Emlak Sektörü
Haberler

Taşınmazı Olanlar Bu Tedbiri alın

Son Yıllarda sıklıkla görülen Tapu dolandırıcıları sizin haberiniz olmadan Taşınmanız el değişmesini önlemek için, e-devlet üzerinden “Tapu telefon bilgileri beyan” kısmına cep numaranızı mutlaka kaydedin. Bu şekilde Tapunuz El değiştirme durumu gerçekleşmeden önce sizi sms yoluyla bilgilendirilmiş olursunuz.

Vatandaşların taşınmazları üzerinde başlatılan işlemlerden anında haberdar olmaları için e-Devlette “Tapu Telefon Bilgileri Beyan” kısmına cep numaralarını kaydetmeleri gerektiğini belirten Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, böylece yapılan işlem, bilgileri dışındaysa cep telefonlarına otomatik gönderilecek SMS sayesinde hemen ilgili tapu müdürlüğüyle irtibata geçebileceklerini ve olası bir tapu dolandırıcılığının önüne geçilebileceğini söyledi.

Vatandaşların gayrimenkulleri üzerinde başlatılan işlemlerden anında haberdar olmaları için e-Devlette “Tapu Telefon Bilgileri Beyan” kısmından cep telefonu numarasını kaydetmesinin gerektiğine dikkat çeken Adlı, “Bu uygulama ile kişinin adına kayıtlı taşınmazlar ile ilgili herhangi bir işlem başlatıldığında kişiye kısa mesaj (SMS) yolu ile bilgi veriliyor.

Cep telefonlarına ‘Adınızda kayıtlı taşınmaz üzerinde Tapu Müdürlüğünde … sıra no ile işlem yapılmaktadır’ şeklinde otomatik SMS gönderiliyor. İşlem kişinin bilgisi ve isteği dışında ise kişi hemen ilgili tapu müdürlüğü ile irtibata geçerek duruma müdahale edebiliyor. Bu uygulama tapuda işlem güvenliğini önemli ölçüde artırdı” açıklamasında bulundu.

Oylamaya Katılın:
0 / 0

Etiketler

Kadir Özel

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün