Takip Edin

Dekorasyon ve Mimari

Weltew Home Bahçeşehir Mobilyacılar Çarşısı’nda Açıldı…

Yayınlanma tarihi

-

Weltew Home Mobilya Bahçeşehir bölgesinin Tek Mobilyacılar Çarşısı olan Bahçeşehir Mobilyacılar Çarşısında Görkemli Törenle Açıldı katılan Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe’e, ve Manken ve oyuncu Tuğba Özay, katıldılar Açılış Kurdelasını birlikte kesen Altepe ve Özbay Hayırlı olsun dileklerini söylediler.

Esenyurt ilçesi İstanbul’un hatta bölgenin gözde mobilya merkezlerinden biri olmaya devam ediyor. Bahçeşehir Mobilyacılar Çarşısı’nda Weltew Home firmasının açılışına Ünlü manken Tuğba Özay, Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe ve vatandaşlar katılım sağladı.

Açılışa özel büyük indirimlerle bölge halkını bekleyen Weltew Home sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada: “Açılışımıza katılan Manken ve oyuncu Tuğba Özay’a, Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe’ye, değerli bölge halkına, konuklara ve basın mensuplarına, emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

Weltew Home Bahçeşehir Mobilyacılar Çarşısı adres: Bahçeşehir Mobilyacılar Sitesi 1643. Sokak F/1 Blok No:18 Esenyurt / İstanbul – Telefon 0535 605 7258

 

 

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dekorasyon ve Mimari

Alfemo ile Bu Yaz çok avantajlı Geçecek

Yayınlanma tarihi

-

Zamansız mekânlarda estetik ve konforu buluşturan Alfemo’nun 2 Temmuz’da başlayan ilk ürüne %25 İkinci ürüne %50 indirim kampanyası, tüketicilere çok önemli avantajlar sunuyor.

Alfemo’nun kampanyasından yararlanacak tüketiciler, takım olarak alacakları ilk ürüne %25 indirimle, seçecekleri ikinci ürüne ise net %50 indirimle sahip olabilecekler.

Yatak odası takımlarından yemek odası takımlarına, yaşam ünitelerinden oturma grubu, köşe takımı, yatak, baza ve başlıklara uzanan çok geniş bir ürün yelpazesini kapsayan kampanyada ayrıca Axess Kredi Kartı ile yapılacak alışverişlerde 2 veya 6 taksite ilave +6 taksit fırsatı da tüm Alfemo Mağazaları’nda tüketicileri bekliyor.

www.alfemo.com.tr

Devamını oku

Dekorasyon ve Mimari

Ergün Mimarlık, “Tasarım Merkezi” Oldu

Yayınlanma tarihi

-

Ergün Mimarlık, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen “Tasarım Merkezi” unvanını almaya hak kazandı.

Kurulduğu yıldan itibaren farklı ölçeklerde konut, iş merkezi, alışveriş merkezi, hastane, sosyal ve kültürel tesisler gibi geniş bir yelpazede mimarlık ve iç mimarlık hizmeti veren Ergün Mimarlık Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından özel sektör oyuncularının, tasarım yoluyla ülke ekonomisinin uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir yapıya kavuşturulması ve teşviki için yayınladığı kanun kapsamında “Tasarım Merkezi” olmaya hak kazandı.

Mermerler Plaza, Nida Kule Göztepe, Nidapark Beşiktaş, Palladium Antakya, Pendik Cebeci Residences, 3S Firuze Konakları Satış Ofisi yapılarının proje sahipliği ve European Property Awards, World Architecture Community Awards, Sign Of The City Ödülleri ve Arkitera Mimarlık Yıllığı Seçkileri gibi ulusal ve uluslararası bir çok platformda ödül sahibi Ergün Mimarlık’ın tasarım merkezi unvanı almasına istinaden Ortak Y. Mimar Eser ErgünKurulduğumuz günden beri sahip olduğumuz mimarlık bakış açısı bağlamımızı, geleceğin ileri teknoloji içeren ürün & hizmetlerinin bir parçası ile birleştirmenin öneminin farkındayız. Bu sebeple Ergün Mimarlık olarak ülkemize ve uluslararası sektördeki sorumluluklarımızı önemsiyor, bu doğrultuda çalışmalarımızı son hızla sürdürüyoruz.

Biz işimizi ayrı departmanlarla yönetmek yerine, kolektif bir zihinle bakarken, birlikte eğitimlerimizi artırmak, donanımımızı gelecek vizyonu ile şekillendirmek adına çeşitli faaliyetler yürütmeye devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı. Ayrıca Ergün Mimarlık’ın Building Information Modeling – Yapı Bilgi Modeli (BIM) sisteminde hazırladığı son proje, yapı sürecindeki tüm paydaşları ortak bilgi platformunda buluşturarak daha verimli ve etkin şekilde beraber çalışmalarını sağlamıştı. Tahincioğlu Gayrimenkul tarafından İstanbul – Kağıthane’de gerçekleştirilen Nidapark Ayyıldız projesinin süreçlerini örneklendiren Ergün, “BIM sürecine geçiş, önemli bir adım. Özellikle eğitimler, yazılım alımları, ofis içi donanımsal iyileştirme süreci, ofis içi arşivlendirme, isimlendirme sistemleri gibi aşamalar neticesinde ofis standartları el kitabını hazırladık. Bu gibi gelişmeler ekipçe gelişimlerimiz ve Tasarım Merkezi olma unvanımızı şirketimiz, sektör ve ülkemiz için faydaya dönüştürecek” dedi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ağustos 2016’dan bu yana uygulanan “Tasarım Merkezleri” teşviği, özel sektörde, tasarım yoluyla ülke ekonomisinin uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir yapıya kavuşturulması için ürün veya ürünlerin işlevselliğini artırma, geliştirme, iyileştirme ve farklılaştırmaya yönelik yenilikçi faaliyetlerin artırılması, tasarım personeli ve nitelikli işgücü istihdamının iyileştirilmesini desteklemek amacıyla 5746 sayılı Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanunu olarak yayımlamıştır. Bakanlığın teşvikleri ile beklenti, Ar-Ge çalışmalarının Türkiye ekonomisine katma değer yaratacak, uluslararası pazarda rekabet gücünü artıracak ileri teknoloji içeren ürünler olarak dönmesidir.

 

***

ERGÜN MİMARLIK HAKKINDA:

Ergün Mimarlık; Dr. Ender Ergün ve Y. Mimar Cavit Ergün tarafından 1995 yılında, İstanbul’da kurulan mimarlık ve tasarım stüdyosudur. 2007 yılında Y. Mimar Eser Ergün’ün ortak olarak katılımıyla kolektif bir üretim modeli benimseyen ekip, mimarlık ve iç mimarlık alanlarında taze ve yeni fikirler üretmeyi amaçlar. Tasarladığı yapıların mekansal bütünlüğünü sağlamak amacıyla, 2012 yılından bu yana, Mimar Zeynep Yapar Ergün ve Mimar Esat Özkan’ın iç mimari bölümünü kurmasıyla, iç mimari projeler de üreterek, mimari pratikleri iç mekan çözümleri ile bir araya getirir.

Kuruluşundan itibaren farklı ölçeklerde konut, iş merkezi, alışveriş merkezi, hastane, sosyal ve kültürel tesisler gibi geniş bir yelpazede mimarlık ve iç mimarlık hizmeti veren Ergün Mimarlık, üretmekte olduğu projeleri çevresel bağlamı ve kentsel bütünlüğü ile ele alan bir tasarım anlayışına sahiptir. Tasarım sürecinde yapıların uygulanabilirliğini öngörerek, gerçekçi ve akılcı yaklaşımlar tercih eder. Kullanıcı deneyimini mekansal tasarımın odak noktasında tutarak tasarladığı yapıların ve mekanların kullanıcıda heyecan ve ilgi uyandırdığı bir atmosfer kurgulamayı hedefler.

Üretim sürecinin gelişmesi için yarışma pratiğinin önemini yadsımayan ekip, katıldığı ulusal mimari proje yarışmalarında 5’i birincilik olmak üzere çeşitli derecelerde ödüller aldı. Ergün Mimarlık tarafından projelendirilen Mermerler Plaza, Nida Kule Göztepe, Nidapark Beşiktaş, Palladium Antakya, Pendik Cebeci Residences, 3S Firuze Konakları Satış Ofisi yapıları, European Property Awards, World Architecture Community Awards, Sign Of The City Ödülleri ve Arkitera Mimarlık Yıllığı Seçkileri gibi ulusal ve uluslararası bir çok platformda ödüller aldı.

Ergün Mimarlık, tüm üretim süreçlerini kendi bağlamı içerisinde ele alıp sorgulayarak, kent kültürüne katkıda bulunan, kullanıcı odaklı mekanlar ve yaşam çevreleri tasarlar.

Detaylı bilgi için: www.ergunmimarlik.com.tr

Devamını oku

Dekorasyon ve Mimari

Konfor Mobilya 20. yılında 200 mağazayla büyüme hedefliyor

Yayınlanma tarihi

-

Beş yıl için 500 milyon TL yatırım planı belirleyen Konfor Mobilya, 20. yılını tamamlayacağı 2019’da 200 mağaza ve yeni fabrikayla iki kat büyüme hedefliyor.

Mobilya sektöründe sahip olduğu tecrübeyi yeni ve modern mağazacılık konseptiyle buluşturan Konfor Mobilya, 20. yılını tamamlayacağı 2019 sonuna kadar Türkiye genelinde 200 mağazaya ulaşmayı hedefliyor. Sektörde ilk üç arasına girmek için kapsamlı bir yatırımla köklü bir dönüşüm hareketine girdiklerini kaydeden Konfor Mobilya Genel Müdür Yardımcısı Erden Gönen, “Finansman gücümüzle bayilerimize daha fazla kazanç sağlarken, yenilenen portföyümüzle de müşterilerimize kaliteli mobilyayı uygun fiyatla sunacağız.” dedi.

Konfor Mobilya Genel Müdür Yardımcısı Erden Gönen,

Mağaza sayısında sadeleşmeye giderek, 2018’de yüzde 30 büyüme gerçekleştireceklerini ifade eden Gönen, Konfor Mobilya’nın 20. yılını simgeleyen 2019 yılı için ise iki kat büyüme hedefi koyduklarını açıkladı. Konfor Mobilya’nın gelecek beş yıla ilişkin yatırım bütçesi ise 500 milyon TL’nin üzerinde.

Mevcut Konfor Mobilya mağazalarının 50’si, markanın geçirdiği dönüşüme uygun olarak yenilenecek. 2018 yılı bitmeden açılacak 50 yeni mağazayla birlikte, Konfor markasını taşıyan mağaza sayısı 100’e ulaşacak. Konfor, 2019 yılında 100 mağaza daha açarak 20. yılını 200 mağazayla taçlandıracak. Erden Gönen, bu mağazaların 140 tanesinin yenilenen Konfor Mobilya konseptine sahip olacağını, 60 mağazanın ise Konfor Yatak adıyla açılacağını ifade etti.

Turquality ile ihracat katlanacak

Yıllık 10 milyon dolarlık ihracat hacmiyle mobilya sektörünün önde gelen ihracatçıları arasında yer alan Konfor Mobilya, Almanya, Kıbrıs, Azerbaycan, Bahreyn ve Hollanda’da yer alan toplam yedi mağazasının yanı sıra 37 ülkeye ihracat yapıyor. 2019 yılında Turquality programına dahil olmayı hedefleyen Konfor, ihracat cirosunu beş yılda beş kart artırıp, dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren 100 yurt dışı mağazaya ulaşmayı planlıyor.

Mobilyalar artık beş yılda bir yenileniyor

Tüketici alışkanlıklarının köklü bir dönüşümden geçtiğine dikkat çeken Gönen, “İnsanların mobilyaya bakış açıları değişti. Daha modern, güncel trendlere daha uygun mobilyalar benimseniyor. Eskiden tüketici bir mobilyayı onlarca yıl kullanıyordu. Bugün ise ortalama beş yılda bir yeni mobilya alınıyor. Konfor olarak kendi dönüşümümüzü, sektör genelindeki bu değişime öncülük edecek şekilde planladık ve uygulamaya aldık.” diye konuştu.

Konfor Mobilya, 2019 yılında 250 milyon TL yatırımla İzmir Kemalpaşa’da açılacak yeni fabrika sayesinde istihdamı dört kat artıracak. Fabrikanın lojistik açıdan kritik bir noktada yer aldığını dile getiren Gönen, “Buradan Türkiye nüfusunun üçte ikisine sadece birkaç saat içinde ulaşma imkanımız olacak. 163 bin metrekarelik yeni fabrikamız, üretim ve tedarik süreçlerini çok daha verimli hale getirecek.” dedi.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ