Takip Edin

İcra İhale

Kanal İstanbul ihale tarihi ne zaman?

Yayınlanma tarihi

-

Kanal İstanbul projesi için çalışmalar aralıksız devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önemle üzerinde durduğu ve hayata geçirilmesi için pek çok ülkenin sırada beklediği dev proje Kanal İstanbul ihalesi için geri sayım sürüyor. Kanal İstanbul ihalesine yönelik Bakan Turhan’dan son dakika açıklaması geldi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, Türkiye’nin merakla beklediği, Dünyanın yakından takip ettiği Kanal İstanbul projesine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Karadeniz ile Marmara denizini kanal açmak suretiyle ikinci kez birleştirecek olan Çılgın Proje Kanal İstanbul için imar planlama çalışmaları hızla devam ediyor.

Bakan Cahit Turhan, konuyla alakalı açıklamasında, “Kanal İstanbul Projesi’nde etüt proje çalışmalarını tamamlamak üzereyiz. Projeyle ilgili imar planı çalışmaları son aşamaya geldi. Projenin yapım ve işletmesine yönelik finansal model çalışmaları ile yapım ihale şartnamelerinin hazırlanmasına devam ediyoruz. Yap-İşlet-Devret modeliyle bu projeyi gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Emlakhaberi.com Editörü Sizlere Doğru Tarafsız Özel haberler yazarak bilgi almanızı ve doğru fikirlerle yatırım yapmanız için bilgi aktaran içerikler giriyorum.

İcra İhale

Konkordato Talebinde Bulunanların Listesine Kuran Yapıda Eklendi

Yayınlanma tarihi

-

Asrın Konakları Marina ve Asrın Konutları projelerine imza atan Kuran Yapı konkordato talebinde bulundu.

Kuran Şirketler Topluluğu, Tüm Hukukçular Birliği Başkanı Av. Mustafa Kuran tarafından 1969 yılında kuruldu. Aile işletmesi olan şirket, inşaat, akaryakıt, turizm ve eğitim sektörlerinde hizmet veriyor.

Kuran Şirketler topluluğunun 1991’den bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığını Hüseyin Kuran yürüyor.

Kuran Yapı yıllarca konut projelerinden, iş merkezlerine, otellerden, ticari merkezlere kadar toplam 508 bin metrekare inşaat alanını faaliyete geçirdi.

Kuran Yapı bugüne kadar Asrın Konakları Marina ve Asrın Konutları projelerini hayata geçirdi. Son dönemde mali anlamda sıkıntılı bir süreç geçiren şirket konkordato talebinde bulundu.

Davacılar Hüseyin Kuran ve Kuran Yapı Endüstri Sanayi ve Ticaret A.Ş. vekili tarafından hasımsız olarak açılan konkordato davası nedeniyle; 17 Ağustos 2018 tarihinden itibaren 3 ay süre ile geçici mühlet verildi.

Borçlu şirket ile borçlunun mal varlıklarının muhafazası için tüm tedbirlerin alındı.

3 kişilik geçici konkordato komiseri heyeti görevlendirildi.

İcra ve İflas hukukçusu Doç. Dr. Müjgan Tunç Yücel, ekonomi-finans uzmanı Doç. Dr. Selman Yılmaz, mali müşavir Ayşe Rüya Özturan’ın geçici konkordato komiseri olarak görevlendirildi.

Devamını oku

İcra İhale

Pendik’te ihaleden satılık arsa!

Yayınlanma tarihi

-

İstanbul Pendik Belediye Başkanlığı tarafından Batı Mahallesi 23 Nisan Caddesi’nde bulunan arsa kapalı teklif usülü artırma suretiyle 22 Kasım Perşembe günü saat 10.00’da satışa sunulacak.Satışa söz konusu taşınmaz için 15 milyon 170 bin 842 lira satış bedeli, 455 bin 126 lira değerinde ise geçici teminat bedeli talep ediliyor. İhaleye çıkacak arsa 4091 ada, 26 parsel ve 5.516 metrekare alandan oluşuyor.

ayrıntı için tıklayınız

Devamını oku

İcra İhale

3. İstanbul’un 1.etap ticari açık ihale ile satıldı

Yayınlanma tarihi

-

İstanbul’un en hızlı değerlenen bölgelerinden biri olan Başakşehir’in en büyük karma projesi 3. İstanbul projesinin 1.etap ticari üniteleri ihaleye çıktı. Yoğun talep gören satış ihalesinde bağımsız bölümlerin yarısı satıldı.

Yeni açılan Kayaşehir – Başakşehir, yeni havalimanı ve Yavuz Sultan Selim Köprüsüne olan bağlantı yolları ile son dönemin en çok ilgi gören 3. İstanbul projesinde 1.etap ticari üniteleri 21 Ekim’de yapılan ihaleyle satışa çıktı. “Enflasyon ile mücadelede Euro’ya dolara inat Başakşehir’de 3. İstanbul’dan 3 büyük fırsat” sloganı ile çıkılan ihaleye Ordu , Kayseri , Rize, Viyana başta olmak üzere birçok farklı şehirden yatırımcılar katıldı.

Toplam 55 bağımsız bölümün açık artırma yöntemiyle ihaleye çıktığı Başakşehir’in en büyük karma projesine oldukça yüksek bir katılım gerçekleşti. Konut fiyatına ticari ünitelerin satıldığı ve satışa çıkan bağımsız bölümlerin yüzde 52’sinin satıldığı ihale, bölgeye ve projeye olan güvenin de göstergesi oldu. Aralık 2016’da lansmanı gerçekleştirilen projede ilk iki etabın yüzde 90’ı satılmış, satışların da yüzde 25’i yabancıya gerçekleşmişti.

Henüz ilk 6 ayda geçen yılın cirosunu yakalayan projede yıl sonu ciro hedefini 300 milyon TL’ye yükselttiklerini belirten 3. İstanbul Başakşehir Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Saylık, 3. İstanbul Başakşehir’in ulaşım kolaylığının her geçen gün daha da gözle görünür hale geldiğini belirterek bölgeye hızla artan ilgiye bağlı olarak Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilk iniş denemesi yapılan ve 29 Ekim’den itibaren aktif hale gelecek 3. Havalimanının projenin prim değerini daha da artıracağını belirtti. Saylık, “Teslim avantajı ve esnek ödeme planları katılımın yoğun olmasından etkiliydi. İhaleye gelen yoğun talep de gösteriyor ki 3. İstanbul Başakşehir projesinde hedeflerimizin de üzerine çıkacağız” dedi.

TESLİMLER HAZİRAN 2019’DA

Mimari tasarımı ve çevre düzenlemesi ile dikkat çeken ve 112 bin metrekare arsa üzerinde yükselen projede %80 ile çok geniş peyzaj alanları bulunuyor. Sosyal donatıları da yatırımcılardan ilgi gören projenin sosyal olanakları arasında: basketbol sahası, restoran, kapalı otopark, yürüyüş parkuru, sauna, bilardo, spa, çocuk oyun alanları, futbol sahası, süs havuzu, güvenlik, cafe, kapalı yüzme havuzu, tenis kortu ve kameralı güvenlik hizmeti yer alıyor.

İstanbul’un yeni yaşam merkezi olarak kabul gören 3. İstanbul Başakşehir’in en büyük avantajlarından biri de merkezi konumda yer alması. 3. İstanbul, TEM Otoyolu’na 5 dakika, E-5’e ve 3. Havalimanı’na 12 dakika, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 30 dakika, Atatürk Havalimanı’na 12 dakika, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne ise 20 dakika mesafede bulunuyor. Projenin Haziran 2019’da teslimi planlanıyor.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ