Takip Edin

Enerji Sektörü

Vaillant Group’tan Alper Avdel’e uluslararası görev

Yayınlanma tarihi

-

Geçtiğimiz yıl Vaillant Group Türkiye ve DemirDöküm’ün CEO’su olarak göreve getirilen Alper Avdel, Vaillant Group’un tüm ihracat çalışmalarının yürütüldüğü Vaillant International’ın da yönetimini üstlendi. Avdel, Ortadoğu’dan ABD’ye kadar 38 ülkenin ihracat çalışmalarını Türkiye’den yönetecek.

Küresel ticaret için stratejik bir noktada olan ülkemizin Doğu ile Batı’yı, Asya ile Avrupa’yı birbirine bağladığını belirten Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel; “Vaillant International’ın Türkiye’ye bağlanması hem şirketimize hem de ülkemize büyük fayda sağlayacak. Ağırlıklı olarak Bozüyük tesislerimizde ürettiğimiz ürünler Türkiye’den ihracat edilecek” dedi.

Türkiye’deki ihracat bölümü ile Vaillant International’ın birlikte yürüteceği çalışmalardan doğacak sinerji sayesinde, tüm dünyaya yapılacak ihracatı koordine edip gelirlerini artıracağını söyleyen Avdel; “Hedefimiz sadece toplam gelir içerisindeki ihracat payını arttırmak değil. Aynı zamanda amacımız, önümüzdeki dönemde ihracat yaptığımız bu ülkelerde yeni satış ve pazarlama şirketleri kurarak bu şirketlere Türkiye’den yetiştirdiğimiz arkadaşlarımızı yönetici olarak atamak. Bu anlamda Türkiye bir üs olacak ve iş hayatına yeni başlayan genç arkadaşlarımız için burada yeni kariyer fırsatları doğacak” açıklamasını yaptı.

TÜRKİYE’DEN DÜNYAYA

Grup bünyesinde 17 yıldır başarılı işlere imza atan Alper Avdel, atandığı yeni görevin yerli üretimin tüm dünyaya yayılması sürecinde önemli ve örnek bir proje olduğunu belirterek; “Yeni atama Vaillant Group Türkiye operasyonlarını büyütecek ve ürünlerimiz 38 ülkeye Türkiye’den ihraç edilecek. İhracat çalışmaları kapsamında ihtiyaç olması durumunda, Vaillant Group’un sahip olduğu diğer 10 fabrikada üretilen ürünlerin de ihracatını gerçekleştireceğiz. Hong Kong, Tayvan ve Avusturalya haricinde 38 ülke Türkiye’ye bağlı faaliyet gösterecek” dedi. Alper Avdel, yönetimini aldığı Vaillant International ile Güney Amerika’da Şili ve Arjantin’i yeni pazar olarak hedeflerine eklediklerini de belirtti.

CİRO HEDEFİ 400 MİLYON DOLAR

Vaillant Group’un hali hazırda Almanya, İngiltere, Türkiye, Fransa, İspanya ve Çin’de başarılı operasyonlar yürüttüğünü kaydeden Avdel şöyle konuştu: “Vaillant Türkiye ve DemirDöküm olarak 2018 sonunda 400 milyon dolar ciro hedefliyoruz. Bunun yüzde 30’unu ihracat çalışmalarımız oluşturuyor. Hedefimiz, ihracatın ciro içindeki payını 2020 yılında yüzde 50’ye çıkarmak.”

Emlakhaberi.com Editörü Sizlere Doğru Tarafsız Özel haberler yazarak bilgi almanızı ve doğru fikirlerle yatırım yapmanız için bilgi aktaran içerikler giriyorum.

Enerji Sektörü

Baymak Güneş Kolektörleri Paket Sistemleriyle Maksimum Güneş Enerjisi

Yayınlanma tarihi

-

baymak-isi-sistemleri

Baymak, selektif soğurucu yüzey, sandy cam yapısı, patentli şase ve özel kaya yünü izolasyonuna sahip Flat Plate Güneş Kolektörleri ve daha fazla sıcak kullanım suyu sağlayan Aqua Elegant Depo ile güneşten maksimum faydalanmanın kompakt yöntemini sunuyor.

Baymak’ın güneş enerjisi konusunda yaptığı yatırımlarla geliştirdiği Güneş Enerjisi Paket Sistemi her yapıya uygun kompakt çözümler sunuyor. Kolay uygulanabilir sistemi ile uzun ömürlü bir yapıya sahip olan güneş enerjisi paket sisteminde Türkiye genelinde sistem kurulumu konusunda eğitimli bayi yapısına sahip Baymak, ihtiyaca uygun projelendirme ve kurulum sağlayabiliyor. 

Baymak yeni seri güneş kolektörlerinde kullanılan son teknolojiye sahip bakır ve alüminyum üzerine titanyum nitritoksit kaplanmış selektif soğurucu yüzey, güneşten gelen radyasyon ısısını maksimum oranda plakaya aktarır. Bu sayede verimi düşüren yansıma kayıpları minimize edilir. Düşük demirli ve Sandy desenli cam ise gelen güneş ışınlarının yansımasını minimize eder ve kolektörde maksimum ışının toplanmasını sağlayarak verimini arttırır. Solar geçirgenliğini artırmak için demir oksit oranı düşük olan camlarda, sevkiyat ve montaj sırasında ya da dış ortam şartlarında kırılmaya karşı dayanıklılık için temperleme yapılmıştır. Türkiye’de üretilen Sandy desenli cam Avrupa’nın performansı en yüksek güneş kolektörü camları arasında yer alıyor. Aynı zamanda tek parça cam fitili ile köşe noktalarda vulkanize UV dayanımlı EPDM cam tutucu contalar kullanılarak tam sızdırmazlık elde edilir. Baymak’ın yeni seri güneş kolektörlerinde yüksek ısı transferi için lazer kaynaklı borular kullanılırken ısı kaybının engellenmesi için yüksek ısı yalıtımlı ve yüksek yoğunluklu 40 mm kalınlığında kaya yünü kullanılır. Kaynak teknolojisiyle, güneş enerjisinden maksimum faydayı sağlayan absorber yüzey ve kullanılan solar ürün ekipmanlarından elde edilen yüksek verim sayesinde az sayıda güneş kolektörü kullanılarak daha fazla sıcak su üretimi sağlanabilmektedir. 

Baymak’ın güneşten maksimum faydanın elde edilmesini sağlayan yeni Aqua Elegant Güneş Kolektörü sistemlerinde özel depo tasarımı ve paslanmaz çelik flex boru eşanjörü sayesinde geleneksel sistemlere göre daha fazla sıcak kullanım suyu kapasitesine sahip olup hızlı sıcak su sağlıyor. Aqua Solar Paket sistemlerinde yüksek kaliteli emaye kaplı iç depo ile kullanım suyunda hijyen sağlanır. Aqua Solar depolar, Mg Anot ile korozyona karşı korumalıdır ve kullanım suyu hijyen sertifikasına (PZH) sahiptir. Yüksek yoğunluklu poliüretan izolasyon ve UV ışınlarına karşı güçlendirilmiş plastik kapaklara sahip ve opsiyonel olarak yardımcı ısıtıcı bağlantı manşonu sayesinde, elektrikli ek ısıtıcı bağlanabilir. Kompakt yapıda kolay kurulum sağlayan Baymak Güneş Kolektörü paket sistemleri Aqua Elegant paket sistemlerinde 120, 170, 200 ve 300 Litre ve Aqua Solar paket sistemlerinde 160, 200 ve 300 Litre kapasitesiyle her tüketim miktarına uygun geniş ürün yelpazesine sahiptir.

Baymak Güneş Kolektör Ailesi Teknik Özellikleri 

Advanced XL : 2,5 m² 

Advanced X : 2,0 m² 

Tipi : Düzlemsel 

Selektif Yüzey : Bakır 

Cam Tipi : Düşük Demirli Temperli Sandy Solar Cam 

Cam Kalınlığı : 4 mm 

Taşıyıcı Boru Sayısı : 12 Ad 

Apollo E Cu XL : 2,5 m² 

Apollo E Cu X : 2,0 m² 

Tipi : Düzlemsel

Selektif Yüzey : Bakır

Cam Tipi : Düşük Demirli Temperli Sandy Solar Cam 

Cam Kalınlığı : 3,2 mm 

Taşıyıcı Boru Sayısı : 10 Ad 

Apollo E XL : 2,5 m² 

Apollo E X : 2,0 m² 

Tipi : Düzlemsel

Selektif Yüzey : Alüminyum

Cam Tipi : Düşük Demirli Temperli Sandy Solar Cam 

Cam Kalınlığı : 3,2 mm 

Taşıyıcı Boru Sayısı : 10Ad 

Devamını oku

Enerji Sektörü

Evleri daha akıllıca ısıtmak mümkün mü?

Yayınlanma tarihi

-

dijital termostat

Danfoss’un yeni nesil dijital termostatı ECO2’nin hassas ısıtma kontrolü sayesinde, ev ısıtmasında %30’a varan enerji tasarrufu sağlanıyor.Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss’un 2019 Alman Dizayn ve 2018 Red Dot Dizayn Ödüllü yeni nesil dijital termostatı ECO2 ile evler daha akılcı ısıtılıyor.

Tasarımı ve basit kullanımıyla kısa sürede kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran dijital radyatör termostatı ECO2 sayesinde ortam sıcaklığı, istenilen sıcaklığa göre sabit tutularak kontrolsüz ısınma engellenmekte, kişisel ihtiyaçlara göre ayarlanabilmekte ve bu şekilde en ekonomik işletim şekli elde edilebilmektedir. ECO2 ısıtma ihtiyacının olmadığı zaman sistemin kapalı kalmasını sağlayarak konfor ve tasarrufu arttırıyor. 

Dijital dönüşümde fark yaratan ürünler 

Danfoss Isıtma Çözümleri Akıllı Ev Uygulamaları Uzmanı Serhat Onay konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Danfoss, ısıtma sistemlerinin dijital dönüşüm sürecinde, ürünlerini ve birimlerini bu altyapıyla hazırlayıp fark yaratmaya devam ediyor. Danfoss yeni nesil dijital radyatör termostatı ECO2, hassas ısıtma kontrolü yanısıra Danfoss Eco App uygulamasını sayesinde akıllı telefonların bluetooth özelliği ile uzaktan kolayca programlanma imkanı sağlıyor. Termostatların bulunduğu ortamlar manuel modda veya haftalık programlama modunda kontrol edilebilirken “Evde”, “Dışarda” ve “Tatil” modu seçenekleriyle de termostatın programı kolayca değiştirilebiliyor. Ayrıca uygulama üzerinden her bir radyatörün ayarı bağımsız olarak da yapılabiliyor.” dedi. 

Benzersiz fonksiyonları sayesinde %30’a varan tasarruf

Onay, sözlerine; “ECO2, doğru zamanda istenilen sıcaklıklara ulaşması anlamına gelen “Akıllı Öğrenme” özelliği ile, geçmişine yönelik verileri kullanarak her odanın ne kadar hızlı yeniden ısıtılabildiğinin ölçüp kendini optimize ediyor. ECO2, “Isı Kontrol” özelliği bölgesel ısıtma ve yoğuşmalı kazan sistemlerinde kullanılarak avantaj sağlıyor. ECO2, ani sıcaklık düşüşlerinde (3 dakikada -0,5C) diğer adıyla “Pencere Açık Fonksiyonu” sayesinde kendini devre dışı bırakarak sistemin istemsiz sarfiyat yapmasını da önlüyor. Sıcak hava ve yaz sezonu gibi dönemlerde ECO2, “Vana Egzersiz Fonsiyonu” ile haftada bir defa açılıp kapanarak (yaklaşık 5sn) hareketsiz kalan vananın sıkışmasını engelliyor. ECO2’nin farklı fonksiyonlarının sağladığı hassas ısıtma kontrolü sayesinde, ev ısıtmasında %30’a varan enerji tasarrufu elde ediliyor.” şeklinde devam etti.

Devamını oku

Enerji Sektörü

Türkiye’de 15.4 milyon doğalgaz abonesi var!

Yayınlanma tarihi

-

doğalgaz fatura

Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliğinin (GAZBİR) hazırladığı sektör raporuna göre, 2017 aralık ayı sonu itibarıyla 14 milyon 162 bin 930 olan doğalgaz abone sayısı 2018’in aralık ayında yüzde 8 artış kaydederek 15 milyon 400 bin 892’ye yükseldi.

Doğalgaz tüketimi 2018’de yüzde 3 arttı

GAZBİR’in raporunda 2018 yılında ülke genelinde doğalgaz tüketiminin bir önceki seneye göre yüzde 3 artarak 5 milyar 653 milyon metreküpe ulaştığı belirtiliyor.

Aralık ayında en çok doğalgazın ithal edildiği ülkeler Rusya, İran, Azerbaycan, Cezayir ve Katar olarak sıralandı.

Devamını oku

Enerji Sektörü

Erzurum’da yalıtım hayati öneme sahip

Yayınlanma tarihi

-

izoder-erzurum-isi-yalitim

Ülke genelinde yalıtım bilincini artırmak, kamu ile sektör temsilcilerini buluşturmak ve vatandaşlara çözüm önerileri sunmak amacıyla Anadolu’da ‘Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri’ düzenlemeye devam eden İZODER, 2019’un ilk seminerini Erzurum’da gerçekleştirecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliği protokolü çerçevesinde şimdiye kadar 8 ilde ‘Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri’ni düzenlediklerini belirten İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen, “Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz seminerlerin gördüğü yoğun ilgi, Anadolu’ya açılma stratejisinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Sert kara ikliminin hüküm sürdüğü, kışların soğuk ve karlı, yazların sıcak ve kurak geçtiği Erzurum’da yalıtım hayati öneme sahip bir konu olduğundan, seminerimize ilginin yüksek olacağına inanıyorum” dedi.

İZODER (Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği), ‘Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri-Erzurum’u; Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliği ile 7 Mart Perşembe günü Polat Erzurum Resort Otel’de düzenliyor. Seminere, kamu ve sektör temsilcileri ile alanında uzman isimler konuşmacı olarak katılacak. 

Politek partnerliğinde, Aspol, Filli Boya/Capatect, İzocam, Kalekim, Mardav, MegaBoard, Terrawool sponsorluğunda düzenlenen seminerde; öğretim üyeleri, mimar, mühendis ve STK temsilcileri gibi sektörün tüm bileşenleri ve tarafları bir araya gelecek.

Devamını oku

Enerji Sektörü

Soyak Grubu’na Enerji Finansmanında 1.lik Ödülü

Yayınlanma tarihi

-

Soyak Grubu, GFC Media Grup tarafından organize edilen 2019 Türkiye Bonds & Loans Ödülleri ödül gecesinde 1.lik Ödülüne layık görüldü.

Türk sermaye piyasaları ile finans sektörünün saygın ödülleri arasında yer alan ve finans oscarları olarak da adlandırılan ‘2019 Türkiye Bonds & Loans Ödülleri’ sahiplerini buldu. 21 Şubat 2019 akşamı Shangri-la Bosphorus-İstanbul otelinde düzenlenen ve yurt içi ve yurt dışından 200’ü aşkın finans kuruluşu, yatırım fonu, hukuk, danışmanlık ve özel sektör temsilcilerinin katıldığı ödül töreninde Soyak Grubu şirketlerinden MİS Enerji Üretim A.Ş., Manisa-Alaşehir’de devam eden jeotermal enerji yatırımları için sağladığı uzun vadeli proje finansmanı ile Yılın Enerji Finansmanı Kategorisinde 1.lik ödülünü almaya hak kazandı.

Bu ödül, Soyak Holding’in çevre bilinci ve sürdürülebilirlik ilkesiyle gerçekleştirdiği Türkiye’nin büyümesine ve istihdamın artırılmasına destek sağlayan yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik başarılı yatırımlarının bir sonucudur.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ