Takip Edin

İcra İhale

Galatasaray’ın Florya arsasının kazananı belli oldu!

Yayınlanma tarihi

-

Öz Er-Ka İnşaat, İzka İnşaat, Akyapı İnşaat, Nef Gayrimenkul-Caba İnşaat İş Ortaklığı, Fuzul Yapı-Fuzul Gayrimenkul-Akkuş Gayrimenkul-Hasanoğlu İnşaat İş Ortaklığı, Aşcığlu İnşaat-Yılsan Yatırım İş Ortaklığı, Şua İnşaat-Ruha Elektrik İş ortaklığı, Pekimtaş Yapı- Burakcan İnşaat İş Ortaklığı, Özak GYO-İnt-er Yapı İş Ortaklığı ihaleye teklif sunmuştu.

Bugün yapılan ihalede ise kazanan 2 milyar 250 milyon lira toplam gelir teklifi ile Öz Erka İnşaat oldu. Şirket payı olarak ise 832 milyon 500 bin lira taahhüt edildi. Bu gelirden Galatasaray’a düşecek pay yaklaşık 238 milyon lira.

Arsa gelirinin yüzde 37’si Emlak Konut’un

Emlak Konut ile Galatasaray arasında kulübün iki arsası için anlaşma yapılmıştı. Buna göre Emlak Konut gelir paylaşım ihaleleri yapacak, arsa gelirinin yüzde 80’i kulübün, yüzde 37’si de Emlak Konut’un olacak. Emlak Konut, Florya’daki Galatasaray’ın arsasına komşu 40 bin metrekarelik arsayı geçtiğimiz aylarda TOKİ’den 262 milyon 500 bin lira bedelle satın almıştı. Şirket her iki arsayı birleştirerek tek bir ihale yapma yolunu seçti. Bu sebeple; elde edilecek “Şirket Payı Geliri”nin yaklaşık yüzde 71,43’ü Emlak Konut’a, yaklaşık yüzde 28,57’si ise Galatasaray Spor Kulübü’ne ait olacak.

Söz konusu araziler Atatürk Ormanı ile Atatürk Havalimanı’nın ortasında kalıyor. 42 bin 383 metrekaresi konut alanı olan toplam 63 bin 230 metrekarelik arazide 55 bin 98 metrekare inşaat alanı yer alıyor. Park, dini tesis, ilköğretim alanı da yer alan projede konutlar zemin artı 2 kat olarak inşa edilecek. İkiz, blok, sıralı ev veya teras ev şeklinde üretim yapılabilecek. Konut alanında toplam inşaat alanının yüzde 5’i kadar ticari alan izni de verilecek.

Emlakhaberi.com Editörü Sizlere Doğru Tarafsız Özel haberler yazarak bilgi almanızı ve doğru fikirlerle yatırım yapmanız için bilgi aktaran içerikler giriyorum.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İcra İhale

Ankara Gazi’de ihaleden satılık arsa

Yayınlanma tarihi

-

Polatlı Belediye Başkanlığı tarafından, Gazi Mahallesi’nde bulunan 4 adet arsa ihale usulü ile satışa sunuluyor.

Satışa söz konusu olan taşınmaz için toplam 13 milyon 596 bin 336 lira tahmini satış bedeli, 92 bin lira ile123 bin 878 lira arasında ise geçici teminat talep ediliyor.

Kapalı teklif (arttırma) usulü ile satışı gerçekleşecek olan taşınmazın ihalesi; 20 Temmuz 2018 günü, saat 15:00’da Polatlı Belediyesi’nde yapılacak.

Devamını oku

İcra İhale

İstanbul’da 3 İlçe’de ihale usulü satılık gayrimenkuller!

Yayınlanma tarihi

-

İstanbul Defterdarlığı Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından, İstanbul’un 3 ilçesinde yer alan tarla ve arsa vasıflı toplam 7 adet taşınmaz ihale ile satışa sunuluyor.

Satışa çıkarılan taşınmazlar; Çatalca Muratbey Mahallesi’nde 4 adet, Beylikdüzü Muratbey Mahallesi’nde 2 adet, Eyüpsultan Kemerburgaz Mahallesi’nde ise 1 adet taşınmaz satışa çıkarıldı. Satışa söz konusu olan taşınmazlar için istenen satış bedeli 4 milyon lira ile 12 milyon 675 bin lira arasında değişiyor; geçici teminat bedeli ise 800 bin lira ile 2 milyon 535 bin lira arasında talep edildi.

İhale; İstanbul Defterdarlığı Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı’nda, 19 Temmuz 2018 günü, 09:15-11:45 saatleri arasında gerçekleşecek.

Ayrıntı için tıklayınız! 

Devamını oku

İcra İhale

Antalya Kepez’de ihale’den satılık emlaklar

Yayınlanma tarihi

-

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından, Kepez ilçesinde yer alan 3 adet taşınmaz ihale usulü ile satışa sunuluyor.

Satışa söz konusu olan taşınmazlar için 6 milyon 640 bin lira ile 19 milyon 680 bin lira arasında tahmini satış bedeli, 199 bin 200 lira ile 590 bin 800 lira tutarında ise geçici teminat talep ediliyor.

Kapalı teklif usulü ile satışı gerçekleşecek olan taşınmazların ihalesi; 19 temmuz 2018 günü, saat 15:00-16:00 saatleri arasında, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda yapılacak.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ