Takip Edin

PROJELER

Real Konaklar Yedikule projesi Görücüye Çıktı

Yayınlanma tarihi

-

 

Real Group Yönetim Kurulu Başkanı Dokumacı, Yedikule Projesi için ön talepleri almaya başladıklarını, 550 milyon lira değerle hayata geçirilen projedeki 120 dairenin 18 ay içinde sahiplerine teslim edileceğini söyledi.

Real Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dokumacı, Real Konaklar Yedikule Projesi’nin tanıtım toplantısında projeye ve şirketinin yatırım planlarına ilişkin bilgiler verdi.

Grup olarak son 2 yıldır üzerinde çalıştıkları Real Konaklar Yedikule Projesi için ön talepleri almaya başladıklarını ifade eden Dokumacı, 550 milyon lira değerle hayata geçirilen projedeki 120 dairenin 18 ay içinde sahiplerine teslim edileceğini söyledi.

Tarihi Yedikule bölgesinde hastanelerin, üniversitelerin ve toplu ulaşım merkezlerinin bulunduğunu hatırlatan Dokumacı, bölgenin zaman içinde daha da gelişeceğini söyledi.

“Fırsatı gören inşaat firmaları Türkiye’nin gelecek 20 yılına damgasını vuracak”

Real Group olarak yatırımlara hız kesmeyeceklerini belirten Dokumacı, “Durmak yok, yola devam” prensibiyle hareket ettiklerini ifade ederek, “Projeleri asla durdurmayacağız. Bugün fırsatı gören inşaat firmaları Türkiye’nin gelecek 20 yılına damgasını vuracak. İnşaat sektöründe kriz görmüyorum. Evet Türkiye’de inşaatta finans darlığı var ama burada akıllı proje yapan firmalar ve gerçekten ciddi şekilde dizayn anlamında, kalite anlamında öne çıkan firmaların önü çok açık. Kalite odaklı olacaksınız, yaptığın iş biraz aileye yönelik olacak. Ama bu alan özel bir alan, bu alanın maliyeti yüksek. Bu kriterlere uyan firmalar ciddi şekilde yol alacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Dokumacı, projenin Aralık 2019’da tamamlanarak sakinlerine teslim edileceğini söyledi.

“İstanbul’daki projelerimiz devam edecek”

Real Group olarak bölgede yeni projeler için de hazırlık yaptığını anlatan Dokumacı, şöyle konuştu:

“Abdi İpekçi’nin hemen yanında çevrelediğimiz yaklaşık 30 bin metrekarelik bir yerimiz var. Burada 800 milyon liralık bir projeyi inşallah gerçekleştireceğiz. Bunu da inşallah yılın son çeyreğinde yapmaya başlayacağız. Çengelköy’de 300 milyon liralık bir projemiz var. O da 2019’un ilk çeyreğinde inşallah başlatacağımız projelerden bir tanesi olacak.

Bunun dışında Maslak’ta bir proje için de çalışmaları yapıyoruz.

O da yaklaşık 400 milyon lira civarında bir proje olacak.

Diğer bir yatırımımız Yeşilköy Florya içinde olacak. Tabi bunlar İstanbul’un merkezi lokasyonlarında, buralarda proje üretmek zor. O yüzden bayağı zaman alacaktır. O da milyar liralık bir proje. Ancak şunu söyleyebiliriz İstanbul’daki projelerimiz devam edecek.”

“Buraya 120 tane seçili aile istiyoruz”

Dokumacı, projeyi kat karşılığı hasılat paylaşımıyla gerçekleştirdiklerini dile getirerek, “Bu bölge neredeyse 200 yıllık bostan bölgesi olarak kullanılmış. Tarihte böyle biliniyor. Burası Bakanlar Kurulu kararıyla Kültür Vadisi Yenileme Alanı olarak ilan edilmiştir. Bizler de buradaki arsayı kişilerden aldık ve kat karşılığı modeliyle yapıyoruz. Proje daha işin başlangıcında. Biz Real Konaklar Yedikule Projesi’nde 120 seçili aileye yeni bir yaşam alanı sunuyoruz. Projeyle biz tarihe, çevreye saygılı, yatay mimariyi benimseyen bir projeyi hayata geçiriyoruz.” bilgilerini verdi.

“Projedeki dairelerin yüzde 10’unu sattık”

Real Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Nuri Dokumacı ise, İstanbul Zeytinburnu Yedikule’de hayata geçirilecek projenin 57 bin 982 metrekarelik kapalı inşaat alanına sahip,18 bin 513 metrekare arsa üzerinde gerçekleşeceği bilgisini verdi.

Ön talep dönemini başlattıklarını belirten Dokumacı, “Böyle bir projeyi İstanbul’a kazandırmaktan ötürü çok mutluyuz.” dedi.

Projede, 3+1 daire, 4+1 daire, 4+2 tripleks, 5+2 tripleks ve 5+2 dubleks olmak üzere 5 çeşit konut tipi bulunan projede metrekare brüt aralığı 186 metrekare ile 367 metrekare arasında değiştiğini aktaran Dokumacı, şu bilgileri verdi:

“Real Konaklar Yedikule’nin, Marmaray Kazlıçeşme istasyonuna 950 metre, sahil yoluna 750 metre, Yedikule tren istasyonuna 400 metre, İDO Yenikapı iskelesi ve Aksaray’a 3,5 km, Eminönü ve Bakırköy gibi merkezlere 5 km mesafede.

Projemiz ile ilgili henüz hiç tanıtım yapmadan yoğun bir talep gördük. Nisan 2018 itibari ile ön talep dönemi başladı. Aralık 2019 tarihinde de teslimat yapılacak. Projenin değeri 550 milyon liradır. Daire fiyatlarımız ise metrekare olarak 13 bin ila 17 bin lira aralığında değişiyor. Şu ana kadar projedeki dairelerin yüzde 10’unu sattık.”

 

Real Konakları Yedikule Sosyal Donatları:

Toplu taşıma ,Açık ve kapalı otopark, Yeşil alan ,7/24 güvenlik ,Sosyal tesis
Spor salonu, Fitness salonu ,Hamam ,Sauna ,Yürüyüş alanları
Yüzme havuzları ,Çocuk parkı

Real Konaklar Yedikule Proje Künyesi

Toplam İnşaat Alanı : 57.982,43 m2
Proje Alanı : 18.513,75 m2
Bağımsız Ünite Sayısı : 120 adet
Blok Sayısı : 10
Blok Kat Sayısı  : 3
Daire Tipleri  : 3+1 ve 4+1 daire, 4+2 triplex, 5+2 triplex ve 5+2 dublex
Proje Özellikleri  : Kapalı havuz, fitness, sauna, buhar odası, hobi odası, çocuk oyun alanları, süs havuzları, vitamin bar
 Otopark  : 352 adet araç kapasitesi

 

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PROJELER

Demirkent Seyir Terası Evleri

Yayınlanma tarihi

-

YND İnşaat tarafından hızlı bir şekilde yapımı süren ve Teslimini 2019 yılı Haziran ayında yapılacak olan Demirkent Seyir Terası Evleri Samsun’un en gözde ilçesi Atakum’un Balaç Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı altı Atakum Belediyesi Seyir Cafe altında yükselmeye devam ediyor.

ATAKUM’un yüksek kesiminde, seyir zevki yüksek  FULL DENİZ MANZARALI önü açık kapanma ihtimali yok!..

KALİTELİ BİR YAŞAM… 

“Demirkent Seyir Terası Evleri”  2400 m2 arsa üzerine, 1 blok, 11 kat her katta 3 daire, tamamı 3+1 brüt 172 m2, 30 daireden oluşan projesiyle kaliteli yaşam anlayışını değiştirmeyi hedefliyor. Standartları yüksek ve kaliteli yaşam anlayışına sahip olmak isteyenlere Atakum’un merkezinde sizlere kaliteli bir yaşam vaad ediyor.

• Açık Kapalı Otopark • Fitnes Salonu • Sauna • Basketbol Sahası

• Çocuk Oyun Parkı • Toplantı Salonu • Cafe • Hobi Bahçesi • Kontrollü Geçiş Sistemi

Mimarsinan Mahallesi Mustafa Kemal Bulvarı No.40 Atakum Samsun

Tel: +90 362 438 2343

Devamını oku

Kampanyalı Projeler

Nef’ten Ev Yenileme Kampanyası Başladı

Yayınlanma tarihi

-

Son 4 yılın konut satışında sektör lideri olan Nef; oturduğu evi değiştirmek veya gayrimenkul yatırımını kazanca çevirmek isteyen müşterilerinin eski evlerini alarak, yerine Nef projelerinden yeni bir ev alma fırsatı sunuyor.

Son 4 yılın konut satışında sektör lideri olan Nef, başlattığı ‘’Ev Yenileme Kampanyası‘’ ile müşterilerine, eski evlerini İstanbul’un merkezi lokasyonlarındaki Nef projelerinden yeni bir ev ile değiştirme fırsatı sunuyor.

Oturduğu evi yenilemek ya da büyütmek veya gayrimenkul yatırımını kazanca çevirmek isteyen müşteriler tarafından oldukça beğenilen kampanya; İstanbul’da bulundukları ilçelerin “getirisi en yüksek projeleri” seçilen Nef Basın Ekspres, Nef Çekmeköy ve Nef Bahçelievler ve Nef Reserve Kandilli projelerinde geçerli olacak.

ESKİ EVİ GÜNCEL DEĞERİNDE ALACAK

Kampanyadan yararlanmak isteyen müşterilerin tapulu evlerinin güncel değerleri, alanında uzman SPK onaylı ekspertizlerin raporları doğrultusunda belirlenecek ve yeni ev alımlarında peşinat olarak sayılacak. Yeni ev ile eski ev arasındaki fiyat farkı ise, Nef’in müşterilerine sunduğu kişiye özel ödeme planlarıyla ister peşin ister vadeli olarak ödenebilecek.

SON GÜN 31 EKİM

Sadece 2018 yılı içerisine 2500’ün üzerinde konut teslim eden Nef bu kampanya ile; yeni ev almak için oturduğu ya da yatırım için aldıkları evi satmak zorunda olan müşterilerin evlerini güncel piyasa değerinde alarak, onları eski evlerini satma derdinden kurtarıyor.

Kampanyaya dahil olan Nef projelerinde, 490 bin TL’den başlayan fiyatlarla peşinatsız ev sahibi olmak mümkün. Kampanya 31 Ekim’e kadar sadece sınırlı sayıda daire için geçerli olacak.

A+ KREDİ NOTUNUN ARDINDAN SERMAYE ARTIRIMI

Geçtiğimiz günlerde uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu JCR, Nef’in kredi notunu iki basamak artırarak A+ seviyesine yükseltmiş ve böylece Nef, gayrimenkul sektöründe en yüksek kredi notuna sahip firma olmuştu. JCR tarafından açıklanan raporda, not artışına gerekçe olarak güçlü finansal yapı, satış gelirlerinde ve kârlılık performansında artış beklentisi ve şirketin likit pozisyonu gösterilmişti. Nef; kredi not artışını takiben ödenmiş sermayesini 52 milyon 390 bin TL’den 459 milyon 174 TL’ye yükselterek, bu artışla şirket öz kaynaklarını 1 milyar TL seviyesine çıkarmış oldu.

Detaylı bilgi için www.nef.com.tr adresinde yer alan formu doldurabilir ya da 444 9 633 nolu çağrı merkezi ile görüşebilirsiniz.

Devamını oku

Hemen Teslim Projeler

Juma Plus Tarabya Projesi

Yayınlanma tarihi

-

İstanbul Sarıyer’de boğaz hattında Tarabya mevki Ferahevler mahallesi Çamlık caddesi 37 numaralı adreste yaklaşık 3 bin 400 metrekarelik arsa alanı üzerinde Juma Plus tarafından hayata geçirilen Juma Plus Tarabya butik projesi 2 katlı 4 bloktan meydana geliyor.

Juma Plus Tarabya Projesi kat planları ve sosyal alanlar nelerdir

Hemen teslim durumdaki projede brüt alanları 240 ile 312 metrekare arasında değişen 4+1 ve 5+1 kat planlarında 8’i bahçe ve 8’i de çatı dubleksleri olmak üzere 16 konut bulunuyor.

Juma Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kemal Ersu

Sosyal donatı alanları ve proje özellikleri şöyle:

Peyzajlı ortak yeşil alanlar Açık yüzme havuzu ve güneşlenme terası
Akıllı ev sistemi Kapalı otopark
7/24 güvenlik
Daire Tipleri  4+1 ve 5+1

Juma Plus Tarabya’da ödeme planı ve satış fiyatları

 4+1 / 240 m2 Fiyat:
 5+1 / 312 m2 Fiyat:

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ