Takip Edin

SEKTÖREL HABERLER

Yeni nesil iş sahibi olmanın sihirli formülü franchise

Yayınlanma tarihi

-

Son yıllarda dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hizmet sektörü çok hızlı bir şekilde büyüme gösterdi. Hizmet sektörünün büyümesine paralel olarak franchise sistemi de hızla yaygınlaşmaya başladı ve büyüme dalgası tüm dünyada olumlu algılandı.

Bilindiği üzere günümüzde franchise, sağlam bir iş sahibi olmanın sihirli formülü olarak algılanıyor. Bu nedenle tüm dünyada franchise sistemi ve düzenlenen franchise fuarları tek sektöre hitap etmiyor ve sistem ile entegre 60’dan fazla iş kolu bulunuyor.

Günümüzde hızla büyüyen hizmet sektörü, franchise sisteminin de hızla yaygınlaşmasını sağladı. Bilindiği üzere günümüzde franchise, sağlam bir iş sahibi olmanın sihirli formülü olarak algılanıyor. Piyasada tanınmış ve yerleşmiş bir firmanın ismi ile işe başlamak, girişimci için sıfırdan başlamaktan daha kolay ve avantajlı konuma gelmiş durumda. Bu bilinçle günümüz rekabet koşulları içerisinde güçlü ve büyük bir zincirin parçası olmak avantaj getiriyor.

Dolayısıyla hem dünyada hem de Türkiye’de franchise sistemi ve düzenlenen franchise fuarları tek bir sektörü irdelemiyor ve sistem, 60’dan fazla iş koluna doğrudan hitap ediyor. Öte yandan son yıllarda AVM’lerin iç alanlarda görülen sektöre göre dağılımlar, franchise sistemini de olumlu bir şekilde etkilemiş durumda. Franchise vermekte sektör ayrışmasının olmaması konusunda hem fikir olan sektör temsilcileri, kahve ile mobilya, ayakkabı ile burger, aksesuar ile pizza, kuru temizleme ile gayrimenkul markalarını tek bir fuarda buluşturuyor.

Ortak buluşma alanları franchise fuarları…

Bu bakış açısıyla da dünya trendlerini yakından takip eden MedyaFors Fuarcılık, Türkiye’deki Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı’nın tek temsilcisi olarak her sektöre aynı mesafede davranıyor. Her yıl katılımcı markalara nasıl daha fazla katkıda bulunma düşüncesiyle yerli ve yabancı birçok etkinliği bünyesine dahil eden MedyaFors Fuarcılık’ın yetkilileri, markaların başarı hikâyelerinde olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkinlikler

7. İnşaat ve Konut Konferansı 15 Ocakta Yapılacak

Yayınlanma tarihi

-

Sektörün önde gelen isimlerini bir araya getiren İnşaat ve Konut Konferansı’nın yedincisi 15 ocak 2019 tarihinde düzenlenecek.

7. İnşaat ve Konut Konferansı’nın yeri ve tarihi belli oldu. Konferansı düzenleyen Eventuum’dan yapılan açıklamaya göre 15 ocak 2019 salı günü yapılacak konferans Ataşehir’deki Sheraton Grand Hotel’de gerçekleştirilecek.

Konferansla birlikte bir araya gelecek olan sektörün önde gelen isimleri, patronlar, sivil toplum kurluşları üyeleri, sektör paydaşları, üst düzey çalışanlar bu prestijli konferansta inşaat sektörünün mevcut durumunun analizini yapacak ve gelecek projeksiyonları konuşulacak.

İlk olarak 2012 yılında düzenlenmeye başlayan konferans bugüne kadar 1500’ü aşkın sayıda değerli ismi ağırladı.

Yedi yıldan bu yana düzenli organize ettikleri konferansın sektöre sağladığı katkılar sebebiyle heyecan içinde beklenen büyük bir buluşmaya dönüştüğünü ifade eden Eventuum Genel Müdürü Pınar Kopuz; her sene olduğu gibi bu sene de konfenansta birbirlerinden değerli isimleri konuk edeceklerine dikkat çekerek inşaat sektörüyle ilgili yatırımcı, uygulayıcı ve tüm karar vericileri bir araya getirerek işbirliği fırsatlarına ve bilgi alışverişine zemin oluşturmayı hedeflediklerini kaydetti.

Konferansa katılmak isteyenler +90 212 258 48 50 numaralı telefondan veya  conference@eventuum.net e-posta adresine mail göndererek bilgi alabilir.

Devamını oku

SEKTÖREL HABERLER

Gebze-Halkalı Hızlı Tren Hattı Ne Zaman Açılacak ?

Yayınlanma tarihi

-

İstanbul’un iki yakasını demiryolu aracılığı ile bir araya getiren Marmaray’ın devamı niteliğindeki Gebze-Halkalı hızlı tren hattı ne zaman açılacak?

Birçok İstanbullu saatte yaklaşık 70 bin kişiyi taşıyacak olan bu hattın ne zaman açılacağını merak ediyor. İşte cevabı…

Gebze-Halkalı tren hattı ne zaman açılacak?

2013’ten beri kapalı olan 63,5 kilometre uzunluğundaki banliyö hattı 2018 yılı içerisinde hizmete girecek. Marmaray’la birlikte hizmete girmesi beklenen hat, ihaleyi kazanan firmanın ekonomik sorunlar yaşaması nedeniyle gecikmiş, ardından ihale başka firmaya devredilmişti. mevcut 2 raylı hattın 3 raya çıkarılması, bazı istasyonların yer değiştirmesi, köprü ve yaya geçitlerinin değiştirilmesi gibi çalışmaların yapıldığı hatta çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Halkalı Gebze Hattı Güzergahı

Gebze-Halkalı tren hattı neyi değiştirecek?

2013 yılına kadar Anadolu Yakası’nda Gebze-Haydarpaşa, Avrupa Yakasında ise Halkalı-Sirkeci arasında çalışan banliyö hattı özellikle sahile yakın kesimin ulaşım ihtiyacını karşılıyordu. 2013’ten beri kapalı olan banliyö hatları yüzünden sahil trafiği arttı. Özellikle Anadolu Yakası trafiği, banliyö hatlarının kapalı olması nedeniyle arttı. Hattın yenilenerek açılmasıyla birlikte trafikte de gözle görülür bir rahatlama olması bekleniyor.

Yeni banliyö hattı Marmaray’la entegre olarak açılacağından Gebze’den binen bir kişi, aktarma yapmadan Halkalı ’ya kadar gidebilecek. Hat, Anadolu ve Avrupa Yakası’ndaki pek çok metro hattıyla da entegre olacağından ulaşımın yükünü büyük ölçüde üstlenecek.

Ayrıca yeni hatla birlikte halen Pendik’e kadar gelebilen hızlı tren seferleri, Anadolu Yakası’nda Haydarpaşa’ya, Avrupa Yakası’nda ise Halkalı ‘ya kadar kesintisiz gidebilecekler Yapımı halen süren Anadolu’daki hızlı tren hattı çalışmaları sona erdiğinde İstanbul’un şehirlerarası trafiğini de büyük ölçüde hızlı tren üstlenecek.

Gabze-Halkalı banliyö hattı durakları

Gebze-Halkalı banliyö hattında 14’ü Avrupa Yakası, 29’u Anadolu Yakası’nda olmak üzere toplam 43 durak bulunuyor. Gelecekte hattın Bahçeşehir ve Ispartakule’ye kadar uzatılması planlanıyor. İşte hattın 2018 yılında açılacak istasyonları ve güzergahı;

Halkalı-Gebze banliyö hattı hangi metrolarla entegre olacak?

İstanbul’un banliyö hattı yapımı halen süren veya açık olan 6 ulaşım hattıyla entegre olacak. Bu hatlar şöyle;

• Ataköy İstasyonu’nda Ataköy-Basın Ekspres-İkitelli Metro Hattı ile

• Tuzla istasyonunda Tavşantepe-Tuzla Metro Hattı ile

• Bakırköy İstasyonu’nda Bakırköy İDO-Bağcılar Kirazlı Metro Hattı ile

• Üsküdar İstasyonu’nda Üsküdar-Ümraniye – Çekmeköy / Sancaktepe Hattı ile

• Söğütlüçeşme İstasyonu’nda Metrobüs Hattı ile

• Pendik İstasyonu’nda Kaynarca Merkez-Pendik Sahil Metro Hattı ile entegre olacak. Ayrıca bu hat sayesinde Tavşantepe / Kadıköy metrosuna da geçiş yapılabilecek.

Halkalı-Gebze banliyö hattı seyahat süreleri

Açılacak hat ile seyahat süreleri şöyle olacak;

• Halkalı-Gebze arası 115 dakika,

• Söğütlüçeşme-Yenikapı arası 12 dakika,

• Bakırköy-Bostancı arası 37 dakika,

• Tuzla-Küçükçekmece arası 94 dakika,

• Bakırköy-Maltepe arası 47,5 dakika,

• Yeşilyurt-Üsküdar arası 26,5 dakika,

• Gebze-Taksim arası 82 dakika,

• Pendik-Sirkeci arası 58 dakika.

Devamını oku

SEKTÖREL HABERLER

eOfis Sizin Ofisiniz; Büyümeye Devam Ediyor

Yayınlanma tarihi

-

eOfis Güneşli ve Beyoğlu’nda en yeni ofisleri ile şirket kurmak isteyen ya da ofis arayan her sektörden firmaya sanal ofis, hazır ofis, ortak ofis ve toplantı salonları ile hizmet vermeye devam ediyor.

7 il 32 plazada genel ofis giderlerinin olmadığı, özgürlük ve mobil çalışma avantajı sağlayan eOfis, sadece işinize odaklanarak kazanç sağlamanıza olanak tanır.

Nurol Park 

Nurol ParkGüneşli’de Basın Ekspres yolu üzerindeki en prestijli plazada ofisiniz hazır.

Güneşli’de Basın Ekspres yolu üzerindeki en prestijli plazada ofisiniz hazır.

Grand Pera 

Grand Peraİstanbul’un en merkezi bölgesi Beyoğlu’nda, İstiklal’in en güzel ve tarihi binasında çalışın.

İstanbul’un en merkezi bölgesi Beyoğlu’nda, İstiklal’in en güzel ve tarihi binasında çalışın.

Bir ofis kiraladığınızda eOfis’in tüm losyonlarındaki ofis ve toplantı salonlarını kullanabilir, network ile iş birliği fırsatları yakalayabilirsiniz.

Ek masraf olmadan, sınırsız çay-kahve, hızlı internet ve tüm ofis hizmetlerinden yararlanabilir, ücretsiz etkinliklere katılabilirsiniz.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ