Takip Edin

Emlak Ekonomi

Yaşamın Başladığı Nuvo Dragos’ta 100 Ay 0 Faiz Fırsatı

Yayınlanma tarihi

-

Eşsiz adalar manzarası, merkezi lokasyonu, oturuma hazır konforlu daireleri ve yüksek kira getirisi ile Anadolu Yakası’nın en karlı projesi Nuvo Dragos, 100 ay 0 faiz desteği ile ev sahibi olmak isteyenler için önemli bir fırsat sunuyor. Bitmiş projenin tüm avantajlarını sunan Nuvo Dragos daire satın almak isteyenler için tüm riskleri ortadan kaldırıyor.

 

Anadolu Yakası’nın marka projelerinden Nuvo Dragos’ta 100 ay 0 faiz kampanyası ev arayışında olanlar için önemli bir fırsat yaratıyor. Peşin ödemelerde 420 bin TL’den başlayan fiyatlarla yaşamın başladığı, tapu ve teslimlerin hemen gerçekleştiği proje, sosyal donatıları, ferah daireleri ve hakim olduğu Adalar manzarası ile dikkat çekiyor. Yüzde 1’lik KDV avantajı sunulan Nuvo Dragos’ta,  yüzde 25 peşinatla geri kalan yüzde 75’lik bölüm  100 Ay 0 faiz üzerinden taksitlendiriliyor. 1+1, 2+1, 3+1 ve dubleks olmak üzere 999 dairenin bulunduğu proje, merkezi lokasyonu ile de fark yaratıyor. Beyaz yakalı nüfusunun yoğun artış gösterdiği bölgede, yatırım amaçlı satın alanlar hemen kiraya vererek yatırımlarını nakite dönüştürüyor. Metrekare büyüklüğüne göre 2+1 daireler 2.000 – 3.500 TL arasında, 3+1 daireler ise 2.750 – 4.500 TL arasında kira getirisi ile ödeme planının büyük bir bölümünü de süspanse edebiliyor.

 

Bitmiş projeden konut alanlar daha karlı…

 

Hızla gelişen inşaat sektörü içinde konut yatırımcısının dikkat etmesi gereken en önemli faktör güven… Birçok ev sahibi teslim zamanı vaat edilenden farklı bir ev ile karşılaşabiliyor. Bitmiş bir projeden konut almak, kötü bir sürprizle karşılaşma riskini ortadan kaldırırken, satın alınacak evin inşaat kalitesine, sosyal olanaklarına ve çevre düzenlemesine kadar tüm ayrıntıları görme olanağı sağlanıyor. Bitmiş bir evin fiyatlandırması daha doğru yapılabiliyor. Satın alınan evin proje ruhsatına uygun yapılıp yapılmadığı gibi teknik detayları da ev alırken öğrenme şansı bulunuyor. Ayrıca satın alınan evin istenirse anında yatırıma dönüştürülüp kiraya verilebiliyor olması ve çevrede gerçekleşen kamu ve özel sektör yatırımları ile değer artışının hızlanması bitmiş projeden ev almanın artıları olarak öne çıkıyor.

 

Tüm ulaşım arterlerine yürüme mesafesinde…

Tüm ulaşım arterlerine yürüme mesafesinde konumlanan Nuvo Dragos, lokasyonuyla da öne çıkıyor. Birbirine entegre deniz, hava, kara ulaşım hatlarının tam ortasında bulunan Nuvo Dragos ulaşım sorununu ortadan kaldırıyor. E-5 Karayolu’nun Maltepe sahili tarafında, Marmaray ile entegre Kadıköy Pendik metrosuna yaklaşık 500 metre mesafede yer alan Nuvo Dragos E5,TEM, sahil ve minibüs yolu ulaşım alternatiflerine ve Carrefour Maltepe Park AVM’ye yakınlığı ile de dikkat çekiyor. Projenin yakınında Kartal Adliye Sarayı, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Koşuyolu Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi önemli kamu kurumları bulunuyor. Ayrıca Nuvo Dragos çevresinde özel hastaneler, kamu ve vakıf üniversiteleri, eğlence ve alışveriş merkezleri gibi eğitim, sağlık ve sosyal hayata yönelik pek çok kurum da yer alıyor.

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Emlak Ekonomi

Konut satışları düştü, yabancıya satışlar arttı

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye genelinde konut satışları 2018 Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,4 oranında azalarak 95 bin 953 oldu.

Konut satışlarında, İstanbul 16 bin 247 konut satışı ve yüzde 16,9 ile en yüksek paya sahip oldu. Satış sayılarına göre İstanbul’u, 9 bin 686 konut satışı ve yüzde 10,1 pay ile Ankara, 5 bin 965 konut satışı ve yüzde 6,2 pay ile İzmir izledi. Konut satış sayısının düşük olduğu iller sırasıyla 7 konut ile Hakkari, 8 konut ile Ardahan ve 31 konut ile Bayburt oldu.

İpotekli satışlarda dikkat çekici düşüş sürüyor

Türkiye genelinde ipotekli konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 27,8 oranında azalış göstererek 27 bin 916 oldu. Toplam konut satışları içinde ipotekli satışların payı yüzde 29,1 olarak gerçekleşti. İpotekli satışlarda İstanbul 5 bin 190 konut satışı ve yüzde 18,6 pay ile ilk sırayı aldı. Toplam konut satışları içerisinde ipotekli satış payının en yüksek olduğu il yüzde 40,8 ile Amasya olarak kaydedildi.

İlk ve ikinci el satışlar

Türkiye genelinde ilk defa satılan konut sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 3,3 azalarak 43 bin 713 oldu. Toplam konut satışları içinde ilk satışın payı yüzde 45,6 oldu. İlk satışlarda İstanbul 7 bin 507 konut satışı ve yüzde 17,2 ile en yüksek paya sahip olurken, İstanbul’u 3 bin 223 konut satışı ile Ankara ve 2 bin 455 konut satışı ile İzmir izledi.

Türkiye genelinde ikinci el konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,1 azalış göstererek 52 bin 240 oldu. İkinci el konut satışlarında da İstanbul 8 bin 740 konut satışı ve yüzde 16,7 pay ile ilk sıraya yerleşti. İstanbul’daki toplam konut satışları içinde ikinci el satışların payı yüzde 53,8 oldu. Ankara 6 bin 463 konut satışı ile ikinci sırada yer aldı. Ankara’yı 3 bin 510 konut satışı ile İzmir izledi.

Yabancılara yapılan satışlarda önemli artış

Yabancılara yapılan konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 32,4 artarak bin 729 oldu. Yabancılara yapılan konut satışlarında, Şubat 2018’de ilk sırayı 604 konut satışı ile İstanbul aldı. İstanbul ilini sırasıyla 415 konut satışı ile Antalya, 134 konut satışı ile Bursa, 84 konut satışı ile Yalova ve 71 konut satışı ile Trabzon izledi.

Şubat ayında Irak vatandaşları Türkiye’den 308 konut satın aldı. Irak’ı sırasıyla, 178 konut ile Suudi Arabistan, 128 konut ile Rusya Federasyonu, 122 konut ile İran ve 118 konut ile Afganistan izledi.

Devamını oku

Emlak Ekonomi

Avcılar Kiralık Daire Fiyatları Neden Arttı?

Yayınlanma tarihi

-

Avcılar Kiralık Daire Fiyatları

avcılar kiralık daireler son zamanlarda etrafta oturanlar tarafından oldukça beğenilmektedir.

Emlak piyasasının hareketlenmesiyle birlikte kiralık daireler, satılığa çıkmaya başladı. Avcılar konumsal olarak daha çok bir sahil kasabasını andırmasıyla ünlü bir semttir. Nezih insanların bulunduğu, yeşillik ile insanı etkilemektedir. Bu sayede Avcılar’a olan rağbet artmıştır.

Ortalama olarak 2+1 evlerin kiraları 750 TL ila 1200 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Başlıca fiyat artışlarının nedenleri arasında Avcılar metrobüs durağına yakınlık, sağlık ocağına  uzaklığı gibi etkenler fiyatları belirler oldu. Daha çok sahil tarafına doğru gidildikçe ara sokaklardaki kiralık evlerin fiyatlarında düşüklük gözükmekte.

Avcılar Kiralık Evler

Avrupa yakasında yer alan, denize kıyısıyla bilinen ferah bir İstanbul ilçesi olarak anılmaktadır. Sakinliği ve muhitte oturan insanların iyimserliği açısından her insanın ev kiralama arzusuyla bu semte uğradığı da bazı rehberlerde yazmakta. Toplamda 4 farklı semti bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla; Ambarlı, Cihangir Mahallesi, Firuzköy ve Gümüşpala olarak isimlendirilir.

Genel başlıklar altında incelenecek olursa:

  • Cihangir Mahallesi Kiralık Daireler
  • Ambarlı Mahallesi Kiralık Daireler
  • Firuzköy Mahallesi Kiralık Daireler
  • Gümüşpala Mahallesi Kiralık Daireler

olarak konuşabilir.

Cihangir mahallesi, meydana yakınlığı ile kiraların yüksek olduğu muhittir. Genellikle orta yaşlı insanların oturduğu, 2+1 ila 3+1 evlerin yaygın olarak bulunduğu bu semt’den ev kiralayabilirsiniz.

Ambarlı Mahellesi, her sokağından denizin tuzlu kokusunu alabileceğiz bir mahalledir. Genellikle yerleşke olarak siteler mevcuttur. 1+1, 2+1 ve 3+1 kiralık evler rahatlıkla bulabilirsiniz.

Gümüşpala Mahallesi, Küçükçekmece (Kanarya) Nükleer Araştırma Merkezinin kapanmasıyla birlikte insanların bu semte taşındıkları doğrudur. Eski toprak dediğimiz insanların oturduğu bu nezih mahallede biraz kiralar pahallıdır. Ortalama olarak 800 ila 1200 TL arasında kira fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Firuzköy Mahallesi, göl kenarına kıyısı olan bu mahalle, Esenyurt sınırlarına kadar dayanmaktadır. Genellikle müstakil tarzda eski yapılar bulunan bu mahallede ortalama olarak kiralar 600 TL ila 1000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Devamını oku

Emlak Ekonomi

Beylikdüzü Satılık Daire Fiyatları

Yayınlanma tarihi

-

Beylikdüzü Satılık Daireler

beylikdüzü satılık daire denildiğinde, çoğu ev sahibi olmak isteyen bireylerin aklında siteler canlanmaktadır.

İstanbul havzasının bir ili olan Beylikdüzü, ev alma hayali kuran bir çok insanın uğrak noktaları arasındadır. Genel itibari ile daire fiyatları açısından karşımıza bir çok seçenekler çıkartmakta. Bu seçenekleri göz önünde bulundurduğumuzda ilçe de son 10 yıl içerisinde yeni yeni yapılar bulmak mümkün.

Yapıların tasarımları genellikle 2+1 ila 3+1 arasında değişkenlik gösterse de Dublex veya 4+1 bulma şansınızı da ikiye katlıyor. Beylikdüzü, satılık daire veya kiralık daire olmak üzere iki genel başlıkta incelediğimizde kendi adında bir öneme sahip oluyor. Bölgedeki kiralık mülklerin satılık daire fiyatları oranına bakıldığında oldukça uygun olduğu gözlemlenebiliyor. Genellikle insanlar, iyi bir kapı komşusu istediği vakitte ortalama olarak 1000 ila 1500 TL arasında bir kira bedeli ödemek durumunda kalabiliyor.

Beylikdüzün’de hiç kullanılmamış satılık daire fiyatlarını araştıran birisi, ortalama olarak 2+1 evler için 200 bin TL’den başlayan fiyatlar ile ev sahibi olabiliyor.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ