Takip Edin

İcra İhale

Ankara’da 7 gayrimenkul ihale ile satılacak!

Yayınlanma tarihi

-

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Çankaya, Y. mahalle ve Akyurt ilçelerinde bulunan taşınmazlar ihale usulü ile satışa sunuluyor.

Satışa çıkarılan 1 adet tribleks villa, 2 adet dükkan ve 4 adet arsa için toplam 149 milyon 582 bin 708 lira satış bedeli, 4 milyon 487 bin 481 lira tutarında ise geçici teminat talep ediliyor. Kapalı zarf usulüne göre gerçekleşecek olan ihale 25 Ekim 2018 tarihinde, saat 14:00’da, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde yapılacak.

 

Emlakhaberi.com Editörü Sizlere Doğru Tarafsız Özel haberler yazarak bilgi almanızı ve doğru fikirlerle yatırım yapmanız için bilgi aktaran içerikler giriyorum.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İcra İhale

Antalya Kepez’de kentsel dönüşüm ihalesi!

Yayınlanma tarihi

-

Kepez Belediyesi tarafından Antalya İli, Kepez İlçesi, Gülveren Mahalleleri sınırları içerisinde bulunan proje alanında kat/arsa karşılığı  inşaat işleri ihalesi düzenleniyor.

Kapalı teklif usulüne göre gerçekleşecek olan ihalenin teklifleri 8 Kasım 2018 tarihinde, saat 15:00’da Kepez Belediyesi’nde açılacak. İhale teklif dosyaları ise  8 Kasım 2018 tarihinde, saat 14:00’a kadar teslim edilmesi gerekiyor.

ayrıntı için tıklayınız

Devamını oku

İcra İhale

Çekmeköy’de ihaleden satılık arsa!

Yayınlanma tarihi

-

Çekmeköy Belediye Başkanlığı tarafından, Merkez Mahallesi’nde bulunan taşınmaz, ihale usulü ile satışa sunuluyor.

Satışa söz konusu olan taşınmaz için 6 milyon 796 bin 70 lira satış bedeli, 203 bin lira tutarında ise geçici teminat talep ediliyor. Kapalı teklif usulüne göre satışı gerçekleşecek olan taşınmazın ihalesi; 1 Kasım 2018 tarihinde, saat 09:30’da Çekmeköy Belediyesi’nde yapılacak.

ayrıntı için tıklayın

Devamını oku

İcra İhale

Emlak Konut’tan İstanbul’da ihale ile Satılık arsalar!

Yayınlanma tarihi

-

Emlak Konut GYO, İstanbul’un önemli ilçelerinde bazı arsaları açık artırmada satacak. İstanbul’un Bakırköy, Beşiktaş ve Başakşehir ilçelerinde bulunan toplam 5 adet arsa için 15 Ekim tarihinde açık artırma düzenleyecek.

Beşiktaş’ta yer alan ve Jandarma Dikimevi olarak bilinen askeri alan ile Atatürk Havalimanı’na komşu polis okulu arsası listede dikkat çekiyor.  Açık artırma ihalesi 15 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 14:00’te Emlak Konut Genel Müdürlüğü’nde düzenlenecek.

JANDARMADAN GEÇTİ

Açık arttırmayla satılacak arsalardan 2 tanesini Emlak Konut GYO geçtiğimiz günlerde TOKİ’den satın almıştı. İkitelli ve Beşiktaş’taki arsalar için 387 milyon lira ödenmişti. Jandarma Genel Komutanlığı ile TOKİ arasında imzalanan protokolle daha önce TOKİ’ye devredilen arazi, Beşiktaş Barbaros Bulvarı’ndaki Jandarma Dikimevi’ni kapsıyor. Üzerinde atıl binaların olduğu arsa için imar planı değişiklikleri yapıldı.

Emlak Konut tarafından hazırlatılan değerleme raporuna göre Beşiktaş arsasında 17 bin 500 metrekare konut alanı, 12 bin 260 metrekare donatı alanı planlanıyor. Emlak Konut’un satacağı bir diğer önemli arsa da Bakırköy Şevketiye’de yer alıyor. Söz konusu arsa üzerinde Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi yer alıyor. Emlak Konut bu arsayı daha önce 2 kez arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı usulü ile satışa çıkarmış ancak arsa satılmamıştı. Söz konusu arsada 46 bin metrekare ticaret ve konut, 7 bin metrekare özel eğitim tesisi alanı, 15 bin metrekare park olarak açıklanmıştı. 68 dönümlük arsa Atatürk Havalimanı’na da komşu. Başakşehir Kayabaşı’nda yer alan diğer 2 arsanın da markalı konut projelerine, millet bahçesine ve kamu yatırımlarına yakın noktada yer aldığı belirtiliyor.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ