin genel bilgilerini aktardı. Toplantıda projeye ilişkin işbirliğinin başta İzmir olmak üzere tüm Türkiye’ye değer katacağını ifade edilirken, ön talep toplama sürecinde daire alanların ‘Türkiye İçin Kazanma Vakti’ kampanyasındaki avantajlardan faydalanacağı vurgulandı.

Konut, Ticaret, Park, Kültür Ve Turizm

 

Emlak Konut GYO güvencesi ve Teknik Yapı Halk GYO ortaklığı tarafından İzmir Konak ilçesi sınırlarında yapılacak olan Evora İzmir projesi, konut, ticaret, park, kültür ve turizm fonksiyonlarını bir arada barındıran karma proje olacak. Turizm ve kültür fonksiyonlarının yoğun olarak projelendirildiği Evora İzmir’de 1.090 bağımsız bölümden oluşan konut ve ticari fonksiyonlar, 12 bin metrekarelik park alanın yanında yükselecek.

 

Alsancak’ta bulunan yaklaşık 47 dönümlük arazisinde yükselecek EVORA İzmir projesi, turizm ve kültür fonksiyonları yoğun olarak tasarlandı. 1.049 adet konut ve 35 adet ticari ünitenin yer alacağı EVORA İzmir projesinde ayrıca 500 kişilik balo salonu, bir sanat galerisi ve 485 kişilik konferans salonu yer alırken, projenin içinde 121 oda kapasiteli bir otel de yer alacak. Toplam 12 bin metrekarelik 2 adet park alanına sahip olacak proje, ağırlıkta 1+1 olmak üzere 6+1büyüklüğe kadar 5 farklı daire tipinden oluşacak.

 

Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı modeliyle hayata geçecek olan EVORA İzmir projesi, Kültürpark, Alsancak Garı ve Kordon’a komşu konumda yer alacak. Kordon’a yürüme mesafesinde ve yeşil ile mavinin iç içe olduğu projede toplam 18 bin 800 metrekare yeşil alan bulunacak. EVORA İzmir’de ticari birimlerle birlikte kurgulanan sanat galerileri ve atölyeler, konut sahiplerinin dışında tüm İzmirlilere hizmet eden kamusal alanlara da ev sahipliği yapacak.

 

‘Modern mimari ile geleneksel akılcı çözümler bir araya geldi’

 

Tarih, kültür ve ticari potansiyel açısından İzmir’in önemine dikkat çeken Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım şunları söyledi:

 

“İzmir, Anadolu açılımımızın en önemli duraklarından biri. Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin her şehrinden, hatta birçok ülkeden, göç alan İzmir’e modern mimari ile geleneksel akılcı çözümlerin bir araya geldiği karma bir projeyle adım atmaktan büyük onur duyuyoruz. Türk ekonomisine gerçekleştirilen dış saldırıların yoğunlaştığı bir dönemde başlanan EVORA İzmir projesinin,  dış güçlere karşı da önemli bir mesaj taşıdığına inanıyoruz. EVORA İzmir projesiyle Türk girişimcileri el ve güç birliği yaparak her zorluğun altından kalkabileceklerini bir kez daha ispatlamıştır. Milli Duruşumuz EVORA İzmir projesinde de sergilenecek, projemizin ön talep toplanma sürecinde Türkiye İçin Kazanç Vakti kampanyasındaki şartlar geçerli olacak. LEED sertifikası için başvuru yapılan Emlak GYO’nun İzmir Alsancak projesinin her etabının 36 ayda tamamlanmasını öngörüyoruz.”

 

“Karma projemizle güzel İzmir’imize değer katacağız”

 

Gayrimenkul sektörü olarak son dönemde yaşanan ekonomik dalgalanmalara rağmen, ülkemize olan sorumluluk bilinciyle daha çok çalıştıklarını ve verimli projelerle ekonomiye sağladıkları katma değeri daha da artıracaklarını belirten Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin şunları söyledi:

 

Halk GYO olarak ülkemizi ileri taşıyacak işlere imza atarken, birlikten kuvvet doğar anlayışıyla kurduğumuz ortaklıklarla daha güçlü bir Türkiye idealine hizmet etmeye çalışıyoruz.  İmzamızı attığımız her işte olduğu gibi, sadece bir gayrimenkul projesi olmanın çok ötesinde her yönüyle canlı bir kent unsuru olarak hayata geçen EVORA İzmir projemizin de bu ideal ile hayata geçtiğini belirtmek isterim. Konut, ticaret, park ve kültür ve turizm alanları gibi farklı fonksiyonları bir arada barındıracak olan karma projemizle güzel İzmir’imize değer katacağımıza inanıyoruz.

 

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ