Takip Edin

İcra İhale

Kanal İstanbul ihale tarihi ne zaman?

Yayınlanma tarihi

-

Kanal İstanbul, ilk Enerji kanalı neden olmasın!

Kanal İstanbul projesi için çalışmalar aralıksız devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önemle üzerinde durduğu ve hayata geçirilmesi için pek çok ülkenin sırada beklediği dev proje Kanal İstanbul ihalesi için geri sayım sürüyor. Kanal İstanbul ihalesine yönelik Bakan Turhan’dan son dakika açıklaması geldi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, Türkiye’nin merakla beklediği, Dünyanın yakından takip ettiği Kanal İstanbul projesine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Karadeniz ile Marmara denizini kanal açmak suretiyle ikinci kez birleştirecek olan Çılgın Proje Kanal İstanbul için imar planlama çalışmaları hızla devam ediyor.

Bakan Cahit Turhan, konuyla alakalı açıklamasında, “Kanal İstanbul Projesi’nde etüt proje çalışmalarını tamamlamak üzereyiz. Projeyle ilgili imar planı çalışmaları son aşamaya geldi. Projenin yapım ve işletmesine yönelik finansal model çalışmaları ile yapım ihale şartnamelerinin hazırlanmasına devam ediyoruz. Yap-İşlet-Devret modeliyle bu projeyi gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Emlakhaberi.com Editörü Sizlere Doğru Tarafsız Özel haberler yazarak bilgi almanızı ve doğru fikirlerle yatırım yapmanız için bilgi aktaran içerikler giriyorum.

İcra İhale

Eskidji, Şekerbank Gayrimenkullerini Açık Artırma ile Satmaya Devam Ediyor

Yayınlanma tarihi

-

eskidji-sekerbank

Şekerbank’ın 54 ilde 251 adet İhtiyaç Fazlası Gayrimenkulü Eskidji Müzayedecilik tarafından26 Mart Salı Saat 14.00‘te düzenlenecek Açık Artırmada,   satışa sunuluyor. En düşük muhammen bedelin 5 bin TL olduğu müzayedede satılacak, KDV’den muaf gayrimenkuller arasında tarla, bağ bahçe, arsa, dükkan, büro ve konutlar bulunuyor.

“Müzayedecilik, bizim işimiz.” sloganı ile yola çıkan ve yılların tecrübesini başarıya dönüştüren Eskidji Müzayedecilik aracılığıyla satışa çıkacak Şekerbank gayrimenkullerinin,   en ucuzu  Afyonkarahisar’da 5 bin TL’ye 5.480 m² tarla, en pahalısı ise Trabzon OrtaHisar’da        685 bin TL’ye 5.518 m²  tarla olurken, Ankara Çankaya’da 110 m² mesken 180 bin TL muhammen bedel ile  satışa sunuluyor.

1- Muhammen bedeli 100 bin TL’ye kadar olanlar için 1.000 TL,
2- Muhammen bedeli 100 bin 1TL ile 500 bin TL’ye kadar olanlar için 5 bin TL,
3- Muhammen bedeli 500 bin 1 TL ile 1 milyon TL TL arası olanlar için 10 bin TL,
Katılım teminatı yatırarak, açık artırmaya katılım sağlanıyor.

 Piyasaya göre düşük muhammen bedeller ile başlangıç yapılan bu tarz müzayedelere, her kesimden alıcı katılabildiğinden geniş kitlelere hitap ediyor. Bu müzayede, internetin olduğu her yerden canlı olarak izlenebiliyor ve satın alma için online katılım da sağlanabiliyor. 

Devamını oku

İcra İhale

Vakıflar genel müdürlüğünden kiralama ihalesi

Yayınlanma tarihi

-

maltepe ihale haberleri

İstanbul İli, Maltepe İlçesi, Yeni Kariye Mahallesi‘nde bulunan 151 pafta, 15 bin 129 ada, 10 parsel ve 979 metrekare alandan oluşan tarla için kiralama ihalesi düzenleniyor.

Kapalı teklif usulü ile gerçekleştirilecek ihalede işin tahmini bedeli 3 milyon 367 bin TL iken geçici teminat bedeli ise 101 bin TL olarak açıklandı.

Kiralama süresinin 25 yıl olarak belirlendiği ihale 28 Mart Perşembe günü saat 10.00’da İstanbul Vakıflar 2’inci Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirilecek.

Devamını oku

İcra İhale

Uzel Makine arazisi yeniden satışa çıkarıldı!

Yayınlanma tarihi

-

İstanbul Rami’de 93.5 dönümlük arazi üzerine kurulu olan iflas eden Uzel Makine Traktör Fabrikası’nın bina, arazisi ile makine ve teçhizatları açık artırma usulü ile yeniden satışa çıkarıldı.

Geçtiğimiz yıl bina ve arazisi için düzenlenen iki ihaleye alıcısı çıkmayınca satışı düşmüştü. Arazi, yapılar, makine ve teçhizatın toplam değerinin açık artırma ilanında 446 milyon 139 bin TL olduğu gösterildi. Birinci satış gününün 15 Nisan 2019 olduğu, ilk satış gününde alıcı çıkmaması halinde 15 Mayıs’ta ihalenin yenileneceği bildirildi.

Devamını oku

İcra İhale

Bursa Nilüfer’de ihaleden satılık arsa!

Yayınlanma tarihi

-

Bursa İli, Nilüfer İlçesi, İrfaniye Mahallesi’nde yer alan 7 bin 740 ada, 6 parsel ve 7 bin 750 metrekare alandan oluşan arsa satılıyor.

Arsa imar durumunda konut dışı kentsel çalışma alanı niteliğine uygunluk gösteriyor. Arsa için talep edilen satış fiyatı 7 milyon TL iken geçici teminat bedeli ise 210 bin TL olarak duyuruldu.

Kapalı teklif usulü ile gerçekleştirilecek ihale 20 Mart Çarşamba günü saat 14.00’da gerçekleştirilecek.

Devamını oku

İcra İhale

Yeşilyurt Belediyesi’nden ihale ile satılık Gayrimenkuller!

Yayınlanma tarihi

-

Malatya İli, Yeşilyurt İlçesi, Yakınca Mahallesi’nde 383 ada üzerinde bulunan ve imar durumları akaryakıt ve servis istasyonu ve ticari+ konut alanı şeklinde değişiklik gösteren 7 taşınmaz ihaleye çıkıyor.

Taşınmazlardan imar durumunda akaryakıt ve servis istasyonu niteliğine uygunluk gösteren taşınmaz 4 parsel ve 4 bin 999 metrekare alandan oluşuyor. Taşınmaz için talep edilen satış bedeli 7 milyon 998bin TL iken geçici teminat bedeli ise 239 bin 957 TL olarak açıklandı.

İmar durumları ticari+ konut alanı niteliğine uygunluk gösteren 383 ada, 6, 7, 8, 9 ve 10 parseller üzerinde yer alan taşınmazların muhammen bedelleri ise 2 milyon 906 bin TL ile 4 milyon 241 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

Kapalı teklif usulü ile gerçekleştirilecek ihaleler 14 Mart Perşembe günü saat 11.00 ila 12.30 saatleri arasında Yeşilyurt Belediyesi’nde gerçekleştirilecek.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ