Emlak Sektörü

Re360’ın İkinci Gününde De Hız Kesmeden Devam Ediyor

Alkaş’ın düzenlediği ve FİBA Commercial Properties’in ana sponsorluğundaki “Gayrimenkulün Büyük Buluşması – RE360” ikinci gününde de mesleki toplum örgütleri, gayrimenkul sektörü kadar ekonomiye yön veren ulusal ve uluslararası liderlerin katıldığı, bilgilendirici ve katılımcılara yeni vizyon kazandırabilecek oturumlara sahne oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteği ve MIPIM’in Stratejik Ortaklığı ile 10-11 Aralık 2019 tarihlerinde Swissotel The Bosphorus Hotel’de gerçekleştirilen RE360’a 800’ü aşkın üst düzey yönetici katıldı. Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı – JLL Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş ve Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer ev sahipliğinde gerçekleştirilen konferansın ikinci gününde Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Katılımcı profilini yatırımcı, geliştirici, mimar, sektör tedarikçisi, finansçı, danışman, bilişim teknolojicisi, akademisyen, şehir plancısı ve turizmciler oluşturdu.

FİBA Commercial Properties’in ana sponsor olduğu RE360’ta, KUZU GRUP, ACCOR, GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, VİTRA, PAKSOY, AKADEMETRE, HAN SPACES, BLUEGROUND, NECT, ÇOKNET MEDYA, X İLETİŞİM ve VERGNANO CAFFE sponsor firmalar arasında yer aldı.

RE360’ı destekleyen sivil toplum kuruluşları arasında, DEİK,  Alp Alkaş Perakende ve Gayrimenkul Merkezi, AYD, ÇEDBİK, FİABCI TURKEY, GISP, GKL, GYODER, ICSC, İMSAD, İNDER, KONUTDER, LİDEBİR, MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ, TÜRK MÜTEAHHİTLER BİRLİĞİ, TürkSMD, TRFMA, TRKTYD, TTYD, ULI ve YASAD da yer aldı.

RE360, gayrimenkulde dünyanın en önemli ve en büyük fuarlarından biri olarak nitelendirilen MIPIM’in stratejik ortaklığında, kamudan özele, yatırımcıdan hizmet üretenine kadar tüm ilgili kurum ve kuruluşlar bir araya geldi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş “Medeniyetlerin Mirasını Bıraktığı Şehir” sunumuyla, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sezer Cihanise, “Şimdi Gaziantep’e Yatırım Zamanı” başlığıyla her iki şehrin yatırım fırsatları ve vizyon projelerini aktardılar.

KKTC Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, “Hukuki ve Siyasi Yönleriyle KKTC’deki Yatırım Ortamı” sunumunu aktardı.

“Yeni Zamanlar, Değişen Beklentiler: Eğitim, İş Kültürü ve Yaratıcılık başlığıyla Tarihçi – Yazar Doç. Dr. Emrah Safa Gürkan içinde yaşadığımız dijital devrim sürecini tarihsel perspektifle analiz edecek, değişen yapısal faktörlerin iş kültürüne ve toplumsal normlara etkisini ele alacak bir keşif gerçekleştirdi.

Ardından Ekonomist Cevdet Akçay, “Kritik Eşikte Türkiye Ekonomisi: Doğru ‘Intertemporal’ Değerlendirme Yapma Zamanı” sunumunu aktardı.

Gayrimenkul Teknolojilerine 360* Bakış ile PropTech’in konuşulacağı oturumlar öncesindeReed MIDEM Gayrimenkul Bölümü, Strateji ve İş Geliştirme Direktörü Sara Rozenfarb öğle yemeği sonrası açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

“Öne Çıkan 12 Şehir Teknoloji Trendi ve Etkileyen Unsurlar” sunumu ile Concrete VC, Yatırım Ortağı Adam Burstow, şehirlerde dijital teknoloji kullanımı açısından öne çıkan ana trendler belirlenecek ve bu trendlerin ortaya çıkışına etki eden ve şekillendiren faktörleri ele aldı.

HOM Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetim, Kurucusu Hakan Malak moderatörlüğünde gerçekleşecek oturumda EurAsia Proptech Initiative Kurucusu Mete Varas, HAN Spaces CEO’su Gizem Burteçin, Blueground Kurucu Ortak Kurtuluş Cumhur Korkmaz ve Orpan Group LTD Kurucusu ve Baş Sanat Yönetmeni Yaron Meiri “Gayrimenkulde deniz bitti Proptech’le okyanuslara açılma zamanı” başlığı ile gayrimenkulün geleceğine ışık tutan bir oturum gerçekleştirdi.

Fatima Whitaker, “Gayrimenkulde Yaşam Tarzı Segmentasyonu” sunumunu aktardı.

“Kültür – Yeme & İçme – Eğlence… Deneyim ve Paylaşımın İtici Güçleri Bize Ne Fırsatlar Sunuyor?” başlığıylaFYP Proje Geliştirme Pazarlama Satış Kurucu Ortağı ve CEO’su Füsun Yılmaz Phillipson moderatörlüğünde gerçekleşen oturumda BKM CEO’su Zümrüt Arol Bekçe, DasDas Kurucu Ortağı ve Sanatçı kimliğiyle Mert Fırat ve Yatırımcı & Girişimci Muzaffer Yıldırım yer aldı.

İkinci günün son oturumunda BloombergHT Genel Yayın Yönetmeni Gökhan Şen moderatörlüğünde “Sektör Gündemi Mercek Altında!” sunumu İNDER Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı A. Nazmi Durbakayım, KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, TİM-Hizmet İhracatçı Birliği Sektör Kurulu Başkanı ve Özak Global Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, GYODER Başkan Yardımcısı ve Epos Gayrimenkul A.Ş. Yönetici Ortağı Neşecan Çekici, AYD Yönetim Kurulu Başkanı, Altaş Yatırım ve Danışmanlık A.Ş. Ortağı Prof. Dr. Hüseyin Altaş ve ULI Türkiye Başkanı ve Akzirve Gayrimenkul A.Ş. CEO’su Zafer Baysal katılımı ile ele alındı.

RE360’ın son gününde konuşmacıların açıklamalarından dikkat çeken satır başları şöyle oldu:

ALKAŞ GENEL MÜDÜRÜ

Yonca AKÖZER

Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer, “Dünyadan ve Türkiye’den farklı bakış açılarını, trendleri, çözümleri sizlerden gelen görüş ve önerileri de alarak 360 derecelik bir buluşma yaşatabilmek için 1 yıldır ilmek ilmek dokuyoruz.” dedi. Herkes ve her şey diyerek çıktıkları bu yolda, bu yıl daha büyük heyecan duyduklarını belirten Aközer, gayrimenkul sektörünü daha ileriye taşıyacağına inandıklarını, sektörün tüm kuruluş ve paydaşlarını ortak fayda platformunda kavuşturduklarını ve MIPIM’in stratejik partnerliği ile RE360 Konferansı’nı uluslararası boyuta taşıdıklarına değindi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı

Doç. Dr. Lütfü SAVAŞ

Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak hizmete başladıkları günden bugüne Hatay’a ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda değer katacak birçok projeye imza attıklarını belirterek, sözlerini “Girişimlerimiz sonucunca Hatay artık UNESCO tescilli bir gastronomi şehri. 2021 yılında EXPO’yu şehrimizde gerçekleştireceğiz. Yakın zaman sonra HADO, Kent Merkezi, Teleferik projelerimizi de hayata geçireceğiz. Yatırımın kalbi Hatay’da atacak.” diyerek noktaladı.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı

NAİL OLPAK

DEİK Başkanı Nail Olpak, “Gayrimenkul sektörü ekonomimizin büyümesine önemli katkılar yaparken, dış dengemiz açısından da önemli bir ihraç kalemimiz haline geldi. 2003 yılından bu yana gayrimenkul sektörümüze 51 milyar $’ın üzerinde dış kaynak girişi yaşandığını görüyoruz. Gayrimenkul sektöründe son dönemde yaşanan yabancı yatırımcıya konut satışlarındaki artışta, herkesin gayretleri yanı sıra, başta Ortadoğu ve Avrasya bölgesindeki iş konseylerimiz olmak üzere, DEİK olarak, ülkemizin hem algısı hem de gelişimi için, her gün dünyanın dört bir yanında yürüttüğümüz gayretlerimizin de önemli bir paya sahip olduğuna inanıyorum.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

Kadir Özel

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Konut Projeleri | Emlak Haberleri | Emlak Rehberi | Emlak Tv | Sektörel Haberler | Emlak Gündemi | Emlak Ekonomi | Emlak Turizm | Kentsel Dönüşüm | Prefabrik Evler | Termal Kaplıca | Villa Projeleri | Ticari Projeler | Bölge Analizi | Arsa – Arazi 2b | Reklam Tanıtım Filmleri | Emlak Magazin | 3 Boyutlu Duvar Kağıdı | Dekormi |
Kapalı
Kapalı