Takip Edin

SEKTÖREL HABERLER

Premar Gayrimenkul Danışmanlığı

Yayınlanma tarihi

-

PREMAR; Avrupa ve ABD başta olmak üzere tüm dünyada emlak zinciri kurmakta olan yeni nesil bir gayrimenkul danışmanlık şirketidir.

Premar 40 yıllık deneyimi ile bugün 2. jenerasyonunu yaşayan, “müşteri odaklı yaklaşım, sürekli gelişme, ekip ruhu, yaratıcılık ve şeffaflık” kavramlarını şirket politikasının merkezine yerleştiren PREMAR, Türkiye gayrimenkul sektörüne kazandırdığı ilklerle fark yaratmaya devam ediyor.

PREMAR, geliştirdiği yeni nesil gayrimenkul satış sistemini profesyonel yatırımcı ve girişimciler ile yaygın bir ağa yaymayı hedefliyor. Yatırımcılarına dünya çapında kaliteli, başarılı ve güven veren bir zincirin halkası olma fırsatı sunan PREMAR, kendi işinin patronu olma potansiyeli olan yatırımcılarına deneyim ve güç birliği teklifi ediyor.

Toplumun her kesimine, zaman ve bölge sınırı tanımaksızın en yüksek kalitede, uluslararası düzeyde hizmet sunarak emlak sektöründe tercih edilen ilk marka ve sağladığı güvenle tüm insanlığa katma değer katan; mutlu, ekonomik ve kârlı çözümlerin ilk adresi olmaktır.

Türkiye’nin tamamı yerel sermayeli, uluslararası düzeyde faaliyet gösteren en sistemli Emlak Franchise Zinciri olmak,

Müşterilerimizin emlak sektörüne ilişkin her türlü talebini, sigorta ve nakliye gibi yan dalları da kapsayacak şekilde karşılayan en kapsamlı emlak aracılık hizmetlerini sunmak,

Global ekonominin en önemli sektörü olan gayrimenkul sektöründe, yenilikleri takip eden değil, yeniliklerin öncüsü olan bir marka olarak en çağdaş hizmeti sunmak,

“Birlikten Kuvvet Doğar” felsefesi ile hareket eden ve birbirine sımsıkı bağlı birimlerden oluşan, en geniş network ağına sahip kuruluş olmaktır.

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dekorasyon ve Mimari

2019’un banyo trendleri

Yayınlanma tarihi

-

Banyo dekorasyonu geçmişten günümüze büyük bir değişim içerisinde. 2019’un banyolarında tasarım odaklı ürünler yükselişe geçerken fonksiyonellik, teknolojik ve ekolojik yaklaşım bu mekanlar için değişimi kaçınılmaz kılıyor. Banyo tasarımlarıyla aldığı sayısız uluslararası ödül ile dikkat çeken İtalyan ISVEA, 2019 banyo trendlerini açıkladı. 

İşte 2019’un banyo trendleri… 

Klasik ve modern buluşması 

Hemen hepimiz geçmişin esintilerini hayatımızın belli alanlarında hissetmek istiyoruz. Bu nedenle özellikle zamana meydan okuyan tasarımlar, yaşam alanlarımızdaki ilk tercihlerimizden biri. Fakat bu klasik bakış açısı, değişen alışkanlıklarımızla birlikte banyo dekorasyonunda modernizmi de beraberinde getiriyor. Klasik tasarımların modern dokunuşlarla hayat bulduğu ürünleri 2019 banyolarında sıkça göreceğiz. 

Lavabolar banyoların en önemli aksesuarı olacak 

Lavabolar son yıllarda radikal sayılabilecek bir değişim içerisinde. Estetik formlara sahip ve ihtişamıyla göz kamaştıran lavabolar banyoların en önemli detaylarından hatta aksesuarlarından biri. 2019 yılında lavaboların bağımsızlığını ilan ediyor diyebiliriz. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da modern ve inovatif tasarım anlayışıyla hayata geçen monoblok lavabolar ön planda olacak.  Monoblok lavabolar estetik açıdan göz alıcı bir şıklık sunarken aynı zamanda banyolara modern bir hava da katacak. 

Doğal kaynakları koruyan teknolojiler revaçta

Banyo dekorasyonunda artık insan ve çevre odaklı tasarımlar hayata geçiyor. Bu alanda geliştirilen teknolojiler ise hem sürdürülebilir hem de çevreye dost ürünleri hayatımıza kazandırıyor. Özellikle klozet ve armatürlerde; su ve enerji tasarrufu sağlayarak doğal kaynakların korunmasına katkı sağlayan tasarımlar 2019 banyolarının vazgeçilmezleri arasında yerini alacak. 

İşlevsellik ve fonksiyonellik bu yıl da olmazsa olmazlar arasında 

Banyolarda  işlevselliği ve fonksiyonelliği bir arada sunan tasarımlar her yıl olduğu gibi bu yıl da banyoların gündeminde. Küçük hacimlerde büyük depolama alanları yaratan duvar modülleri, gizli aydınlatmalı aynalar banyolar için akılcı çözümler sunacak. Bunun yanı sıra banyoların boyut ve biçimlerine göre farklı kombinasyonlar yapma imkanı sunan tasarımlar da ön planda olacak.

2019’da renk ve desenler çok özgün 

Bu yılın banyolarında pembe ve pembeye eşlik edecek toprak tonları, yeşil, bej, bakır ve sarı hükmünü sürerken, özgün ve geometrik desenler de göz önünde olacak. 

Karakteristik özelliklere sahip aksesuarlar ön planda

Bu yılın en trend banyo dekorasyonlarından biri de karakteristik özelliklere sahip aksesuarlar. Aydınlatma seçeneğiyle banyoların havasını bir dokunuşla değiştirecek duvar nişleri, her banyonun olmazsa olmazı aynalar, makyaj üniteleri ve fonksiyonel bir kullanım sunan puflar için  banyolarınızda yer açın.

Devamını oku

SEKTÖREL HABERLER

Domodedovo Havalimanı terminal inşasına Ant Yapı imzası atıldı

Yayınlanma tarihi

-

İkinci terminal binasının yapımı başarıyla tamamlanan Domodedovo Havalimanı’nın referans olduğu Ant Yapı’ya Rusya’nın diğer şehirlerinde planlanan havalimanı ihalelerine katılmaları için teklifler gelmeye başladı.

Dünyanın en büyük 250 müteahhitlik firması içinde yer alan ve her sene listedeki yerini daha yukarılara taşıyan Ant Yapı’nın yurt içi ve yurt dışında devam eden 3.2 milyar dolarlık projeleri bulunuyor.

Moskova hava trafiğinin yüzde 35’ini karşılayan ve şehrin 2. büyük havalimanı olan  Domodedovo Havalimanı’nın 700 milyon dolar ihale değerine sahip ikini fazının inşaatını tamamlayan Ant Yapı’ya şimdi Rusya’nın diğer şehirlerindeki havalimanı ihalelerine katılmaları yönünde teklifler gelmeye başladı.

Mart 2019’dan itibaren sivil hava trafiğine açılacak ikinci faz ile ilgili açıklamalarda bulunan Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay; Domodedovo Havalimanı’nın 2. terminal binasının 2006’dan bu yana çeşitli firmalar tarafından inşa edilmeye çalışıldığını ancak farklı sebeplerden dolayı inşaatın başlayamadığını anımsatarak kendileri adına bir prestij işi olarak gördükleri proje için uzun planlamalar sonrası çok ciddi bir teklif sunduklarını ve bu zorlu görevi almaya hak kazandıklarını belirtti. Proje için 17 ay ön çalışma yaptıklarını dile getiren Okay; 2015’te başladıkları projeyi taahhüt ettikleri sürede bitirerek ulaşıma açık bir hale getirdiklerini söyledi. Projenin 700 milyon dolar değeriyle bu zamana kadar Ant Yapı olarak gerçekleştirmiş oldukları en yüksek bedelli iş olduğuna dikkat çeken Mehmet Okay bugüne kadar çok sayıda projeyi hayata geçirdikleri Rusya’da varlıklarını yeni projeler anlamında konumlarını güçlendirdiklerini ve ülkenin başka şehirlerinden de kendilerine havalimanı inşaat ihalelerine katılmaları yönünde teklifler gelmeye başladığını kaydetti.

Ant Yapı’dan Rusya’ya 7 milyar dolarlık yatırım

Rusya pazarına 1991 yılında giren Ant Yapı ülkede bugüne kadar 7 milyar dolarlık 98 projeye imza attı. Avrupa’nın en yüksek binası ünvanını alan OKO Towers’ı hayata geçiren şirket Soçi Olimpiyat Köyü’nü de yapmıştı.

Devamını oku

SEKTÖREL HABERLER

Dünya Devlerinin Türkiye’deki Ofisi Servcorp

Yayınlanma tarihi

-

Önemli yatırım potansiyelleri ile dikkat çeken uluslararası firmalar kusursuz çalışma ortamı ve zengin ofis hizmetlerini artık Türkiye’de buluyor.

Dünya çapında 23 ülkede birçok firmaya sunduğu esnek çalışma alanları ile hizmet veren borsaya kote olan ilk uluslararası ofis sağlayıcısı Servcorp, ev sahipliği yaptığı dev firmalara her geçen gün yenisini ekliyor. Son olarak, Japonya’nın en büyük bankası Mizuho Corporate Bank’ı müşterilerine ekleyen Servcorp, başarılı dolar tahminleriyle bilinen bu dev bankaya Türkiye’de ev sahipliği yapıyor. 

Bilgi ve iletişim teknolojileri sayesinde iş insanları, her zaman ulaşılabilir ve her yerden çalışabilir hale geldi. Değişen çalışma kültürleri doğrultusunda büyük bir hızla yaygınlaşmaya başlayan esnek ofis yönetimi, artık iş dünyasının tercih ettiği alanların başında geliyor. Bu fikirden hareketle Avustralya’dan dünyaya açılarak 23 ülke, 54 şehir ve 160 lokasyona yayılan uluslararası ofis yöneticisi Servcorp, dünyada olduğu kadar Türkiye’de de iş insanlarının ilk tercihi olmayı sürdürüyor. Yüksek teknolojili altyapıyı, şıklık ve konforla birleştiren firma, prestijli çalışma alanları ile hem yerel hem de küresel çapta faaliyet yürüten tüm şirketlerin çözüm ortağı oluyor. Sanal ofis, hazır ofis, toplantı odaları, günlük kiralanabilen ofisler ve co-working alanı gibi çalışma alanı çözümleri sunan Servcorp, dünya çapında 40 binin üzerindeki müşteriye esnek ve verimli alanlar sunuyor.

“Dünyadaki Çalışma Kültürleri Değişiyor’’

Çalışma kültürlerinin giderek boyut değiştirdiğini vurgulayan Servcorp Türkiye Direktörü Damla Özgönül, “Geçmişte iş kurmanın ilk adımı bir ofis tutup, ekip oluşturmak iken, artık iş kurmak ya da işini büyütmek isteyen şirketlerin özel bir ofis tutmasına veya ön büro ekibi oluşturmasına gerek kalmadı. Esnek ortak çalışma alanları artık bu ihtiyaçların tamamını karşılarken, girişimcilerden kurumsal firmalara kadar geniş bir kitleye hitap ediyor. Firmalar, ihtiyaçlarına göre esnek kontratlar yapabiliyor. İsteyen tamamen kendine özel sabit bir oda, isteyen ortak çalışma alanında bir masa hizmeti alabiliyor. Özellikle çağın dinamiklerini yakalayabilen firmalar, hazır ofisler ve esnek çalışma alanlarını, gereksiz maliyetlere bağlı kalmamak, resepsiyon, sekretarya gibi destek hizmetlerini yönetmekten kurtulmak ve böylece kendi işlerine odaklanmak için tercih ediyor.’’ açıklamasında bulundu. 

Uluslararası Finans Devlerinin Türkiye’deki Ofisi

Servcorp Türkiye Direktörü Damla Özgönül, “Türkiye’de profesyonel ofis desteği verdiğimiz kuruluşlar arasında, birçok önemli finans devi bulunuyor. Başarılı dolar tahminleri ile uluslararası piyasaların yakından takip ettiği en büyük Japon bankası Mizuho Corporate Bank’ın Türkiye temsilciliği ve daha birçok yabancı yatırım bankası Servcorp’un Tekfen Tower’daki adresinde bulunuyor. Türkiye’de iş yapmak isteyen Japon şirketlerine iş desteğini artırmak için Türkiye piyasasına giriş yapan banka halen Servcorp ile yoluna devam ediyor.’’ dedi.

İş Dünyasının Kalbi Bu Bölgelerde Atıyor 

Servcorp’un Türkiye faaliyetlerini, Tekfen Tower ve Nişantaşı Louis Vuitton Orjin Binası’nda gerçekleştirdiğini dile getiren Servcorp Türkiye Direktörü Damla Özgönül, “Servcorp Türkiye olarak dünyanın önde gelen yerli ve yabancı iş insanlarına bu iki önemli lokasyonda hizmet veriyoruz. Aynı zamanda hazır ofis sektörün yaratıcısı olan Servcorp, Türkiye’de yabancı yatırımcılara ev sahipliği yapıyor. Çeşitli ülke ve sektörlerden iş insanları, Türkiye’deki ofis gereksinimlerini Servcorp ile hızlı bir şekilde karşılıyor. Müşterilerimiz dünya standartlarında sunduğumuz ofis desteği ile yabancılık çekmeden, güvenli ve düzenli bir ortamda ofis sahibi oluyor.’’ diye konuştu.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ