Takip Edin

İcra İhale

Ankara’da 7 gayrimenkul ihale ile satılacak!

Yayınlanma tarihi

-

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Çankaya, Y. mahalle ve Akyurt ilçelerinde bulunan taşınmazlar ihale usulü ile satışa sunuluyor.

Satışa çıkarılan 1 adet tribleks villa, 2 adet dükkan ve 4 adet arsa için toplam 149 milyon 582 bin 708 lira satış bedeli, 4 milyon 487 bin 481 lira tutarında ise geçici teminat talep ediliyor. Kapalı zarf usulüne göre gerçekleşecek olan ihale 25 Ekim 2018 tarihinde, saat 14:00’da, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde yapılacak.

 

Emlakhaberi.com Editörü Sizlere Doğru Tarafsız Özel haberler yazarak bilgi almanızı ve doğru fikirlerle yatırım yapmanız için bilgi aktaran içerikler giriyorum.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İcra İhale

Kahramanmaraş’ta ihaleden satılık daireler

Yayınlanma tarihi

-

Kahramanmaraş İli, Onikişubat İlçesi, Karamanlı, Pınarbaşı ve Hacı Bayram Veli Mahallesi’nde bulunan taşınmazlar satışa sunuluyor.

Hacı Bayram Veli Mahallesi’nde bulunan 5 bin 678 ada, 2 parsel ve 4 bin 915 metrekareden oluşan taşınmazın ihalesi açık artırma usulü ile yapılacak.

Taşınmaz için talep edilen satış fiyatı 3 milyon 932 bin 608 TL iken geçici teminat bedeli ise 118 bin TL.

Karamanlı ve Pınarbaşı Mahallelerinde bulunan taşınmazların ihalesi ise kapalı teklif usulü ile yapılırken söz konusu ihalelerin ödeme şekli 4’te biri peşin geri kalanı 6 eşit taksitte ödenecek.

İhale ayrıntıları

Karamanlı Mahallesi’nde bulunan ve konut imar durumuna uygunluk gösteren arsa 8 bin 841 ada, 5 parsel ve 3 bin 953 metrekare alandan oluşuyor. Arsanın muhammen bedeli  2 milyon 372 bin 256 TL iken geçici teminat bedeli ise 71 bin 167 TL olarak açıklandı.

Pınarbaşı Mahallesi’nde bulunan ve karma kullanım imar durumunda bulunan arsa 9 bin 157 ada, 1 parsel ve 10 bin metrekare alandan oluşuyor. Arsa için talep edilen satış fiyatı 8 milyon 9 bin 984 TL iken arsanın geçici teminat bedel ise 240 bin 299 TL.

İhalelerden Hacı Bayram Veli Mahallesi’nde bulunan taşınmaz 25 Aralık Salı günü saat 14.00’da Onikişubat Belediyesi’nde yapılırken Karamanlı ve Pınarbaşı Mahallesi’nde bulunan arsaların ihalesi ise 25 Aralık Salı günü saat 14.00’da başlayarak 20 dakika aralıklarla Kahramanmaraş Belediyesi’nde gerçekleştirilecek.

Devamını oku

İcra İhale

Beylikdüzü Belediyesinden ihale ile Satılık Daireler

Yayınlanma tarihi

-

İstanbul İli, Beylikdüzü ilçesi, Yakuplu Mahallesi’nde bulunan  361 ada, 7 parsel üzerinde bulunan  daireler açık arttırma usulüyle satılacaktır

Çeşitli büyüklüklerden oluşan daireler 3+1 ve 5+2 tipi özellikte bulunuyor. Açık teklif usulü ile gerçekleştirilecek ihalede dairelerin tahmini satış bedelleri 480 bin TL ile 850 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

Daireler Marmara Mahallesi Konfor Residece sitesinde bulunuyor.

İhale 25 Aralık Salı günü saat 13.00’da Beylikdüzü Belediyesi’nde gerçekleştirilecek.

Devamını oku

Arsa – Arazi 2b

Jet Fadıl’ın arazisi icra ile satılıyor.

Yayınlanma tarihi

-

Antalya 10. İcra Dairesinde açık artırma usulüyle gerçekleştirilen ihalede Antalya Havalimanı’nın yakınlarında bulunan 43 bin 404 metrekarelik arazi, muhammen bedelinin yarısı olan 8 milyon 132 bin lira başlangıç bedeliyle satışa sunuldu. İhaleye katılan olmadığı için satış gerçekleştirilemedi.Mağdurlardan bazılarının avukatlığını yapan Semih Gökpınar, gazetecilere yaptığı açıklamada, diğer yüzlerce mağdur gibi müvekkillerinin de 18 yıl önce Fadıl Akgündüz’e ait şirketten konut satın aldıklarını ve aradan geçen süreçte evlerin temelinin dahi atılmaması üzerine yasal yollara başvurduklarını söyledi.

Hukuk mücadelesi sonunda site yapılacak arazinin icra yoluyla satılmasına karar verildiğini belirten Gökpınar, satıştan elde edilecek paranın mağdurlara dağıtılacağını kaydetti. Gökpınar, iyi bir bölgede bulunan arazinin gerçek değerinin 40 milyon liranın üzerinde olduğunu, ilerleyen zamanda satılacağına inandıklarını dile getirdi. İhaleyi takip etmek için gelen bazı mağdurlar, satışın bir an önce yapılmasını ümit ettiklerini söyledi.

Antalya 10. İcra Dairesince 8 Ocak’ta yeniden satışa çıkarılıyor

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ