Takip Edin

İcra İhale

Kanal İstanbul ihale tarihi ne zaman?

Yayınlanma tarihi

-

Kanal İstanbul, ilk Enerji kanalı neden olmasın!

Kanal İstanbul projesi için çalışmalar aralıksız devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önemle üzerinde durduğu ve hayata geçirilmesi için pek çok ülkenin sırada beklediği dev proje Kanal İstanbul ihalesi için geri sayım sürüyor. Kanal İstanbul ihalesine yönelik Bakan Turhan’dan son dakika açıklaması geldi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, Türkiye’nin merakla beklediği, Dünyanın yakından takip ettiği Kanal İstanbul projesine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Karadeniz ile Marmara denizini kanal açmak suretiyle ikinci kez birleştirecek olan Çılgın Proje Kanal İstanbul için imar planlama çalışmaları hızla devam ediyor.

Bakan Cahit Turhan, konuyla alakalı açıklamasında, “Kanal İstanbul Projesi’nde etüt proje çalışmalarını tamamlamak üzereyiz. Projeyle ilgili imar planı çalışmaları son aşamaya geldi. Projenin yapım ve işletmesine yönelik finansal model çalışmaları ile yapım ihale şartnamelerinin hazırlanmasına devam ediyoruz. Yap-İşlet-Devret modeliyle bu projeyi gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Emlakhaberi.com Editörü Sizlere Doğru Tarafsız Özel haberler yazarak bilgi almanızı ve doğru fikirlerle yatırım yapmanız için bilgi aktaran içerikler giriyorum.

Genel

Tarihi İzmir elektrik fabrikası arsası ile beraber satılıyor!

Yayınlanma tarihi

-

Tarihi İzmir elektrik fabrikası

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın (ÖİB), İzmirlilerin tepkilerine karşın Alsancak’taki 91 yıllık tarihi elektrik fabrikasını, yaklaşık 11 dönümlük arazisiyle birlikte “sessiz sedasız” yeniden satışa çıkardığı ortaya çıktı.

Cumhuriyet Gazetesi Yusuf Özkan’ın haberine göre; ÖİB’nin geçen yıl satış ilanına çıkması yankı yaratmış ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir endüstri tarihinde çok önemli yeri olan bu yapıyı restore ederek kent yaşamına kazandırmak istediklerini söylemişti. Bunun için iki kez başvurduklarını belirterek “Bu yapının satılmaya değil korunmaya, yaşatılmaya ve gelecek kuşaklara aktarılmaya ihtiyacı var. Biz de buna talibiz” demişti. Elektrik Mühendisleri Odası da, yapı ve arazisinin amaç dışı kullanımının önlenmesi için tapunun yeniden İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesini ve yenilendikten sonra müze ve eğitim amaçlı kullanılmasını istemişti.

Kaynak: Cumhuriyet

Devamını oku

İcra İhale

İstanbul Kartal’da ihaleden satılık 2 arsa

Yayınlanma tarihi

-

kartal emlak müdürlüğü ihale

Orhantepe ve Soğanlık Mahallesi’nde bulunan ve imar durumları konut yapımına uygunluk gösteren 2 arsa ihale ile satılıyor.

Orhantepe Mahallesi’nde bulunan arsa 182 pafta,12 bin 570 ada, 346 parsel ve 555 metrekare alandan oluşuyor. Arsa için talep edilen satış bedeli 3 milyon 52 bin 500 TL iken arsanın geçici teminat bedeli ise 915 bin 750 TL olarak açıklandı.

Soğanlık Mahallesi’nde bulunan 141 pafta, 2 bin 378 ada, 48 parsel ve 871 metrekare alandan oluşan arsanın muhammen bedeli ise 3 milyon 486 bin 440 TL iken geçici teminat bedeli ise 1 milyon 45 bin 932 TL.

Açık teklif usulü ile gerçekleştirilecek ihaleler 29 Ocak Salı günü 14.00 ve 14.20 saatleri arasında Kartal Emlak Müdürlüğü’nde gerçekleştirilecek.

Devamını oku

İcra İhale

Çorum da ihaleden satılık arsa

Yayınlanma tarihi

-

Çorum İli, Gülabibey Mahallesi’nde bulunan 3 bin 843 ada, 2 parsel ve 3 bin 43 metrekare alandan oluşan arsa satılıyor.

Kapalı teklif artırma usulü ile gerçekleştirilecek ihale için talep edilen satış fiyatı 5 milyon TL iken geçici teminat bedeli ise 150 bin TL olarak açıklandı.

İhale 23 Ocak Çarşamba günü saat 14.00’da Çorum Belediyesi’nde gerçekleştirilecek.

Devamını oku

İcra İhale

Esenler için kentsel dönüşüm ihalesine çıkılıyor!

Yayınlanma tarihi

-

Esenler’de kentsel dönüşüme başlıyor. Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, 4 yılda 40 bin konut dönüştürmeyi hedeflediklerini söylemişti.

Esenler için kentsel dönüşüm başlıyor

İstanbul’da binlerce konut üreterek dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapan TOKİ, kentsel dönüşüm projelerinde üretimini artırarak devam ediyor. 2016 yılında Milli Savunma Bakanlığı’na ait olan askeri alanı alan Esenler Belediyesi, 9 milyon metrekarelik alanda kentsel dönüşüm yapılacağını açıklamıştı.

Esenler Kentsel Dönüşüm ihalesi 25 Şubat’ta yapılacak

TOKİ tarafından hayata geçirilecek olan Esenler Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında ilk bölümde 531 konut yapılacak. 25 Şubat 2019 günü saat 14.30’da gerçekleştirilecek ihale Esenler Güney Proje Alanı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1. Etap 1. Bölge’yi kapsıyor. Proje kapsamında konutlarla birlikte mescit inşaatı da yer alıyor.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ