Takip Edin

Fuarlar

Türk Gayrimenkul Sektörü Riyad’da Buluşuyor

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye’de gayrimenkul sektörü son yılların 1 numaralı yatırımlarını yapmıştır. Orta Doğu ve özellikle de Suudi Arabistan bir hayli nitelikli ve verimli bir pazardır. Halen bazı Türk firmalarının projeleri Suudi Arabistan’da karşılık bulmaktadır.

Gerek konut satın alma, teknolojik yatırımları gerekse de ithalat kalitesi kapasitesiyle Suudi Arabistan çok önemli bir pazardır.
Suudi Arabistan’daki önemli projelerin iş ortağı olmak ve buradaki proje direktörleri ile ilgili yüklenici firmalarla B&B ikili iş görüşmeleri gerçekleştirmek amacıyla 30-31 Ekim 2018 tarihleri arasında Riyad’da 3 ayrı sektörde 100 Suudi firma ile bire bir görüşmeler gerçekleştirilecektir.

15 adet gayrimenkul firmasının da götürüleceği bu ikili iş görüşmeleri aynı zamanda “Bilgi Teknolojileri ve Mobilya Dekorasyon” sektörlerinden 60 Türk firmasının katılacağı, içinde çok önemli marka firmaların bulunduğu bir organizasyonun gayrimenkul tarafı olarak aynı alanda ve farklı salonda gerçekleştirilecektir.

B&B (ikili bire bir) iş görüşmeleri toplantısı aşağıdaki program dahilinde gerçekleşecektir.

Suudi Arabistan’da en önemli ve yıllarca bu tür organizasyonlarda deneyimli bir firma ile işbirliği içinde gerçekleştirilen organizasyon için ön talepler alınmaya başlanmıştır.
Görüşmelerin sağlıklı ve verimli olması adına sayı sınırlı tutulmuştur. Bu toplantıya Suudi Arabistan tarafından gayrimenkul konusundaki tüm bileşenleri katılacaktır.

• Türk firmaları için Suudi Arabistan’ın merkezi Riyad’da sadece Türkiye’nin İhracatına yönelik ve hedef kitleyle yüz yüze gelecek bir etkinlik olması.
• Türkiye ile Suudi Arabistan arasında dış ticaret hacminin yükselmesi için Türkiye’nin sınırsız lüks ürünü olması
• Dünyanın en büyük petrol ihracatçısı ve kişi başına düşen milli gelirin çok yüksek olması nedeniyle tüm dünyada üretilen lüks ürünler Suudi Arabistan’a satılmak istenmektedir
• Suudi Arabistan’daki yatırımcıları Türkiye’ye çekmek için mutlaka orada özel toplantılarla kendimizi anlatmalıyız. Suudi Arabistan’da marka bilinirliliğinizi artırma imkanı
• Suudi Arabistan’a ihracat ve yatırım alma imkanları
• Pazar payını arttırma imkanı
• Mevcut müşteri ve bayi ağını güçlendirme imkanı
• Suudi Arabistan’la durağan olan iş ilişkileri çerçevesinde doğan yeni ve farklı iş imkanları
• Müşteri adayı veya yatırımcı ile yalnız kalma ve yüz yüze gelme imkanı.
Etkinliğin Suudi Arabistan’daki partneri, hizmet aldığımız firma çok büyük ilişkilere sahip bir kuruluştur. 
Sizleri sabah 9’da başlayacak etkinlikte her sektör için ayrılmış salonlarda kendi sektörünüzden alıcılarla 20 dakikalık süre içerisinde görüşüp kendinizi ifade etme imkanı bulacaksınız. Sizlere tahsis edilecek masaların kenarına tanıtım materyalleri koyabilirsiniz. En ideal ve kolay olanı roll-up tavsiye edilmektedir.
15 Ekim’de etkinliğe gelecek kitlenizle ilgili liste tarafınıza verilip yazışmalara başlayabileceksiniz.
20 yıldır Türk firmalarının yurtdışı pazarlara açılmasına katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Suudi Arabistan’da bizlere bu hizmeti veren firma Kraliyet Ailesi ve Suudi Arbistan’ın en büyük firmalarına hizmet eden ve önemli ilişkileri olan köklü bir kuruluştur. Yaptıkları etkinliklere Suudi Kralı katılmaktadır.
Uluslararası ticareti iyi bilen çok dinamik bir ekibe sahip olduğumuzdan ve hedef kitlenizle buluşacağınıza emin olabilirsiniz.
30 Ekim Salı Türk Hava Yolları ile Riyad’a uçuş
31 Ekim Çarşamba Otelde tam gün etkinlik ve iş görüşmeleri
01 Kasım Perşembe Katılımcılarımız tam gün ilgili firmalarla dış ortamlarda görüşmelere devam edebilir. Türkiye’ye dönüş
Önemli Not :
Etkinlik sonrası Cidde’ye gitmek isteyen misafirlerimiz için program yapılabilir.

Emlakhaberi.com Genel Yayın Yönetmeni ve Editörü Gayrimenkul Sektörüyle ilgili 25 yılı aşkın süredir sektörün içinde biri olarak her zaman doğru ve yatırıma yönelik bilgileri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fuarlar

IRAQ BUILD Fuarı, 11-14 Haziran Açılıyor

Yayınlanma tarihi

-

IRAQ BUILD Fuarı, 11-14 Haziran

100 Milyar Dolarlık 157 Yapı ve İnşaat Projesi Gerçekleşecek Olan Irak’ta 2019 Yılında Düzenlenecek Tek Uluslararası Yapı ve İnşaat Fuarı: IRAQ BUILD

Irak Devleti ile yapılan özel anlaşma çerçevesinde 2019 yılında düzenlenecek olan tek Uluslararası  Yapı ve İnşaat ve Altyapı Fuarı IRAQ BUILD’in milli katılım organizatörlüğü Expotim tarafından yapılacaktır. IRAQ BUILD Fuarı, 11-14 Haziran tarihleri arasında Irak’ın başkenti Bağdat’ta gerçekleşecektir.

IRAQ BUILD Fuarının önemini daha da arttıran en önemli gelişmelerden biri de Irak Ulusal Yatırım Komisyonu’nun, Irak Ulusal Yeniden Yapılanma Konferansında 100 milyar dolara mâl olması beklenen 157 adet projenin listesini yayınlaması oldu. Açıklanan listede; Havalimanı, Metro, Okul, Üniversite, Hastane, Konut, AVM, Tren yolu, Otoyol gibi projeler yer almaktadır.

IRAQ BUILD, dünyanın gözünü Irak’ta gerçekleşecek olan proje ve ihalelere çevirmiş olduğu bu zamanlarda, büyük avantaja sahip olan Türk firmalarının, büyük çaplı projelerde pay sahibi olabilmesi için çok bir büyük öneme sahiptir.

Devamını oku

Fuarlar

CEBIT RUSYA’da Yeni Dönüm Noktası

Yayınlanma tarihi

-

drone helikopter rusya fuar

Dünyanın en büyük teknoloji fuarı CEBIT’in endüstriyel sektörlerle bağlantılı çeşitli tematik bölümleri, 2019 yılında HANNOVER MESSE Fuarı bünyesine dahil edilecek. Bu birleşme sonrası Hannover Messe Fuarı sanayide teknolojiye daha fazla yer ayıracak. CEBIT‘in yeniden yapılandırılması, CEBIT RUSYA’nın da Deutsche Messe AG ve Alman işletmelerinden aldığı desteği arttırdı.

Hızla büyüyen pazarlarda CEBIT için çok ciddi talep olması nedeniyle CEBIT markası, 25 – 27 Haziran 2019’da Rusya’da gerçekleştirilecek. Hâlihazırda CEBIT katılımcı ve ziyaretçilerinin bildiği mevcut d!expo ve d!talk bölümlerinin yanı sıra 2019 Haziran ayında CEBIT Rusya’da oluşturulan d!campus alanı da yine ziyaretçi ve katılımcılara yönelik yenilikler arasında yer alıyor. CEBIT RUSYA bünyesinde yer alacak olan d!campus’ün faaliyetlerinin büyük bir bölümünün açık havada yapılacak olması ise Rusya’daki CEBIT’i renkli kılan bir diğer önemli özellik arasında yer alıyor.

Deutsche Messe AG Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Andreas Gruchow: “Skolkovo Technopark ile ortak projemiz CEBIT RUSYA’nın, Doğu Avrupa’da lider Bilişim Teknolojileri etkinliklerinden biri olma konusunda iyi bir potansiyele sahip olduğunu belirtmek isterim şu an doğru zaman ve ekibimiz yaklaşan Moskova prömiyeri için hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor.Skolkovo ile ortaklık sayesinde, CEBIT markası Rusya’da büyük fırsatlara sahip.” dedi.

Skolkovo Technopark Genel Direktörü Renat Batyrov “Böylesine ciddi bir geçmişe sahip uluslararası bir etkinliğin ortağı ve eş organizatörü olmaktan memnuniyet duyuyoruz” diyerek sözlerine şöyle devam etti:“CEBIT markasının itibarı sayesinde Rusya’daki etkinliğin yabancı ortaklarla çalışmak için başka bir köprü olacağına inanıyoruz. Kısacası, Haziran sonunda, sayısallaştırma alanında faaliyet gösteren Rus şirketlerini ve yabancı şirketleri, teknoloji geliştiricilerini ve uzmanlarını Skolkovo Innovation Center’a bekliyoruz!”

Deutsche Messe Rusya ve Technopark Skolkovo arasındaki İşbirliği Anlaşması Haziran 2018’de imzalandı. Taraflar bu anlaşma çerçevesinde CEBIT RUSYA projesinde birlikte çalışacak. Fuar Avrupa’nın en büyüğü olan Technopark Skolkovo’da 2019 yılında 25 – 27 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Rusya ve çevre ülkelerinin parlayan yıldızı, teknolojide dünyaya açılan kapısı; CEBITRUSYA’dayer almak, ürün, hizmet ve teknolojilerinizi sergileyerek Türkiye’den katılımcı olmak için ise Alman Devi Deutsche Messe’nin Türkiye ofisi Hannover Fairs TurkeyFuarcılıkile irtibata geçebilirsiniz.

Devamını oku

Fuarlar

İstanbul Ticaret Odası Evim Türkiye Fuarı Yerini Alacak

Yayınlanma tarihi

-

İstanbul Ticaret Odası Evim Türkiye Fuarı Yerini Alacak

Türkiye’deki Konut projelerinin Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşların ve yabancı yatırımcılara tanıtılması amacıyla Demirören Medya ve İstexpo iş birliği ile gerçekleştirilecek olan Evim Türkiye Fuarı; kapılarını 8-9-10 şubat 2019 tarihlerinde Almanya’nın Düsseldorf şehrinde açmaya hazırlanıyor.

Evim Türkiye’de yer almak isteyen gayrimenkul şirketlerinin sayısı artmaya devam ederken 428 bin üyesiyle dünyanın en büyük ikinci ticaret odası olan İstanbul Ticaret Odası da (İTO) fuarda 256 metrekarelik stant alanında üyelerinin yer almasını sağlayacak.

Evim Türkiye Fuarı Ne zaman Açılıyor ?

Evim Türkiye Fuarı’nın inşaat sektörü için önemli bir çıkış noktası sağlayacağını ifade eden İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekip Avdagiç; sektörün ihtiyacı olan yeni satış imkanlarını çok uzakta değil, Avrupa’daki Türkiye’de bulacağını ve kendilerinin de bir anlamda İstanbul’u Düsseldorf’a taşıyacaklarını söyledi.

Fuarla birlikte Avrupa’da yaşayan gurbetçilerimizin birikimlerini en iyi şekilde değerlendirme ve daha da kazançlı çıkma şansına sahip olacaklarını dile getiren Avdagiç; başta Almanya olmak üzere tüm Avrupa’da yaşayan yabancıların Türkiye’de bir gayrimenkul yatırımı yaparak Türk vatandaşı olmaları için de ciddi bir fırsat olduğuna dikkat çekti.

İstanbul Ticaret Odası olarak Evim Türkiye fuarına her türlü desteği verdiklerini dile getiren Avdagiç; İTO üyelerinin dörtte birini inşaat ve gayrimenkul firmalarının oluşturduğunu söyledi. Sektörün önünü açacak her türlü girişimin Türkiye’nin de önünü açacağını kaydeden Avdagiç; inşaat sektörünün 200’den fazla sektörü doğrudan etkilediğini kaydetti.

İTO’nun 1960’lı yıllardan itibaren uluslararası fuarlara odaya üye firmaları taşıdığını hatırlatan Şefik Avdagiç; dünyanın çeşitli bölgelerinde yer alan önemli emlak, gayrimenkul, inşaat ve yatırım fuarlarına üye firmalarının katılımlarını sağladıklarını, bunun İTO’nun inşaat ve gayrimenkul sektörlerine verdiği önemin göstergesi olduğunu söyledi.

Devamını oku

Fuarlar

Milyonlarca Dolarlık Hammadde Kaynağını Çöpe Atıyoruz

Yayınlanma tarihi

-

ifat eurasia fuarı sıfır atık

Artan nüfus artışı ve sanayileşme doğal kaynakların tüketiminde artışa neden olurken tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de sıfır atık bilincinin gelişmesini zorunlu kıldı.

Bu süreçte kaynağında ayırma sayesinde milyonlarca dolar kazanabileceğimizi belirten IFAT Eurasia Proje Müdürü Namık Sarıgöl, “ Geri dönüştürülebilir ve enerjiye çevrilebilir atıklarımızı çöpten çıkararak ham madde ihtiyacımızı karşılayabiliriz. Geri dönüştürülebilir atıklardan ikincil ham madde üretilirken harcanan enerji, ham maddenin cevherden elde edilmesi sırasında harcanan enerjiden çok daha düşük. Etkili atık yönetimi enerji olarak da büyük avantajlar sağlıyor” dedi.

Tüketim artıyor aynı oranda atık madde oranı da yükseliyor. Atıklar hayatımızda hep var olmaya devam edecek. Bu sorunun çözümü ise etkin bir atık yönetimi planlamasından geçiyor. Türkiye’de her yıl ortaya çıkan atığın beşte dördü geri dönüşümde kullanılmadan çöp olarak depolanıyor. Dünyada ise özellikle gelişmiş ülkelerde atıkların yarıdan fazlası geri dönüştürülerek defalarca kullanılıyor.

Atık Yönetimi Evde Başlıyor

Değerlendirilebilir atıkların geri kazanımı, hem ekonomi hem de çevre için büyük önem taşıyor. Bu atıkları değerlendirebilmek için, atıkların kaynağından ayrı toplamanın çok önemli olduğunu vurgulayan IFAT Proje Müdürü Namık Sarıgöl ” Ambalaj atığının organik atık ya benzerleri ile toplanması geri dönüşüm sürecini etkilerken maliyetin çoğalmasına sebep oluyor.” dedi.

Ekonomiye 3, 5 Milyar Kaynak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un geçtiğimiz ay verdiği bilgilere göre,‘Sıfır Atık’ projesinin hayata geçirildiği bir yılda 2, 2 milyon ton ambalaj atığı, 58 bin ton atık elektrikli ve elektronik eşya, 38 bin ton bitkisel ve 80 bin ton madeni atık yağ, 184 bin ton ömrünü tamamlamış lastiği kaynağında ayrı toplanarak geri kazandırıldı. Bütün bunlardan sadece bir yıl içinde ekonomiye 3,5 milyar kaynak sağladı.

Devamını oku

POPÜLER EMLAK HABERLERİ