Takip Edin

Arsa – Arazi 2b

İstanbul’un hangi bölgelerdeki arsalar değerlenecek ?

Yayınlanma tarihi

-

İstanbul Çok hızlı büyüyen mega şehir fırsatlar şehri diyebiliriz ve bir çok projenin bu koca şehirde hayata geçtiğini yakından takip ediyoruz işte size bu fırsatları yakalayacağınız arsa ve arazileri alacağınız bölgeler.

Türkiye’de gayrimenkul yatırımına ciddi anlamda rağbet var. İnsanlar neye yatırım yapmalıyım? sorusuna cevap arıyorlar. Gayrimenkul yatırımlarından en önemlisi olan arsa ile ilgili kafanızdaki tüm soruların cevaplarını sizin için araştırdık. Gayrimenkul uzmanı Kadir Özel’e  arsa alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini sorduğumuz yazımızda, arsaya dair her şeyi bulabilirsiniz.

Yatırımlık arsa düşünenler nereden arsa bakmalı?

Kadir Özel: Değerlenecek arsaları öngörebilmek için üst ölçek ve mega projelerin takibini çok iyi yapmak gerekir. En çok kar, arsa henüz araziyken, imara açılacağı planlarla kesinleşen ve mega projelerin olduğu lokasyonlarda gerçekleşir. Kent merkezinde zaten arsa fiyatları yüksektir. İlk çıkış dinamiği yakalanan arsalarda kar oranı da maksimum olur. Eğer İstanbul gibi bir metropoldeyseniz kent merkezi dışına yönelmelisiniz. Arnavutköy, Silivri, Çatalca, Kemerburgaz, Riva, Şile, Beykoz’da arsa fiyatları hala ilk çıkış ivmesinde denebilir. Onun dışında herhangi bir kentte gelişmenin paralelinde, kent merkezinin ilerleme yönüne paralel yerlerde arsa yatırımı yapılmalıdır.

Özel İleriye: Yatırım amaçlı arsa satınalmayı düşünenler; yeni gelişim bölgeleri ile birlikte, ticari hareketliliğin yeni başladığı, ulaşım güzergahına yakın olduğu, marka projelerin yer almaya başladığı bölgeleri tercih etmelidirler. Bu bölgeler prim yapacak bölgelerdir.

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Devamını oku
1 Yorum

1 Yorum

  1. Bülent Erdün

    7 Nisan 2018 at 12:08

    Arsa yatırımı yapmadan önce uzun bir araştırma gerekiyor. ilerisini düşünerek ev veya arsa almak için öncelikle hangi bölgeler değerlenir hangi bölgelere iyi projeler yapılır bunu kestirmek gerekiyor.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arsa – Arazi 2b

2B Arazilerinde Tanınan Süre Uzatıldı

Yayınlanma tarihi

-

2B arazileri için satın alma başvurusunda bulunmayanlarla başvuru yapıp peşinat bedelini veya ikiden fazla taksidini ödemediği için haklarını kaybedenlere tanınan süre yeniden uzatıldı.

2B arazileri için satın alma başvurusunda bulunmayanlarla başvuru yapıp peşinat bedelini veya ikiden fazla taksidini ödemediği için haklarını kaybedenlere tanınan süre yeniden uzatıldı. İkinci kez yapılan 6 aylık süre uzatımı ile 30 Kasım 2018 tarihine kadar başvuru yapılabilecekken düzenlemeden 136 bin vatandaşın da yararlanması bekleniyor.

Devamını oku

Arsa – Arazi 2b

Güriş Holding Doğuş’un maslak’taki arazisini satın aldı

Yayınlanma tarihi

-

Doğuş Grubu’na ait satışa çıkartılan Maslak Eski Büyükdere Caddesi üzerindeki arazisinin kimin alacağı son dönemde oldukça merak uyandırmıştı. 2500 m2’lik arazinin yeni sahibi enerji, inşaat, endüstri, turizm ve sanayi alanlarında 1958 yılından beri Türkiye’de hizmet veren GÜRİŞ Holding oldu.

Devamını oku

Arsa – Arazi 2b

32 Ova için koruma kararı çıkarıldı!

Yayınlanma tarihi

-

Bakanlar Kurulunca, Adıyaman, Denizli, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırklareli, Mardin, Osmaniye, Uşak ve Van’daki 32 ova, “büyük ova koruma alanı” olarak belirlendi. 

Bakanlar Kurulunun konuya ilişkin kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.  Buna göre, tarımsal üretim potansiyeli yüksek, erozyon, kirlenme, amaç dışı veya yanlış kullanımlar gibi çeşitli nedenlerle toprak kaybı ve arazi bozulmalarının hızla geliştiği 32 ova, “büyük ova koruma alanı” olarak ilan edildi. Ovaların sınırlarında yer alan onaylı planlı alanlarla tarım dışı kullanma izni verilmiş yerler kapsam dışında tutuldu. Elbistan, Kahramanmaraş ve Aydın ovalarının sınırlarına ilişkin haritalarda değişikliğe gidildi.

Bakanlar Kurulu tarafından büyük ova koruma alanı olarak belirlenen ovalar şöyle:  

“Adıyaman Ovası (Adıyaman), Beşyol Ovası (Adıyaman), Kahta Ovası (Adıyaman), Keysun Ovası (Adıyaman), Kızılin Ovası (Adıyaman), Merg Ovası (Adıyaman), Samsat Ovası (Adıyaman), Turuş Ovası (Adıyaman), Yeşilova Ovası (Adıyaman), Acıpayam Ovası (Denizli), Çivril Ovası (Denizli), Selçuk Ovası (İzmir), Afşin Ovası (Kahramanmaraş), Göksun Ovası (Kahramanmaraş), Erciyes Ovası (Kayseri), Sarıoğlan Ovası (Kayseri), Yamula-Elmalı Ovası (Kayseri), Babaeski Ovası (Kırklareli), Evrensekiz Ovası (Kırklareli), Kırklareli Ovası (Kırklareli), Lüleburgaz Ovası (Kırklareli), Pancarköy-Sarıcaali Ovası (Kırklareli), Pehlivanköy Ovası (Kırklareli), Pınarhisar Ovası (Kırklareli), Vize Ovası (Kırklareli), Midyat Ovası (Mardin), Derik Ovası (Mardin), Mazıdağı Ovası (Mardin), Nusaybin Ovası (Mardin), Düziçi Ovası (Osmaniye), Eşme Ovası (Uşak), Çaldıran Ovası (Van).”

Teknoloji geliştirme bölgesi
Öte yandan Bakanlar Kurulunca, belirlenen alanların Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ek alanı olarak tespit edilmesi ve bazı alanların Mersin Tarım ve Gıda İhtisas Teknoloji Geliştirme Bölgesi olarak ilan edilmesi kararlaştırıldı.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ