Takip Edin

Genel

Özhaseki görevini Murat Kurum’a devretti

Yayınlanma tarihi

-

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevine getirilen Murat Kurum, görevi Mehmet Özhaseki’den devraldı.

Bakanlığa gelişinde Mehmet Özhaseki ve bakanlık bürokratlarınca çiçeklerle karşılanan Murat Kurum, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, “Bize düşen Sayın Cumhurbaşkanımızın, milletimizin güvenerek verdiği bu görevi layıkıyla yerine getirmek.” dedi.Mecliste namus ve şeref üzerine ant içtiklerini hatırlatan Murat Kurum, bunun gerektirdiği şekilde milletin ve devletin malını koruyacaklarını, deneyimlerini bakanlığa en iyi şekilde aktarmaya çalışacaklarını söyledi.Kurum, yeni sistemle Çevre ve Şehircilik Bakanlığının görev ve yetkilerinin biraz daha arttığına dikkati çekerek, “Biz de mevcut çalışma arkadaşlarımızla üzerimize düşen neyse gece gündüz çalışacağız, tevazu içerisinde olacağız. Alçak gönüllü olacağız.” diye konuştu.Mehmet Özhaseki’nin imar barışı, kentsel dönüşüm, Güneydoğu’da kayyum atanan belediyelerle ilgili konularda gece gündüz çalıştığını anlatan Murat Kurum, “İmar barışıyla alakalı çok ciddi bir müracaat var. Yıllardır sıkıntı olan süreci başarıyla yöneterek, bu duruma getirdiler.

İnşallah biz de bunu neticelendirip, kaynağı da en verimli şekilde kullanmaya çalışacağız. Kentsel dönüşümle alakalı ben Sayın Bakan’ın verdiği birçok mücadeleyi çok yakından biliyorum. İnşallah ben de bu mücadeleyi en az Sayın Bakanım kadar sürdüreceğim, devam ettireceğim.” şeklinde konuştu.Özhaseki’nin bilgi ve tecrübesinden faydalanacaklarını dile getiren Kurum, hizmetleri dolayısıyla Özhaseki’ye teşekkür etti.Murat Kurum, “Milletimize inşallah layık olmaya çalışacağız. Allah utandırmasın, Allah yar ve yardımcımız olsun.” temennisinde de bulundu.

“Yeni bir nefes, yeni bir soluk getirecektir”

Mehmet Özhaseki de bakanlık görevini şerefle ifa ettiğini dile getirerek, “Başı dik, alnı açık ayrılıyorum. Allah’a şükürler olsun. Zor bir süreçti. Geçtiğimiz 2-2,5 yıl içerisinde ülkede çok önemli olaylar oldu. Bu önemli olayların olduğu dönemde bakanlık ve bakanlık mensupları olarak çok güzel işlere imza attık.” dedi.İmar yönetmelikleri, otopark yönetmeliği, yapı denetim firmalarına ilişkin düzenlemeler, kentsel dönüşüm, Doğu ve Güneydoğu’daki inşa ve ihya çalışmaları ve son olarak imar barışı konusunda yapılan çalışmaları hatırlatan Özhaseki, şunları kaydetti:”Şükür günümüz, çalışarak, gayret ederek geçti.

Burada hiç boş durduğumuzu hatırlamıyorum. Tabii ki bir varmış bir yokmuş misali bir başlıyorsunuz bir de bitiriyorsunuz. Allah, bu ikisi arasındaki sürece güzel işler yapmayı, eser bırakmayı, doğru işler yaparak, arkasından dua alarak gitmeyi herkese nasip etsin. Biz de bugün bu görevi huzur içerisinde bırakmanın onurunu, gururunu yaşıyoruz.Çok şükür şimdi içimizin rahat, yüreğimizin ferah olduğu, ‘kardeşim’ diye hitap edebileceğim, gece gündüz teklifsizce arayabileceğim bir dostuma, bir kardeşime bu görevi teslim ediyorum. İçim ferah, rahat, inşallah benden sonra çok daha güzel işler yapacaktır. Gençliğinin verdiği enerjiyle, dinamizmle buraya değer katacaktır.

Yeni bir nefes, yeni bir soluk getirecektir, bundan da eminim. Ola ki geride kalmış, eskiden olmuş şu işlerden de bir haber alayım diye bizi arayacak olursa, istişare etmek isterse o zaman, her zaman emrine hazırız, emrine amadeyiz.”Bakan Kurum’a başarılar dileyen Mehmet Özhaseki, Bakanlıktaki çalışma arkadaşlarına da teşekkür edip, helallik istedi.Daha sonra Özhaseki ve Kurum karşılıklı hediye vererek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli oldu

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye’nin en büyük proje geliştiricisi Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (GYO) Bakan çıkarması sonrasında gözler Genel Müdürlük koltuğunda hangi ismin oturacağı oldu.

Başarılı işlere imza atan, Emlak Konut cirosunu katlayan ve devletin kasasını doldurmayı başaran Murat Kurum’un Çevre ve Şehircilik Bakanlık koltuğuna oturması bir anda gözleri kuruma çevirdi.

Yeni kabinenin oluşturulması sonrasında geçen ilk hafta sonrasında Emlak Konut GYO’nun koltuğuna hangi ismin oturacağı merak ediliyordu. Bugün Emlak Konut Genel Müdürlüğü pozisyonu için isim belirlendi.

Murat Kurum’dan boşalan Emlak Konut GYO Genel Müdürlük koltuğuna oturacak isim açıklandı. Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu üyeliği pozisyonunda görev yürüten Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisi Hakan Gedikli atandı.

KAP Üzerinden duyurulan atamaya ilişkin yapılan açıklamada, “Sn.Murat KURUM’un istifası ile boşalan Genel Müdürlük görevine şirketimizde Genel Müdür Yardımcısı (Teknik) olarak görev yapan Sn.Hakan GEDİKLİ’nin atanmasına, Boşalan Yönetim Kurulu Üyeliğine, TTK.’nun 315.madde 1. fıkrası gereği Sn.Hakan GEDİKLİ’nin ilk genel kurul toplantısının tasvibine sunulmak üzere atanmasına, Karar verilmiştir.” denildi.

HAKAN GEDİKLİ KİMDİR?
Hakan Gedikli, temelleri 1953 yılında atılan Emlak Konut Gayrimenkul Ortaklığı’nda Emlak ve Planlama Müdürü olarak görev almaktadır. Harita Mühendisi olan Hakan Gedikli, ayrıca Bahçeşehir Ispartakule 532/1 Site Yönetimi Yönetim Kurulu Üyesidir.

Gedikli, Emlak Konut GYO eski Genel Müdürü Murat Kurum’un Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak atanması sonrası boşalan kadroya atandı.

Devamını oku

Genel

Marmara Deniz Hudut Kapısı Açıldı.

Yayınlanma tarihi

-

İstanbuldaki Marinalar içinde bir ilk olan “Marmara Deniz Hudut Kapısı” açılış töreni Beylikdüzü ilçesi sınırlarında olan West İstanbul Marinada İstanbul Vali Yrd. Halil Serdar Cevheroğlu’nun katılımıyla gerçekleşti. Hudut Kapısı başta Beylikdüzü İlçesi Denizistanbul projesi  olmak üzere İstanbul’a ve ülkemize hayırlı olsun.

Konuyla ilgili bilgi veren Keleşoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş, “Projemizin önünde yer alan marinanın hudut kapısı olmasıyla birlikte, ülkeye tekneyle girişler bu noktadan sağlanacak. Nitelikli turistin İstanbul’da ayak bastığı ilk nokta burası olacak. Dolayısıyla İstanbul için ilk intibayı oluşturacağız” dedi. Keleş, sözlerine “Böylesi önemli bir gelişmenin projemize büyük oranda katkı sağlayacağını düşünüyoruz.

Denizİstanbul’da yer alan ticari alanların değerleneceğini, otel birimimizin doluluk oranında artış sağlanacağını ve konutlarımızın daha hızlı prim yapacağını öngörüyoruz. Projemiz İstanbul’da marinası olan tek kasaba konseptine sahip. Bunun yanı sıra önümüzdeki marinanın hudut kapısı olması ve yatlarla yurtdışından gelecek yabancı turistlerin İstanbul’da ilk Denizİstanbul’u görecek olması hem projemiz için bir ayrıcalık hem de turizm alanında İstanbul intibasına yapılmış bir katkı ” diye devam etti.

Devamını oku

Genel

Yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum,

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde Çevre ve Şehircilik Bakanı olan Murat Kurum, daha önce Emlak Konut GYO Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirlenen Türkiye Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum oldu… Murat Kurum, T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürü’ydü…

Murat Kurum kimdir?

Peki Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kimdir? İşte Murat Kurum kimdir sorusunun cevabı niteliğinde Murat Kurum biyografisi…

Murat Kurum 1976’da Ankara’da doğdu.

1999 Selçuk Üniversitesi Konya Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Müh. Bölümünü bitirdi.

2009 Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdür (Halen devam ediyor.)

2006 – 2009 TOKİ İst. Uygulama Daire Başkanlığı İstanbul- Avrupa Yakası Uygulama Şube Müdürlüğü görevini yaptı.

2005 – 2006 TOKİ Uygulama Daire Başkanlığı Ankara- Uzman. olarak görev yaptı.

2005- 1999 yıllarında çeşitli kuruluşlarda proje geliştirdi.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ