Emlak Turizm

Marmaris’teki kaçak yapılar 15 ekimde yıkılacak!

Marmaris’te bugüne kadar imara aykırı veya kaçak durumda 1200 yapı tespit ettiklerini belirten Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, bu yapıların yıkımına 15 ekimde başlanacağını söyledi.

İlçe merkezinde kaçak yapı bulunmadığını dile getiren Oktay, bu yapıların ilçenin kırsal kesiminde olduklarına dikkat çekerek bu yapılar arasında deniz üzerine yapılan iskeleler de olduğunu ifade etti. Kıyı kenar çizgisine dikkat edilmediğini de açıklayan Oktay, Mesela bir parsel içinde 5- 6 bungalov var. Bakanlığımızın açıkladığı 15 Mayıs ile 15 Ekim arası inşaat yasağı var. 15 Ekim sonrasında tespit ettiğimiz ve hukuki süreci tamamlanmış kaçak yapılarla ilgili müdahale gerçekleştirilecek.” dedi.

Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile koordineli çalıştıklarını aktaran Oktay, Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden Muğla’nın Marmaris ilçesinde kaçak yapılaşmayla mücadelenin devam edeceğini belirtti.

Oylamaya Katılın:
0 / 0

Etiketler

Mustafa Özel

Emlakhaberi.com Editörü Sizlere Doğru Tarafsız Özel haberler yazarak bilgi almanızı ve doğru fikirlerle yatırım yapmanız için bilgi aktaran içerikler giriyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün