Takip Edin

Dekorasyon ve Mimari

Türkiye’de Ev Güvenliğinde Çelik Kapı Ve Kapı Kilidi Tercih Ediliyor

Yayınlanma tarihi

-

Kale Endüstri Holding tarafından, güvenli yaşamak konusunda farkındalık oluşturmak hedefiyle gerçekleştirilen Türkiye’nin Güvenlik Alışkanlıkları araştırmasına göre; ev güvenliğinde en fazla çelik kapı ve sağlam kapı kilidi tercih edilmesine rağmen çelik kapı güvenlik seviyeleri bilinmiyor, silindir ise sadece istisnai durumlarda değiştiriliyor. Türkiye’de bugüne kadar yapılmış en kapsamlı tüketici güvenliği araştırması olma özelliği taşıyan araştırmanın sonuçlarına göre, Türkiye’de ev güvenliği denilince akla ilk gelen önlemler %36 ile çelik kapı ve %19 ile sağlam kapı kilidi olarak öne çıkıyor. Buna rağmen araştırmaya katılanların %40’ı çelik kapı markalarının güvenlik seviyelerinin farklı olduğunu bilmiyor.

 

Ev ve kabin kilidinden, otel kartlı kilidine, çelik kasadan çelik kapı ve yangın kapısına, pencere sistemlerinden elektronik güvenlik sistemlerine kadar çok çeşitli güvenlik çözümlerini bir arada sunan Türkiye’nin ve yakın coğrafyanın tek entegre güvenlik şirketi Kale Endüstri Holding tarafından gerçekleştirilen Türkiye’nin Güvenlik Alışkanlıkları araştırması, çelik kapı ve silindir kullanımı konusunda ilginç veriler ortaya koydu. Güvenli yaşam alışkanlıkları konusunda toplumsal farkındalık oluşturma hedefiyle Türkiye’yi temsil eden 8 ilde, ev ve iş yeri kırılımında 3.150 kişiyle yüz yüze görüşülerek hayata geçirilen araştırmaya göre, kullanıcılar kapılarının ve kilitlerinin güvenlik seviyesi hakkında yeterince bilgiye sahip değil.

Evimizde güvenliği çelik kapı ve kapı kilidine emanet ediyor ama güvenlik seviyelerini bilmiyoruz

Araştırma sonuçlarına göre, Türkiye’de ev güvenliği denilince katılımcıların %36’sı kullanılan çelik kapının %19’u ise kapı kilidinin sağlam olması gerektiğini belirtiyor. Bu sonuçlar evlerde güvenliğin çelik kapılara ve kilitlere emanet edildiğini gösterse de, kullanıcıların kapılarının ve kilitlerinin güvenlik seviyesi hakkında yeterince bilgiye sahip olmadığı dikkat çekiyor. Araştırmaya katılanların %40’ı çelik kapı markalarının güvenlik seviyelerinin farklı olduğunu bilmiyor. Kilit güvenliğinin önemli bir parçası olan, halk dilinde kilit göbeği diye tabir edilen silindirler; araştırmaya göre, sadece taşınma, eve hırsız girmesi ve anahtar kaybetme gibi istisnai durumlarda değiştiriliyor, güvenlik seviyesini artırmak için silindir değiştirme alışkanlığı bulunmuyor.

Günel: “Cep telefonlarımızı günceller gibi kilit ve çelik kapılarımızı da yeni teknoloji ürünlerle güncellemeliyiz”

Çelik kapının, kilidin ve silindirin güvenlik seviyelerinin kapının güvenliğini doğrudan etkilediğini belirten Kale Kilit Satış ve Pazarlama Direktörü Aziz Emre Günel, “Silindirin ve kapının güvenlik seviyesinin yüksek olması, kötü niyetli girişimlerde en sık kullanılan iki yöntem olan silindiri kırmak ve kapıyı gerdirerek açmak gibi girişimleri önlemek açısından son derece önemli. Kötü niyetli girişim yöntemleri değişiyor, biz de silindirlerimizi sürekli yeni teknoloji ile geliştiriyoruz. Nasıl ki cep telefonlarımızı yeni teknoloji ile sık sık güncelliyoruz; güvenliğimizin en önemli araçları olan kilit, silindir ve çelik kapılarımızı da güvenlik seviyesi daha yüksek yeni teknolojik ürünlerle güncellememiz gerekiyor. Üstelik kapı güvenliğinin en belirleyici unsurlarından kilit ve silindirleri değiştirmemiz son derece kolay. Hırsızların en sık kullandığı yöntemlere karşı geliştirdiğimiz yeni teknolojik silindirler, yüksek güvenlik seviyesinde çelik kapılar, alarm ve kamera gibi ürün ve hizmetlerimizi tercih ederek sevdikleriniz ve işyerleriniz için çok daha güvenli alanlar yaratmak mümkün.” şeklinde konuştu.

 

 

Kale Endüstri Holding

Kale Endüstri Holding 1953 yılında temelleri atılmış, 1979’da İstanbul Güngören’deki üretim tesisleri ile atağa kalkmış, 1988 yılında tüm şirketlerini Holding çatısı altında toplamış, dev yatırımları ile büyümeye devam eden bir kuruluştur. 2016 yılı itibariyle tüm üretimini Avrupa’nın en büyük entegre kilit üretim tesisi olma özelliğine sahip Çerkezköy fabrikasına taşımıştır. 2018 yılında ise Holding, 39 yıldır bulunduğu Güngören’deki merkezinden, Vadistanbul’da yaklaşık 10 bin metrekarelik kapalı alana sahip yeni genel müdürlük binasına taşınmıştır. Türkiye’nin lider kilit üreticisi Kale Kilit ise her yıl İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri  (İMMİB) tarafından ihracatta başarılı faaliyetlerin ödüllendirildiği “İhracatın Yıldızları Ödülleri’nde metal eşya kategorisinde üst üste 10 kez ipi göğüsleyerek birinci olmuştur.

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dekorasyon ve Mimari

HOM Design Center, “Mimarlık Yıllığı” Sergisine Ev Sahipliği Yapıyor!

Yayınlanma tarihi

-

HOM Design Center

Tasarım ve dekorasyon dünyasının yeni merkezi HOM Design Center, mimarlık kültürünün gelişmesi amacıyla düzenlenen “Mimarlık Yıllığı” sergisine bu yıl ev sahipliği yapıyor. Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğiyle 17 Haziran – 16 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen sergide, son bir yılda Türkiye’de üretilen 70’e yakın proje, tasarım ve dekorasyon meraklılarının beğenisine sunuluyor. Sergi kapsamında bu yıl ilk kez, seçilen 6 proje özel bir panelde derinlemesine tartışılıyor.

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen dekorasyon markalarını tek çatı altında toplayan, ev sahipliğini üstlendiği tasarım, mimarlık ve sanat etkinlikleriyle aynı zamanda bir buluşma merkezi olarak konumlanan HOM Design Center, “Mimarlık Yıllığı” sergisine ev sahipliği yapıyor. Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğiyle düzenlenen sergi, seçici kurul üyeleri Melike Altınışık, Haydar Karabey, Nilüfer Kozikoğlu, Arzu Nuhoğlu ve Mustafa Tonertarafından belirlenen, yerli ve yabancı tasarımcıların hayata geçirdikleri 70’e yakın projeyi bir araya getiriyor. HOM Design Center’ın tüm katlarına yayılan sergi, son bir yılda Türkiye’de inşa edilen nitelikli yapılar üzerinden yapılı çevreyi tartışmaya açmayı ve belgelemeyi hedefliyor. Mimari, iç mimari, kentsel tasarım ve peyzaj mimarlığı alanlarındaki üretimleri bir araya getiren sergide, ticaret, eğitim, konut ve kültür projeleri öne çıkıyor. Sergi kapsamında bu yıl ilk kez, seçilen 6 proje, özel bir panelde değerlendiriliyor.

Yılın en başarılı projeleri gün yüzüne çıkıyor!

HOM Design Center sponsorluğundaki sergi kapsamında düzenlenen panel, halk oylaması ve seçici kurul üyelerinin belirlediği 6 projeyi mercek altına alıyor. Panele, projelerini sunmak üzere DS Mimarlık’tan Deniz Aslan ve Eren ÖztürkErkal Mimarlık’tan Emre ErkalAtölye Kolektif’ten Arif Bıltır ve Emre Torbaoğlu, M-Ofis Mimarlık’tan Sinan Timoçin ve Merve TaşlıoğluGörkem Volkan Design Studio’dan ise Görkem Volkan katılıyor. Bostanlı Kaykay Parkı, Biyoçeşitlilik Araştırma Merkezi ve Müzesi, 270° Sivrihisar, Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Merkez Binası İç Mekan Projesi, Grill Polonez Vadi İstanbul projelerinin inceleneceği panel, 18 Haziran Salı günü 15.30- 19.30 saatleri arasında ücretsiz düzenleniyor.

Türkiye’de bir önceki yıl içinde hayata geçirilen mimari üretimleri kayıt altına alıp bir kaynak oluşturmak amacını taşıyan sergi, 17 Haziran – 16 Temmuz tarihleri arasında, HOM Design Center’da görülebilir.

Panel Programı:

18 Haziran Salı 

HOM Design Center

15:30 Açılış Konuşması ve İkram

16:00 Deniz Aslan, Eren Öztürk (DS Mimarlık) – Bostanlı Kaykay Parkı

16:30 İkram 1

16:45 Emre Erkal (Erkal Mimarlık) – Biyoçeşitlilik Araştırma Merkezi ve Müzesi

17:15 İkram 3

17:30 Arif Bıltır, Emre Torbaoğlu (Atölye Kolektif) – 270° Sivrihisar

18:00 İkram 4

18:15 Sinan Timoçin, Merve Taşlıoğlu (M-Ofis Mimarlık) – Türkiye Finans Katılım Bankası G.M.B. İç Mekan Projesi

18:45 İkram 5

19:00 Görkem Volkan (Görkem Volkan Design Studio) – Grill Polonez Vadi İstanbul

19:30 Değerlendirme Oturumu

Devamını oku

Dekorasyon ve Mimari

Yaşam alanlarına dair ilham veren fikirler koçtaş ‘yaşayan evler’ dergisinde

Yayınlanma tarihi

-

yaşayan evler

Koçtaş, yaşam alanlarının her köşesi için ilham veren öneriler ve güzel fikirleri Yaşayan Evler Dergisi’nde okuyucularıyla buluşturmaya devam ediyor. Yaşayan Evler Dergisi’nin son iki sayısında banyo, mutfak, mobilya, dekorasyon ve bahçeye dair merak edilen her şey yer alıyor. Oturma odasından mutfağa, yatak odasından bahçe ve balkona kadar yaşam alanlarının her noktası için dekorasyon fikirleri ve hayatı kolaylaştıracak çözüm önerileri, uygun fiyatlı binlerce ürün seçeneğiyle birlikte sunuluyor.

Koçtaş, müşterileriyle buluşturduğu Yaşayan Evler dergilerinde, yaşam alanlarının her köşesi için ilham veren dekorasyon fikirleri, binlerce ürün seçeneği, en uygun bütçeli çözüm önerileri ve güzel fikirler sunuyor. Yaşayan Evler’de yer alan tüm ürün ve çözüm önerilerine Koçtaş mağazalarının yanı sıra koctas.com.tr’den, Koçtaş mobil uygulamasından ve Koçtaş mağazalarında bulunan kiosklardan tek bir dokunuşla hızlı ve kolay bir şekilde ulaşılabiliyor.

Koçtaş, Yaşayan Evler dergilerinde ve Yaşayan Evler BLOG’unda yer alan bu güzel fikir ve çözüm önerileriyle iç ve dış mekânlara hayat ve yenilik katarken; yaşam alanlarını da güzelleştiriyor. Yaşayan Evler dergilerinde mobilya, aydınlatma, banyo, mutfak, balkon ve bahçe ürünlerinin yanı sıra zengin dekoratif objeler ve aksesuar seçenekleri bulunuyor. Dergilerde aynı zamanda yaşam alanlarına özel kişiselleştirilmiş önerilere ve faydalı bilgilere ulaşılabiliyor. Koçtaş, değişen yaşam şekillerinde farklılaşan ihtiyaçların karşılanmasına da çok uygun fiyatlarla yardımcı oluyor.

Kendi dokunuşuyla yaşam alanlarını güzelleştirmek isteyenler, Koçtaş’ın hem tasarruf ettiren hem de yaratıcılığı ortaya çıkaran ‘Kendin Yap’ önerilerine Koçtaş Yaşayan Evler Dergisi ve Koçtaş Yaşayan Evler BLOG’dan ulaşabilir. Ayrıca; su tasarrufu için fikirler, bahçe dekorasyonu nasıl yapılır, banyo dolabı seçerken dikkat edilmesi gereken detaylar, evlerde küçük değişikliklerle büyük etkiler yaratmanın püf noktaları ya da yılın dekorasyon trendleri gibi onlarca bilgiye ulaşmak için de dergi üzerinde bulunan QR Kod uygulamasıyla Koçtaş Yaşayan Evler BLOG ziyaret edilebilir.

Tüm iç mekânlar için ilham veren fikirler Koçtaş’ın Yaşayan Evler Dekorasyon Dergisi’nde

Koçtaş ‘Yaşayan Evler’ dergisinin ‘Banyo-Mutfak-Dekorasyon-Mobilya sayısında, banyo ve mutfak başta olmak üzere iç mekânlara hayat katacak mobilya ve dekorasyonla ilgili binlerce çeşit ürün, ilham veren fikirlerle birlikte sunuluyor. Yaşam alanlarında küçük ya da büyük değişiklikler yapmak isteyenlere A’dan Z’ye dekorasyon önerileri sunan dergide, Modern, Country ve Klasik stilde 13 farklı koleksiyon dikkat çekiyor.

Sadece koctas.com.tr’de satışa sunulan ürünler de dergide yer alıyor. Özel tasarım kanepeler, yemek odaları, masalar, sandalyeler, sehpalar, puflar, ahşap askılar, kitaplıklar, avizeler, dergilikler, dekoratif yastıklar ve daha birçok özel ürün koctas.com.tr’de ziyaretçilerini bekliyor.

Bahçe, balkon ve botaniğe dair her şey Koçtaş’ın Yaşayan Evler Bahçe Dergisi’nde

Koçtaş Yaşayan Evler Bahçe Dergisi, yaz aylarında açık havanın keyfini doyasıya çıkarmak isteyenlere ilham verecek yüzlerce güzel fikir ve çözüm önerisi sunuyor. Bahçe dekorasyonuyla ilgili sezon trendlerinin ve ipuçlarının öne çıktığı dergide; dış mekân mobilyalarından aksesuarlara, aydınlatmadan bahçe makinelerine, şemsiye ve şezlongdan peyzaj ürünlerine kadar yüzlerce ürün bulunuyor. Ferah bir yaz geçirmek için Koçtaş Yaşayan Evler Bahçe Dergisi’nde yer alan güzel fikirlerle; oturma odasının şıklığı ve rahatlığı bahçeye taşınabilir, büyük ya da küçük her tip balkonda, sezonun trend renkleri terrecota, indigo ve yeşil ile güzel bir dekorasyon stili oluşturulabilir.

Tüm bahçe ve balkonları yaşayan mekânlara dönüştürecek, hatta pencere önünü bile minik bir bahçe görünümü katacak ürünlerin ve güzel fikirlerin yer aldığı dergide; Ekolojik Yaşam Uzmanı Erkan Şamcı’nın da balkon bahçeciliğiyle ilgili önerileri bulunuyor. Erkan Şamcı dergide, şehir yaşamında her evde uygulanabilecek ‘balkon bahçeciliği’ ile sebze ve meyve yetiştiriciliği konularında ipuçları veriyor.

Sadece evlerde değil yaşamın olduğu her yerde ilham veren referans noktasına dönüşen Koçtaş’ın güzel fikir önerilerine Yaşayan Evler dergisi dışında istenilen her anda Koçtaş’ın YouTube sayfası ve Yaşayan Evler BLOG’undan ulaşılabilir. Koçtaş, çözüm önerileri ve yüzlerce ürün seçeneğiyle yaşamın olduğu her yeri geliştirmek ve güzelleştirmek için müşterilerine hizmet vermeye devam edecek.

Devamını oku

Dekorasyon ve Mimari

Açık Havada Dar Alanlar İçin Dekorasyonun Püf Noktaları

Yayınlanma tarihi

-

1556632556_Lunica___Oasiq_Yland_Oturma_Grubu_1

Havaların ısınmasıyla birlikte en çok kullanılan yaşam alanlarının başında bahçe, balkon ve teraslar geliyor. Şehirleşmenin etkisiyle metrekareleri küçülen evlerde açık hava mekanlarına ayrılan alanlar da gittikçe daralıyor. Ancak doğru bir tasarım ve uygun ürünlerle küçük dış mekanları olduğundan daha geniş göstermek ve keyif anlarına konfor katmak mümkün.

Küçük alanları etkili ve kullanışlı bir şekilde dekore etmenin geniş alanlara göre daha zor olduğu belirten L’unica Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Ali Samantır, dar mekanlarda hem ferah hem de estetik bir görünüm elde etmek isteyen açık hava tutkunlarına dekorasyon önerilerinde bulundu.

Konforun temsilcisi keyif ürünlerini unutmayın

Mobilyalar evlerin ve bahçelerin en değerli objeleri; bahçe, balkon ve teraslar ise insanlar için keyfin ve rahatlığın ön sıralara konulduğu gözde alanlar… Bu nedenle dar olsalar bile bu alanlar uzun zaman zevkle kullanacağımız parçalardan oluşmalı. Özellikle küçük bahçe, balkon ve terasların konforunu artırmak için tekli salıncaklar, sallanan koltuklar, daybedler ve uzanma koltukları gibi keyif ürünleri bu anlamda oldukça ideal. Mekanlara hem doğal hem de modern bir hava katan bu ürünler, kitap okuma ve çay kahve saatleri gibi konfor anlarınıza eşlik ederek günün yorgunluğunu atmanıza imkan tanıyor.

Açık ve pastel renklerle ferah bir görünüm yakalayın.

İşlevsel mobilyalar ve zarif tasarımların yanı sıra açık ve pastel renkli ürünler ile küçük ve dar alanlara hem ferah hem de estetik bir görünüm kazandırmak mümkün. Dekorasyonda kullanacağınız vizon renkler ve beyaz renkli kombinasyonlar mekanları daha geniş gösterirken, getirdiği huzur ve saflık da artı puan olacak.

Bahçe Mobilyaları en şık görünümlü mobilyalar

Modüler mobilyalar ve açılır kapanır masalar kurtarıcınız olabilir

Esnek tasarımları sayesinde istenilen her an yapboz gibi çözülebilen modüler mobilyalar özellikle küçük alanlar için kurtarıcı olabiliyor. Mobilyanın parçalarını evin uygun köşelerinde parça parça konumlayabileceğiniz gibi kalabalık aile ve arkadaş ortamları için parçaları birleştimek de mümkün. Dar alanların favori parçası olan açılır kapanır masa sistemlerinin de oldukça çeşitlendiği 2019 ilkbahar-yaz sezonunda işlevsellik daha da çok ön plana çıkıyor. Minimal sehpalar da küçük açık hava mekanları için fonksiyonel parçalar olarak dikkat çekiyor.

Banklar, doğru aydınlatma ve dikey bahçe uygulamalarıyla derinliği artırın

Banklar da dar alanlar için oldukça ideal mobilyalar arasında yerini alıyor. Mekanlara hem doğal hem de modern bir hava katan bu ürünleri saksılarla birlikte kombinleyerek hoş bir atmosfer yakalamak mümkün. Dikey bahçe uygulamalarıyla alandan tasarruf sağlanabilen küçük açık hava mekanlarında doğru aydınlatma tercihleri ile olduğundan fazla bir derinlik algısı oluşturulabilir.

Devamını oku

Dekorasyon ve Mimari

Kastamonu Entegre’nin Trend Ürünleri Bulgaristan ve Çin’de Büyük İlgi Gördü

Yayınlanma tarihi

-

Kastamonu Entegre’nin Trend Ürünleri

Ağaç bazlı panel sektörünün 50 yıllık üretici gücü Kastamonu Entegre, katıldığı uluslararası fuarlarla Avrupa ve Asya’daki etkinliğini pekiştirmeye devam ediyor.Her yıl yenilerini ekleyerek geliştirdiği kaliteli ve estetik ürünleri, dünyanın dört bir yanındaki fuarlarda sektör profesyonellerine sunan şirket, Mart ayında iki ayrı kıtaya uzandı.

İlk olarak Bulgaristan’ın Sofya kentinde düzenlenen Technomebel Fuarı’na katılan Kastamonu Entegre’nin bir sonraki durağı Çin’in Guangzhou kentinde gerçekleştirilen Interzum Fuarı oldu.

Her yıl sektörün gücünü yansıtan yurt dışı fuarlarda boy göstererek Türkiye’yi temsil eden Kastamonu Entegre, kuruluşunun 50. yılını doldurduğu 2019 yılında tempoyu arttırıyor. Şirketin mart ayındaki ilk durağı, mobilya sektörünün en önemli uluslararası buluşmalarından Technomebel fuarı oldu. Bulgaristan’ın Sofya kentinde gerçekleştirilen fuarda, mobilya sektöründen alıcılar, üreticiler ve tedarikçiler ile buluşan ve ürünlerini tanıtan Kastamonu Entegre’nin ikinci durağı Çin’in Guangzhou kentinde gerçekleştirilenAsya’nın en büyük ve en kapsamlı ahşap işleme makineleri, mobilya üretimi ve iç dekorasyon fuarı Interzum oldu. Fuarlarda Floorpan TR ve Rusya serileri ile Artfloor TR serileri öne çıkarken, geçtiğimiz yıl piyasaya sunulan ekstra parlak Glossmax Pro ve ekstra mat Matplus serileri yoğun ilgi gördü. Fuarlarda ayrıca, mutfak ve banyo tezgahları Technotop ve Neotop ile parlak panel ürünlerinden Evogloss, ilgi gören seriler arasında yer aldı. Fuar kapsamında açıklamalarda bulunan Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, son trendleri yansıtan ürün gruplarını, dünyanın dört bir yanında sektör profesyonelleriyle paylaştıklarının altını çizerken, özellikle de ürün çeşitliliği ile rakiplerinden farklılaştıklarını vurguladı. Ürünlerinin, farklı coğrafyalardan 100’ü aşkın ülkede tercih edildiğini vurgulayan Yıldız, 50. yıllarında özellikle de dış pazarda büyümeye odaklı bir strateji güdeceklerini belirtti: Geçtiğimiz yıl, ciromuzun yüzde 50’den fazlasını yurt dışındaki tesislerimizden ve ihracattan elde etmiştik; bu yıl ise hedefimiz, bu oranı %60’a çıkarmak. Gerçekleştireceğimiz ihracat atağı ile birlikte 220 milyon dolara ulaşmayı hedefliyoruz.”

Yıldız, Kastamonu Entegre’nin, dünyanın farklı lokasyonlarındaki fuarlara katılmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

Devamını oku

Dekorasyon ve Mimari

Mimarinin Tarzı Arch + Dsgn’da Attı

Yayınlanma tarihi

-

Bürotime, yenilikçi ofisler

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen, mimarlık ve tasarım dünyasının profesyonellerinin bir araya geldiği ARCH+DSGN Summit 2019, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşti. “Mimari ve Tasarımda Gelecek” temasıyla yola çıkan zirvenin platin sponsoru olan Bürotime, yenilikçi ofisler için akıllı teknolojilerle kurguladığı tasarımlarını ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Türkiye’nin en geniş kapsamlı mimarlık ve tasarım disiplinlerini buluşturan ARCH+DSGN Summit 2019, mimarlık, iç mimarlık, grafik ve endüstri ürünleri tasarımı alanında dünyaca ünlü isimlerin yer aldığı entelektüel konferans ve panellerde, teknolojinin mimariye ve tasarıma yansımalarını gündeme aldı. Ayrıca atölye çalışmaları, BiKahve sohbetleri, Mimarka buluşmaları, Pecha Kucha sunumları ve sergilere ev sahipliği yaparak, zengin içeriğiyle de dikkat çekti.

Zirveye, “Tasarımda Denge Bütünlüğü” konsepti ile katılan Bürotime, geleceğin çalışma kültürünün doğru planlanmasında dengenin önemini vurguladı. Tasarımlarıyla modern iş mekânlarına yön veren Bürotime, ofis dekorasyonunda yeni çağın mimari trendlerini ziyaretçileriyle paylaştı.

Yenilikçi Çözümler “Tasarımda Denge Bütünlüğü” Konseptiyle Kurgulanıyor

Dijitalleşen çalışma kültürüne uygun yenilikçi tasarımların geliştirilmesi gerektiğini vurgulayan Bürotime Pazarlama Direktörü Nuran Efendioğlu, ARCH+DSGN Summit 2019’da yer alan stand ve konseptleriyle ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: Yeni teknolojik yapılar, tüm sektörlerin geleceğini yönlendiriyor. İnternetin yaygın kullanımı çalışma dinamiğini ve ofis dekorasyonundaki ihtiyaçları değiştiriyor. Bu sebeple ARCH+DSGN’daki standımızda çağın gereksinimlerini karşılayan en yeni ürünlerimize yer verdik. Akıllı teknolojiyle kurgulanan, teleskopik bacak detaylı, yüksekliği ayarlanabilen çalışma masası Set ile kullanıcı istediği yükseklikte, hatta dilerse ayakta dahi çalışabiliyor. ‘Desing Turkey 2018’ ödüllü ürünlerimizden Pick, sempatik ve renkli tasarım dili ve modüler birimlerden oluşan yapısıyla yeni nesil ofislerde oluşturulan sosyal alanlara renk getiriyor. Yeni çalışma koltuğu modelimiz Ronin tasarım çizgisi ile yönetici odalarındaki prestiji güçlendiriyor. Hızla artan evden çalışma kültürüne çözüm sunmak için geliştirdiğimiz Pi, her ortama ve mekâna uyumlu, konforlu çalışma alanları sunuyor. Bürotime olarak öncelikli hedeflerimizden biri, ürün gamımızda yer alan 2000’den fazla ürün varyasyonu ile her türlü çalışma kültürünü, farklı mekân ve kullanım senaryolarına cevap verebilir nitelikte kurgulanmasını sağlamak. Dikey sektörel çözümlere ağırlık vereceğimiz 2019 yılında ise mevcut ürünlerimize ek olarak eğitim, sağlık, çağrı merkezi gibi farklı çalışma alanları için ürün geliştirmeye devam edeceğiz.”

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ