Takip Edin

Emlak Magazin

Ziya Yılmaz; Bülent Ersoy’a İstMarina’dan ev sattı

Yayınlanma tarihi

-

Ziya Yılmaz , Bülent Ersoy , İstMarina , Jolly Joker ,

İstMarina AVM içinde bulunan Jolly Joker’de unutulmaz bir müzik ziyafeti çeken Türk Sanat Müziği’nin Divası Bülent Ersoy; çok beğendiği projeden denize nazır bir ev alacağını söyledi.

İstanbul’un ikonik projelerinden İstMarina’nın AVM’sinde yer alan Jolly Joker’de Bülent Ersoy rüzgarı esti.

3 bin kişinin izlediği Türk Sanat Müziği’nin Diva lakaplı dev sanatçısı Bülent Ersoy; 2,5 saat boyunca kaldığı sahnede seslendirdiği birbirinden özel eserle kendisini izlemeye gelenlere unutamayacakları bir müzik ziyafeti çekti.

Ziya Yılmaz , Bülent Ersoy , İstMarina , Jolly Joker ,
Ziya Yılmaz , Bülent Ersoy , İstMarina , Jolly Joker ,

Bir süre önce DAP Yapı’nın denize nazır projeleri incelediğini dile getiren Ersoy; İstMarina’dan denize nazır bir daire almak istediğini ve bunu da yetkililere ilettiğini söyledi.

Dünyanın en büyük seslerinden birini burada ağırlanın kendileri için bir şeref olduğunu belirten Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz; Jolly Joker İstMarina’da ilk defa böyle bir dolulukla karşılaştıklarına dikkat çekerek “Bundan sonra da Sayın Bülent Ersoy’u sık sık burada ağırlamaktan onur duyarız” dedi.

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Emlak Magazin

Cristiano Ronaldo, Lüks Malikanesini Zararına Sattı

Yayınlanma tarihi

-

Cristiano Ronaldo , Lüks Malikanesini Zararına Sattı , Manchester ,

Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo, Manchester’da oynarken 3 milyon 895 bin pounda satın aldığı evi, 645 bin pound zararla 3 milyon 250 bin pounda sattı.

Sezon başında Real Madrid’den Juventus’a transfer olarak adından söz ettiren Portekizli dünya yıldızı Cristiano Ronaldo, İngiltere ile olan son bağını da zarar da etse kopardı. Cheshire’da 2008 yılında 3 milyon 895 bin pound (27 milyon 600 bin TL) ödeyerek satın aldığı lüks malikanesini 3 milyon 250 bin pound (23 milyon TL) fiyata satan Cristiano Ronaldo 645 bin pound (4 milyon 600 bin TL) zarar etti.

EVİN İÇİNDE YOK YOK

Cristiano Ronaldo‘nun zararı göze alarak sattığı lüks malikanesinde beş yatak odası, geniş bir salon, büyük bir mutfak, misafirleri ağırlamak için yemek odası, sinema ve medya süiti, hem küvet hem de duş kabini olan üç banyo, iki giyinme odası, geniş bir bahçe ve manzaralı teras buluyor. Ayrıca futbolcuların bireysel antrenman yapabilecekleri özel fitness salonu, kapalı yüzme havuzu, jakuzi yer alıyor.

Devamını oku

Emlak Magazin

Gayrimenkul Sektörüne Yön Verenler Real Estate Stars’da Ödüllerini Aldı

Yayınlanma tarihi

-

Baymak ana sponsorluğunda Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği ve Türkiye Müteahhitler Birliği’nin destekleriyle gerçekleştirilen Real Estate Stars 2018’de Türkiye’nin Gayrimenkul Liderleri belli oldu. Törende konuşan Baymak CEO’su Ender Çolak, gayrimenkul sektörü için değer yaratan bir çözüm ortağı olma hedefi ile çalıştıklarını belirterek “Türkiye’nin en geniş ürün gamına sahip iklimlendirme markası olarak son 5 yıldır 1500’ün üzerinde konut projesinde yer almayı başardık” dedi. Çolak, Isıtma sektöründe %5 daralmanın görüldüğü bir dönemde kombide adetsel bazda yüzde 11, panel radyatörde de yüzde 44 büyüme kaydettiklerinin altını çizdi.

Gayrimenkul sektörüne yön veren şirketleri teşvik etmeyi amaçlayan Real Estate Stars 2018 ödülleri sahiplerini buldu. Baymak ana sponsorluğunda Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ve Türkiye Müteahhitler Birliği’nin (TMB) destekleriyle düzenlenen ödül töreninde 7 kategoride gayrimenkulde lider olan şirketler ödüllerin sahibi oldu.

Real Estate Stars’da konuşan Baymak CEO’su Ender Çolak ise, gayrimenkul sektörü için değer yaratan bir çözüm ortağı olma hedefiyle çalıştıklarını vurguladı. Bu kapsamda BDR Thermea’nın teknolojisini Türkiye’ye taşıdıklarını dile getiren Çolak, Türkiye’nin en geniş ürün gamına sahip iklimlendirme markası olarak son 5 yıldır 1500’ün üzerinde konut projesinde yer almayı başardıklarının da altını çizdi. Isıtma sektöründe %5 daralmanın görüldüğü bir dönemde adetsel bazda büyüme sağladıklarını belirten Çolak, bu büyümenin kombide yüzde 11, panel radyatörde ise yüzde 44 olduğunu kaydetti. Enerjide ve gayrimenkulde gelecek trendlerden de bahseden Çolak; “Dünyada yenilenebilir ve temiz enerji kullanımına yönelim, inşa ve tasarım süreçlerinde ciddi değişikliğe yol açıyor. Avrupa’da 2020 itibarıyla inşa edilecek yeni binaların %100 Sıfır Enerji Tüketen Binalar olması için hazırlanan nZEB direktifi giderek etkin bir hal alıyor. Diğer yandan G20 ülkelerinin 2030’daki hedefi konut ve ticari binalarda kullanılan elektriğin yenilenebilir enerjiden elde edilmesi ve yenilenebilir enerjinin toplam enerji tüketimindeki payını iki katına çıkartılması. Avrupa’da gündemde olan Enerji Ajandasına göre, yeni yapılan evlerin doğalgaz şebekesine bağlanmaması ve ısıtma ihtiyacının artık elektrik ile çalışan cihazlarla karşılanması hedefleniyor. Bu dönemde de ısı pompası teknolojisi tüm gayrimenkul sektörünün değişen ve gelişen yapısına katkı sağlayacak. BDR Thermea ve Baymak olarak bizler de bu strateji doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yenilenebilir enerji kullanımının yanı sıra dijitalleşmede de çalışmalarımız devam ediyor. Sadece bireysel değil çok katı binaların da cep telefonları ve tabletlerle kontrol edilmesini sağlayan Baymak cihazlarımızla geleceğe uyum sağlamayı değil geleceği şekillendirmeyi istiyoruz. Bu noktada gayrimenkul sektörüne destek olacak çalışmalarımıza ve yatırımlarımıza hız kesmeden devam edecek, her zaman yeni çözümler ve teknolojilerle yanınızda olacağız” dedi.

Real Estate Stars 2018’de Türkiye’nin En Çok Satış Yapan Şirketi olan Sur Yapı ödülünü Baymak CEO’su Ender Çolak’tan aldı. Sur Yapı’yı sırasıyla Sinpaş, Mesa, Dağ Mühendislik, Tahincioğlu, Folkart, Avrupa Konutları Artaş, Seha Yapı, Fuzul ve Nef takip etti.

Türkiye’nin En Çok Konut Satışı Yapan (Ciro Bazında) Şirketi ise Tahincioğlu oldu. Tahincioğlu’nu sırasıyla Nef, Sur Yapı, Sinpaş, Mesa, Folkart, Dağ Mühendislik, Fuzul Grup, Torunlar GYO ve YDA İnşaat takip etti. Türkiye’nin En Çok Konut Üreten Şirketleri ise Tahincioğlu, Sinpaş, Dağ Mühendislik, Torunlar GYO, Folkart, Fuzul Grup, Nef, Mesa, kuzu ve Avrupa Konutları Arkaş oldu. Adet Bazında En Çok Satış Yapan Şirketler, Mesa, Nef, Sur Yapı, Tahincioğlu, Dağ mühendislik, Avrupa Konutları -Arkaş, Folkart, YDA, Fuzul ve Bahaş Holding olurken, Ciro Bazında En Çok Ofiş Projesi Satışı Yapan Şirketler Tahincioğlu, Ferko ve Avrupa Konutları olarak sıralandı. Ödül töreninde Adet Bazında En Çok Ofis Projesi İnşaatı Sürdüren Şirketleri Sur Yapı, YDA ve Tahincioğlu olurken; 2018 yılının en çok ofis projesi üreten şirketleri ise YDA, Tahincioğlu ve Folkart olarak açıklandı.

Devamını oku

Emlak Magazin

Sunset İncek tasarımı ile önemli bir ödül kazandı!

Yayınlanma tarihi

-

Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş tarafından İncek’te hayata geçirilen Sunset İncek projesi dünyanın önde gelen mimari tasarım ödüllerinden “World Architecture Community” tarafından düzenlenen yarışmada “Designed” dalında ödüle layık görüldü.

Şehirlere yaşam değeri katan, geliştiren, değiştiren projelerin ödüllendirildiği World Architecture Community” tarafından düzenlenen yarışma sonrası ödüller sahiplerini buldu. “Designed” dalında ödüle layık görülen proje ise Başkent’te yükselen Sunset İncek projesi oldu. Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş’nin 3. Kuşak temsilcisi Tolga Ülkealan “Böyle bir ödüle layık görülmenin haklı gururunu yaşıyoruz. “Designed” dalında ödül sahibi olmak projemizin değerine değer katıyor. Projemizi tasarlarken her bir detayı incelikle düşünerek hareket ettik. Sunset İncek Ankara’nın en gelişen lokasyonlarından İncek’te yer alıyor. Bu özelliği ile sadece bugüne değil geleceğe yatırım olarak da ön plana çıkıyor. Projemiz toplam 50,451,81 m² inşaat alanına sahip olup 2 kule ve 1 yatay bloktan oluşuyor. Hayata geçirdiğimiz 139 bağımsız bölüm ve 12 cadde mağazası ile de hayatın içinde bir yaşam sunuyoruz. 2+1, 3+1+1, 5+1+1 ve 6+1+1 daire seçeneklerinin bulunduğu projemiz, +1 konsepti ile geniş mekânlarda konfor sunuyor” dedi.

Güneş ışığı odaklı yaşam

Sunset İncek’te sosyal tesis gibi detaylarında en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğünü anlatan Tolga Ülkelan “Bloklardaki daire yerleşimleri, cephe açıları, yeşil alanlar, her daire için bağımsız kapalı otopark ve sosyal tesisler gibi tüm beklenen niteliklerin en iyi şekilde karşılanmasını sağlamak için özenle çalıştık. Güneş ışığı odaklı konumlandırdığımız projemizde, yeşilin tonları ile buluşacak şekilde yaşam alanlarını planladık. Bu noktadan hareketle 6.950 m2lik bir alanı yeşil alana ayırdık.Sadece çocuklara ait çocuk oyun alanları, yapay gölet, yürüyüş yolları ile ıhlamur ve kiraz ağaçlarının yer aldığı peyzaj alanları bulunmaktadır. Sunset İncek, yeşil doğası ve muhteşem gün batımı ile huzuru yaşatacak” ifadelerini kullandı.

Devamını oku

Emlak Magazin

Efe Bezci, Çırağan Sarayı’nda dünya evine girdi.

Yayınlanma tarihi

-

İş dünyasının gözde çifti KAM A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Çağla Baykam ve BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, Çırağan Sarayı’nda düzenlenen rüya gibi bir düğün töreni ile dünya evine girdi.İnşaat sektöründe gerçekleştirdiği öncü projeleri ile yaklaşık yarım asırdır Başkent Ankara’ya ve Türkiye’ye damgasını vuran BESA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci ve zarif eşi Kadriye Bezci’nin oğulları Efe Bezci ile Ankara iş dünyasının önemli ve sevilen ailelerinden sektör lideri KAM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Baykam ve eşi Noter Handan Baykam’ın kızı Çağla Baykam, Çırağan Sarayı’nda düzenlenen masalsı bir düğünle aşklarını taçlandırdılar. Görkemli düğüne, İstanbul ve Ankara iş, siyaset, sanat ve cemiyet dünyasından bir çok seçkin isim katıldı.

Ülkemizi yurtdışında ve içinde en iyi şekilde temsil eden BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci ve KAM A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Çağla Baykam’ın nikahın şahitliklerini de çiftin anneleri yaptı.

Nikah sonrası Çırağan Sarayı’nda Golden Gate’te yapılan kokteylde kemancılar eşliğinde çift dansa başlarken özel düğün yemeğinde Lara ve Enbe orkestrası yer aldı. After party’de de Mahmut Orhan DJ kabinine çıkarak davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Dünyayı gezmeyi ve keşfetmeyi seven çift balayı için Meksika’nın Cancun ve Tulum ile Miami Key West’i seçerken; bu özel geceye yaklaşık 600 seçkin konuk katıldı.

Çağla Baykam ve Efe Bezci’nin düğününün gerçekleştirildiği Çırağan Sarayı’nın muhteşem boğaz manzaralı Balo salonu büyülü havası ile şık bir salon düğününe dönüştü. Düğünde, elegan ve şık bir atmosfer yaratıldı. Romantik bol ayna ve kristal avizelerle buluşan nikah alanında da çiftin davetiyelerinde de kullanılan tek gül konsepti kullanıldı.

Gelinin gelinliği Yıldırım Mayruk imzasını taşırken, evden çıkış ve after party gelinlikleri de Raşid Bağzıbağlı tarafından özel olarak tasarlandı. Damadın damatlığı ise özel dikim Derviş Bağzıbağlı’ya ait idi.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ