Takip Edin

Genel

Yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum,

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde Çevre ve Şehircilik Bakanı olan Murat Kurum, daha önce Emlak Konut GYO Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirlenen Türkiye Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum oldu… Murat Kurum, T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürü’ydü…

Murat Kurum kimdir?

Peki Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kimdir? İşte Murat Kurum kimdir sorusunun cevabı niteliğinde Murat Kurum biyografisi…

Murat Kurum 1976’da Ankara’da doğdu.

1999 Selçuk Üniversitesi Konya Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Müh. Bölümünü bitirdi.

2009 Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdür (Halen devam ediyor.)

2006 – 2009 TOKİ İst. Uygulama Daire Başkanlığı İstanbul- Avrupa Yakası Uygulama Şube Müdürlüğü görevini yaptı.

2005 – 2006 TOKİ Uygulama Daire Başkanlığı Ankara- Uzman. olarak görev yaptı.

2005- 1999 yıllarında çeşitli kuruluşlarda proje geliştirdi.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Genel

Bir Konkordato’da AC Yapı’dan geldi!

Yayınlanma tarihi

-

AC Yapı, Ali coşkun tarafından Ocak 2008’de kuruldu. Kurulduğu günden beri gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren AC Yapı, mali anlamda sıkıntılı dönemi atlatamayınca konkordato talep etti.

3 aylık geçici mühlet kararı verilen şirkete konkordato komiseri olarak Müjgan Tunç Yücel, Berna Önder Toroman ve Şükrü Savaş atandı. Şirketin konkordato dava duruşması 26 Aralık 2018 tarihinde görülecek. AC Yapı bugüne kadar Moment İstanbul, Kent Life, Dore Life gibi markalı konut projelerine imza attı. AC Yapı, 1983 yılında kurulan, demir çelik, çelik konstrüksiyon ve paslanmaz çelik üretiminin yanı sıra bu ürünlerin ithalat-ihracatını gerçekleştiren Coşkun Group’un yapı endüstrisi alanındaki yatırımıdır. Grup şirketleri arasında Coşkun Trading, Coşkun Hadde, Uygar Çelik ve Alp Çelik firmaları bulunuyor.

Devamını oku

Genel

7. İnşaat ve Konut Konferansı 15 Ocak Ta Yapılacak

Yayınlanma tarihi

-

Sektörün önde gelen isimlerini bir araya getiren İnşaat ve Konut Konferansı’nın yedincisi 15 ocak 2019 tarihinde düzenlenecek.

7. İnşaat ve Konut Konferansı’nın yeri ve tarihi belli oldu. Konferansı düzenleyen Eventuum’dan yapılan açıklamaya göre 15 ocak 2019 salı günü yapılacak konferans Ataşehir’deki Sheraton Grand Hotel’de gerçekleştirilecek.

Konferansla birlikte bir araya gelecek olan sektörün önde gelen isimleri, patronlar, sivil toplum kurluşları üyeleri, sektör paydaşları, üst düzey çalışanlar bu prestijli konferansta inşaat sektörünün mevcut durumunun analizini yapacak ve gelecek projeksiyonları konuşulacak.

İlk olarak 2012 yılında düzenlenmeye başlayan konferans bugüne kadar 1500’ü aşkın sayıda değerli ismi ağırladı.

Yedi yıldan bu yana düzenli organize ettikleri konferansın sektöre sağladığı katkılar sebebiyle heyecan içinde beklenen büyük bir buluşmaya dönüştüğünü ifade eden Eventuum Genel Müdürü Pınar Kopuz; her sene olduğu gibi bu sene de konfenansta birbirlerinden değerli isimleri konuk edeceklerine dikkat çekerek inşaat sektörüyle ilgili yatırımcı, uygulayıcı ve tüm karar vericileri bir araya getirerek işbirliği fırsatlarına ve bilgi alışverişine zemin oluşturmayı hedeflediklerini kaydetti.

Konferansa katılmak isteyenler +90 212 258 48 50 numaralı telefondan veya  conference@eventuum.net e-posta adresine mail göndererek bilgi alabilir.

Devamını oku

Genel

Bitmemiş Projeden ev alana da vatandaşlık verilecek

Yayınlanma tarihi

-

Tamamlanmamış konut projelerinden 250 bin dolar veya daha üstü rakamlar karşılığında alım yapanlara da vatandaşlık hakkı getirildi.

“Türk Vatandaşlığı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete ’de yayımlandı. Yönetmelik ile en az 250 bin dolar veya karşılığı döviz ya da Türk lirası tutarında taşınmazı, tapu kayıtlarına 3 yıl satılmaması şerhi koyulmak şartıyla satın alan yabancıların Türk vatandaşlığına geçme hakkı kazanabileceğine ilişkin maddeye, tamamlanmamış konut projeleri için de hüküm eklendi.

 Müjdat Güler – Hatice Kolçak

Böylece projesi devam eden taşınmazı satın alan bir yabancı, buna ilişkin sözleşmeyi notere ibraz ederek Türk vatandaşı olabilecek. Ancak söz konusu durumda, bu kişinin 3 yıl süreyle konut üzerindeki haklarını devretmemeyi taahhüt etmesi gerekecek.

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım, “10 ayda gerçekleşen 30 bin 431 adetlik yabancıya satış rakamı önemli bir veridir. Yabancıya satış yıl sonuna kadar bu düzenlemeyle 40 bin seviyesini aşacak.

Bu da ekonomiye 8-9 milyar dolar döviz girişi sağlayacak. Eğer satışı 50 bine çıkarabilirsek, ekonomiye sadece 1 yıl içinde en az 10 milyar dolarlık döviz girişi sağlayabiliriz” dedi.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ