Takip Edin

Sektörel Haberler

LG Türkiye, yeni nesil ısıtma ve soğutma sistemlerini iş ortaklarına tanıttı

Yayınlanma tarihi

-

LG Electronics (LG) klima ve iklimlendirme çözümleri alanındaki iş ortakları ile İzmir Swissôtel Büyük Efes’de gerçekleştirilen etkinlikte bir araya geldi.

LG 40’a yakın iş ortağıyla gerçekleştirilen toplantıda LG Electronics Türkiye’den Klima ve Enerji Çözümleri Bölüm Başkanı James Park, Bireysel ve Ticari Klima Satış Müdürü Vedat Şahin, Ticari Klimalar Satış Müdür Yardımcısı Süleyman Çavuşoğlu, Satış Sonrası Teknik Mühendisi Saffet Laçin ve Klima Satış Mühendisi Murat Sevimli de hazır bulundu.

Yenilikçi ürünleriyle hayatı kolaylaştırırken doğaya karşı sorumluluklarından da ödün vermeyen LG, toplantıda yeni nesil soğutucu gazlar ve R32 soğutucu gazı hakkında bilgilendirme yaptı. Yanıcı olarak bilinen R32 soğutucunun Güney Kore’de yapılan testler sonucunda yanma seviyesinin aslında çok düşük olduğunun anlaşıldığına vurgu yapılan toplantıda, R32 gazının güvenle kullanılabileceğinden bahsedildi.

Toplantıda ayrıca, şirketin Klima ve İklimlendirme Çözümleri alanında 2019 yılına yönelik hedefleri ve stratejileri de paylaşıldı. Mevcut müşteri memnuniyeti odaklı politikaların sürdürülmesi, satış sonrası servislerin daha güçlü hale getirilmesi, proje bazlı çalışmalarda bayilerin desteklenmesi, yeni bayi taleplerinin değerlendirilmesi konuları da görüşüldü.

Yeni nesil ürünlerimizde çevreye verebileceğimiz etkiyi en aza indirmek için tüm dünyada çevre dostu olarak bilinen R32 isimli soğutucu akışkanı kullanıyoruz. Çevre dostu olmasına rağmen bu kadar yüksek performans gösteren tek soğutucu akışkan olan R32, bu yönüyle yeşil soğutucu olarak da adlandırılıyor.” dedi.

Emlakhaberi.com Editörü Sizlere Doğru Tarafsız Özel haberler yazarak bilgi almanızı ve doğru fikirlerle yatırım yapmanız için bilgi aktaran içerikler giriyorum.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Haberler

Al-Ani; Irak’ta güvenlik tesis edildi, Türk müteahhitleri ve firmalarını bekliyoruz

Yayınlanma tarihi

-

TMB Başkanı Mithat Yenigün “Kardeş ülke Irak’a, tarihi ve kültürel bağlarımızdan aldığımız güçle önümüzdeki dönemin yakın işbirliği ortağı gözüyle bakıyoruz. İmzaladığımız mutabakat zaptının, iki ülke arasında inşaat alanındaki mevcut işbirliğine güçlü bir ivme kazandıracağına inanıyoruz” dedi.

Türkiye Müteahhitler Birliği, T.C. Ticaret Bakanlığı’nın başkanlığında ve Türkiye’nin Bağdat Büyükelçiliği’nin katkılarıyla Irak’a bir müteahhitlik heyeti ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaret çerçevesinde Türkiye ile Irak kamu ve özel sektör temsilcilerini bir araya getiren “Irak’ın Yeniden İmarı için Türkiye-Irak İnşaat Forumu” düzenlendi.

Bağdat’ta açılışını Irak Ticaret Bakanı Mohammed Al-Ani’nin yaptığı forum kapsamında, Türk inşaat sektörünün önde gelen firmalarını temsil eden Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), Irak Müteahhitler Federasyonu (ICF) ile önemli bir işbirliği mutabakat zaptına imza attı. TMB ve ICF üyesi firmaların işbirliğini daha ileriye taşıyacak mutabakat zaptı, TMB Başkanı Mithat Yenigün ve Irak Müteahhitler Federasyonu Başkanı Ali F. Sanafee tarafından imzalandı. Irak Ticaret Bakanı Mohammed Al-Ani, “Irak’ta güvenlik tesis edildi. Ülkemizin yeniden imarı için Türk müteahhitlerini ve firmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

Irak’ta olumlu bir dönemin başlangıcının sinyallerini görmekten büyük mutluluk duyduklarını kaydeden TMB Başkanı Mithat Yenigün, “Önümüzdeki dönem devreye girecek olan barış ekonomisinin de gerek ülke gerek bölge kalkınması açısından önemli iş fırsatları yaratacağına inanıyoruz” dedi. Yenigün, “Türkiye Müteahhitler Birliği olarak, kardeş ülke Irak’a tarihi ve kültürel bağlarımızın yanı sıra önümüzdeki dönemin yakın işbirliği ortağı gözüyle bakıyoruz. İmzaladığımız mutabakat zaptının, sektörümüzde iki ülke arasındaki mevcut ortaklığa güçlü bir ivme kazandıracağına inanıyoruz” diye konuştu.

“Irak, bugüne kadar 25,7 milyar ABD Doları tutarında proje ile müteahhitlerimizin Ortadoğu’da birinci, dünya genelinde dördüncü sırada en fazla iş üstlendiği ülkedir. Yakın coğrafyamızda barış ve istikrar ortamının yeniden sağlanması bu toprakların insanları olarak hepimizin en büyük arzusudur. Irak’ın yeniden imarı ve ülkede yaşam kalitesinin yükseltilmesi çalışmalarında, geçmişten gelen güç birliğimiz ve ortak çalışma deneyimimiz bizlere çok çeşitli imkânlar sunmaktadır. Yeni dönemde Irak’ta hayata geçirilecek projelerde Türk müteahhitleri olarak daha etkin rol üstlenmemizi sağlayacak zeminin hazırlanacağına güvenimiz tamdır. Irak’ın firmalarımızın geçmişten gelen sorunlarına da kısa sürede çözüm bulmak için gerekli adımları atacağına inanıyoruz.”

Mithat Yenigün başkanlığındaki Türkiye Müteahhitler Birliği Heyeti, Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih tarafından da kabul edilecek.

Devamını oku

Etkinlikler

İstMarina AVM Bahar Konserleri Başlıyor!

Yayınlanma tarihi

-

İstMarina AVM Bahar Konserleri Başlıyor!

Moda, eğlence ve lezzeti denize nazır konumda sunan İstMarina Alışveriş Merkezi sosyal ve kültürel aktiviteleri ile her yaştan ziyaretçilerine eğlenceli saatler yaşatmaya devam ediyor. İstMarina AVM ‘Bahar Konserleri’ kapsamında pop müziğinin en sevilen isimlerini ziyaretçileriyle buluşturuyor.

Birbirinden değerli sanatçıların yer alacağı İstMarina AVM’de, ziyaretçilere özel düzenlenecek konserler tüm katılımcılara baharın coşkusunu hissettirecek.

İlki 27 Nisan Cumartesi günü Pop müziğin yıldız ismi Merve Özbey ve ünlü müzisyen Erdem Kınay ile başlayacak konser programı, 04 Mayıs Cumartesi İrem derici ve 11 Mayıs Cumartesi İlyas Yalçıntaş ile devam edecek. Bahar Konserleri, 18 Mayıs Cumartesi Rafet El Roman’ın birbirinden özel şarkılarıyla sona erecek. 

Saat 15.00’de İstMarina AVM etkinlik alanında düzenlenecek konserler, tüm ziyaretçilerin ücretsiz katılımıyla gerçekleşecek.

Devamını oku

Sektörel Haberler

Daha güvenli evler için 8 öneri

Yayınlanma tarihi

-

Daha güvenli evler için 8 öneri

Evimiz hayatımızdaki en önemli mekanlardan birisidir. Hayatımızda bu derecede önemli bir yere sahip evlerin güvenliği ise aklımızı her gün meşgul eden konuların başında gelmektedir. Ev güvenliğini sağlamak zor ve pahalı gözükse de, düşünüldüğünün aksine ekonomik ve pratik bazı yöntemleri uygulayarak evinizi kolayca korumanız mümkün. 150 yılı aşkın köklü geçmişiyle Türkiye’nin ilk sigorta şirketi olma unvanına sahip Generali Sigorta, birkaç adımda ev güvenliğini sağlayacak pratik güvenlik tedbirlerini paylaştı.

Sosyal medya paylaşımlarına dikkat 

Dışarıdayken çekilen fotoğrafların paylaşılması, potansiyel hırsızlara evin boş olduğunun ilan edilmesi anlamına gelebilir. Dışarıdayken bir paylaşım yapmak istiyorsanız; paylaşımınızı mümkünse sadece ailenize ve güvendiğiniz arkadaşlarınıza yapın.

Kapılarınızı ve pencerelerinizi kontrol edin

Kapıların ve pencerelerin sabitlenmiş ve kilitli olması ev güvenliği için oldukça önemlidir. Evden telaşla çıkarken kapı ve pencerelerin kontrolü zaman zaman unutulmaktadır. Evden her ayrıldığınızda her şeyi kilitlediğinizden mutlaka emin olun.

Alarm kodunu düzenli olarak değiştirin

Acil durumlarda aktif hale gelen alarmınızın kodunu düzenli olarak değiştirmeyi unutmayın. Kodunuzu düzenli olarak yenileyerek, kodun olası bir anlaşılma halinde farklı kişiler tarafından kullanılmasının önüne geçebilirsiniz. 

Her zaman alarmı kurun

Yalnızca kısa süreliğine dışarı çıkıyorsanız alarmı açmaya üşenebilirsiniz. Ancak hırsızlar harekete geçmek için dışarı adım atmanızı bekliyor olabilir ve birkaç dakika içerisinde eve girip çıkabilir. Bu yüzden kısa bir mesafeye giderken dahi alarmı kurmayı unutmayın.

Evinizin dış cephesini kontrol edin

Her gün evinizde vakit geçirdiğiniz için bir süre sonra ev düzeninize o kadar aşina olursunuz ki, güvenlik boşluklarını gözden kaçırmanız işten bile değildir. Bu yüzden, evinizin dış cephesini ve güvenlik sorunu yaratabilecek noktaları mutlaka kontrol edin.

Değerli eşyalarınızın kaydını tutun

Çalınabilecek her şeyin listesine sahipseniz, en kötü senaryonun gerçekleşmesi halinde polisin çalınan eşyalarınızı daha kolay bulabileceğini unutmayın.

Yedek anahtarı koyduğunuz yere dikkat! 

Hırsızlar nereye bakacağını iyi bilir. Eğer bir gün kazara anahtarınızı kaybedip dışarıda kalmaktan endişeleniyorsanız, yedek anahtarınızı güvendiğiniz bir komşunuza bırakın ya da bahçede rastgele bir yere gömün. 

Şüpheli kişilere karşı tetikte olun

Hırsızlar harekete geçmeden önce genellikle potansiyel hedefleri gözler. Bunu yapıyor olabilecek birini görürseniz, ekstra tedbir alın ve komşularınıza haber verin.

Haber: Generali Sigorta

Devamını oku

Sektörel Haberler

Sonunda havalar ısındı, Somfy ile tentelerde konfor zamanı

Yayınlanma tarihi

-

Bahar aylarıyla birlikte havalar da ısındı. Soğuk ve yağışlı kış günleri ise geride kaldı. Şimdi evinizin ya da yazlığınızın tentesinin altında özlediğiniz güzel havaların tadını çıkarmanın tam zamanı… Üstelik bu yıl 50. yaşını kutlayan, akıllı ev ve otomasyon sistemlerinin deneyimli markası Somfy ile tentelerin kullanımı çok daha konforlu. Teknoloji ile tanışan bahçe, teras, çardak ve verandalar gerçek anlamda hayat dolu…  

Somfy, motorlu tente sistemleriyle yerinizden kalkmadan, yalnızca uzaktan kumandanıza bir dokunuşla tentenizi istediğiniz gibi yukarı ve aşağı hareket ettirme imkanı sağlıyor. Pratik olduğu kadar estetik bir görünüme de sahip olan Somfy uzaktan kumandalar, “my” fonksiyonu sayesinde tek bir tuşa basarak daha önce kaydettiğiniz favori konuma geçmenizi olanaklı hale getiriyor. Öte yandan güneşli günlerde devreye giren güneş sensörü, optimum bir sıcaklık sağlamak için otomatik şekilde tentenizi açıyor. Böylece evinizin içini, mobilyalarınızı ya da bahçedeki çiçeklerinizi direkt güneş ışınlarından ve sıcaklıktan koruyor. Aşırı rüzgarlı günlerde ise rüzgar sensörü devreye giriyor. Siz orada bulunmasanız bile kumaş ve mekanizmayı korumak için otomatik olarak tentenizi topluyor.

Connexoon ile tentelerinizi telefonunuzdan kontrol edin…

Somfy’nin Connexoon uygulaması ile tenteler, tablet ve cep telefonu gibi akıllı cihazlardan da tek dokunuşla kumanda edilebilir hale geliyor. Böylece siz yazlığınızda ya da evinizde değilken bile tenteniz açılıp kapatılabiliyor, o anki durumu kontrol edilebiliyor. Dilerseniz oluşturacağınız senaryolarla tenteniz seçtiğiniz konuma gelirken ışıklar da aynı anda açılabiliyor. Böylece istediğiniz zaman bahçe veya terasınızda tercih ettiğiniz ortam kolayca hazır hale geliyor.

Her model tenteye kolaylıkla monte edilebilen Somfy çözümleri, rahatınızdan ödün vermeden tentenizi kullanmanıza yardımcı oluyor. Somfy ürünleri Avrupa Güvenlik Standartları’na uygun olarak üretiliyor. Zorlu iklim koşullarında binlerce kullanım periyodu gerçekleştirecek şekilde tasarlanıyor ve test ediliyor.

Devamını oku

Sektörel Haberler

Son 11 Yılın En Güvenilir ve En Çok Kazandıran Projelerine İmza Atan Firma: AHK

Yayınlanma tarihi

-

HABER GÖRSELİ

Gayrimenkul sektörünün yenilikçi firmalarından AHK İmar Planlama ve Gayrimenkul İnşaat A. Ş.,  ses getiren ve kazandıran projeleriyle müşteri portföyünü sürekli geliştiren bir firma. AHK, Adana Sarıçam, Bursa Gürsu ve İzmir Torbalı Arsa Yatırım Projelerinden sonra, İstanbul’un geleceği için en önemli projelerden biri olarak gösterilen Silivri Arsa Yatırım Projesi’yle sektöre ivme kazandırdı.

Döviz, altın, hisse senedi vb. yatırım enstrümanlarının özellikle son yıllarda yaşadığı dalgalanmalar yatırımcıyı kazançlı ve güvenli yatırımlara yönlendirdi. Bunun da etkisiyle ülkemizde en çok gelişen sektörlerden biri gayrimenkul sektörü oldu.  Özellikle, getirdikleri yeniliklerle yatırımcıya güven sağlayan firmalar sektörün en çok yükselen firmaları konumuna erişti. Bunlardan bir olan ve 11 yıl önce Ankara’da kurulan gayrimenkul yatırım danışmanlığı firması AHK, özellikle son 8 yıl içerisinde gerçekleştirdiği Arsa Yatırım Projeleri ile bu sektörde fark yaratan ve kendini ön plana çıkaran firma durumuna gelmesinin yanı sıra yatırımcının gözünde önemli bir prestij elde etti. Firma, geliştirdiği “Kâr Garantili Taahhüt Sistemi” sayesinde yatırımcıda güven oluşturarak devamlılık sağladı ve projelerinde hiçbir yatırımcıyı mutsuz etmemeyi başardı. Yurtdışı yatırımcılara ulaşarak portföyünü geliştiren AHK, toplam 2.200.000 m2 arsa satışı gerçekleştirdi.

Güvenceyle Kazandırmak

AHK, güven odaklı yatırımı satış stratejilerinin odağına koyarak başarılı olmuş bir firma. AHK, Kâr Garantili Taahhüt Sistemi ile yatırımcıya kâr edeceğini garantili olarak önceden imzaladığı bir sözleşmeyle sunuyor. Özellikle ekonomideki dalgalanmalar düşünüldüğünde, bu sistem, yatırımcıya sağladığı güven ve garanti sayesinde AHK’yı kazandıran gayrimenkul yatırımlarının tek adresi haline getiriyor.   

AHK’nın 11 yıl kadar kısa bir zamanda bu kadar hızlı büyümesinde, firmaya güvenen ve projelerini takip eden sadık bir yatırımcı portföyüne sahip olmasının payı oldukça büyük. Firma bu portföyü her yeni projesinde genişletmeyi başarıyor.

Firmanın yatırımcılara sunduğu son proje olan İstanbul Silivri Arsa Yatırım Projesi, özellikle konumuyla öne çıkıyor. Geleceğin İstanbul’u olarak gösterilen Silivri’de yer alan; İstanbul Havalimanı’na ve Kanal İstanbul’a yakınlığıyla değerini kısa zamanda katlamayı başaran projeye ilgi büyük. AHK’nın kısa, orta ve uzun vade için yatırımcılara verdiği garantili yüksek kâr oranları projeye ilgiyi oldukça artırmış durumda.

Ankara merkezli bir firma olarak yola çıkan AHK, bugün uluslararası çapta faaliyet gösteren bir firma konumunda. Bununla birlikte AHK, yurtdışı gelişimini Dubai’ye taşıyor. Halihazırda Ortadoğu’da büyük bir müşteri portföyü bulunan firma, Birleşik Arap Emirlikleri’nde kuracağı yeni gayrimenkul şirketiyle, Türkiye’de ses getiren projelerini pazarlayarak bu portföyü geliştirecek.

Gayrimenkul piyasalarının gelişebilmesi için AHK gibi özgün çözümler sunan ve yatırımcıya güvence sağlayan firmalar bugünkü piyasa koşulları için oldukça önemli. Çünkü yatırım riskini en aza indirmek, portföy getirisini korumak ve yatırımcıya önemli bir kazanç elde ettirmek prestijli gayrimenkul projelerinin artık olmazsa olmazı.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ