Emlak Gündemi

İmar barışı son günlerinde Karadeniz yaylaları kaçak yapı yarışı!

Rize’nin Ardeşen ve Çamlıhemşin ilçeleri ile Fırtına Vadisi’nde kaçak yapıların yıkımına yeniden başlandı. Ancak önlem ve denetimlere rağmen kaçak yapıların inşası devam ediyor.

Devletin 200-300 jandarmasıyla, 200-300 polisiyle kaçak yapılarla mücadelenin mümkün olamayacağını ifade eden Rize Valisi Kemal Çeber, herkesin birlikte hareket ederek duyarlı olması gerektiğini belirtti.

Rize’deki Fırtına Vadisi’nde yıkım çalışmaları yeniden başladı. Ekipler Akkaya Köyü’nde Fırtına Deresi kıyısındaki 3 katlı yapının yıkımı için bölgeye gitti. Bina sahipleri ekiplere engel olmaya çalıştı. Polis ve jandarmanın önlem almasıyla birlikte yıkım çalışması tamamlandı. Bölgede kaçak yapılaşma nedeniyle yıkım kararı alınan 20 bina daha bulunuyor.

Yıkımlar ve denetimlerin devam etmesine ve yapılan uyarılara rağmen kaçak binalar yükselmeye devam ediyor. Yetkililer, kaçak yapılan binalar için halktan ihbarda bulunmalarını talep ediyor.

Oylamaya Katılın:
0 / 0

Etiketler

Mustafa Özel

Emlakhaberi.com Editörü Sizlere Doğru Tarafsız Özel haberler yazarak bilgi almanızı ve doğru fikirlerle yatırım yapmanız için bilgi aktaran içerikler giriyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün