Takip Edin

Genel

‘’Önce Güven ‘’ patentli sloganı kendine rehber edinen Delta Holding

Yayınlanma tarihi

-

Delta Holding Ürettiği ‘’Residence, Avm, Hotel’’ projeleri ve sattığı 67.200 konut ile sektöründe lider firmalardan biridir.Bunun yanı sıra ‘’Delta Şirketler Grubu’’  inşaat üretiminden, Gayrimenkul pazarlama hizmetlerine, Gıda ‘dan Restaurant ve Cafe işletmeciliğine, elektrik üretiminden, Mobilya üretimine kadar birçok alanda faaliyet göstermektedir.

‘’Önce Güven ‘’ patentli sloganı kendine rehber edinen grubumuz hizmet ürettiği her alanda %100 müşteri memnuniyetini amaç edinmiştir.
Yıllık 2000 bağımsız bölüm (Konut, Residence, Ofis, Ticari alan) üretme potansiyele sahip olan grubumuz projelerini üretirken doğayla barışık, nitelikli yaşam alanları ve iş Dünya’sına artı değer katacak Ticari Gayrimenkul projeleri geliştirme vizyonu ile Türkiye’ nin kentsel dönüşüm sürecine katkıda bulunmayı misyon edinmiştir.

Delta Holding olarak şu an satışta 3 adet konut projesi mevcuttur.

Mevcutta bulunan tüm konut projelerinin satışı ile ilgili olarak, gayrimenkul yatırımları için yatırım yapmak isteyen müşterileriniz ile ilgili sizlerle işbirliği yapmaktan memnuniyet duyarız.

1.      Delta Deluxe (ready to move)

2.      Delta White Gold (ready to move) ve

3.      Delta Dubai Comfort Towers (proje aşamasında henüz lansman yapılmamıştır)

Delta Deluxe -(Hemen Teslim)

İstanbul’un yeni gözde yerleşim yeri Beylikdüzü’nde konumlandırılan Delta DELUXE metrobüs hattına 3 dk. Yürüme mesafesindedir. Anaokulu, ilkokul, hastane ve Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezlerinin tam ortasında yer almaktadır. Havalimanına 15 dakika, Ambarlı Limanına 5 dk.

Mesafede yer alan Delta Deluxe, E5 ve E6 bağlantı yoluna cephedir.

Yatırım değerini her geçen gün yükseltmektedir.15.000 m2 alana konumlandırılmış, lüks rezidans konseptine sahip Delta Deluxe; 3 bloktan ve 1047 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Projede 1+0, 1+1, 2+1ve 3+1 daireler mevcuttur. 6.000 m2’lik açık ve kapalı otoparklar, yarı olimpik açık havuz, 2 adet ısıtmalı kapalı havuz, çocuk havuzları,  fitness, sauna, SPA, geleneksel Türk hamamı, masaj odası, basketbol sahası, futbol sahası, çocuk oyun alanları, konferans ve hobi salonları, sinema salonu vb. tüm sosyal aktiviteler mevcuttur. Zengin sosyal tesisleri ve yaşam alanları ile ile Delta DELUXE, her köşesinde farkını hissettirecek bir mimariye sahiptir. Ayrıcalıklı yaşam alanlarının yanında bulunan restoranlar, kafe, market, kuru temizleme hizmeti, fatura ödeme merkezi,

24 saat güvenlik ve temizlik hizmetleri ile ile size her alanda yetecek bir dünya sunmaktadır.

Delta DELUXE Projesinde 4 tip daire tipi bulunmaktadır.

•              Stüdyo daireler 56 m² olup oturma odası, açık plan mutfak ve banyo

içermektedir.

•              1 yatak odalı daireler, oturma odası, açık plan mutfak, yatak odası ve

banyo bulunan 84 m²’den 95 m²’ye kadar değişmektedir.

•              2 yatak odalı daireler, 110 m² ile 125 m² arasında değişen, oturma

odası, açık veya kapalı plan mutfak, iki yatak odası ve iki banyodan oluşmaktadır.

•              3 yatak odalı daireler 140 m² olup oturma odası, kapalı plan mutfak,

üç yatak odası ve iki banyo bulunmaktadır.

Projenin ön cephesinde 200 dönümlük yeşil alan mevcuttur, imara kapalı bu alana Central Park inşa edilmektedir. Bloklarımız da şehir manzarası, doğa ve 10. kattan sonra deniz manzarası mevcuttur.

Yürüyüş parkuru, çocuk parkı, dinlenme ve peyzaj alanları gibi alternatifler de mevcuttur.

 

Emlakhaberi.com Editörü Sizlere Doğru Tarafsız Özel haberler yazarak bilgi almanızı ve doğru fikirlerle yatırım yapmanız için bilgi aktaran içerikler giriyorum.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Havaalanlarında İşyeri Açma için yeni yönetmelik yayımlandı!

Yayınlanma tarihi

-

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden: SİVİL HAVA ULAŞIMINA AÇIK HAVAALANLARINDA YER ALAN TERMİNALLER İLE SIHHİ İŞYERLERİ İÇİN İŞYERİ AÇMA VE ÇALIŞMA RUHSATLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK (SHY-33B)’TE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 3/3/2018 tarihli ve 30349 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sivil Hava Ulaşımına Açık Havaalanlarında Yer Alan Terminaller ile Sıhhi İşyerleri İçin İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik (SHY-33B)’in 7 nci maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

“(6) Bu maddenin üçüncü fıkrasında belirtilen terminal işletme ruhsatının temdit zorunluluğu, havaalanı ve terminali birlikte işleten ve bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce Genel Müdürlükten havaalanı terminal işletme ruhsatı alan işletmelere de uygulanır.”

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 11 inci maddesinin birinci fıkrasının (k) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“k) İşyerlerinin ısıtma ve havalandırması ile ilgili olarak uygun sistemlerin kullanılması.”

MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin 19 uncu maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

“(6) Genel Müdürlükten bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce aynı bina içerisinde iç ve dış hat için tek terminal işletme ruhsatı almış işletmeciler ruhsat temdit tarihinden en fazla 60 (altmış) gün önce Genel Müdürlüğe başvurarak işlettiği her bir “iç hat” ve “dış hat” hizmeti için ayrı terminal işletme ruhsatı alır. Bu kapsamda verilecek ruhsatlar için Genel Müdürlük hizmet tarifesinde yer alan terminal işletme ruhsatı ilk veriliş ücreti yerine her bir ruhsat için temdit ücreti alınır. Bu Yönetmeliğin 7 nci maddesinin üçüncü fıkrası hükmü bu işletmecilere de uygulanır.”

MADDE 4 – Aynı Yönetmeliğin 21 inci maddesinin altıncı fıkrasının (b) bendi ile yedinci fıkrası yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 5 – Aynı Yönetmeliğin 22 nci maddesinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(2) İşyeri açma ve çalışma ruhsatı başvurusu için gerekli tüm beyan ve belgelerin ruhsat başvurusunda bulunan gerçek veya tüzel kişiler tarafından eksiksiz olarak başvuru merciine verilmesi gerekmektedir. Başvuru mercii ile yer tahsis sözleşmesinin imzalanması ve binanın yapım süresi ya da hâlihazırdaki bina ise tadilatının tamamlanması sonrasında tahsisli mahallin hizmete hazır hale getirilmesini müteakip, başvuru formu ekinde belirtilen belgelerle birlikte en geç on beş gün içinde başvuru mercii tarafından ana dosyanın hazırlanarak Genel Müdürlüğe sunulması zorunludur.”

MADDE 6 – Aynı Yönetmeliğin 26 ncı maddesinin dördüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(4) Terminal işletme ruhsatı bulunan işletme, inşaat ya da operasyonel nedenler ile faaliyetlerini aynı havaalanında terminal işletme ruhsatı bulunan başka bir terminalde sürdürmeyi talep edebilir. Bu durumda, Genel Müdürlükçe havacılık emniyeti ve güvenliği ile yolcu kolaylıkları açısından bir değerlendirme yapılır. Kamu Özel İşbirliği (KÖİ) kapsamında işletilen terminaller için DHMİ Genel Müdürlüğünün de görüşü alınır. Yapılan değerlendirmenin olumlu olması halinde, talep doğrultusunda Genel Müdürlük tarafından uygun görülen bir süre için işletmeye terminal faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere izin verilebilir.”

MADDE 7 – Aynı Yönetmeliğin 29 uncu maddesinin birinci ve ikinci fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(1) Genel Müdürlük tarafından yapılan denetimlerde 2920 sayılı Kanun ve ilgili yönetmelikler ile ICAO ve ECAC tarafından belirlenen uluslararası kurallara aykırı durumlar nedeniyle uçuş emniyeti ve havacılık güvenliğini olumsuz etkileyen durumların, bu Yönetmelikte belirlenen usul ve esaslara uyulmadığının, Yönetmelik hükümlerine aykırı hareket edildiğinin, ülke itibarının olumsuz etkilendiğinin ve yolcu haklarına aykırı hareket edildiğinin tespit edilmesi halinde işletmelerin ve işyerlerinin faaliyeti durdurulur. Bu durum Terminal İşletmecesine ve Havaalanı İşletmecesine bildirilir.”

“(2) Genel Müdürlük tarafından ruhsat verilmiş olan işletmecinin aykırılıklarının giderilmesinden, terminal işletmecisi ve havaalanı işletmecisi sorumludur. Aykırılığın Genel Müdürlükçe en fazla 60 güne kadar verilen sürede giderilmemesi halinde, ruhsat iptali için terminal işletmecisi ve havaalanı işletmecisi tarafından Genel Müdürlüğe başvurulur.”

MADDE 8 – Aynı Yönetmeliğin 31 inci maddesinin dördüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(4) Kamu özel işbirliği projeleri kapsamında DHMİ tarafından ihale edilen ve özel sektör tarafından işletilen havaalanlarındaki sıhhi işyerleri, DHMİ tarafından bu Yönetmelik hükümlerine uyum açısından yılda en az bir kez denetlenir. Ancak, 50’den fazla sıhhi işyeri bulunan havaalanlarında bu denetlemeler 2 yılda en az bir kez yapılabilir. Yapılan denetimler sırasında mevzuata aykırı hususların ve/veya 29 uncu maddede belirtilen ulusal ve uluslararası gerekliliklerin yerine getirilmediğinin tespiti halinde Genel Müdürlüğe bilgi verilir. Genel Müdürlük tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda toplum ve çevre sağlığı açısından zararlı olan işyerlerinin faaliyeti hemen durdurulur. Mevzuata aykırı husus 90 gün içerisinde giderilemezse ruhsat iptal edilir.”

MADDE 9 – Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

“Uyum süreci

GEÇİCİ MADDE 2 – (1) Halen işletilmekte olan havaalanlarında bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce terminal işletme ruhsatı olmayan terminallerin işletmecileri bu Yönetmeliğin 16 ncı maddesine göre almak zorunda oldukları havaalanı terminal işletme ruhsatı başvurusunu en geç 31/12/2019 tarihine kadar Genel Müdürlüğe yapar.”

MADDE 10 – Bu Yönetmeliğin 1 inci ve 3 üncü maddeleri 1/1/2019 tarihinden itibaren, diğer maddeleri ise yayımı tarihinden itibaren yürürlüğe girer.

MADDE 11 – Bu Yönetmelik hükümlerini Sivil Havacılık Genel Müdürü yürütür.

Devamını oku

Genel

Kurum; Kanal İstanbul bizim için çok önemli!

Yayınlanma tarihi

-

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Bakanlık olarak 100 günlük eylem planımız içerisinde Kanal İstanbul Projesi bizim için en önemli proje. Bu manada taşınmazların devrini yapıp İstanbul’da, Marmara’yı Karadeniz’e bağlayan 43 kilometre uzunluğundaki Kanal İstanbul Projesi için 1/100.000 ölçekli planlar, akabinde alt ölçekli planları yapıp uygulamanın, ihale uygulamasının netleşmesine müteakip süreci Bakanlığımız, Ulaştırma Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi birlikte yürütecek.” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Bolu Abant Tabiat Parkı’ndaki bir otelde düzenlenen “İmar Kanunu Kapsamında İmar Barışı ve Kentsel Dönüşüm” toplantısına, Bakan Kurum’un yanı sıra AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Tahir Akyürek, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcıları, milletvekilleri, İstanbul, Ankara, Konya, Gaziantep, Kahramanmaraş büyükşehir belediye başkanları ile bazı ilçe belediye başkanları, akademisyenler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Belediyeler Birliği temsilcileri ve Bakanlık yetkilileri katıldı.

Bakan Kurum, toplantının açılışında, İmar Kanunu, kentsel dönüşüm ve bakanlıkları bünyesinde yapılacak çalışmaları istişare etmek üzere bir araya geldiklerini söyledi.

Kurum, toplantının amacının, tüm belediye başkanlarıyla milletvekilleriyle sivil toplum örgütleriyle akademisyenlerle şehircilik anlamındaki çalışmaları gözden geçirmek, sahadaki çalışmaları masaya yatırmak, hataları bir daha tekrarlamamak ve şehirlerin geleceğini istişare etmek olduğunu bildirdi.

Kanal İstanbul Projesi
Bakanlığının 100 günlük eylem planı içinde belediyeleri ilgilendiren projeler hakkında bilgi veren Kurum, “Bakanlık olarak 100 günlük eylem planımız içerisinde Kanal İstanbul Projesi bizim için en önemli proje. Bu manada taşınmazların devrini yapıp İstanbul’da, Marmara’yı Karadeniz’e bağlayan 43 kilometre uzunluğundaki Kanal İstanbul Projesi için 1/100.000 ölçekli planlar, akabinde alt ölçekli planları yapıp uygulamanın, ihale uygulamasının netleşmesine müteakip süreci Bakanlığımız, Ulaştırma Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürütecek. Aslolan bizim buradaki görevimiz arazileri, TOKİ üzerinden uygulayıcı kuruluşa bir şekilde planlayıp sürecini yürütmek. Bu da İstanbul için önemli bir proje olacak.” diye konuştu.

İkinci önemli projelerinin Millet Bahçeleri olduğunu aktaran Kurum, çok hızlı bir şekilde 100 günlük eylem planı içerisinde yer alan bahçelerin açılışını gerçekleştireceklerini ifade etti.

Bakan Kurum, TOKİ Başkanlığı’nın şehirlerdeki stadyum projelerini yaptığını ifade ederek, stadyum projelerinin hemen hemen hepsinin Millet Bahçesi’ne dönüştüğünü söyledi.

Kentsel dönüşüm
Kurum, kentsel dönüşüm uygulamaları kapsamında da 17 bin konutu tamamlayacaklarını belirterek, “16 bin konutun temelini atacağız ve 18 bin 750 konut için de dönüşüm çalışmalarına başlayacağız. Diğer taraftan kamu konutlarının ekonomiye kazandırılması işi var. Bu da süreç için hem atıl diyeceğimiz, artık yıllardır konuştuğumuz lojmanların da satımını ilk etapta 5 bin, toplamda 50 bin olmak üzere lojmanların da satışını süreç içerisinde gerçekleştireceğiz.” ifadesini kullandı.

Bakanlık olarak dün açıkladıkları ve çiftçileri ilgilendiren projeden de bahseden Kurum, “Tarım arazileri, ecrimisil bedel üzerinden kiralanıyordu ve bu 218 bin çiftçimizi ilgilendiriyordu. 3 milyar 400 milyon metrekare hazine arazisini çiftçilerimize ecrimisil bedelinin yarısı üzerinden kiralamaya ilişkin süreci başlattık. Buradan da yaklaşık 218 bin çiftçimiz faydalanacak ve 10 yıl kiralayabiliyorlar. 10 yıl sonrasında da satın almak istemeleri halinde bu arazileri satın alabiliyorlar. Bu da bilhassa Anadolu’daki illerimizde çiftçilerimizi ilgilendiriyor ve aileleriyle birlikte 1 milyon kişiyi ilgilendiren bu çalışmayı başlatmış bulunuyoruz.” dedi.

Kurum, kamu kurumlarına tahsis edilen arazilerin değerlendirilmesi konusunun da öncelikli planları içinde olduğunu anlatarak, bunun da sürecini hemen hemen her ilde başlattıklarını, TOKİ’ye yaklaşık 3 milyon metrekareye yakın arazi devri gerçekleştirdiklerini aktardı.

“Gereksiz görülecek işler varsa bunları da durdurmasını bileceğiz”
Ekonomiye kazandırmak amacıyla 13 milyon kilometrekare tescil harici alanı tescilleyeceklerine değinen Kurum, şunları söyledi:

“40 bin konut ve iş yeri hizmet binasının tamamlanması işimiz var. Diğer taraftan şehit aileleriyle harp vazife malulleri, dul, emekli ve yetimler için yine TOKİ projeleri devam ediyor. Bu süreçte de yine projelerimiz devam edecek. Bizim olmazsa olmaz projelerimiz bir kere yapılacak ama gereksiz görülecek işler varsa bunları da durdurmasını bileceğiz. Belediye başkanlarımızın da bu noktada işlerini gözden geçirmesinde fayda olduğunu düşünüyorum. Yine dar gelirli vatandaşlarımız için 15 bin 500 konutun satışı ve planını yaklaşık 15 bin 500 konutun da ihale sürecini yürütüyor olacağız.”

Bakan Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlanan Emlak Bankası’nın da en kısa zamanda faaliyete başlayacağını belirterek, “Emlak Bankası’nın genel kurulunu yaptık. İnşallah süreçte, yıl sonuna kadar da banka kurulum sürecini tamamlayacağız. Hem gayrimenkul sektörüne hem de ülke ekonomisine katma değer sağlayacak bir banka olması yolunda hızlı bir çalışma sürdürüyoruz.” dedi.

Tüm valiliklere yazdıkları yazılarla ulusal mekansal planların çıkartılması talimatını verdiklerini vurgulayan Kurum, “Bunu başlatmamız çok önemli. Şehirlerin hepsinin kendi içinde mekansal planlarını yapıp bize gönderdiklerinde tüm ülke adına bir mekansal planımız olur. Artık, bu yolu buradan mı yapmalıydık, bu fabrikayı buraya mı koymalıydık gibi konuları bizim de söylemiyor olduğumuz bir sürece girmemiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

“6 ilde sanayiyle ilgili dönüşüm projelerimiz olacak”
Bakan Kurum, planlı sanayi yatırım alanlarını yapacaklarını belirterek, “6 ilde sanayiyle ilgili dönüşüm projelerimiz olacak. Hem İlbank bunu birkaç yerde başlatıyor. TOKİ de zaten sahada ve fiilen projeleri var. Bu da şehirlerdeki sanayilerimiz için önemli bir çalışma olacak.” şeklinde konuştu.

İmar Barışı ile ilgili olarak 13 milyon kayıt altına alınmamış yapı bulunduğunu vurgulayan Kurum, bunların kayıt altına alınması noktasında süreci devam ettirdiklerini, sahada gördükleri aksaklıkları, yanlış uygulamaları tespit edip gereken tedbirleri de alacaklarını bildirdi.

Otopark yönetmeliği yürürlüğe girdi
Otopark yönetmeliğinin bugün itibarıyla yürürlüğe girdiğini ifade eden Bakan Kurum, şunları kaydetti:

“Bu süreci öne çektik. Yeni düzenleme her daireye bir otopark getiriyor. Büyükşehirlerimizde meydan altlarında, idarelerden izin alınması kaydıyla kamu kurumlarının altında yine otopark yapabiliyoruz. Ticari teşekkül etmiş caddelerde imar planında konut dahi olsa yine bu binaların otoparka dönüşmesinin imkanını getiriyor. Bu İstanbul’daki birçok ilçede Ankara’da birçok bölgede en azından otopark ihtiyacını karşılayacak bir düzenleme olarak inşallah süreçte hepimize yardımcı olacak diye düşünüyorum.”

Kurum, Bizim Şehir Projesi’nin olduğunu anlatarak, “Bununla birlikte Gaziantep, Bolu, Konya, Kayseri illerinde pilot uygulamalar yapıyoruz. Yine çevreyle alakalı Frigya Vadisi’nin Medeniyet Müzesine Dönüştürülmesi Projesi’ni başlatıyoruz. Kızılırmak Deltasını Kuş Cenneti Alanına Çevirme Projesi var.” dedi.

Bakan Murat Kurum, göreve geldikten sonra birçok kente gittiğini, sorunları yerinde tespit edip, yine yerinde çözümler bulmaya çalıştıklarını belirterek, yerel seçimlere kadar tüm şehirlere gitmiş olacağını sözlerine ekledi.

Devamını oku

Genel

Hazineye Ait Tarım Arazileri için düzenleme!

Yayınlanma tarihi

-

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Hazineye ait tarım arazileri ile alakalı özel bir düzenlemeye gidiyor.

Türkiye genelinde hazineye ait olan tüm tarım arazileri için geçerli önemli değişiklikler için düğmeye basıldı. Çiftçiler için bu arazilerin kiralanmasını sağlayacak önemli bir gelişmenin ayrıntıları bugün belli olacak. Tarım arazileri düzenlemesinin tüm ayrıntıları bugün belli oluyor.

Hükümet tarım arazilerinin kullanımı konusunda çiftçiye önemli bir destek için düğmeye bastı. “Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Çiftçilerimize Kiralanmasını Sağlayan Yeni Düzenleme” için Çevre ve Şehircilik bakanlığı yeni bir dizi düzenlemeyi açıklayacak.

Çiftçileri yakından ilgilendiren ve kullandıkları hazine arazilerini kazandıracak olan önemli düzenlemeleri içeren ayrıntıları, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Çiftçilerimize Kiralanmasını Sağlayan Düzenleme” hakkında basın toplantısı düzenleyecek ve yapılan düzenlemeleri bizzat açıklayacak.

Bugün yapılacak açıklama öncesinde ise Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile bir araya geldi. Toplantıda, iki Bakanlık arasındaki ortak çalışma alanlarıyla ilgili konular değerlendirildi.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ