Emlak Gündemi

Pazartesi Günü Tapu Daireleri Açık Mı?

Türkiyede Taşınmaz Gayrimenkullerin satış ve devir işlemleri tapu daireleri üzerinden yapılmaktadır. 

Tapu dairesi mesai saatleri de devlet dairesi olduğu için diğer kurumlarla aynı şekilde yürütülüyor. Yani tapu daireleri resmi tatil ve çalışma saatlerine uygun olarak çalışıyor. 

Pazartesi Tapu Daireleri Açık Mı?

Evet, yeni bir açıklama yapılmadığı takdirde 31 Aralık 2018 Pazartesi günü tapu daireleri açık olacak ve tam gün hizmet verecek. 

Yani tapu daireleri yarım gün deği tam gün olarak çalışacak. Her zamanki saatlerinde mesaiye başlayacak olan tapu daireleri yine her zamanki saatlerinde çalışmayı bitirecek ve 1 günlük resmi tatil için çalışanlar izinli sayılacak.

2 Ocak 2019 Salı Günü Tapu Müdürlükleri Tatil olcak

1 Ocak 2019 Salı günü resmi tatil olduğu için tapu dairelerinde çalışan memurlar izinli sayılacak ve tapu daireleri kapalı olacak. Salı günü tatil yapılmasının ardından 2 Ocak 2019 Çarşamba günü tapu memurları yeniden hizmet vermeye başlayacak ve tapu daireleri açılacak. 

Oylamaya Katılın:
0 / 0

Etiketler

Kadir Özel

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün