Emlak Haberleri

Sözleşme yoksa Komisyon’da yok!

Olay şöyle gelişti; Bir vatandaş emlakçıyla anlaşarak 450 bin lira değerindeki gayrimenkulü almak için 14 bin 160 lira komisyon ödemeyi kabul etti. Ancak daha sonra emlakçıyı devre dışı bırakan kişi, villa sahibiyle irtibata geçerek komisyon ödemeden binayı aldı.

Bunun üzerine komisyonun ödenmediğini öne süren emlakçi, sözlü komisyon anlaşması yaptığı alıcı hakkında 7. İcra Müdürlüğü’nde takip başlattı. İcra takibi alıcının itirazı üzerine durduruldu. Emlakçi bu kez Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurdu.

Mahkemede ifade veren emlakçi, davalının itirazının iptaline ve inkâr tazminatına karar verilmesini istedi. Mahkemede savunma yapan alıcı ise davanın reddedilmesini istedi. Mahkeme, davanın kısmen kabulüne ve 14 bin 160 liralık icra takibine yapılan itirazın iptaline hükmetti. Ayrıca alacağın yüzde 20’si üzerinden hesaplanan 2 bin 832  TL icra inkâr tazminatının davalıdan tahsiline karar verdi.

Oylamaya Katılın:
0 / 0

Etiketler

Mustafa Özel

Emlakhaberi.com Editörü Sizlere Doğru Tarafsız Özel haberler yazarak bilgi almanızı ve doğru fikirlerle yatırım yapmanız için bilgi aktaran içerikler giriyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün