Takip Edin

Sektörel Haberler

Somfy ile Babaların içi rahat…

Yayınlanma tarihi

-

Somfy ile Babaların içi rahat…

Babalar Günü hediyesi almak hem çocuklar hem de eşler için biraz daha uğraştırıcı olabiliyor. Bu noktada teknolojik ürünler imdada yetişiyor babalar için çocuklarının yaşam alanlarının güvenliği, bugün hayatın en önemli önceliklerinden biri. Teknoloji seven babalara evde değilken içinin daima rahat olmasını sağlayacak çözüm ise akıllı ev ve otomasyon sistemlerinin dünyaca ünlü markası Somfy’den geldi. 

Kolay kurulumu ve akıllı telefon uygulaması sayesinde rahat kullanımıyla Somfy One, yaşam alanınıza mükemmel biçimde uyum sağlayarak evinizi ve ailenizi koruyor. Gelişmiş hareket sensörü ve dahili siren içeren ilk kamera olan Somfy One ile nerede olursanız olun gözünüz evinizin üstünde oluyor. Sistem, alarm durumlarında da anında bildirim ile uyarıyor. 

Somfy one ile  babaların içi rahat oluyor aklı evde kalmıyor.

2017’de Smart Home ve Embedded Technologies kategorilerinde 2 tane CES Innovation ödülü ve ayrıca iF Design ödülü de alan Somfy One, tüm evlere son derece kolay bir şekilde kuruluyor. Evinizde yerleştirmek istediğiniz uygun bir yer bulup elektrik bağlantısını yapmanız, sistemin devreye girmesi için yetiyor. Hemen ardından ürün, Somfy Protect uygulamasıyla cep telefonunuzdan kontrol edilebilir hale geliyor. Somfy One, siz evde yokken bir hareket algıladığında alarmı devreye sokuyor ve cep telefonunuza bildirim gönderiyor. Full HD kamerasıyla da anlık video kaydına başlıyor. Yapacağınız ayarlamalara göre siz evden çıkarken çalışmaya başlıyor ve kameranın kapağı açılıyor, eve döndüğünüzde de otomatik olarak kapanıyor. Somfy One, kamera kapağı ile evdeki mahremiyetinizi de güvence altına alıyor. Akıllı telefonunuzdan istediğiniz an kapatabildiğiniz kamera kapağı ile evinizdeyken yaşayabileceğiniz “Acaba izleniyor muyum?” endişesi ortadan kalkıyor. Ürünün 130 derece görüş açısı, 8 kat görüntü büyütme, gece görüşü, 100dB siren, dahili hoparlör ve mikrofon ile çift yönlü ses iletimi, hareket sensörü (menzil: 5 m) ve evcil hayvan algılama gibi özellikleri de bulunuyor. 

Maksimum güvenlik için Somfy One Plus…

Somfy, evinin güvenliğini maksimuma çıkarmak isteyenler için de One Plus’ı sunuyor. One Plus, Somf One’a ekstra olarak backup batarya ile elektrik kesintilerinde bile çalışma özelliği sunuyor. Kesintisiz iletişim ve video kayıt hafızası da içeriyor. Ayrıca 1 IntelliTAG™ kapı ve pencere sensörü ile 1 anahtarlık kumanda da yanında geliyor.  

Evin güvenliği sağlanınca babanızın da içi rahatlıyor.

www.somfy.com.tr 

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Haberler

Vefa Group Ekobord Türkiye Yapı fuarı’nda yerini aldı.

Yayınlanma tarihi

-

EMITT fuarı istanbul

Ön üretimli yapı ve yapı malzemeleri sektöründe, yüzde yüz yerli sermayeyle Türkiye’yi dünyada temsil eden bir noktaya gelen Vefa Group, yapı sektörünün en büyük buluşma platformu olan Yapı Fuar’ında, Ekobord markasıyla en yeni teknolojileri kullanarak geliştirdiği ürünlerini sergileyecek. A1 sınıfı yanmaz özelliğiyle yüksek mukavemet ve su iticiliğe sahip ve çevreyle dost fibercement cephe sistemleri markası Ekobord ile fuarın gözdesi olmaya hazırlanan Vefa Group,  teknolojideki sınır tanımazlığını gözler önüne serecek.

 

Ar- Ge ve inovasyon çalışmalarıyla‘Değer üretim merkezi’ olarak en yeni teknolojilerle geliştirdiği ürünleri sektöre kazandıran Vefa Group, fibercement dış cephe kaplaması ürünlerinden oluşanEkobord markasıyla geliştirdiği en yeni ürünleri Yapı Fuarı’nda tanıtacak. Grubun Ekobordmarkasıyla Bilecik’teki fabrikasında ürettiği insan ve doğayla tamamıyla dost, A1 sınıfı yanmazlık özelliğine sahip, yüksek mukavemete sahip ve estetik fibercement levhaları, ziyaretçiler ile buluşturulacak. Ekobord’un; düz, ahşap, taş, çizgi ve sıva dokulu ürünlerinin yanı sıra son geliştirdiği ürünü olan Ekobord Colorex kendinden renkli fibercement levhalar, Vefa Group’un salon:3 B270 numaralı standında sergilenecek.

“Ekobord30 yıllık tecrübenin bir eseridir”

Vefa Group olarak ön üretimli yapı sektörüne kazandırdıkları Ekobord markasının, sektördeki 30 yıllık köklü tecrübenin eseri olduğunu vurgulayan Vefa Group Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Güner,“Bugün sektörün en büyük buluşması olan Yapı Fuarı’nda Ekobord markamız, tek başına grubumuzu temsil ediyor. Bugüne kadar sürdürdüğümüz Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarının ürünü olan Ekobord markamız aracılığıyla, en yeni teknolojileri kullanarak ürettiğimiz ürünlerimizi, fuar aracılığıyla sektör profesyonelleriyle buluşturacağız” dedi.

“Ekobord Colorex kendinden renkli ürünümüzü sektörle buluşturacağız”

Güner, Ekobord markasıyla fuarda sergileyecekleri ürünler hakkında şu bilgileri verdi:

“İmzamızı taşıyan projelerimizde kullandığımız temel malzemelerden biri olan fibercementi, Ekobord markasıyla kendi tesislerimizde üretmeye başladığımız günden itibaren Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarımıza da hız kazandırdık.Bu sayede markamızın sunduğu ürün çeşitliliğini de hızla geliştirmeyi başardık. Bu sene geliştirdiğimiz Colorex kendinden renkli fibercement levhalar, A1 sınıfı yanmaz özellikte olması, yıllar içerisinde tekrar boya gerektirmemesi, yüksek mukavemete ve montaj kolaylığına sahip olması nedeniyle pek çok alanda tercih edilecek. Sektöre zaman ve maliyet avantajı kazandırdığımız, ekonomik ve sorunsuz çözümler sunan ürünlerimizle, fuara damga vuracağımıza inanıyoruz”

Devamını oku

Sektörel Haberler

Türkiye Seramik Federasyonu Erdem Çenesiz’le devam kararı aldı

Yayınlanma tarihi

-

Seramik-Federasyonu

2 yılda bir düzenlenen Türkiye Seramik Federasyonu Olağan Genel Kurulu’nun, bu yıl 9’uncusu gerçekleştirildi. Kurulda yerli kaynaklarla üretim yapan seramik sanayisinin gelişen yapısı değerlendirilerek, 2017-2019 yılları faaliyet raporu masaya yatırıldı. Ekonomistler tarafından hazırlanan ‘Seramik Sektörü Yerli Katma Değer Raporu’nun da açıklandığı toplantıda sektörün duayen isimlerine de plaket verildi. Törenin ardından yapılan yeni dönem seçiminde 2019-2021 dönem başkanlığına oy birliğiyle ikinci kez Erdem Çenesiz getirildi. 

Seramik sektörü, Türkiye’ye yüksek katma değer sunan lokomotif sektörler arasında yer alıyor. Yerli kaynaklarla üretim yapılarak ihracatta öne çıkan seramik sektörü ülke ekonomisine büyük destek sağlıyor. 14 Haziran 2019 tarihinde Wyndham Grand İstanbul Levent’te düzenlenen ve geniş çapta katılımın olduğu kurulda, rakamlarla seramik sektörünün büyüklüğü ele alınırken, yeni dönem hedeflerden ve sektörün sorunları ile çözüm önerilerinden de bahsedildi. Kurulda, ekonomist ve akademisyenler tarafından hazırlanan Haziran 2017-2019 dönemlerini kapsayan faaliyet raporu sunumunun ardından plaket töreni ve yeni dönem başkanlık seçimi de gerçekleştirildi. 

10 yılda 7,32 milyar Dolar ihracat

Türkiye Seramik Federasyonu tarafından hazırlanan raporda, 10 yıllık süre zarfında, 7,32 milyar Dolarlık inşaat seramikleri ihracatının gerçekleştirildiği görülüyor. Aynı dönemde seramik kaplama malzemeleri ihracatının 5,33 milyar Dolar ve seramik sağlık gereçleri ihracatının da 1,97 milyar Dolara ulaştığı dikkat çekiyor. Rakamlar, inşaat seramikleri ihracatının yıldan yıla kademeli olarak arttığını gösteriyor. 10 yıl içerisinde gerçekleştirilen toplam 7,32 milyar Dolarlık ihracatın, 5,93 milyar Dolarlık yerli katma değer yarattığı gözlemleniyor. Aynı dönemde, seramik kaplama malzemeleri ihracatından 4,32 milyar Dolar ve seramik sağlık gereçleri ihracatından ise 1,97 milyar Dolar yerli katma değer elde edildi.    

İnşaat seramikleri sektörü, üretimden katma değer yaratıyor

2009-2018 yılları arasında, inşaat seramikleri sektörünün üretimden yarattığı katma değer, sürekli bir artış eğilimi içinde. 10 yıllık dönemde, seramik kaplama malzemeleri toplam 13,0 milyar TL ve seramik sağlık gereçleri ise 5,5 milyar TL üretimden katma değer yarattı. Bu sayede inşaat seramikleri sektörü, son 10 yılda cari fiyatlarla 18,5 milyar TL üretimden katma değer yaratmış oluyor. İnşaat seramikleri sektörünün katma değer yaratma gücünün 2009 yılında yüzde 29,4, 2018 yılında ise yüzde 36’ya yükseldiği görülüyor.  

10 yılda 56,8 milyar TL değerinde üretim yapıldı

İnşaat seramikleri sektöründe yapılan üretimin, ülke ekonomisine büyük katkıları bulunuyor. Açıklanan raporda, 2009-2018 yılları arasındaki 10 yıllık dönemde, seramik kaplama malzemelerinin toplam 42,1 milyar TL’ye ve seramik sağlık gereçlerinin ise 14,7 milyar TL üretim değerine ulaştığı gözlemleniyor. İnşaat seramikleri sektörünün son 10 yılda cari fiyatlarla 56,8 milyar TL değerinde üretim yaptığı belirtildi. 

İstihdam, üretim ve katma değer artışına paralel olarak yükseliyor

İnşaat seramikleri sektörü, yarattığı katma değerin yanı sıra istihdama yönelik olarak da önemli katkılar sunuyor. Seramik kaplamaları malzemeleri sektöründe, 2009 yılında 10 bin 124 olan istihdam rakamı, 2018 yılında 17 bin 015’e yükseldi. Seramik sağlık gereçleri sektöründe ise bu rakamlar, 5 bin 977’den 10 bin 240’a çıktı. Rakamlar, inşaat malzemeleri sektöründe toplam istihdamın, 2009 yılında 16 bin 101, 2018 yılında ise 27 bin 255 kişi olduğunu gösteriyor.        

“Her 100 Dolarlık ihracatın 83 Doları ülkemizde kalmaktadır. Bu oran başlı başına bir rekordur.”

Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Erdem Çenesiz açılış konuşmasında; yaptıkları faaliyetlerden bahsederek, sektörün büyüklüğünün ve Türkiye ekonomisi için öneminin altını çizdi. Çenesiz; “Bakanlar Kurulu kararı ile Türkiye ünvanını kullanmaya yetkilendirilmiş olan Federasyonumuz; 7 dernek, 87 büyük sanayi işletmesi, 1.500’den fazla KOBİ, TUİK verilerine göre 60.000 direk çalışan ve 300.000 binden fazla dolaylı istihdam yaratan büyük bir yapıdır. İhracat konusunda elde ettiğimiz başarı ise yadsınamaz. 2018 yılında 2017’ye göre %12 büyüyerek 1.2 milyar Dolar ihracat yaptık. Bu yılın ilk 5 ayında da doğalgaz maliyetlerindeki olağanüstü artışa rağmen ihracatımızı %6 artırdık. Sektörümüzün gerçekleştirdiği ihracat ile her 100 Dolarlık ihracatın 83 Doları ülkemizde kalmaktadır. Bu oran başlı başına bir rekordur” dedi. Başkanlık döneminde yapılan faaliyetlere de değinen Çenesiz; “2 yılda başkanlık olarak 175 günde 182 faaliyet, genel sekreterlik olarak 168 günde 165 faaliyet yapıldı. Tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. 

“Talep edin, isteyin. Bizi çalıştırın. Emrinizdeyiz”

Kurulda konuşma yapan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Sayın Nureddin Nebati; “Seramiğin 8 bin yıllık geçmişinin merkezinde bulunuyoruz. Bu merkezden dünyaya açılıyor olmak gurur verici. İhracat rakamlarının sadece seramik sektöründe değil, bütün sektörlerimizde arttığını altını çizerek belirtmek isterim. Türkiye olarak, son 6 yıl içerisinde gerçekleşen birçok ekonomik saldırıyı bertaraf ederek bunu başardık. Üstesinden geldiğimiz her saldırı, bizi daha da güçlendiriyor. Krizleri fırsata çevirerek ilerliyoruz. Seçimden sonraki 4 yıllık süreçte de bütün sektörlerimiz avantaj elde etmeye devam edecek. Üretim ve ihracat odaklı çalışmalara imza atılacak. Bulunduğumuz coğrafyanın zorluklarını biliyor ama aynı zamanda bizlere sunduğu fırsatları da görüyoruz. Bu fırsatları yakalamak için bütün sektör paydaşlarının bir arada çalışması gerektiğini hatırlatmak isterim. Öncelikli sorunları ve yol haritalarını belirlemeli, bu doğrultuda strateji geliştirerek hareket etmeliyiz. İlerleyen dönemde, ekonomi alanında atılmış adımlar sayesinde sektörlerimizde çok daha iyi noktalara gelineceğini düşünüyoruz. Bakanlığımız adına sizden de isteğimiz; bizden talep edin, isteyin, sıkıştırın, çalıştırın, bizi de içine katın. Birlik olalım, birlikte çözelim. Elele vererek yürüyelim, ortak adımlar atalım. Emrinizdeyiz” diyerek sözlerini noktaladı.  

“Seramik sektörü ülkemiz için çok önemli”

Ticaret Bakan Yardımcısı Sayın Rıza Tuna Turagay ise konuşmasında: “Seramik sektöründe hayata geçirilen 1,2 milyar Dolarlık ihracatın bizim için çok önemli olduğunu söylemeliyim. Bu gelişme, sektörümüzün ithalata bağımlı olmadığını gösteriyor. Biz asla seramik sektörünü ihmal edemeyiz. Büyük başarılara imza atan bu sektörün, her zaman yanında olacağız. Bütün sektör temsilcilerimizin, gelişimin önünü açmak adına sektöre katkı sunmalarını bekliyoruz. Sektörlerdeki yabancı marka algılarının ancak bu şekilde önüne geçilebilir. Sektörümüzde, enerji ve eğitim gibi geliştirilmesi gereken alanların da olduğunu biliyoruz. Bu alanların, bütün paydaşların ortak çalışmalarıyla ortadan kaldırılabileceğine inancımız tam. Türkiye, ekonomik açıdan güçlü bir ülke olduğunu unutmamalı. Sektör içi veya dışındaki bütün sıkıntıları, hep birlikte aşacağız. Türkiye’nin potansiyeli ve genç nüfusu birçok ülkede bulunmuyor. Bu avantajlarımızı iyi değerlendirmeliyiz. Ayrıca seramik sektörünün de her zaman yanında olarak destekleyeceğimizi belirtmek istiyorum” ifadelerine yer verdi. 

Yeni dönemde başkanlık ikinci kez Erdem Çenesiz’e emanet edildi

2017-2019 dönemi başkanlığını yürüten Erdem Çenesiz, genel kurulda yapılan oylama ile 2019-2021 yılı yeni dönem başkanlığını da çoğunluğun onayı ile aldı. Başkanlık yardımcılığına ise; Zeki İlter Yurtbay, Ali Ercan, Hasan Pehlivan, Erkan Güral, Müfit Ülke, Hakan Çanakçı, Ferdi Erdoğan, Aydın Eşer ve Nihat Özyurt seçildi. 

21 değerli sektör temsilcisine plaket takdim edildi 

Kurul sonunda düzenlenen törende; Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bülent Eczacıbaşı adına Ali Aköz, Seranit Granit Seramik A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Avni Çelik, Güral Vitrifiye Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İsmet Güral, Yurtbay Seramik Kurucu Başkanı Sayın Zeki Yurtbay adına İlter Yurtbay, Ercan Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan adına Cengiz Erdinç, NG Kütahya Seramik A. Ş. NG Şirketler Grubu Başkanı Sayın 

Nafi Güral adına Erkan Güral, Çanakçılar Seramik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Mithat Çanakçı adına Hakan Çanakçı, Çanakçılar Seramik Yönetim Kurulu Üyesi Onursal Başkanı Sayın Mehmet Çanakçı adına Belma Arat, İbrahim Polat Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim Polat adına Adnan Polat, Anka Toprak Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Halil İbrahim Aydın adına yine aynı isimli torunu Halil İbrahim Aydın, Uşak Seramik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Durmuş Tanış,  Turan Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Burhan Çakmak adına Sadık Bora Çakmak, Tara Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bekir Zabcı, Seramiksan A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ali İhsan Demirdöver, Turkuaz Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Abdurrahman Özkaya adına Kürşat Özkaya plaketlerini aldı.

Eski dönem Federasyon Başkanları Zeynep Bodur Okyay, Ahmet Yamaner ve Adnan Polat’a verilen plaketlerin ardından; Kale Seramik A. Ş. merhum İbrahim Bodur anısına Zeynep Bodur Okyay, Elginkan Holding A. Ş. merhum Ekrem Elginkan anısına Gaye Akçen ve Hitit Seramik A. Ş. merhum İbrahim Hızal anısına Sevgi Hızal’a plaketleri takdim edildi.

Devamını oku

Sektörel Haberler

Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi 2019 eğitim yılı mezunlarını verdi

Yayınlanma tarihi

-

Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi 2019 eğitim yılı mezunlarını verdi

Perakende ve ticari gayrimenkul sektörüne nitelikli çalışanlar yetiştirmek amacıyla kurulan Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi’nin Sertifika Programı başarıyla tamamlandı. Perakende, gayrimenkul sektörlerinde uzman akademisyenlerin yanı sıra her iki sektörün önde gelen üst düzey yöneticileri, patronları tarafından ders verilen Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi (PGM), 2019 eğitim yılı mezuniyet töreninde her iki sektörün duayen isimlerini bir araya getirdi. 

Perakende gayrimenkul sektöründeki kariyerine başarılı bir şekilde devam ederken genç yaşta hayatını kaybeden Alp Alkaş anısına, JLL Türkiye ve Özyeğin Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilen Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi’nin altıncı dönem sertifika programı başarıyla sonlandı. Perakende ve gayrimenkul sektöründe uzman akademisyenlerin yanı sıra alanında uzman isimler gençlerle bir araya gelerek bilgi ve birikimlerini aktardı. 

6. Perakende ve Gayrimenkul Yönetimi Sertifika Programı’nda bu dönem Perakendenin temelleri, Konsept geliştirme ve Dizayn, Perakende Stratejileri ve Matematigi, Gayrimenkul Gelistirme ve Finansmanı, Perakende Yönetimi & Pazarlama Stratejileri konularına değinilirken; Vakko Gayrimenkul ve Satış Grup Başkanı Emrah İnel, Pegasus CEO’su Mehmet Nane, Portland Yönetici Direktörü İbrahim İbrahim, Özyeğin Üniversitesi İşletme Fakültesi Ekonomi Bölüm Başkanı Prof. Ümit Özlale, Özyeğin Üniversitesi Alp Alkas PGM

Akademik Direktörü Prof. Işıl Erol, Haskoll Direktörü David Leech, Doğan Holding Gayrimenkul ve Turizm Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Cem Eric, Boyner Grup Başkan Yardımcısı ve Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Sunay, Turkeco Kurucusu Dr. Duygu Erten, Defacto COO-CGO’su Serdar Ersoy, Öğretim Üyesi İdil Türkmenoğlu, TBWA İstanbul Medya Direktörü Nüzhet Algüneş, Fiba Commercial Properties Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Yurdaer Kahraman kıymetli deneyimlerini paylaştı. 

Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi’nde 2018 – 2019 yılı mezunları için yapılan sertifika töreninde bir araya gelen isimler arasında Alp Alkaş PGM Kurucusu Avi Alkaş, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Murat Özyeğin, Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk, Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Harun Tanrıvermiş, Nöro Sağlık Beyin Eğitimleri Araştırmaları Uygulamaları Merkezi Kurucusu Dr. Kerem Dündar yer aldı. Pegasus CEO’su Mehmet Nane, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Hadi Karasu, Doğan Holding Gayrimenkul ve Turizm Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Cem Eric, Fiba Commercial Properties Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Yurdaer Kahraman, Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) Yönetim Kurulu Başkanı ve MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Yenal Gökyıldırım değerli katılımlarıyla yer aldı. 

Prof. Dr. Harun Tanrıvermiş “Türkiye’de Gayrimenkul Sektörünün Değerlendirilmesi ve 2020 Öngörüleri” başlığını Dr. Kerem Dündar ise, “Dönüşen Dünyada Senin Beynin” başlıklı konuyu ele alırken; Avi Alkaş, Hüsnü Özyeğin ve Esra Gençtürk kapanış konuşmalarıyla yer aldı. 

Özyeğin Üniversitesi Hakkında:

Yaşamla iç içe, araştırmacı ve girişimci bir öğrenim merkezi olarak topluma hizmet vermek amacıyla kurulan Özyeğin Üniversitesi, katma değer yaratan, yenilikçi eğitim modeli ile öğrencilerinin yükselen mesleklerde derinlemesine bilgi sahibi, yabancı dile hâkim, iletişim ve bilgi teknolojileri kullanımında yetkin, girişimci, derslerde ve gerçek dünyada kazandığı donanım ve deneyimler ile çevresinde ve çalışacağı kurumlarda fark yaratan bireyler olarak mezun olmalarını hedefliyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından her yıl yayımlanan ‘Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’nde son beş yıldır ilk 10’da yer alan Özyeğin Üniversitesi, başarılı öğrencinin şartları ne olursa olsun iyi bir  eğitime ulaşabilmesi gerektiğine inanıyor. 2018-2019 akademik yılında kayıtlı lisans öğrencilerinin yüzde 86’sı burslu öğrenim gören Üniversite, 6 fakülte ve 2 yüksekokul çatısı altında toplam 23 lisans programı; 3 enstitü bünyesinde 30 lisansüstü programıyla eğitim veriyor. Çekmeköy’de bulunan kampüsünde, toplam 280 bin metrekare alanda öğrencilerini hayata hazırlıyor.

  HYPERLINK “http://www.ozyegin.edu.tr” www.ozyegin.edu.tr

Avi Alkaş hakkında

Alp Alkaş PGM Kurucusu, Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı ve JLL Türkiye Ülke Başkan

Güncel Sorumluluklar

Ağustos 2008 tarihinde Alkaş AVM Yönetim Şirketi ve JLL şirketi birleşmiştir. Bu birleşmeden sonra Avi Alkaş JLL Türkiye Ülke Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Deneyimler

Alışveriş merkezi konsept geliştirme, kiralama ve yönetim alanlarında 20 yılı aşan deneyime sahip olan Avi Alkaş, profesyonel olarak Akmerkez, Carousel, İzmit Outlet Center için hizmet verdikten sonra 1997 yılında kendi firması Alkaş’ı kurdu. Avi Alkaş; Maxi, Karada Marina, Olivium, Tepe Nautilus, Armada, KayseriPark, KoruPark, İstinyePark, Vadi İstanbul, Rönesans Grubu’nun Türkiye genelindeki projeleri, Emaar Square ve Zorlu Center gibi Türkiye’nin önde gelen projelerinde önemli görevler üstlenmiştir.

Eğitim ve Sertifikalar

Avi Alkaş, Uluslararası Alışveriş Merkezleri Derneği (ICSC) Avrupa Danışmanlık Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi olarak da hizmet vermekte ve ICSC Avrupa Ödül Jürisi’nde de görev almaktadır. Alkaş, ICSC J. Riordan Profesyonel Gelişim Okulu’nun da fakülte üyesidir. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde master’ını tamamlayan Avi Alkaş MRICS, CRX, CSM, CMD ve CLS unvanlarını taşımaktadır.

Devamını oku

Sektörel Haberler

Albaraka Türk DRKEE Consultancy işbirliği

Yayınlanma tarihi

-

Albaraka Türk

DRKEE Consultancy & Danışmanlık Albaraka Türk Bankasının gayrimenkul portföyünü cazip kredi fırsatıyla satacak! Albaraka Türk’ün gayrimenkul portföyü alırken kazanmak isteyenlere yüzde 0.99 kar payı fırsatıyla satışa çıktı!

Gayrimenkul sektöründe 360 derece danışmanlık hizmeti veren DRKEE Consultancy & Danışmanlık, yüzde 0.99 kar payı fırsatıyla Albaraka Türk’ün portföyünde yer alan tüm gayrimenkul portföyünün satışına başladı. Yatırımcılar satışa çıkarılan gayrimenkullerin listesine  HYPERLINK “http://www.drkeedanişmanlik.com” www.drkeedanışmanlik.com adresinden ulaşabiliyor.

Ayrıntılı bilgi almak isteyenler ayrıca 0 555 182 55 46 nolu telefonu arayabilecek. DRKEE Consultancy & Danışmanlık Genel Müdürü Ömer İsafça, Albaraka Türk’ün İstanbul’un yanı sıra Türkiye’nin çeşitli kentlerinde yer alan gayrimenkullerini alırken kazanmak isteyen yatırımcılar için cazip fiyatlar ve cazip ödeme koşullarıyla satışa sunduklarını söyledi. 

Gayrimenkul sektörüne 2015 yılından bu yana finansal danışmanlık, risk danışmanlığı, gayrimenkul proje danışmanlığı gibi birçok alanda danışmanlık hizmeti veren DRKEE Consultancy & Danışmanlık, Albaraka Türk’ün portföyündeki gayrimenkulleri cazip fiyatlardan satmaya başladı. DRKEE Consultancy & Danışmanlık Genel Müdürü Ömer İsafça, yatırımcılara alırken kazandıran bu gayrimenkullerin cazip fiyatlarının yanı sıra yüzde 0.99 gibi çok cazip kar payı fırsatıyla satışa sunulduğunu söylüyor. 

Albaraka Türk’ün portföyünde yer alan yüzlerce gayrimenkulün İstanbul’un yanı sıra Türkiye’nin çeşitli kentlerinde yer aldıklarını belirten Ömer İsafça, yatırımcısına alırken kazandıran bu gayrimenkullerin kazançlı yatırım yapmak isteyenler için fırsat niteliği taşıdığını vurguluyor.

Satışa çıkarılan tüm gayrimenkullerin listesine  HYPERLINK “http://www.drkeedanışmanlik.com” www.drkeedanışmanlik.com adresinden ulaşılabiliyor. Konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler de ayrıca 0 555 182 55 46 nolu telefonu arayabiliyor. 

DRKEE CONSULTANCY & DANIŞMANLIK HAKKINDA:

DRKEE Consultancy & Danışmanlık, 2015 yılından bu yana birçok farklı endüstride faaliyet gösteren özel ve kamu sektöründeki bireysel yada kurumsal müşterilerine eğitim, danışmanlık, finansal danışmanlık, risk danışmanlığı, gayrimenkul proje danışmanlığı, kentsel dönüşüm, yatırım ve ilgili alanlarda profesyonel hizmet veriyor.

DRKEE Consultancy & Danışmanlık, uzman kadrosunun iz bırakan bir etkiyi nasıl yarattığı konusunda daha fazla bilgi almak için Facebook, Instagram, Twitter, You Tube ya da Linkedın sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Devamını oku

Sektörel Haberler

Yetkisiz emlakçılık yapana 4 bin lira ceza!

Yayınlanma tarihi

-

emlak danışmanı

Türkiye’deki emlak sektörünün kanayan yarısı haline gelen kaçak emlakçılığın kökü kurutulacak. 5 Aralık 2019 itibariyle “Mesleki Yeterlilik Belgesi” olmayan emlakçılar faaliyetlerine devam edemeyecek. Kanuna uymayanlara ise 4 bin liralık ceza var.

5 Haziran 2018 öncesinde hem Oda kaydı hem Vergi Levhası kaydı hem de Halk Eğitim Merkezlerinden emlakçılık alanı ile ilgili alınan kurs sertifikasını ibraz edemeyen tüm emlakçıların “Mesleki Yeterlilik Belgesi” alması gerekiyor.

Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan ‘Taşınmaz Ticareti Hakkındaki Yönetmelik’ ile gayrimenkul sektörünü ilgilendiren önemli yenilikler getirildi. Mesleki yeterlilik belgelerini almayan emlak danışmanları, inşaat işçileri ve birçok meslek grubu Aralık 2019 itibariyle bu sektörde faaliyet gösteremeyecek. 

Son tarih 5 Aralık

Yönetmelik kapsamında mevcut firmalar ve bundan sonra kurulacak yeni firmaların İl Ticaret Müdürlükleri’nden yetki belgesi alacak. Yetki belgesi almak için ise, firma ortaklarından en az birinin ve satış-pazarlama personelinin 5 Aralık 2019 tarihine kadar “Mesleki Yeterlilik Belgesi” almaları gerekiyor.

Başvurular nereye yapılacak?

Emlak sektöründe mesleki yeterlilik belgesi hizmeti TOBB MEYBEM tarafından 81 il ve 160 ilçede Oda ve Borsalar aracılığıyla verilecek.

Nasıl başvuru yapılacak?

Başvurular, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından kurulan TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş tarafından verilecek.

Aranan şartlar nelerdir?

a) On sekiz yaşını doldurmuş olması,
b) En az lise mezunu olması,
c) Mesleki yeterlilik belgesine veya emlak yönetimine ilişkin ön lisans diplomasına sahip olması,
d) İflas etmemiş veya iflas etmiş olsa bile itibarını yeniden kazanmış olması,
e) Konkordato ilan etmemiş olması,
f) Kasten işlenen bir suçtan dolayı affa uğramış olsalar dahi devletin güvenliğine, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, milli savunmaya ve devlet sırlarına karşı suçlar ile casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, terörün finansmanı, kaçakçılık, vergi kaçakçılığı veya haksız mal edinme suçlarından hüküm giymemiş ya da ticaret ve sanat icrasından hükmen yasaklanmamış olması.

4 bin lira ceza 

Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi almadan faaliyetlerine devam eden işletlemeler için 4 bin lira ceza verilecek. 

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ