Takip Edin

Fuarlar

Çukurovalılara İstanbul ve Adana’da teslime hazır projeler

Yayınlanma tarihi

-

İnşaat sektöründe 25 yıldır prestijli projelere imza atan SON Grup bünyesindeki Çukurova Gayrimenkul, TÜYAP Adana Fuarcılık tarafından, Çukurova Fuarcılık ve Adana Büyükşehir Belediyesi desteği ile düzenlenen Adana İnşaat 2018 Fuarı’na katılıyor.

15-18 Şubat tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek fuarda standı ile yer alacak olan Çukurova Gayrimenkul, İstanbul’un yeni gözdesi Kartal’da konumlanan projesi Çukurova Balkon’un yanı sıra proje ortaklarıyla birlikte geliştirdiği Adana şehir merkezinde yer alan TMT Park Life Suit projesini tanıtacak.

Her iki projesi de hemen teslime hazır olan Çukurova Gayrimenkul, fuar dönemi boyunca Çukurova Balkon’u “yüzde 5 peşin, hemen taşın” kampanyasıyla, TMT Park Life Suit projesini ise 295 bin TL’den başlayan cazip fiyat avantajıyla sunuyor.

Yüzde 5 peşin, hemen taşın

Çukurova Balkon’da, “Yüzde 5 peşin, hemen taşın” kampanyası kapsamında sadece yüzde 5 peşinat ödeyerek hemen teslim daire sahibi olunabiliyor. Konut tutarının yüzde 15’i için bir yıl sonra vade farksız ödeme imkanı tanınan projede, kalan yüzde 80’lik tutar için 120 ay banka kredisi kullanarak konut sahibi olmayı kolaylaştırmak mümkün. Bu kampanya ile örneğin 20 bin TL peşinat ve bir yıl sonra 60 bin TL ödeyerek 120 ayda aylık 4.500 TL taksitle Çukurova Balkon’dan konut alınabiliyor. Fuar dönemi boyunca geçerli olan kampanyada ikinci bir alternatif olarak yüzde 50 peşinat ödemek isteyenlere kalan yüzde 50’yi 36 ay vade farksız ödeme seçeneği sunuluyor.

Her ihtiyaca uygun daire alternatifi

İster deniz ve adalar ister orman manzaralı daireleriyle şehrin merkezinde doğayla iç içe yaşama imkanı tanıyan Çukurova Balkon’da, 1+1’den 4+1’e kadar her zevke ve ihtiyaca uygun alternatifli daire tipleri mevcut. Tüm dairelerde büyüklüğü oranında en az bir balkon bulunan Çukurova Balkon’da, bazı dairelerde konumuna ve büyüklüğüne göre iki ya da üç balkon, bazı dairelerde ise 30 metreye kadar teras bulunuyor. 19 ve 20 katlı iki blokta toplam 261 konutun yer aldığı Çukurova Balkon’da, 3 farklı tipte 1+1, 60 farklı tipte 2+1, 10 farklı tipte 3+1 ve 5 farklı tipte 4+1 daire yer alıyor.

Metroya 600 metre, ormana 2 dakika

Kartal Adliye Sarayı’na ve Maltepe Park AVM’ye 1,5 kilometre, Kartal metrosuna ve yeni açılacak İKEA’ya 600 metre, Aydos Ormanı yürüyüş parkuruna 2 dakika mesafede konumlanan Çukurova Balkon, merkezi konumu sayesinde ulaşım kolaylığı sağlıyor. Yüzde 85’i yeşil alandan oluşan Çukurova Balkon’da 750 metrekarelik iki katlı kapalı sosyal tesis alanı mevcut. Projenin sosyal alanları içinde; yarı olimpik açık yüzme havuzu, açık alanda tenis kortu, basketbol sahası, çok amaçlı saha, barbekü ve yürüyüş alanı yer alıyor. Hobi odası, çocuk oyun alanları, çocuk yüzme havuzu, fitness merkezi, sauna ve buhar odası, kafeterya, toplantı odaları, fotokopi odası, hobi odaları, kapalı otopark ise projenin diğer sosyal alanlarını oluşturuyor. Kapalı otoparklarda 1+1, 2+1 ve 3+1 daireler için birer, 4+1 daireler içinse ikişer araçlık park yeri bulunuyor. Kameralı güvenliğin bulunduğu projede, zemin katta bulunan depo alanları ardiye olarak kullanılabiliyor.

Şehrin tam kalbinde konumlanan konut ve ticari alanlar

Çukurova Gayrimenkul’un Adana’da proje ortakları ile birlikte hayata geçirdiği TMT Park Life Suit projesi Adana Seyhan’da ana bulvarların kesiştiği noktada şehrin tam kalbinde konumlanıyor. 13 katlı bir blok olarak yükselen projede; 120, 130 ve 155 metrekare arasında değişen 2+1 daire seçeneklerinden oluşan 74 konut ve 16 ticari alan bulunuyor. Proje; Şakirpaşa Havalimanı’na 10 dakika, Park Adana AVM’ye 5 dakika, metro ve hastaneye 2 dakika mesafedeki konumuyla avantaj sağlıyor.

Ayrıcalıklı tasarımıyla bir binanın ötesinde bir yaşam alanı inşa etmenin hedeflendiği projede, 7/24 görüntülü güvenlik hizmeti sağlanıyor. Açık ve kapalı otoparkı bulunan TMT Park Life Suit, hem binanın dışında hem de dairelerin içinde modern mimarinin tüm konforunu ve şıklığını bir arada sunuyor. Ferah dairelerde gün ışığını içine alan büyük pencereleri ve geniş balkonuyla Akdeniz ikliminin tüm güzelliklerini içeri taşıyor. Şehir hayatının sunduğu avantajlara kolaylıkla ulaşmaya imkan tanıyan proje, 295 bin TL’den başlayan cazip fiyatlarla karlı bir yatırım fırsatı sunuyor.

Emlakhaberi.com Editörü Sizlere Doğru Tarafsız Özel haberler yazarak bilgi almanızı ve doğru fikirlerle yatırım yapmanız için bilgi aktaran içerikler giriyorum.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fuarlar

Türkerler İnşaat, Münih Expo’da 3 projesiyle yer alacak

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye’de 25 yılı aşkın süredir inşaat sektörüne öncülük eden Türkerler, Expo 2018 Fuarı’na 3 projesiyle katılıyor. 8-10 Ekim tarihlerinde Almanya’nın Münih kentinde düzenlenecek fuarda Türkerler İnşaat’ın Mahall Bomonti İzmir, Mahall Ankara ve İstanbul Çiftçi Towers projeleri tanıtılacak.

Yenilikçi inşaat projeleriyle sektöre yön veren Türkerler Holding, 8-10 Ekim tarihleri arasında, dünyanın önde gelen inşaat fuarlarından Münih Expo’ya katılıyor. Türkiye’de hayata geçirdiği gayrimenkul yatırımlarıyla ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayan Türkerler, inşaat alanındaki tecrübesini uluslararası yatırımcıyla buluşturmayı hedefliyor.

Mahall Bomonti İzmir’de yeni bir yaşam deneyimi

Adını, konumlandığı bölgedeki, 1912 yılında kurulan, tarihi Bomonti fabrikasından alan Mahall Bomonti İzmir; çalışma alanı, yaşam alanı, sanat, alışveriş, eğlence ve müzik mekanlarıyla şehrin yeni cazibe merkezi olmaya aday. Tüm ulaşım olanaklarına yakınlığıyla; Konak, Alsancak, Bayraklı, Bornova ve Karşıyaka’nın birleştiği noktada yükselen Mahall Bomonti İzmir, sadece lokasyon olarak değil sosyal hayat açısından da şehrin kesişim noktası olacak. 45bin m2 arazi üzerine kurulan projede 1100 adet konut, ofis ve ticari alan ile Türkiye’de ilk defa bir yaşam alanında faaliyete geçecek orkestra çukuru bulunan opera ve tiyatro salonu da yer alacak. Residence anlayışı ile beş yıldızlı otel hizmeti sağlanacak olan konutlar, eşyalı stüdyo, 1+1, 1+1 loft dairelerin yanı sıra 2+1, 3+1 ve 3+1 loft daireler şeklinde satışa sunuluyor. Proje bünyesinde büyüklükleri 88 ile 1.670 metrekare arasında değişen ofisler de yer alıyor. Mahall Bomonti İzmir fiyatları, seçilen daire ya da ofisin tipine göre değişiyor. Projede daire fiyatları 554 bin TL ile 1 milyon 980 bin TL arasında değişiyor. Ofis fiyatları ise 907 bin TL’den başlıyor. Peşin ödemelerde %20 indirim fırsatı sunuluyor.

Eski fabrika binaları da korunarak titizlikle restore edilen projede yer alan 9 tarihi binadan biri, “Mahall Bomonti Sanat” adı altında İzmirlilere hizmet vermeye başladı. Mahall Bomonti İzmir’de, bir müze, 1000 kişilik gösteri alanı, kütüphane, tiyatro ve opera salonu, sinema, alışveriş mağazaları, tenis kulübü, koşu ve bisiklet yolu ve asırlık ağaçların bulunduğu toplam 30 bin m2’lik yeşil alan bulunuyor. Şehrin kültürel ve sosyal hayatına da yeni bir soluk kazandıracak olan proje, yeme içme alanında Türkiye’de lider olan Doğuş Grubu yatırımı d.ream grubu ile anlaşarak bomontiada’yı İzmirliler ile buluşturacak. Mahall Bomonti İzmir, Monochrome, The Populist ve Babylon gibi dünyaca ünlü markaları tarihi dokunun içerisinde modern yorumla yaşatacak.

Mahall Ankara ile başkent lükse dokunuyor

Ankara’ya iş, yaşam ve alışverişe prestiji getiren Mahall Ankara, Eskişehir yolu üzerindeki merkezi lokasyonuyla bölgede bulunan tek lüks konut projesi. Metro, üniversiteler ve şehre yakınlığıyla gözde hale gelen Mahall Ankara; metrekaresi 43 ile 244 metrekare arasında değişen konutlar, 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4,5+1 olmak üzere farklı yaşam tarzlarını aynı çatı altında buluşturuyor. Projede, yatay ya da kule olmak üzere ihtiyaca yönelik sunulan ofis alanlarının büyüklüğü 104 ila 2 bin 322 metrekare arasında değişiyor. Özel dizaynı ve mimarisiyle dikkat çeken yapı, çok amaçlı spor sahaları ve yeşil alanları ile kent yaşamının ortasında derin bir soluk aldırıyor.

Yaşamın başladığı Mahall Ankara fiyatları, seçilen daire ya da ofisin tipine göre farklılık gösteriyor. Projede daire fiyatları 430 bin TL ile 1 milyon 367 bin TL arasında değişiyor. Ofis fiyatları ise 790 bin TL’den başlıyor. Peşin ödemelerde %20 indirim fırsatı sunuluyor.

Ayrıca 64 mağaza, kafe ve restoranlarıyla Mahall Ankara içerisinde bulunan Mahall Meydan, proje içerisindeki ofis çalışanlarına ve rezidans sakinlerine yeme içmeden alışverişe, eğlenceden spora kadar pek çok farklı seçeneği bir arada sunuyor. Mahall Ankara Ofis bloklarının yanında konumlanan, 6 kattan ve 82 bağımsız bölümden oluşan Rezidanslar, sakinlerine ayrıcalıklı hizmet veriyor. Mimari detayları sayesinde gün ışığı alan çalışma ortamlarıyla, günün her anı nefes alabileceğiniz ortak kat bahçeleriyle, hava tazeleyen santralleri, güvenliği ve teknolojik alt yapısıyla Mahall Ofisleri, beklentilerinize hızlı yanıtlar veriyor.

Çiftçi Towers, İstanbul’un kalbinde

Türkerler Holding’in ortak olarak yer aldığı Çiftçi Towers projesi, İstanbul’un en değerli ve merkezi noktası olan Zincirlikuyu’da yükseliyor. 25 bin m2’lik arazide, zemin altında 10 ve zemin üstünde 45’er katlı iki kuleden oluşan proje, muhteşem boğaz manzarası ve kolay ulaşım olanaklarıyla dikkat çekiyor. Sydney Opera Binası gibi dünyaca ünlü binaları tasarlayan ‘Arup’ işbirliğiyle tasarlanan Çiftçi Towers, teknoloji ve estetiğin buluştuğu mimarisiyle fark yaratıyor. Proje, 288 rezidans, alışveriş merkezi, bağımsız bir bölümde bulunan ofisler, açık-kapalı havuz, restoranlar, lounge, spa, toplantı ve eğlence alanlarıyla şehrin yüksek temposuna ışıltı katmaya hazırlanıyor.

Devamını oku

Fuarlar

Seramiksan, Dünyanın En Büyük Seramik Fuarı Cersaie’de Fark Yarattı

Yayınlanma tarihi

-

Seramiksan’ın ilk kez görücüye çıkardığı inovatif ürünleri, dünyanın en büyük seramik fuarı Cersaie’de tam not aldı.

Seramiksan’ın tüm yaşam alanları ve kamusal alanlar için kullanılabilecek seramik, granit karolardan oluşan yeni ürün çeşitleri ve vitrifiye ürünleri, Cersaie Fuarı’nda sektör profesyonelleri ve ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü. Seramiksan’ın büyük titizlikle yürüttüğü güçlü AR GE çalışmaları sonucunda ürettiği farklı ebat, renk ve desenlerdeki yeni ürünleri fuara damga vurdu.

Seramiksan’ın Cersaie’ye özel olarak oluşturduğu yeni koleksiyonunda yer alan ’Urban’’, ‘’Terazzo’’, ‘’Rusty’’, ‘’Rock’’ ‘’History’’, ‘’North’’, serileri ve 7 farklı renk seçeneği sunan “Aura Tezgah üstü Lavabo Serisi” büyük beğeni topladı.

Standartları yükselten Seramiksan, 2018 koleksiyonunda yer alan Outdoor Koleksiyonuyla da yine bir ilke imza attı. Türkiye’de ilk kez Seramiksan tarafından 120 x 120, 40 x 120 ebatlarında ve 20 mm kalınlığında colored body (renkli gövde) üretilen Outdoor Koleksiyonu Cersaie’de sektör profesyonelleri ve ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

Seramiksan İhracat Müdürü Rifat Noyan: “Dünyanın en önemli seramik fuarı olan Cersaie’de yenilikçi kimliğimizin öne çıktığı koleksiyonumuzla yer aldık. Cersaie bu yıl da birçok sektör temsilcisi ve profesyoneli ağırladı. Sektörün en önemli fuarı olan ve trendlerin belirlendiği Cersaie’ye bu yıl da katılmış olmanın gururunu yaşıyoruz. İlkleri ve yenilikleri gerçekleştirdiğimiz koleksiyonumuzun fuarda büyük beğeni toplaması bizi çok mutlu etti. Özellikle ilk defa görücüye çıkardığımız yeni fuar koleksiyonumuz fuarda ilgi odağı oldu.” dedi.

Devamını oku

Emlak Gündemi

Cıtyscape Global Fuarında The Bo Vıera Projesi Büyük İlgi Gördü

Yayınlanma tarihi

-

İnşaat sektöründe gerçekleştirdiği öncü projeleri ile yaklaşık yarım asırdır Başkent Ankara’ya ve Türkiye’ye damgasını vuran BESA Grup, Bodrum’un en büyük projesi olacak The BO Viera’yı 2-4 Ekim tarihleri arasında Dubai World Trade Centre’da yapılan dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından biri olan Cityscape Global fuarında tanıttı.

İstanbul Ticaret Odası (ITO) “Discover the potential“ kapsamında Türkiye adına büyük bir stant ile Cityscape Global fuarına katılım sağladı. Besa Grup da bu kapsamda 200 milyon dolarlık yatırım ile Bodrum’da hayata geçireceği “The BO Viera “ projesi ile fuara katıldı.

Cityscape Global fuarına ekibiyle katılan BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, Dünya gayrimenkul sektörünün buluşma noktası olan Cityscape Global fuarına katılımın bölgeden çok yoğun olduğunu ancak Türkiye’den katılımın bu yıl önceki yıllara göre daha az olduğunu gördüğünü iletti. Türkiye’ye ye yabancı yatırımcı ilgisinin hala çok yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Bezci,” BESA Grup olarak Bodrum’da hayata geçireceğimiz The BO Viera projemiz ile dünya gayrimenkul sektörünün nabzını tutan Cityscape Global fuarına katılmaktan mutluluk duyduk. ITO’nun da Türkiye’nin tanıtımı ve kalkınması için yaptığı çalışmalar arasında bulunmaktan ve ülkemizi ve güzide projemizi tanıtmaktan onur duyuyoruz. Dubai ve Orta Doğu pazarının ülkemize ve projemize olan büyük ilgisi de bizleri çok memnun etti. Türkiye’nin istikrarlı yönetimi ile Körfez ülkelerinin Türkiye’de daha fazla yatırıma yöneleceğine inanıyorum” dedi.

Gayrimenkul ve inşaat yapım, yatırım, geliştirme ve işletme konusundaki tecrübesini Bodrum’a ve Türkiye’nin turizm gelişimine aktaran BESA Grup, The BO Viera projesi ile bulunduğu bölgede proje alanı büyüklüğü ve denize konumu açısından emsalsiz olması ile de bir ilki gerçekleştiriyor. Türkiye ekonomisine ciddi katkı sağlayan şirketlerden biri olan BESA Grup, bugüne kadar binlerce kişiye istihdam sağlarken The BO Viera projesiile de Bodrum’da yüzlerce kişiye iş imkanı sunmaya hazırlanıyor.

-THE BO VIERA-

150 dönüm arazi üzerine inşa edilen The BO Viera; 330 adet villa ve rezidansı,7 adet işyeri, 1.2 kilometrelik sahili ve 85 odalı oteli The BO Vue – Curio a Collection by Hilton ile Bodrum’un odak noktası Türkbükü ve Gündoğan’ın arasında yer alanKüçükbük Koyu’ndahayata geçiriliyor.

Yapılar, mimarinin doğal yapı ile bütünleştiği ve bölgenin endemik yapısına uygun peyzajın ön plana çıktığı, Bodrum günbatımını doğrudan seyreden yegane koyunda konumlanıyor.

Doğal falezleri ile denize sıfır, 1.2 kilometrelik benzersiz bir sahile sahip olan The BO Viera projesinde yapımı devam eden rezidans ve villaların tamamı deniz manzaralı ve doğaya hakim konumda. The BO Viera Projesi’nin hayata geçirildiği Küçükbük Koyu’nun tam karşısında yer alan Apostol (Küçük Tavşan) Adası’na karşı dünyanın en güzel gün batımları The BO Viera sakinlerinin yaşamına benzersiz bir dokunuşta bulunacak.

Satışa çıkacak olan ilk etabın, 2019 yılı sonunda teslim edilmesi planlanıyor. Bu etapta; 54 adet 5+1 dubleks, 49 adet 3+1 ve 5 adet 2+1 flat rezidans satışa sunulacak.

Mimari projesi Bodrum Belediyesi tarafından onaylanan ve inşaat ruhsatı alınan

The BO Viera projesinde yer alan gayrimenkuller, yatırımcısına hemen tapu edinme fırsatı da sunuyor.

Alışveriş ve hizmet noktalarının yanı sıra SPA, yüzme havuzları, fitness, restoran ve cafeler, çocuklara özel alan, sahilde beach Club’lar gibi sosyal donatılara sahip The BO Viera’nın güvenlik, temizlik, bahçe bakımı gibi servis hizmetleri BESA Grup’un deneyimli hizmet şirketi tarafından sağlanacak.

The BO Viera, Küçükbük Koyu’na damgasını vuran defne ağaçları, zeytin ağaçları, begonviller ve yaseminlerle bezenmiş Bodrumlu peyzajının yanı sıra Hilton grubunun üst segment oteli CURIO’yu The BO Vue CURIO a Collection by Hilton markası ve BESA Grup güvencesiyle Türkiye’ye getirecek.

BESA GRUP HAKKINDA

BESA Grup, Ankara Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi Mimarlık Bölümü’nden 1979 yılında mezun olan Salih Bezci’nin henüz öğrencilik yıllarında girdiği müteahhitlik faaliyetleri ile kuruldu. 20 yılı aşkın bir süredir Ankara’da vergi rekortmenliği unvanını elinde bulunduran Salih Bezci, konut ve ticari nitelikli çok sayıda projeye imza attı.

Besa Ataşehir Evleri, Besa Karina Evleri, Besa Nova Evleri, Panaroma Evleri, KuleevoBESA Grup tarafından bugüne dek hayata geçirilen konut projelerinden bazıları. Galleria Ankara Alışveriş Merkezi, Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Armada Alışveriş ve İş Merkezi ve Besa Kule İş Merkezi projeleri de BESA Grup tarafından tamamlanmıştır. BESA Grup, ayrıca sosyal sorumluluk projeleri olarak da Ayşe Bezci Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Yahyalar Durali Bezci İlköğretim Okulu ve Yaşamkent Camiini Türkiye’ye kazandırmıştır. BESA Grup, The BO Viera ile Bodrum’daki ilk projesini hayata geçirmektedir.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ