Emlak Turizm

Nüfus Artışı Neden Bu ilçede çok oldu

İstanbul’dan sıkılanların en çok tercih ettiği Aydın’ın turistik ilçesi Didim nüfusu binde 67,99’lık artışla 79 bin 464’den 85 bin 55’e yükseldi.

Aydın’ın iki turistik ilçesinden biri olan Didim, 2018 yılında da nüfus en fazla artan ilçe unvanını sürdürdü.

Aydın’ın turistik ilçesi Didim

 2017 yılında nüfusu binde yüzde 29,37 artan Didim’in 2018 yılındaki artış hızı ise binde yüzde 67,99 oldu. Bir önceki yıla göre nüfus artış hızı iki katını geçerken, 79 bin 464 olan nüfusu 2018’de 85 bin 55’e yükseldi.

Didim’deki artan nüfus oranıyla ilgili değerlendirme yapan Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay “Bilindiği gibi ilçemizin nüfusu her geçen yıl artıyor. Bu artış sadece denizi, iklimi ve güneşe bağlamıyoruz.

Artık insanlar Büyükşehirlerdeki baskıcı tutumdan kaçarak Ege ve Akdeniz’de kendilerine yer seçiyorlar. İnsanlar özgür yaşamak, dilediğince gezmek ve rahat ortamlarda yaşamını idame ettirmek istiyorlar.

Bu tercihler arasında yerel yönetimlerin sunduğu hizmet ve çalışmalarda etkili oluyor. Sadece ülke içerisinde değil, yurt dışındaki vatandaşlarımızın da tercihlerini Didim’den yana kullandığını görüyoruz.” dedi.

Oylamaya Katılın:
0 / 0

Etiketler

Kadir Özel

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün