Takip Edin

Dekorasyon ve Mimari

Düğün Sezonunun Açılışı Mobilya Satışlarını Artırdı

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye’de her yıl binlerce kişi evleniyor, yeni bir ev kurma isteğiyle yola çıkan genç çiftler birçok sektörün hareketlenmesini sağlıyor. Türkiye mobilya sektörünün nabzını tutan Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Nuri Öztaşkın, düğün sezonunun açılmasıyla birlikte mobilya satışlarında en az yüzde 25’lik bir artış beklediklerini dile getirdi.

Evlilik sezonunun kapıyı çalmasıyla mobilya satışlarının hatırı sayılır şekilde arttığını söyleyen Öztaşkın; “Evlilik başlı başına bir ekonomi anlamına geliyor. Aynı anda bu kadar fazla sektörde hareketlenme yaratabilecek başka bir kuvvet yok. Evlilik; emlaktan, mobilyaya, beyaz eşyadan turizme kadar birçok sektörü büyütüyor. Ramazan ayı dolayısıyla evlilik hazırlıklarının yaz aylarına sarkmasına rağmen, düğün sezonunun açılmasıyla birlikte mobilya satışlarının kayda değer bir şekilde artmaya başladığını görüyoruz. Ekonomide yaşanan dalgalanmaların evlilik hazırlıklarını pek etkilemediğini söyleyebiliriz, bu hareketlilikle birlikte mobilya satışlarında en az yüzde 25’lik bir artış bekliyoruz.

Geçen senenin aynı dönemlerinde KDV indiriminin etkisini bariz bir şekilde görebiliyorduk. Bu yıl KDV indiriminin sona ermesiyle ivme geçen yıla göre azalmış oldu. Uygulanan teşvik sayesinde geçtiğimiz yıl mobilya sektörünün en önemli sorunlarından biri olan kayıt dışılığın önüne geçildi ve bu süreçte yaklaşık 100 bin kişilik ek istihdam sağlandı. Hükümetimizin gündemindeki “mini paket” çalışmaları kapsamında, Türkiye’nin cari açık vermeyen ender lokomotif sektörlerinden biri olan mobilya sektörünün ihtiyaçlarının dikkate alınacağını ve bu düzenlemenin kısa bir süre içerisinde tekrar gündeme gelmesini ümit ediyoruz. KDV indiriminin tekrar yürürlüğe girmesi mobilya sektörü açısından ciddi bir katma değer yaratacaktır.” dedi.

Konfor öncelikli önem taşıyor

MOSDER, yeni evlenecek çiftlerin ev dekorasyonuna büyük bir önem verdiğini söyledi. Tercihlerini daha modern ve zıt renkleri barındıran modellerden yana kullanan genç çiftler, konforu her zaman birinci planda tutuyor. Geleneksel alışkanlıkları büyük oranda değiştiren ve yerleşik kalıpları yıkan genç çiftler, genellikle markalı mobilyaları tercih ediyor ve mobilya seçimlerinde işlevsellik, konfor ve pratikliği ön planda tutuyor.

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dekorasyon ve Mimari

Alfemo’da zam yok, ekstra indirim var!

Yayınlanma tarihi

-

Alfemo, dalgalanan döviz kurlarına inat; mevcut indirime ek, tüm ürünlerde geçerli nakitte %20 indirim ile tüketiciye önemli fiyat avantajları sunuyor.

Kampanyayla ilgili bilgi aldığımız Alfemo Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Ahmet Dinler; dalgalı kur ile birlikte artan hammadde fiyatlarına rağmen Ağustos Ayı sonuna kadar herhangi bir fiyat artışına gitmeyeceklerini vurguladı. Dinler; ayrıca sadece 17-18-19 Ağustos tarihlerinde geçerli olmak üzere tüm ürünlerde mevcut %25 indirime ek nakitte ekstra %20 indirim fırsatı sunduklarını belirtti.

Oturma gruplarından yatak odalarına, yaşam ünitelerinden yatak, baza ve Kids&Teens ürünlerine dek tüm Alfemo ürünlerini kapsayan kampanyadan yararlanarak mobilya alışverişinizi gerçekten avantajlı fiyatlarla yapabilirsiniz.

www.alfemo.com.tr

Devamını oku

Dekorasyon ve Mimari

Tago Mimarlık’tan Maldivlere Türk İmzası

Yayınlanma tarihi

-

Maldivler’de, dünyanın en ünlü spor kulüplerinin kamp yapacağı spor ve otel kompleksi projesi Türkiye’nin köklü mimarlık ofisi TAGO Mimarlık tarafından hazırlandı. Bir dolgu ada olan Hulhumale adasına yapılacak proje Türkiye’nin yurt dışında gerçekleştirdiği en modern projelerden biri olarak dikkati çekiyor.

22 yılı aşan geçmişiyle Türkiye’deki mimarlık ofislerine deneyim ve yaratıcı yaklaşımlarıyla öncülük eden TAGO Mimarlık, yurt dışı projelerine bir yenisini daha ekledi. Maldivler Male Adası yakınlarındaki Hulhumale dolgu adasında gerçekleştirilecek modern spor tesisleri ve otel komleksi projesinin tüm detayları TAGO Mimarlık tarafından geliştirildi.

İnşaat çalışmalarına yakın zamanda başlanması beklenen proje ile dünyanın en ünlü spor kulüplerinin Maldivler’de kamp yapmalarının sağlanması hedefleniyor. Spor kulüplerindeki oyuncuların oluşturulacak ultra lüks alt yapı ile Maldivler’e yakışır bir ortamda keyif içinde kamp yapabilmeleri amaçlanıyor. Dünyanın turizm cenneti olarak görülen Maldivler’in yönetimi, Barcelona, Real Madrid, M. Unıted, Bayern Münih, İnter ve Milan gibi dünyanın en ünlü kulüplerinin futbol ve basketbol takımlarının Hulhumale Adası’nda buluşmalarını hedefliyor.

Tüm çizim ve detayları TAGO Mimarlık Ofisi tarafından hazırlanan ultra lüks proje, geniş bir spor kompleksi ve otelden oluşuyor. Spor kompleksinde salon futbolu, basketbol ve bazı diğer spor dallarına ilişkin alanlar yer alıyor. Otel ise  120 yatak kapasiteli ve bölgenin en lüks oteli olmaya aday. Maldiv yönetimi bu projeyle bölgeyi uluslararası bir çekim merkezi haline getirmek istiyor.

 

Hulhumale Adası’nın dolgu olması sebebiyle proje mimari açıdan yaratıcılık ve deneyim gerektiriyor. Tago Mimarlık Kurucusu Yüksek Mimar Gökhan Aktan Altuğ, ofis olarak Türkiye ve yurt dışında yılda yaklaşık 1 milyon metrekarelik proje üstlendiklerini söyledi.

 

’Maldivler projesine büyük önem veriyoruz. TAGO Mimarlık olarak uzun yıllardır Dubai’den Batum’a kadar birçok ünlü şehir ve ülkede proje gerçekleştiriyoruz. Maldivler projemiz de dünyanın en ünlü spor kulüplerinin ve sporcularının gelip kamp yapacakları bir kompleks olacak. Maldiv yönetimi spor ve otel kompleksini dünya spor kamuoyunun çekim merkezi haline getirmeyi planlıyor. Biz de TAGO Mimarlıktaki deneyimli arkadaşlarımızla dünyanın turizm cenneti sayılan bölgeye yakışır bir proje ortaya çıkarmaya gayret gösterdik. Bu proje Türk Mimarlığının Maldivler’deki imzası olacak. ’’

 

Projenin inşaatını ise Azerbaycanlı AGT firması gerçekleştirecek. AGT daha önce de Maldivler’de çok sayıda villa ve benzeri projeler hayata geçirmişti.

 

 

TAGO Mimarlık Hakkında:

 

Temelleri 1995 yılında Yüksek Mimar Gökhan Aktan Altuğ ve Japon Mimar Tatsuya Yamamoto tarafından atılan şirketin ismi de ortakların isimlerinin ilk iki harfinden geliyor. Mimari proje,  dekorasyon ve danışmanlık alanlarında hizmet veren Tago bugüne kadar konuttan AVM’ye kadar pek çok proje gerçekleştirdi.  Şirketin Dumankaya İkon Rezidans, I Tower, Medipol üniversitesi kavacık kampusü, Skyland, THY simülasyon merkezi, Bursa Korupark AVM gibi çok sayıda yapıda imzası bulunuyor. 2001 yılında yurtdışına açılma kararı alan Tago, Rusya, Kazakistan, Romanya, Dubai’de ofisler açtı. Bunun ardından da Kazakistan, Malta, Azerbaycan, Rusya, Romanya gibi coğrafyalarda iddialı yapılar inşa etti. Bunlar arasında Kiev Belediye binası, Suncity hastanesi gibi projeler yer alıyor. Bugün şirket işlerinin dağılımı yüzde 60 iç piyasa, yüzde 40 yurtdışı şeklinde devam ediyor.

Devamını oku

Dekorasyon ve Mimari

Evinizde yeşil ve tonlarının rahatlatan etkisine yer açın

Yayınlanma tarihi

-

Dinginliği, huzuru ve doğayı temsil eden yeşil renklerle donatılmış bir yaşam alanı kulağa çok hoş geliyor değil mi? Özellikle de yoğun geçen bir iş gününün ardından huzuru yakaladığımız evlerimizin dekorasyonunda kullanacağımız yeşil ve tonları içsel dinginlik ve tazelik hissi yaratılmasına yardımcı oluyor. Oturma odalarındaki koltuk takımlarından ev aksesuarlarına kadar kullanacağınız yeşil tonlarıyla yaşam alanlarınıza derinlik katabilirsiniz.

 

Ev dekorasyonuna doğanın arındırıcı etkisini yansıtan ve mekana derinlik katan yeşil tonları; yatıştıran, güven ve huzur veren bir renk olarak mekanlarda denge sağlıyor. Her mekana tazelik ve canlılık katan bu renge yaşam alanlarınızda daha fazla yer vererek, şehir hayatının olumsuz etkilerini azaltabilirsiniz. Her bütçeye uygun ve rahatlığı ön planda tutan mobilyalardan oluşan koleksiyonları ve ev aksesuarlarıyla Buka, yeşil ve tonları için sayısız alternatif sunuyor.

Evlerde bir uğurböceği

Uğurböceğinin kanatlarından esinlenerek tasarlanan ve kullanıcısını geçmişteki güzel anılara götüren Beetle koltuk, yeşilin farklı tonlarındaki seçenekleriyle evinizin havasını değiştirmeye aday. Şık ve sevimli tasarımının yanı sıra dayanıklı oturum sağlayan kaliteli bir sünger yapısına sahip Beetle, değiştirilebilir kılıflarıyla da orta sert bir oturum konforu sunuyor. Beetle koltuğu, krem, beyaz, bej gibi renklerle kombinleyerek ortamın enerjisini dengeleyebilirsiniz.

 

Aksesuarlarla dengeleyin

Buka; yeşil konseptine uygun olarak özgün, modüler, inovatif ve özelleştirilebilir mobilyalarının yanı sıra bu rengi dengeleyeceğiniz aksesuarlar için de birçok seçenek sunuyor. Vintage ama bir yandan da modernizmden vazgeçemeyenler için patchwork halılardan, mumluk ve yastıklara kadar dekorasyonunuzda kullanacağınız aksesuarlar, dekorasyonunuzu tamamlamanıza yardımcı olacak. Yeşil yapraklı ve çiçekli desenlerinden oluşan birbirinden şık koltuk kırlent alternatifleriyle dekorasyonunuza canlılık katabilirsiniz.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ