Takip Edin

Toki Emlak Konut

Yeni Toki başkanı belli oldu.

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye genelinde vatandaşı uygu şart ve koşullarda ev sahibi yapan Toplu Konut idaresinde başkan değişti.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Başkanı olarak başarılı işlere imza atan M. Ergün Turan, Bakan Erdoğan’ın yeni açıkladığı

Mehmet Ergün Turan’ın belediye başkan aday adayı olarak kurumdan ayrılmasından sonra boşalan makama, TOKİ’de başkan yardımcısı olarak görev yapan Ömer Bulut getirildi.

1968 yılında Trabzon’da doğan TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

1995-2001 yılları arasında İller Bankası Erzurum ve Ankara Müdürlüklerinde mühendis olarak çalıştı. TOKİ’de 2005-2006 yıllarında uzmanlık, 2006-2011 yılları arasında daire başkanlığı yaptı. TOKİ Başkanlığına vekâleten atanan Ömer Bulut, 2011 yılından bu yana başkan yardımcılığı görevini yürütüyordu. Ömer Bulut evli ve iki çocuk babasıdır.

Emlakhaberi.com Editörü Sizlere Doğru Tarafsız Özel haberler yazarak bilgi almanızı ve doğru fikirlerle yatırım yapmanız için bilgi aktaran içerikler giriyorum.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toki Emlak Konut

TOKİ 30 ilde 41 millet bahçesi yapıyor

Yayınlanma tarihi

-

omer-bulut_millet-bahcesi

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, 30 ilde 7 milyon 350 bin metrekarelik alanda 41 millet bahçesi hayata geçireceklerini söyledi.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, 30 ilde 7 milyon 350 bin metrekarelik alanda 41 millet bahçesinin yapım çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, “Millet bahçeleri projelerimizle gelecek nesillerimizin daha yeşil ortamlarda yaşamasına imkân sağlayacağız” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının koordinasyonunda 81 ile en az bir millet bahçesi yapılması kapsamında çalışmaların sürdüğünü belirten TOKİ Başkanı Bulut, TOKİ’nin de bugün itibariyle 30 ilde 41 millet bahçesi uygulamasını hayata geçireceğini söyledi.

“Daha çok yeşil” anlayışı doğrultusunda inşa edilmeye başlanan millet bahçelerinin şehirlere yeni bir değer katacağını belirten Ömer Bulut, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla ülkemizin tüm şehirlerinde hayata geçecek millet bahçeleri projelerimizle gelecek nesillerimizin daha yeşil ortamlarda yaşamasına imkân sağlayacağız” dedi.

Faaliyete geçecek millet bahçelerinde yürüyüş, koşu ve bisiklet yolları, spor alanları, amfi, oyun alanları, otopark alanları, bitkisel peyzaj alanları ve millet kıraathanelerinin bulunacağını belirten Bulut, “Millet bahçeleri, vatandaşlarımızın bir araya geleceği nitelikli sosyal alanlar olup, huzur içinde vakit geçirebileceği yeni yaşam merkezleri olacak” ifadelerini kullandı.

Millet bahçeleriyle beraber millet kıraathanelerinin de projelendirildiğini ifade eden Bulut, “Özellikle gençlerimizin verimli vakit geçirebileceği, ders çalışıp kitap okuyabileceği, internetten ve ikramlardan ücretsiz yararlanabilecekleri, fikir alışverişinde bulunarak sosyalleşebilecekleri ortamın sunulacağı millet kıraathaneleri 24 saat hizmet verecek” açıklamasında bulundu.

Şubat ayında 8 millet bahçesi ihale edilecek

Hükümetin ilk 100 günlük icraat programı kapsamında TOKİ tarafından yapılan Kayaşehir Millet Bahçesi’nin ilk etabının açıldığını belirten Bulut, “İdare olarak toplam 7 milyon 350 bin metrekarelik alanda 41 millet bahçesi yapıyoruz. Ocak ayında İstanbul Pendik, Batman ve Elazığ olmak üzere üç millet bahçesinin ihalesini yaptık.

Şubat ayında ise Sakarya, İstanbul Kayaşehir 2. 3. ve 4. etaplar, Samsun, Ankara İmrahor Vadisi 1. etap, Bursa, Eskişehir, Mersin ve Sivas olmak üzere 8 millet bahçesinin ihalesini gerçekleştireceğiz” dedi.

Diyarbakır Dicle Vadisi’nde yapılan millet bahçesinin inşaat faaliyetlerinin hızla devam ettiğini aktaran Bulut, 10 millet bahçesi projesinin tamamlanma aşamasına geldiğini ve 17’isinin de arazi çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Vatandaşların beklentisi doğrultusunda şehirlerde sadece binaların değil, sosyal donatı alanlarının, yeşil alanların ve mahalle kültürünün canlandırılması hedefi doğrultusunda insan odaklı bir bakış açısı getirdiklerini belirten Bulut, şöyle devam etti: “Şehre dair gelen bu yeni bakış açışıyla planlama ve tasarım süreçlerinde tarihi ve kültürel mirasını gözeten, yöresel ve yatay mimariyi esas alan projeler inşa ediyoruz. Şehirlerimizde, kent kimliği ve merkezi niteliklerle güçlü bağları olan, halkımızın beklentilerine yanıt veren, güçlü fiziki, sosyal altyapısı bulunan yeni yerleşim alanları kuruyoruz.”

Devamını oku

Emlak Ekonomi

Kimler Faizsiz Konut Kredisi Alabilir?

Yayınlanma tarihi

-

Toki , Ucuz Taksitle ev imkanı ,Kırıkkale çelebi,

Faizsiz Ev Sahibi olmak isteyen binlerce kişi var bunların en çok merak ettiği şey Faizsiz konut kredisi almak için gereken şartlar neler? Kimler faizsiz konut kredisi alabilir? İşte cevabı…

Vatan Gazetesinde yer alan habere göre, vatandaşlar, faizsiz konut kredisi almak için hangi şartların gerektiğini merak ederken, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından düzenlenen hak sahipliği belgesini almak için neler gerektiğini de öğrenmek istiyor. İşte kimlerin faizsiz konut kredisi hak sahipliği belgesine sahip olabileceği ve bunun kullanılması ile ilgili tüm detaylar…

Faizsiz Kimler Ev Sahibi oluyor.

Terörle Mücadele Kanunu kapsamındaki görevler sebebiyle, malul duruma düşerek aylık bağlananlarla bunlardan ölenlerin dul kalan eşi, eşi hayatta değilse veya evlenmiş ise çocukları, çocukları da yok ise ana ve babası, görevleri sırasında ölen er ve erbaşların yukarıdaki sırayla dul ve yetimleri.

Yine görevlerinin neden ve etkisiyle vefat etmeleri nedeniyle haklarında vazife malullüğü hükümleri uygulanan erbaş ve erlerin aylık bağlanan dul ve yetimlerinin talepleri halinde de faizsiz konut kredisi hak sahipliği belgesi düzenleniyor. Ölüm olaylarında vazife malullüğünün ortaya çıkış nedeni hak sahipliğine etki etmiyor.

Bu hak birisi  TOKİ  tarafından üretilen konutlarda kullanılması şartıyla en fazla 2 kez kullanılabiliyor.

Devamını oku

İcra İhale

Esenler için kentsel dönüşüm ihalesine çıkılıyor!

Yayınlanma tarihi

-

Esenler’de kentsel dönüşüme başlıyor. Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, 4 yılda 40 bin konut dönüştürmeyi hedeflediklerini söylemişti.

Esenler için kentsel dönüşüm başlıyor

İstanbul’da binlerce konut üreterek dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapan TOKİ, kentsel dönüşüm projelerinde üretimini artırarak devam ediyor. 2016 yılında Milli Savunma Bakanlığı’na ait olan askeri alanı alan Esenler Belediyesi, 9 milyon metrekarelik alanda kentsel dönüşüm yapılacağını açıklamıştı.

Esenler Kentsel Dönüşüm ihalesi 25 Şubat’ta yapılacak

TOKİ tarafından hayata geçirilecek olan Esenler Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında ilk bölümde 531 konut yapılacak. 25 Şubat 2019 günü saat 14.30’da gerçekleştirilecek ihale Esenler Güney Proje Alanı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1. Etap 1. Bölge’yi kapsıyor. Proje kapsamında konutlarla birlikte mescit inşaatı da yer alıyor.

Devamını oku

Toki Emlak Konut

Emekliler TOKİ’den nasıl ev sahibi olur?

Yayınlanma tarihi

-

toki emekli ev sahibi olma imkanı

2019 yılında TOKİ‘den ucuz ev satın almak isteyen emekli vatandaşlar, emekliye ucuz ev hangi illerde veriliyor,emeklilere özel toki başvuru şartları neler araştırması yapıyor. Bu haberimizde tüm bunlar ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz.İşte ayrıntılar…

TOKİ EMEKLİ BAŞVURU ŞARTLARI

T.C. vatandaşı olması,

Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması,

Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 3.700 TL olarak uygulanmaktadır.),

Başvuru sahibinin Sosyal Güvenlik Kurumundan Emekli olması (Emeklinin vefat etmesi durumunda, vefat eden emeklinin yalnızca dul eşi başvuruda bulunabilir)

Eşlerden her ikisinin de emekli olması durumunda, yalnızca birinin başvuruda bulunması gerekmektedir.

TOKİ EMEKLİ BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELER?

-Başvuru sahipleri,
-Kimlik Fotokopisi,
-Emekli vatandaşlarımız, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan Emekli Kimlik Belgesini veya belgesi henüz çıkmadı ise emekli olduğunu gösteren SGK’dan alınmış belge veya yazıyı,
İbraz edeceklerdir.

TOKİ SÖZLEŞME İMZALAMA AŞAMASINDA GEREKEN BELGELER NELER?

Kura sonucunda hak sahibi olanların aşağıda belirtilen belgeleri sözleşme imzalama aşamasında ibraz etmeleri gerekmektedir:

İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge ibraz edecektir.

İl/ilçe Tapu Sicil Müdürlüğünden başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) bulunmadığına dair belgeyi ilan edilen tarihlerde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklardır. Kanıtlayamayanların hakları iptal edilecektir.

Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200 TL (İstanbul ilinde gelir şartı 3.700 TL olarak uygulanmaktadır) olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

Başvuru sahibinin, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan maaş dökümü veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi.

Başvuru sahibi evli ise kendisi ve eşinden çalışan varsa kendisinin ve eşinin ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

Gerekli görüldüğünde ek belge istenebilecektir.

TOKİ OTURMA KOŞULU VE DEVİR İŞLEMLERİ NASIL YAPILIYOR ?

Emekli kategorisinden hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilecektir.

Gerçeğe aykırı beyanda bulunulması halinde, kurada hak sahibi olanların konut alma hakları iptal edilecektir. Sözleşme imzalanmış ise sözleşmeleri feshedilerek gerekli hallerde ödenen peşinat tutarları irat kaydedilecek ve ödenen taksit tutarları masraflar tahsil edildikten sonra faizsiz olarak iade edilecektir.

EMEKLİ VATANDAŞLAR NASIL EV SAHİBİ OLABİLİR ?

Emekli vatandaşları konut edindirme programı kapsamında, TOKİ 2 yöntem ile konut geliştiriyor. Doğrudan İdare Uygulaması olan, mevcut ve projelendirilmekte olan konut üretimlerinde emekli vatandaşlara yüzde 25 konut kontenjanı ayrılıyor.Emeklilerin talepleri doğrultusunda, uygun olan alanlarda konut projeleri geliştiriliyor.

Devamını oku

Toki Emlak Konut

TOKİ Kırıkkale’de 167 TL Taksitle Ev Sahibi Yapıyor

Yayınlanma tarihi

-

Toki , Ucuz Taksitle ev imkanı ,Kırıkkale çelebi,

TOKİ’den yeni bir indirim kampanyası! TOKİ indirimli ev kampanyası düzenledi. Bu indirimli ev kampanyası kapsamında 167 TL taksitle ev sahibi olabilirsiniz.

Orta ve dar gelirliler için yapımına başlanan konutlar için kura tarihleri  ve başvuru, ödeme planı  ve taksit tutarı belirlendi. TOKİ, 2018 yılının sonu için özel kampanya yaptı. Konutlar, 167 liradan başlayan taksitlerle sahiplerini bekliyor. İşte TOKİ’nin indirimli ev kampanyasının detayları ve başvuru tarihleri:

TOKİ, ülkemizin farklı birçok bölgesinde konut yapımını tüm hızıyla sürdürüyor.

Toki, inşa ettiği konutları uygun koşullarda satışa sunuyor. Ev almakta güçlük çeken ve kirada oturmak zorunda kalan kişiler, çok uygun taksit oranları ile konut sahibi olabiliyorlar. İşte TOKİ’nin dar gelirli aileler için yaptığı konutların fiyatları:

2018 yılının sonu için yapılan kampanyada,  7 bin 116 konut, 167 liradan başlayan taksitlerle alıcılara sunuluyor. Konutlar 33 şehirde hayata geçiriliyor. İnşa edilen konutların fiyatları 50 bin liradan başlıyor. TOKİ konutları için 20 yıla kadar ödeme imkanı  veriliyor.

TOKİ İndirimli Ev Kampanyası Başvuru İşleminin Detayları

Bu özel indirimli ev kampanyasından yararlanmak isteyen, konut sahibi olmak isteyenleri bazı şartlar karşılıyor. Alt gelir grubu projeleri için sözleşme imzalayan kişiler evlerini borç bitene kadar devredemeyecek.  Bunun dışında bazı projelerde, satın alınan konutta ikamet edilmesi şartı mevcut. Halkbank veya Ziraat Bankası şubelerine başvuru yaparak konut alma imkanına sahip olabilirsiniz. Detaylar için ‘444 86 54’ numaralı ALO TOKİ hattını arayabilirsiniz.

BölgeKonut SayısıBaşlangıç Taksit (TL)Başlangıç Fiyatı (TL)
Adıyaman Gerger424874.519
Afyon Dazkırı21334100.260
Amasya Göynücek52602135.616
Ankara Sincan-Saraycık403830132.900
Ankara Mamak-Gülseren17934982.891
Ankara Çamlıdere1382114.883
Ankara Kahramankazan111631129.117
Balıkesir Sındırgı100811182.560
Balıkesir Osmaneli6811182.560
Denizli Baklan31686154.493
Denizli Tavas20524107.296
Diyarbakır Kayapınar134929148.654
Gaziantep Şehitkamil71667106.872
Gaziantep Islahiye380402120.750
K.Maraş Pazarcık119591120.941
Kastamonu Taşköprü204397119.321
Kastamonu Ihsangazi10448134.519
Kayseri Bünyan631895.439
Kayseri Develi5398119.545
Kütahya Altıntaş187347104.370
Kırklareli Üsküp67598122.392
Kırıkkale Çelebi916750.000
Kırıkkale Delice333390.864
Kırşehir Akpınar1354106.338
Malatya Darende12931694.852
Malatya Pütürge217343102.978
Mardin Merkez7749171.917
Muş Merkez175410112.036
Niğde Çiftlik10536120.751
Ordu Altınordu70670160.943
Sakarya Kocaali4590177.199
Samsun Tekkeköy211756145.224
Samsun İlkadım396917176.198
Samsun Canik30916220.059
Sivas Gemerek1679152.852
Tunceli Hozat2524117.993
Van Edremit2548677.777
Yozgat Akdağmadeni5032397.017
Çankırı Kurşunlu431093.090
Çankırı Merkez99575138.190
Şanlıurfa Viranşehir45731380.139
Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ